Mistrzostwa Świata U23 - 2015

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Mistrzostwa Świata U23 - 2015

Post autor: SerCos »

Pytanie ogólne: Czy to ma jakiś sens? Czy tego typu mistrzostwa mają ukryty sens, bo ja go nie widzę. W przepełnionym terminarzu wprowadzenie takiego tworu, ani to prestiżowe, ani interesujące, ani medialne. Wraz z tym pojawiają się pochodne jak mistrzostwa Azji U23, Afryki U23, Ameryki Południowej U23 czy puchar panamerykański U23. Na szczęście CEV błogosławił dwie najlepsze ekipy europejskiego rankingu U20, zaś trzeci europejski zespół zdobył kwalifikację jako najlepszy w rankingu światowym U21.

I edycja odbyła się w Brazylii w 2013, gdzie gospodarze wygrali z Serbią. MVP został Ricardo Ricardo Lucarelli, a w przyjęciu partnerował mu Lucas Loh, w ekipie serbskiej występowali mi. Atanasijevic, Kovacevic, Lisniac, Brdjovic, Stoilovic czy Jovovic, u Bułgarów Nico Penczew.

Dzisiaj zaczęła się kolejna edycja rozgrywana w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Europę reprezentują Turcja, Włochy i Rosja. Z bardziej znanych nazwisk jest Kliuka, Pankow, Gonzalo Quiroga, Toy, Nelli. Ogólnie dużo słabiej to wygląda pod względem personalnym, a i np. niektóre kraju powołały dużo młodszych zawodników niż limit.

Grupa A
Egipt
Iran
Korea Płd.
Kuba
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Grupa B
Argentyna
Brazylia
Meksyk
Rosja
Tunezja
Turcja

U kobiet rozgrywki w tym roku odbyły się w Turcji, gospodynie pod wodzą trenera pierwszej reprezentacji zdobyły srebrny medal, a wśród zawodniczek występowały Kubra Akman i Meliha İsmailoğlu. Tytuł zdobyły Brazylijki. Co ciekawe Bonitta w pierwszej kadrze stawia na młode rozgrywające - Malinov i Orro i mimo, że obie pod względem wieku kwalifikowałyby się do tego turnieju to pierwsza trenuje z pierwszym zespołem, a druga była w tym czasie na MŚ kadetek ;) Także rewelacyjny plan nakładania się kilku imprez naraz świadczy o fenomenalnym myśleniu FIVB.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Mistrzostwa Świata U23 - 2015

Post autor: Didek »

Ma. Zawodnicy za młodzi do seniorów a za starzy do juniorów. Oczywiście niektórzy np. tacy jak wymieniłeś i w seniorską wchodzą.
Fajny pogląd na giełdę transferową. Może ktoś ciekawy zostanie wpatrzony.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2015, o 15:29 przez Didek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Świata U23 - 2015

Post autor: Noworoczny »

del
Ostatnio zmieniony 24 sie 2015, o 15:37 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 1 raz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Mistrzostwa Świata U23 - 2015

Post autor: Didek »

Noworoczny pisze:
Didek pisze: Zawodnicy za starzy do seniorów a za młodzi do juniorów.
Consider revising (-;
A mój post do usunięcia.
Poprawione. Dzięki.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23 - 2015

Post autor: SerCos »

Albo raczej za starzy do juniorów, a za słabi do seniorów. Ja nie widzę żadnych zalet w tego typu turniejach, kolejne obciążenie dla federacji. I przez większość będą olewane, a powoływani będą zawodnicy drugiego sortu z danej grupy wiekowej.
Matius

Re: Mistrzostwa Świata U23 - 2015

Post autor: Matius »

Jak dla mnie ma sens. Właśnie za młodzi na seniorów i za starzy na juniorów mogą się pokazać. Jak ktoś jest wybitny to wyskoczy wcześniej ale są tacy którzy dojrzewają później. Aktualnie jakbyśmy brali udział warto by dalej sprawdzać na takiej imprezie Bołądzia, Muzaja, Kędzierskiego, Nowakowskiego, może Janusza, Bednorza, Łapszyśnkiego czy innych z tych roczników.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Mistrzostwa Świata U23 - 2015

Post autor: Didek »

SerCos pisze:... a powoływani będą zawodnicy drugiego sortu z danej grupy wiekowej.
Taki jest cel tej kadry. Jak ktoś dobry to już gra w seniorach a czas na kadrze dla tych młodych gniewnych będzie czasem szlifowania umiejętności. Leniuchowanie na wakacjach nie sprzyja ich rozwojowi. Dodatkowo to sprawdzenie gdzie się jest na tle podobnych do siebie.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata U23 - 2015

Post autor: StanLee »

FIVB zepsuło nawet rozgrywki młodzieżowe. :| :| :|
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata”