Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Lucarelli »

Trudno mi sobie wyobrazić przegraną z Niemcami po zwycięstwach nad Brazylią i Rosją, po prostu nie widzę tego, dużo rzeczy musiałoby musiałoby zadziałać niekorzystnie dla nas oczywiście nikogo nie można lekceważyć, Niemcy zrobili już w tym momęcie wynik ponad stan i grę, dużo będzie zależało od przyjecia Kaliberdy
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Mateja »

Cały dzień denerwowałem się o ten mecz, bardzo nie chciałem żeby nasza przygoda się już skończyła. Obawiałem się Rosjan, czy aby na pewno w meczu z Brazylią, pokazali choćby w 50% na co ich stać. Wszystko to nie ma już jednak znaczenia. Wygraliśmy i to my jesteśmy w najlepszej czwórce świata. Chłopaki odwalili kawał bardzo dobrej roboty. Teraz czekamy na półfinał z naszymi zachodnimi sąsiadami. A co będzie dalej? Czas pokaże ;)
Joker pisze:Niech ten ogień się pali do końca :) Super turniej w jego wykonaniu. W 1 fazie może bez rewelacji, ale druga faza i teraz te 2 mecze - poezja.
Podpisuję się rękoma i nogami.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2014, o 23:31 przez Mateja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: madlark »

StanLee pisze:Nagrody będą pozycjami. Na dziś Bruno, Lucas, Muser, Lucarelli, Ngapeth, Jenia, Wlazły/Rouzier, ci dwaj na równo.
On nic nie dostanie, bo jest poza bandą
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: bakek »

Nagrody będą pozycjami.
To bez sensu. Strasznie mi się nie podoba ta nowa świecka tradycja.

Jest w ogóle jakiś precedens w innych dyscyplinach z tak przyznawanymi nagrodami?
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: kibic_siatki »

astronauta pisze:Czyli w sobotę starcie Antiga/Blain kontra Heynen/Santilli :D Swojsko się robi coraz bardziej :D
A tu podobno kolejny wybryk Spirytusowa http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368, ... xSlotI3img
Szczerze mówiąc to wątpię w wiarygodność takiej informacji- jak by to był normalny poseł, a nie pisiak, to mogłoby to być prawdziwe.
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: astronauta »

A mnie cholernie interesuje czy nasz polsatowski filantrop :D odkoduje finał, jeśli, daj Boże, Polacy tam się znajdą...
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Joker »

Nie odkoduje. Kmita mówił, że to już nie możliwe bo decyzja zapdała bla bla bla...
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Kicu »

Mnie cały czas fascynuje i zastanawia, czemu Polsat na IPLI twardo trzyma cenę 99zł za pakiet. Mogliby wprowadzić jakąś dodatkową opcję płatności za 1 mecz. Nawet chętnie bym dał te 5zł w przypadku ostatnich kilku meczów. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci w tej chwili za cały pakiet 99zł.
Matius

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Matius »

Kicu pisze:Mnie cały czas fascynuje i zastanawia, czemu Polsat na IPLI twardo trzyma cenę 99zł za pakiet. Mogliby wprowadzić jakąś dodatkową opcję płatności za 1 mecz. Nawet chętnie bym dał te 5zł w przypadku ostatnich kilku meczów. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie zapłaci w tej chwili za cały pakiet 99zł.
Po prostu nie zmienili swoich ludzi, to i dalej trzymają się złego marketingu.
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: astronauta »

Joker pisze:Nie odkoduje. Kmita mówił, że to już nie możliwe bo decyzja zapdała bla bla bla...
Kmita wiele rzeczy mówił, myślę, że filantrop zdecyduje się zasłużyć na ten tytuł.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
krzychszp
Posty: 969
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: krzychszp »

Na pewno nie odkodują, chociaż już widzę że powstaja jakies petycje w tej sprawie. Cóz, ja mogę powiedziec z perspektywy czasu, ze warto było wydać te 79 zł.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: hugo »

krzychszp pisze:Na pewno nie odkodują, chociaż już widzę że powstaja jakies petycje w tej sprawie. Cóz, ja mogę powiedziec z perspektywy czasu, ze warto było wydać te 79 zł.
Niby tak jest, że umowy z operatorami gwarantowały, iż nie odkodują.
\
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Chal »

Pierwsze dwa sety zgodnie z planem, kolejne dwa zgodnie z obawami, na szczęście przebudzili się w tie-breaku, bo, tak jak pisałem wcześniej, wypuszczenie z rąk półfinału z Niemcami byłoby kompromitacją.

Niemcy mogą nas ograć tylko przy jednoczesnym dniu konia Grozera i Kaliberdy. Coś takiego jednak często się nie trafia, a że na tym turnieju już raz się zdarzyło (z Bułgarią), to chyba nie ma się co obawiać. Jeśli nie pokonamy się sami (a patrząc na dotychczasowe mecze raczej nie ma takiego zagrożenia), to zagramy w finale. A tam już niech się dzieje, co ma się dziać, byle tylko nie powtórka z Tokio.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, o 00:16 przez Chal, łącznie zmieniany 1 raz.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Joker »

Tak w ogóle to czemu na stronie FIVB nie ma ogólnych statystyk najlepiej atakującego, broniącego itp? Od początku drugiej fazy nie ma nic
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: hugo »

Joker pisze:Tak w ogóle to czemu na stronie FIVB nie ma ogólnych statystyk najlepiej atakującego, broniącego itp? Od początku drugiej fazy nie ma nic
To jest FIVB, tu nic nie ma bez dużych wpadek, nawet na turnieju w Polsce;)
Pamiętam, ze dopiero po kilku dniach pojawiły się pdfy z match sheets!



Organizatorzy powinni biczować się za to jak wyglądały 4 spotkania bez udziału reprezentacji Polski. Jakby nie patrzeć była to runda ćwierćfinałowa, a widzów jak w Japonii. Chytry traci dwa razy.
\
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Kuba_JW »

Liczba widzow na meczu Brazylia - Rosja to byla jakas farsa.
W Krakowie na USA-Włochy bylo ponad 14k a tam ile? Połowa?
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: madlark »

Kuba_JW pisze:Liczba widzow na meczu Brazylia - Rosja to byla jakas farsa.
W Krakowie na USA-Włochy bylo ponad 14k a tam ile? Połowa?
kogo to obchodzi? ceny biletów robią różnicę
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: wowo »

żartujesz z tą połową, było może tysiąc osób, z tym że może.

Mecz kapitalny, pierwsze dwa sety bardzo dobre, potem wiadomo, że musiało przyjść rozprężenie- nie da się nic na to poradzić.

Nowakowski obok Drzyzgi najlepszy na zagrywce i to tyle w temacie flota :D Oczywiście w poprzednich meczach grał piach i bronić go nie mam zamiaru ale dzisiaj bardzo dobrze. W oczy rzuciło mi się również świetne rozpisanie przez nasz sztab Rosjan. Muser non stop w zasadzie na podwójnym w świetnym tempie. Fatalne były też wejścia Zagumnego- kompletnie gubił rytm rozegrania. Z drugiej strony bardzo fajnie bawiła się narzeczona Pavlova (o ile jej nie pomyliłem z kimś), choć została w grubiański sposób potraktowana przez jednego z kibiców.

Czekam na dalsze wpisy, że odbije nam się czkawką brak Kurka, Antiga amator bla bla bla :)

Pokonaliśmy do tej pory najlepsze zespoły świata: Serbie, Iran, Włochy, Francje, Brazylie i Rosje. Przegraliśmy tylko z USA, których zabrakło (niestety) w szóstce. Mieliśmy kiedyś takie osiągnięcie na takiej imprezie ?

Antiga mówił po objęciu stanowiska, że marzy mu się finał Francja-Polska. Wtedy wydawało się to marzeniem wariata ale teraz życzę mu tego z całego serca.

Nie mogę przestać się dziwić naszej grze, zwłaszcza biorąc pod uwagę personalia. Zdumiewające, że znaleźliśmy się w strefie medalowej a coraz bardziej wierzę w złoto. Spodek musi być tak szczęśliwy jak Atlas Arena.

Edit: wiele osób poruszało kwestie polsko-rosyjskie, gwizdanie / klaskanie na hymnie. Zwisa mi i powiewa "wielka polityka" jak i to czy ktoś gwiżdże na hymnie ale co mnie boli śledząc wpisy tutaj chociażby to fakt, że Polacy nienawidzą stereotypu złodzieja i pijaka jakim raczą nas za granicą a jednocześnie bardzo szybko opisują rosjan jako tych, którzy "z tobą wypiją a potem zamordują bo to jak splunąć dla nich". Poznałem kilku Rosjan i kilka Rosjanek w życiu i to są normalni ludzie a większość z nich wykazywała na pewno wyższy poziom intelektualny jak i kulturalny niż poniektórzy Polacy z dziada, pradziada, którzy chcą lać kacapów :) Przykro mi tylko jak spotykam się z taką postawą, która świadczy, że nasza edukacja i szkolnictwo wyższe leży i kwiczy (niby nie dziwota) a społeczeństwo jest cały czas zakompleksione.
Matius

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Matius »

Na każdej imprezie dla mnie obligatoryjne jest pokonanie Rosji i Niemców kiedy jest do tego okazja. Zostały dwa mecze, wszyscy przeciwnicy są w zasięgu. Także trzeba dobrze się nastawić na Niemców i podejść z szacunkiem do rywala, ponieważ różnie może być jak Grozer i Kaliberda sobie pohulają, co oczywiście nie powinno przerazić naszych graczy ;) Trzeba odebrać im największą broń, czyli zagrywkę Grozera. Ciężka robota dla przyjmujących ale na pewno wykonalna.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: hugo »

madlark pisze:
Kuba_JW pisze:Liczba widzow na meczu Brazylia - Rosja to byla jakas farsa.
W Krakowie na USA-Włochy bylo ponad 14k a tam ile? Połowa?
kogo to obchodzi? ceny biletów robią różnicę
Dokładnie. To nie kwestia zaintersowania a skoku ceny.
\
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Kuba_JW »

Tak to jest jak organizatorzy mysla ze siatkowka to pilka nozna i niezaleznie od ceny beda tłumy.
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: hugo »

Kuba_JW pisze:Tak to jest jak organizatorzy mysla ze siatkowka to pilka nozna i niezaleznie od ceny beda tłumy.
Podstawowy błąd to różnica pomiędzy II i III rundą. Na piłce też mogłoby nie być kompletu gdyby na ćwierćfinały ceny skończyły aż tak mocno. Dziwi mnie że PZPS aż tak przesolił bo przecież mają ludzi ktorzy powinni się znać na ustalaniu cen.
\
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: bakek »

Ceny za bilety rzeczywiście odstraszające. Chociaż na półfinałach powinno być lepiej. Boję się tylko o mecz o trzecie miejsce (finał nasz :) ). Parę błędów organizatorzy popełnili i to sporych.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: hugo »

bakek pisze:Ceny za bilety rzeczywiście odstraszające. Chociaż na półfinałach powinno być lepiej. Boję się tylko o mecz o trzecie miejsce (finał nasz :) ). Parę błędów organizatorzy popełnili i to sporych.
Finały poszły na pniu.Edit: mówione było że na fazę finalową nie ma biletów, ale czy ludzie wypełnią Spodek na meczu o 3m z takimi cenami? Mam wątpliwości. Mecz o 3m powinien być znacznie tańszy niż finał!
\
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: bytrek »

StanLee pisze:Nagrody będą pozycjami. Na dziś Bruno, Lucas, Muser, Lucarelli, Ngapeth, Jenia, Wlazły/Rouzier, ci dwaj na równo.

Kicu, ale co mam napisać? Mariusz wrócił mentalnie w klubie, chęć naprawienia (zle słowo) kariery nie ma nic wspólnego z Antiga. Gdyby trenerem był Bagnoli to Mariusz dalej by miał w sobie ten sam zapał. Mega respekt.


Tak, tylko licz to że rozpatruje się tylko III rundę
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Noworoczny »

bakek pisze:
Nagrody będą pozycjami.
To bez sensu. Strasznie mi się nie podoba ta nowa świecka tradycja.

Jest w ogóle jakiś precedens w innych dyscyplinach z tak przyznawanymi nagrodami?
A mnie owszem. Bo za najlepiej blokującego w starym systemie nagrodę mógł dostać tylko ten, co ma dużo bloków, a słaby atak, czy zagrywkę.

Podobnie i wśród przyjmujących taki Kurek czy Kazijski, niezależnie od tego, jak dobry turniej by zagrali, o nagrodzie na najlepszego przyjmującego mogliby zapomnieć. Tę mógłby zgarnąć jakiś Bąkiewicz.

Zdarzało się, że żaden atakujący nie był nagradzany, jeśli najlepiej punktującym i najskuteczniej atakującym byli lewoskrzydłowi. Zdarzało się też, że wśród laureatów było dwóch libero: za przyjęcie i za obronę.

Tak, wybór najlepszej siódemki, choć subiektywny, zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Poza tym, to tylko zabawa bo w sporcie drużynowym liczy się wynik drużyny. Jak Stan wyliczył, patrząc dość obiektywnie, żaden z naszych mógłby nagrody, poza MVP, nie dostać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: radek0389 »

W dwóch meczach 3 rundy stabilna i mocna zagrywke zaprezentował Konarski, jakaś zmiana zadaniowa na serwis w jego wykonaniu mogłaby funkcjonować w fazie medalowej.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: hardy »

a jakie są te ceny?
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Abdullo »

Co za czasy. Teraz to Polska w "kampanii wrześniowej " pogoniła Rosjan a i ma szansę pogonić Niemców.
Antiga może nie powołał gwiazd jak Kurek czy Bartman, ale wynik go obronił. Udało mu się stworzyć drużynę. Nie zapomnę obrazka jak uradowany Wlazły w czasie 10 minutowej przerwy ściskał się z Gumą. Tam naprawdę jest duch drużyny a taki zespół trudno pokonać. Troszeczkę szczęścia też mamy, iż Amerykanie wyłożyli się na Argentynie ale kto to będzie później pamiętał. Najważniejsze, iż teraz chłopaki grają o swoje miejsce w historii. Może czas najwyższy odesłać chłopców Wagnera na emeryturę i przejąć pałeczkę Mistrza Świata. Jak nie teraz to kiedy?
Ps. Myślę iz Polsat odkoduje w razie co finał. Kmita cały czas mówi o półfinałach, iż nie może. Finał to inna sprawa. Jak nie zrobili sobie klauzuli na pokazanie finału w umowach z innymi to znaczy iż pracują w Polsacie jacyś niekompetentni ludzie. Choć wtedy idzie Taniec z gwiazdami wiec może nie będą mieli gdzie to pokazać. Wszak antena Polsatu jest wtedy zajęta dla czegoś ważniejszego.
Myślę iz Polsat zarobił swoje. Liczba reklam przed meczem jest zatrważająca. Z 15 minut ich uzbierali.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: leeon »

Bartman gwiazdą? Na pewno we własnym mniemaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”