Typer Polska 2014 - półfinały, typy i wyniki

radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: radek0389 »

Można zacząć dyskusje o decydującym etapie imprezy.

Co do Niemców, trzeba przyzna ze wykorzystali w 100% los, pokazali ze bez wygrywania ze ścisłym topem, ba! Dostajac lanie od najlepszych, można dotrzeć do 1/2. Po takich bojach naszej reprezentacji dostajemy "nagrodę" w postaci słabszego przeciwnika. Trzeba to wykorzystac i w finale wziąć rewanż za 2006:).
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: betkrzys »

Dokładnie, po takich bojach Niemcy, mam nadzieję że podejdą do tego meczu jak najmocniej skoncentrowani i wygrają szybko 3-0, w drugiej parze liczę na 5 ciężkich, długich setów :)
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Angulo »

Udział Niemców w półfinale uważam za totalne nieporozumienie. Przecież oni nie wygrali żadnego meczu z klasową drużyną, obijali ogórków, dostali łomot od Brazylii, Rosji i Francji, pokonali słaby Iran i są w 1/2... Fart stulecia.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: betkrzys »

Angulo pisze:Udział Niemców w półfinale uważam za totalne nieporozumienie. Przecież oni nie wygrali żadnego meczu z klasową drużyną, obijali ogórków, dostali łomot od Brazylii, Rosji i Francji, pokonali słaby Iran i są w 1/2... Fart stulecia.
Iran słaby hmmm, zdecydowanie przesadzone, po prostu wypalili się w tym meczu, pokonali USA z którą my przegraliśmy, do tego pokonali Serbów w gazie no i wcale nie taką słabą Argentynę, Włochów również choć oni w całym turnieju średnio się prezentowali.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: reeman »

Czy to "wina" Niemców, że tak im się ułożyła drabinka, w życiu jak i w sporcie też trzeba mieć szczęście, Bo gdyby medale przyznawano za rankingi, za poziom sportowy, etc..., to po co grać. Za parę lat nikt nie będzie pamiętał z kim Niemcy przegrali lub z kim wygrali, liczy się tylko końcowy wynik.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Noworoczny »

Co za kolor ma kubek, talerz i nóż
bez których głowa nie potrafi jeść już
co ma smak jak gruszki najlepsze
i co ma zapach jak morskie powietrze

co kolor nadaje nowożeńców łóżkom
co trumny ozdabia czcigodnym staruszkom
co prześwituje w wielorybich cielsk połysku
jaki kolor mają jelita w ich brzuszysku

co z koloru włosów przypomina ci
morska dziewczyna, morska dziewczyna
jaki kolor ma w blasku nocy i gwiazd
jaki kolor ma byle robak i ćma

śpiewał Ziemowit Kosmowski, charyzmatyczny lidera kultowej kapeli Brak
https://www.youtube.com/watch?v=QhEsn6NTZFA

Wielu wiesza już na szyjach naszych medale z tego kruszcu nie wyobrażając sobie porażki z Helmutami. Pamiętajcie jednak, że to są mistrzostwa fuksów. Średniak nie przewidział ani jednego zespołu awansującego z grupy E. Amerykanie już ustalali taktykę na trzecią fazę.

Słysząc Mielewskiego, nie mogę przegonić komentarzy przed mundialem w Korei.
"Bilans z Koreą mamy 6 do 0. To jaki wynik może tu paść."
Pamiętam też komentarze przed meczem z Ekwadorem na kolejnym mundialu.
"Przecież tydzień przed mistrzostwami wygraliśmy z nimi, i to w Ekwadorze, 3 do 0, to jaki wynik tu może być."

Co my tutaj sobie będziemy pisać, nie ma wielkiego znaczenia. Co najwyżej będziemy bardziej rozczarowani. Dobrze by było, żeby nasi nie szykowali się jeszcze na rewanż z Kanarkami.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Kicu »

Wszystko w głowach siatkarzy. Wystarczy zagrać na takim poziomie jak ostatnie mecze i z Niemcami wygramy. Problem się zacznie, jeśli podejdą do meczu na zasadzie: przeciętny rywal, dostał się szczęśliwie do 4-ki, więc mecz sam się wygra.

Z drugiej strony, patrząc na przebieg turnieju i grę Polaków, to chyba powodów większych do obaw nie ma. Nawet jak źle zaczną, to potrafią się w trakcie meczu zmobilizować i odwrócić jego losy.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hugo »

Z Niemcami przegraliśmy 3 spotkania w LŚ 2010, więc apeluję o powściągliwość;)
\
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: reeman »

hugo pisze:Z Niemcami przegraliśmy 3 spotkania w LŚ 2010, więc apeluję o powściągliwość;)
To nie ta Polska i nie te Niemcy, ale trzeba być czujnym
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Basil »

Zorzi typuje finał Brazylia - Polska z mocnym wskazaniem na Brazylię. To chyba dobry znak bo wszystkie jego przewidywania względem naszej reprezentacji są z reguły delikatnie mówiąc dość powściągliwe i zazwyczaj się nie sprawdzają ;)
[edit]
Edyta

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Edyta »

Tym razem chyba Zorzi trafi. Brazylijczycy jak nikt potrafią grać mecze o najważniejszą stawkę. Francuzi też zdecydowanie woleli mieć w półfinale Polaków. Mówią, że Brazylijczycy są najbardziej doświadczeni w takich spotkaniach i wtedy wychodzi cały ich potencjał.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: sb.slav »

Drżałem o wynik każdego spotkania, a gra Polski mnie uspokajała. Jak zawodnicy po takich bojach z Francją, Brazylią, Rosją, Serbią, Argentyną, Włochami i Iranem nie uwierzyli jeszcze we własne siły i umiejętności, to nie wiem w jakim stosunku musieliby wygrywać i z kim, żeby tak się stało.

To moim zdaniem musi ich zahartować, muszą już czuć, że są niepokonani i w dobrej formie - jak na PŚ 2011, stawili czoła całej czołówce i wyszli z potyczek zwycięsko, aż się wierzyć nie chce, że przy takiej drabince wszystkie potęgi pokonaliśmy, oprócz Stanów, ale kto o nich teraz pamięta?

Mówiłem już, że nie miałem oczekiwań co do tak zestawionej drużyny, ale jak już sobie zębami i pazurami wydarli ten półfinał, to mają obowiązek pokonać i Niemców.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: leeon »

Jutrzejszy mecz sam się nie wygra. Grajmy swoje. Może w Spodku Mariuszowi zagrywka bardziej odpali. Zachować formę i spokój to zadanie na jutro.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Joker »

Przytrzymać Grozera i będzie spokojny mecz. Też licze, że Wlazłemu zagrywka siądzie i będzie strzelał tak jak zawsze. Finał jak najbardziej realny, ale nie zlekceważyć rywala.

PS. Statystyki na stronie FIVB już są i Mario najlepiej punktujący i atakujący 8-)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, o 14:17 przez Joker, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bakek »

Tylko jakaś zbytnia pewność siebie i brak koncentracji przy jednoczesnej dobrej grze Niemców mogłaby nas zgubić. Co to dużo mówić: porażka zawsze jest możliwa, ale ciężko jest mi ją sobie wyobrazić.

Mamy jakieś 90% szans na zwycięstwo. Pozostaje tylko te 10% szans Niemców. Trzeba się przyłożyć, nie wolno tego wypuścić z ręki.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hugo »

Jak zostaną rozdzielone punkty za MŚ? We Włoszech były mecze klasyfikacyjne 5-12, a u nas tylko o 5.
\
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: KChudz »

hugo pisze:Jak zostaną rozdzielone punkty za MŚ? We Włoszech były mecze klasyfikacyjne 5-12, a u nas tylko o 5.
Miejsca 4 w grupach będą 7-8 (50 pkt), 5 w grupach - 9-10 (45 pkt) itd.

Szczegóły na stronie fivb
http://www.fivb.org/en/volleyball/Rankings.asp
w punktacji za World Championships Senior Men

Jeśli wejdziemy do finału to wskoczymy na 3-cie miejsce w rankingu FIVB (wyprzedzimy Włochy). Awans do półfinału dał nam awans w rankingu na 4-ą pozycję (kosztem USA)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hubert »

Edyta pisze:Tym razem chyba Zorzi trafi. Brazylijczycy jak nikt potrafią grać mecze o najważniejszą stawkę.
Ja bym raczej powiedział, że to inni psychicznie nie wytrzymują finału.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: compact »

Nie oglądałem Niemców na tych MŚ, ale widzę, że Fromm zdobył w turnieju całe 13 punktów, a więc na drugim przyjęciu grają u nich zawodnicy, którzy klasą nijak nie przystają na ten poziom. Do tego Kampa, którego karierę znaczą zawiedzione oczekiwania kolejnych pracodawców. Jeśli Kaliberda nie zagra na 90% w ataku, a Grozer nie będzie miał dnia egzekutora na zagrywce, to nasza porażka będzie olbrzymim zawodem.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Skrzypek »

Edyta pisze:Tym razem chyba Zorzi trafi. Brazylijczycy jak nikt potrafią grać mecze o najważniejszą stawkę.
Brazylijczycy są silni, ale mają wyraźną wyrwę w postaci Murilo. Na prawie wszystkie zespoły to wystarczyło, ponieważ rywale nie potrafili wykorzystać tej słabości. Coś czuję, że jutro ta kwestia ulegnie zmianie.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: majka86 »

a Brazylijczycy nadal płaczą, bo Kubiak przed nimi nie uklęknął

http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/Bra ... index.html

płaczę za śmiechu z tego ich powtarzania, że oni są zawsze grzeczni i mają klasę. BRAZYLIJCZYCY of all people :D

ciekawe jak Kubiak zareaguje na wiadomość, że jest nikim :D

zaczynam wierzyć, że Bednaruk ma rację i specjalnie taką atmosferę wprowadza im Rezende
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
krzychszp
Posty: 969
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: krzychszp »

Nie bronię Brazylijczyków ale spójrzmy też czasem na siebie. Prawda jest taka, że Kubiak potrafi prowokować i przesadzać ze swoją agresją na boisku.
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: rocky »

Przecież to nie Kubiak powinien dostać czerwoną kartkę a Wallace.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: Basil »

Tak jak broniłem trenera Rezende za nieobecność na konferencji tak teraz powiem co mi leży na wątrobie - otóż ci wielcy mistrzowie są w tym momencie ostatnią drużyną, którą można darzyć szacunkiem za całokształt twórczości ponieważ ich mistrzostwo sportowe kończy się na kawałku żelastwa zawieszonego na szyi okupionego skandalicznymi zachowaniami, nagminnym ustawianiem drabinki turniejowej pod siebie w najgorszy z możliwych sposobów - hańbiące oddawanie meczów wybranym rywalom zakrawające czasami o kpinę z siatkówki. Im większa słabość tej reprezentacji tym większy przysłowiowy ból dupy na który chorują nie umiejąc sobie poradzić z tym, że nie są już tak dobrzy jak kiedyś. Po drugiej stronie barykady (bo my też święci nie jesteśmy jednak w przeciwieństwie do Brazylijczyków trudno uważać naszych siatkarzy za ambasadorów tej dyscypliny dlatego mam nadzieję, że dla nas ognie piekielne będą bardziej pobłażliwe) mamy np. taką reprezentację Francji, która nic poważnego jeszcze nie ugrała a jednak kieruje się zasadami fair-play.

Swoją drogą to bardzo przykre, że tak utytułowany zawodnik jak Vissotto może sobie ulżyć mówiąc o Kubiaku per "numer 13". I mówię to całkowicie szczerze bo to jeden z moich ulubionych siatkarzy.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2014, o 19:38 przez Basil, łącznie zmieniany 2 razy.
[edit]
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: ciacho23 »

Sam nie wiem czego bardziej bym chciał... żeby Brazylijczycy dostali łomot od Francuzów czy od nas w finale?
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: majka86 »

krzychszp pisze:Nie bronię Brazylijczyków ale spójrzmy też czasem na siebie. Prawda jest taka, że Kubiak potrafi prowokować i przesadzać ze swoją agresją na boisku.
oczywiście, że potrafi i może być nielubiany. Mi osobiście to nie przeszkadza, a nawet się podoba, bo to nie jazda figurowa na lodzie. Testosteron jest tu mile widziany IMHO. Oczywiście, że Kubiak czasem przesadza, ale wolę jednego Kubiaka niż siedmiu Nowakowskich. Ma to swoje złe strony, ale dobrą jest to, że gdybyśmy dostali się do finału i zagrali z Brazylią, to najprowdopodobniej nie skończy się to jak w Pekinie, jeśli nawet nie ze względu na to, że nie dzieli już nas różnica klas, to na to, że Kubiak nie klęka i się nie boi.
Basil pisze:Tak jak broniłem trenera Rezende za nieobecność na konferencji tak teraz powiem co mi leży na wątrobie - otóż ci wielcy mistrzowie są w tym momencie ostatnią drużyną, którą można darzyć szacunkiem za całokształt twórczości ponieważ ich mistrzostwo sportowe kończy się na kawałku żelastwa zawieszonego na szyi okupionego skandalicznymi zachowaniami, nagminnym ustawianiem drabinki turniejowej pod siebie w najgorszy z możliwych sposobów - hańbiące oddawanie meczu wybranym rywalom zakrawające czasami o kpinę z siatkówki. Im większa słabość tej reprezentacji tym większy przysłowiowy ból dupy na który chorują nie umiejąc sobie poradzić z tym, że nie są już tak dobrzy jak kiedyś.

Swoją drogą to bardzo przykre, że tak utytułowany zawodnik jak Vissotto musi sobie odbić mówiąc o Kubiaku per "numer 13". I mówię to całkowicie szczerze bo to jeden z moich ulubionych siatkarzy.
zgadzam się w 100%. Cały ten ich płacz w mediach na diabła-Kubiaka, który odważył się śmiać z wielkiej Brazylii jest o tyle niesmaczny, że wszyscy wiedzą o cyrku, jakie wielkie gwiazdy odstawiły po przegranym meczu. Dawno nie oglądałam naszej ligi, więc nie wiem, co ostatnio Michał odmalował, ale nie przypominam sobie, żeby np. rzucał w przedstawiciela federacji ręcznikiem ze złości po przegranym meczu, jak "wielka gwiazda z klasą Murillo" (jeśli prasowe doniesienia są prawdziwe, a chyba są skoro FIVB zwołała z tego powodu konferencję o agresji w stosunku do przedstawicieli FIVB)

zresztą ta sytuacja jest o tyle żałosna, że kto jak kto, ale Brazylijczycy ze swoim trenerem na czele jeśli chodzi o prowokacje i nieczyste zagrania mają za kołnierzem naprawdę dużo, a co jeden wychodzi ostatnio i gada głupoty o tym, że "są zbyt wielką i klasową drużyną na coś takiego i mają klasę". Niestety kłamstwo powtórzone kilka razy nie stanie się prawdą.

nazywania Kubiaka, który bądź co bądź gra od ładnych paru lat w bądź co bądź czołowej kadrze świata, który w pierwszej szóstce zdobył ME, który walnie przyczynił się do każdego kolejnego medalu tej kadry, "numer 13" i "nikt" jest kompromitacją Vissotto.

o tyle gorzej, że o ile emocjonalne wyskoki Kubiaka i innych siatkarzy (nawet bajzel Brazylijczyków we wtorek po meczu) można wybaczyć, bo wszystko dzieje się na dużych emocjach i adrenalinie, to takie wypowiedzi jak Bruno w środę czy Vissotto tutaj są naprawdę żałosne.

Słoma z butów :|
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: bakek »

Nie sposób się z Basilem nie zgodzić. Nic dodać, nic ująć.

Mam nadzieję, że zwycięska passa Brazylijczyków już się skończy. Mam na myśli tę passę trwającą chyba od 2002 r. Byleby tylko na ich miejsce nie wskoczyli "fizole" z Rosji.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: hubert »

Kubiak niech robi to co robi, ale w białych rękawiczkach. Co do wypowiedzi Visotto: idiotyzm. Bo niby co, jak ktoś coś wygra to wtedy może prowokować a inaczej nie ? Ja jutro kibicuję Francji.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: krzysiu »

Co do Kubiaka - to sam Antiga mówił,że rozmawiał z Miśkiem i wiedzą oboje ,że czasami jest za bardzo porywczy i że trzeba nad tym pracować, ale sam Stephane powiedział,że musi mieć też takich zawodników, bo ma też dużo spokojnych zawodników.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata 2014 - faza medalowa

Post autor: pewniak »

Emocje w sporcie to norma. Mniejsze lub większe. Ale klasę pokazuje się po meczu. Visotto i Resende zeszli na psy. Ideał sięgnął bruku. Oby jutro Francja dała radę. A nie jest to żadna abstrakcja.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”