Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: ArsMoriendi »

Gwizdanie podczas hymnu narodowego to nic innego jak chamstwo, koniec tematu. Gdy Bułgarzy gwizdali podczas finałów LŚ w Sofii, polscy kibice raczyli zauważyć, że ten kraj nie zasługuje na organizację tego typu imprez... Wczorajszy mecz pokazał, że wcale nie są lepsi.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: kibic_siatki »

Myślę, że główny problem z zachowaniem kibiców polega na tym, że po ME 2012 część kibiców piłkarskich przeniosło się na siatkówkę zarówno na halach, jak i na forach. O ile do zachowanie kibiców w trakcie memoriału H. J. Wagnera trudno się przyczepić w trakcie meczu z Rosją, to od początku mistrzostw świata nietrudno było zauważyć radość naszych komentatorów w trakcie gwizdów w czasie meczów Rosji. Każdy gest zawodnika tej reprezentacji był traktowany jako wrogi. Poza niektórymi zachowaniami Spirydonowa to trudno się przyczepić do ich zachowania. Tę wrogość w stosunku do Rosji zauważają zawodnicy innych drużyn np. Fonteles, który na drugi dzień stara się wkupić w łaskę polskich kibiców, po dzień wcześniejszym dużo gorszym zachowaniu Kanarków w czasie meczu (i po) z Polską.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: VernonRoche »

ZTG pisze: Nie martw się, „naród” rosyjski dobrze wie, co Polacy o nim myślą (ciekawe, czemu o narodzie, a nie o władzy). Jesteśmy wyjątkowo agresywną i ksenofobiczną nacją. Nieraz czułam się zażenowana, gdy młodzi Rosjanie pytali mnie „dlaczego tak nas nie lubicie?”. No bo co odpowiedzieć? Że Polacy wyznają zasadę „a krew moja na was i na dzieci wasze”, że jesteśmy pamiętliwi „do siedmiu pokoleń” i temu podobne? Że w 3024 roku wciąż będziemy na nich pluć za wszystkie przeszłe i przyszłe winy? W sumie, to dlaczego nie było gwizdów podczas hymnu Chin (może były, tylko ja nie zauważyłam)? Za Tybet? Tamci uciśnieni już nas tak nie obchodzą? To w końcu jak, bronimy sprawiedliwości, czy chodzi nam po prostu o niechęć do Rosjan?
Myślisz, że większość Rosjan nie myśli tak jak władza Rosji? Syndrom oblężonej
twierdzy. Sondaże poparcia w Rosji dla polityki Putina mówią same za siebie. Jeśli my Polacy jesteśmy
ksenofobiczni to Rosjanie są ksenofobiczni do potęgi. Nie wspominając o agresji. To państwo żyje
z agresji i nigdy nie prowadziło innej polityki jak gnębienia własnego narodu i agresji wobec innych narodów
wobec których jedyny dialog jaki widzi to dialog Pana i parobka.

W 3024 roku Polski może dawno nie być bo jej najzajadlejszy wróg wszech czasów postanowi po raz kolejny
skreślić ją z map świata. Może tym razem z narodem włącznie.

O tych gwizdach na Chińczyków to już zupełny pozbawiony logiki bełkot. Sorry, ale Chiny nigdy
Polsce nie groziły i raczej prędko nie zagrożą. Chiny nie przeprowadzają manewrów wojskowych symulujących agresję na Polskę ani nie przeprowadzają symulowanych ataków jądrowych na Warszawę. Po co to robią że się tak zapytam?
Bo np. USA w nas bombami atomowymi nie celują. Powiesz władza, nie naród. A skąd wywodzi się władza
jeśli nie z narodu? Jaki naród taka władza.

Nie bronimy sprawiedliwości na drugim końcu świata
tylko za miedzą, bo ten brak sprawiedliwości może szybko przenieść się do nas. Dzisiaj Ukraina.
Jutro my. A po drodze wczoraj Gruzja jak mówił Kaczyński.
bytrek pisze:Jak to nie może być tak? A niby dlaczego? Dlaczego nie można wygwizdać hymnu? Czy tez pokazać, narodowi Rosyjskiemu oglądającego ten mecz, co o ich postępowaniu myślimy. Idealna okazja ku temu.
I się bardzo ciesze ze raz możemy być to my tym złym, a nie bite ciągle małe Polaczki.
Bo sam równasz się do nich i takim zachowaniem pokazujesz tak jakbyś się niczym od nich nie różnił.
Myślisz, że się naszym "myśleniem o tym" przejmą? Raczej jeszcze bardziej zwiększy to wzajemną nienawiść.
Gwizdając na hymn jesteśmy tym złym? Raczej jesteśmy śmieszni i żałośni. Zły jesteś jak masz
pływający gdzieś atomowy okręt podwodny z załadowanymi rakietami balistycznymi z głowicami
atomowymi mogącymi być wystrzelone w każdym momencie na Moskwę, Petersburg czy gdziekolwiek.
Inaczej jesteś tylko śmieszny i żałosny. Do tego chamski i prostacki.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: hugo »

Pewnie... mamy udawać, że nic się nie stało na Ukrainie. RPA zostało wykluczone za apartheid ze wszystkich rozgrywek sportowych.

Czy mamy udawać, że były dyrektor FSB nie jest supervisorem (cokolwiek to znaczy w tym wypadku) w rosyjskiej siatkówce?
\
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: Erchembod »

Jednak przykro, ze z powodu siatkarskiego swieta na pierwszy plan wciskaja sie kwestie quasi-polityczne.
Ale od tego sie nie ucieknie, i na ten temat tez sie mozna wypowiadac.

Bo ktos powie, ze polityka nie ma nic wspolnego ze sportem? Brednie. Polityka i sport sa zwiazane ze soba na setki roznych sposobow. Tak zawsze bylo, jest i bedzie, poczawszy od niepamietnych czasow, poprzez cale stulecia az do dzisiaj. I tego sie nie zmieni.

Ale ja osobiscie i to rozumiem, i to negatywne stanowisko (czesci/wiekszosci - z naciskiem na wiekszosci) Polakow wobec Rosjan calkowicie podzielam.

Nie tylko zreszta podzielam, ale poniekad sie z nim utozsamiam - a to na podstawie mojej osobistej wiedzy i doswiadczen, osobistej znajomosci wielu Rosjan, ich jezyka, ich kraju itp,. W szczegoly nie ma oczywiscie sensu wchodzic, w tak krotkim poscie.

I choc negatywnie odnioslbym sie do gwizdow na halach, bo uwazam ze akurat taka manifestacja wrogich uczuc juz nie uchodzi - to po prostu uwazam antyrosyjskie poglady wielu Polakow za zrozumiale, i niekiedy wrecz godne aprobaty.

Ale to oczywiscie moje tylko zdanie.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
ZTG
Posty: 37
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 11:16
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: ZTG »

Miał być koniec offtopu, więc nie będę kontynuowała.
VernonRoche pisze:O tych gwizdach na Chińczyków to już zupełny pozbawiony logiki bełkot (...)
A do tego poziomu nawet nie chce mi się zniżać.
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: wowo »

Nie wierzę, że ktoś w średniopoważnej rozmowie powołuje się na sondaże poparcia Putina :)

Wczoraj Rosjanie trenowali na siłowni w Łodzi i żaden Polak nic im nie zrobił a i oni zachowywali się przyzwoicie. Zresztą Pavlov czy Makarov to bardzo sympatyczni ludzie i oceniać ich przez pryzmat Spiridonowa, Volvicha czy Grankina nie przystoi osobie kulturalnej. Ale o czym tu dyskutować jak dla niektórych wygwizdanie hymnu to powód do dumy, że pokazujemy Rosji co o niej sądzimy.

Spiridonow to w ogóle ciekawy przypadek, bo typ ewidentnie zachowuje się jakby miał problemy psychiczne i to niemałe. Zachowanie na boisku to jedno ale niekontrolowane tiki, odruchy wyglądają jakby powinien siedzieć w pokoju bez klamek a nie grać na MŚ.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - III runda

Post autor: VernonRoche »

wowo pisze:ie wierzę, że ktoś w średniopoważnej rozmowie powołuje się na sondaże poparcia Putina :)
Też racja, chociaż myślę, że akurat Rosjanie nie muszą fałszować sondaży ani wyników wyborów jeśli
chodzi o Putina z tą jego tęsknotą za imperium trzęsącego połową świata.
ZTG pisze:Miał być koniec offtopu, więc nie będę kontynuowała.
To nie kontynuuj. A monopolu na wypowiedzi o Rosjanach nie masz, też mam prawo dodać coś
od siebie w temacie.
ZTG pisze:A do tego poziomu nawet nie chce mi się zniżać.
O jakim poziomie mówimy jeśli porównujesz gwizdanie na Rosjan z ewentualnym gwizdaniem na
Bogu ducha nam winnych Chińczyków. Ba, kiedyś Chińczycy mogą sobie zapragnąć odebrać to co było ich,
czyli tereny Syberii. Wtedy to byliby nasi wręcz sojusznicy ;)

edit:
hugo pisze:Pewnie... mamy udawać, że nic się nie stało na Ukrainie.
A kto tak powiedział? Ja tylko zauważyłem, że gwizdanie na hymn to cebulactwo. Można przeciwdziałać
na wiele różnych sposobów co Polska zresztą stara się robić z dużym zaangażowaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”