Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: bartolina_89 »

Dzisiaj o 16,30 nastąpi losowanie grup mistrzostw, ja jako faworytów Mistrzostw obstawiam:
Włochy, Serbię, Polskę, Turcję, Rosję oraz Holandie.

Uważam że to będą wyrównane Mistrzostwa, bo te zespoły prezentują wyrównany poziom.
Jakie są wasze zdania?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Mam mieszane uczucia co do Polek, bo na IO co pokazały każdy widział, a na IO budowana jest specjalna forma, na pewno większa niż na ME.
...
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: bartolina_89 »

ale Polkom ta impreza służy, tak samo jak siatkarzom MŚ
PS Gdzie bedzie transmitowane losowanie?
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mazia »

Grupa A - Łódź

1.Hiszpania
2.Holandia
3.Chorwacja
4.Polska


Grupa B - Wrocław

1.Włochy
2.Turcja
3.Francja
4.Niemcy


Grupa C - Bydgoszcz

1.Bułgaria
2.Belgia
3.Białoruś
4.Rosja


Grupa D - Katowice

1.Słowacja
2.Azerbejdżan
3.Serbia
4.Czechy

Losowanie całkiem dobre. Nasze panie, choć mają Holenderki, to wydaje mi się, że nie powinno być źle. Niby Chorwatki mogą trochę namieszać, ale wydaje mi się, że są spore szanse na 3 wygrane. Grupa B z wyraźnym faworytem - Włoszkami. Francuzki wydają się najbardziej odstawać od reszty. W walce o drugie miejsce stawiałabym jednak na Niemki, ta drużyna co raz ładniej się rozwija. Grupa C - no cóż... Rosja i długo nic. Szczerze mówią to chyba tylko Bułgarki mogą coś ciekawszego pokazać. Ciekawa jestem Białorusinek. Co raz częściej pukają do polskich drużyn, a więc siatkówkę na ładnym poziomie widziały i posmakowały. Grupa D - oj ładnie ładnie. Serbki, choć grają w kratkę, wydaje mi się, że powinny być groźne. Czeszki, Słowaczki i Azerki - trudno mi powiedzieć, bo jakoś nie kojarzę.. no może poza tymi, które grają w Polsce.
Po 3 najlepsze drużyny z grup A i C trafią do jednej półfinałowej grupy, z grup B i D - do jednej. Szanse na medal? Są i to spore.
Nasze panie trafią na drużyny Rosji... no i właśnie. Którekolwiek by to były, nie powinny mieć problemów z pokonaniem. Jeśli w fazie grupowej pokonają Holenderki, nawet ewentualna porażka z Rosją nie byłaby tragedią. JEśli wyjdą z półfinałowej grupy, to już tylko z górki powinno być.
A jak wy oceniacie losowanie?
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mateo9 »

MOim zdaniem trafilismy naprawde dobrze. najgrozniejsze w naszej polowce sa moim zdaniem Holenderki. mam duze watpliwosci czy Rosjanki zdolaja sie pozbierac w rok. to co pokazuja na kwalifikacjach do WGP wola o pomste do nieba poprostu obraz nedzy i rozpaczy .CHorwatki moga byc grozne powrocily Barun i Poljak wiec ma tam kto grac jest jeszcze Popovic jak jeszcze by Osmokrovic doszla to maja niezla pake.

najtrudniejza jest zdecydowanie grupa B na dobra sprawe kazde z tych druzyn(poza Francja) moze zdobyc medal. Turczynki powoli sie odradzaja a jak potrafia grac Niemki mamy probke na kwalifikacjach do WGP a poza tym one zawsze sa grozne. Serbki jak zwykle maja najlatwiejsza grupe ale na szczescie pozniej trafiaja do grupy B wiec moze zejdzie im ten glupi usmieszek z twarzy. ta druzyna od okolo roku nie pokazuje kompletnie nic a takie rodzynki jak przegrane ze Slowaczkami zdarzaja im sie coraz czesciej.

ogolnie na dzien dzisiejszy faworytami sa Wlochy POlska i Holandia jak to bedzie za rok ? mam nadzieje ze w tej kwesti sie nic nie zmieni i Polska stanie na pudle oby na najwyzszym stopniu
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: bartolina_89 »

czas Holenderek już minął, ten czas był już podczas WGP 2007, potem były porażki, za porażką. a może Holenderki reaktywacja? Rosjanki możemy też pokonać, bo wielokrotnie już to robiliśmy. Jak narazie wszystkie zespoły są w rozsypce, bo żaden zespół z Europy nie był w Półfinałach IO! Więc na IO Wszystkie zespoły w Europie były w rozsypce, może do ME się pozbierają, zobaczymy
Forester
Posty: 31
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Forester »

Losowanie dobre. Zagrożenie ze strony Holenderek bardzo mocne. Wydaje się,że wygrana z nimi praktycznie iotwiera nam drogę do strefy medalowej. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniami, że B to grupa najmocniejsza, a Serbia jest faworytem w grupie D. Jednak tak naprawdę coś konkretnego będzie mozna powiedzieć gdy rozpocznie się sezon reprezentacyjny w 2009 roku.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: maksik »

To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: tomasol »

Taka jest siła PZPS i polskiej siatkówki jak mawia pewien forumowy troll. Pomyśleć, że pan Przedpełski ma czelność gadać coś o wymaganiach wobec klubów, które jeszcze i tak chciał zwiększyć.
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagorski »

Typowy przykład jak działa PZPS. Tzn jak nie działa. Przedpełski pewnie dowiedział się o tym wczoraj, a było to wiadome od miesiąca, ale komu by się chciało... Najpierw trzeba zrzucić kilka drużyn z PLS i przywrócić Trefla. Powiem tak: Przedpełski zabija siatkówkę w Polsce. Tyle spraw odkłada na ostatnią chwilę albo je bagatelizuje, a do tego stwarza nowe problemy. Kiedy się PZPS zajmie sędziami? Nigdy... Chyba, że Trefla albo skrę oszukają.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
student
Posty: 69
Rejestracja: 11 sty 2008, o 23:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: student »

Nagorski pisze:Powiem tak: Przedpełski zabija siatkówkę w Polsce.
Dawno nie było takiego promotora polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej. Może uważasz, że powinien wrócić pan Biesiada?
Ale nie ważne.
Mam inny temat. Czy możecie napisać jak idą przygotowania do Mistrzostw we Wrocławiu, Bydgoszczy, Katowicach?
W Łodzi nowa hala już prawie gotowa. Problem na razie dotyczy parkingów. Jest ich kilka w okolicy ale podobno za mało. No i oczywiście baza hotelowa, największa zmora Łodzi.
Czytałem na "strefie", że pan Drzewiecki nie chce dołożyć nawet złotówki do organizacji. KRYZYS. Dla mnie to oburzające. Mistrzostwa Europy to chyba na tyle poważna impreza żeby rząd się w to zaangażował. A może się mylę. Wiem jak będzie po zakonczeniu turnieju. Pan Minister powie, że zorganizowaliŚMY wspaniałą imprezę. Mam nadzieję, że ten s...... (czyt. skąpiec) się jednak zastanowi nad swoim stanowiskiem... A jak nie to kibice podziękują mu w odpowiedni sposób.
NO chyba, że liczy się tylko piłka nożna. Orły do boju!!! Bijcie kelnerów z San Marino bo innym nie dacie rady :]
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: maksik »

student pisze:Mam inny temat. Czy możecie napisać jak idą przygotowania do Mistrzostw we Wrocławiu, Bydgoszczy, Katowicach?
1: Bydgoszcz -->>> http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.16.34631 lub http://www.sportowabydgoszcz.pl/news/5662
2: Wrocław -->>> http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.16.34480
oraz http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35760 ... uropy.html
3: Katowice -- >>>> http://przegladligowy.com/siatkowka/rep ... katowicach i też gdzieś na siatka.org było ale nie mogę teraz znaleźć a czytałem na pewno..

bilety...
http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.16.34490

Generalnie odnośnie organizacji pod względem przygotowania hal, mediów, itp to nie mam żadnych obaw.. No jeno ta kasa... :|
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: tomasol »

student pisze:
Nagorski pisze:Powiem tak: Przedpełski zabija siatkówkę w Polsce.
Dawno nie było takiego promotora polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej. Może uważasz, że powinien wrócić pan Biesiada?
Ale nie ważne.
Dbanie o rozwój dyscypliny to coś więcej niz tylko jeżdżenie po świecie i promowanie PZPS a nie polskiej siatkówki.
student pisze: Czytałem na "strefie", że pan Drzewiecki nie chce dołożyć nawet złotówki do organizacji. KRYZYS. Dla mnie to oburzające. Mistrzostwa Europy to chyba na tyle poważna impreza żeby rząd się w to zaangażował. A może się mylę. Wiem jak będzie po zakonczeniu turnieju. Pan Minister powie, że zorganizowaliŚMY wspaniałą imprezę. Mam nadzieję, że ten s...... (czyt. skąpiec) się jednak zastanowi nad swoim stanowiskiem... A jak nie to kibice podziękują mu w odpowiedni sposób.
Takie rzeczy załatwia się kiedy dostaje się organizacje imprez, czyli od razu a nie jak jest impreza za pasem a tu nagle brakuje pieniędzy. Co nie zmienia faktu, że jeżeli obiecali wsparcie to powinni go udzielić, no ale czy je obiecali ??? A tak w ogóle to ministerstwo rocznie dotuje PZPS 12 mln złotych, PZPN dla przykładu nie dostaje z publicznych pieniędzy prawie nic. Zresztą pisze się o tym, że PZPS brakuje także na szkolenie, pada kwota 2,5 mln zł.

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65111,6 ... olsce.html
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

Indesit się wycofał, więc ze sponsorem może być kłopotem. Teraz trudno będzie znaleźć sponsora z dużą forsą. A tak właściwie to z jakiej racji Min. Sportu nie może rzucić kasy na ME?? I rodzi się pytanie: ile pieniędzy wydaje PZPS na młodzież??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Urban »

Przepraszam bardzo ale z jakiego powodu Ministerstwo ma nie dać kasy na Euro?! Bo dali już 12 mln zł? Ale te 12 mln daliby również gdyby Euro nie było, więc to nie są pieniądze na Mistrzostwa tylko na funkcjonowanie związku. To po pierwsze a po drugie to ta impreza odbywa się w Polsce i promuje cały kraj a nie tylko PZPS!

Czy do EURO 2012 państwo również nie dokłada?! Dokłada bardzo dużo a tamta impreza jest cacuszkiem w głowach wszystkich a pochłania kasy ze szkoda gadac.. To co potrzebne jest w tym momencie siatkówce stanowi jakiś malutenki procencik w porownaniu do tamtych kwot!
Dla mnie postawa ministerstwa to skandal!
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: xyz91 »

Kto ma prawa transmisyjne (w Polsce) do ME kobiet i mężczyzn w piłce siatkowej?
xyz91
Saph
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2008, o 17:20
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Saph »

Wydaje mi się, że polsat. W dziale o reprezentacji o tym ktoś napisał.
Rozwalmy ścianę
Przed nami kosmos!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Może ktoś mi powiedzieć dlaczego Szczygielska gra w Belgii na libero? Ma ich obywatelstwo czy cuś ?
...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: madlark »

Nagor pisze:Może ktoś mi powiedzieć dlaczego Szczygielska gra w Belgii na libero? Ma ich obywatelstwo czy cuś ?
ma
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

Już się dowiedziałem, w ogóle zorientowałem się, że nie ten temat :]
...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: evija »

Gdyby nie miała obywatelstwa to by grać dla Belgusów nie mogła ;)
Z tego co pamiętam to Marta urodziła się w Belgii, a nie w Polsce i poza tym jej facet jest Belgiem. też gra w siatę, chyba w Serie A.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
piranha
Posty: 72
Rejestracja: 8 lip 2008, o 09:46
Płeć: K
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: piranha »

Mamy już maskotkę ME, bociana Janka. Jak dla mnie jakoś tak dziwnie wygląda ten bociek "na żywo". Ale można się przyzwyczaić.
; )
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: mazia »

Fabrice Vial podał szeroką kadrę na ME.http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... twa-europy
Z wypowiedzi trenera można wywnioskować, że ME będą dla nich raczej ważnym sprawdzianem, a nie celem samym w sobie. Z drugiej storny, patrząc realnie, kobieca siatkówka, w porównaniu choćby z męską, pozostaje daleko w tyle. Jeśli chcą ten stan rzeczy zmienić, posunięcie to wydaje się być bardzo dobre. W tej sytuacji kadra zapewne tworzona jest z myślą o IO w Londynie.
Z drugiej strony musiałby się stać niemal cud, żeby Trójkolorowe zdołały awansować z tej grupy. Turcja, Niemcy, a tym bardziej Włoszki, pozostają, i zapewne jeszcze długo będą pozostawać poza zasięgiem.
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
ewa
Posty: 687
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: ewa »

Reklamy w przerwie na żądanie trenera :o !!! Szczyt chamstwa !!!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

ewa pisze:Reklamy w przerwie na żądanie trenera :o !!! Szczyt chamstwa !!!
Tak, Polsat zszedł na psy. Czekam na reklamy między zdobyciem punktu a zagrywką.
...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: KadrO »

Nagor pisze:
ewa pisze:Reklamy w przerwie na żądanie trenera :o !!! Szczyt chamstwa !!!
Tak, Polsat zszedł na psy. Czekam na reklamy między zdobyciem punktu a zagrywką.
Jesteś genialny. :D A co do Polsatu, oni po prostu chcą zarobić na pokazywaniu i tej dyscypliny, a wiadomo że przy takich apetytach na ME kobiet, trochę osób ogląda mecz.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Nagor »

KadrO pisze:
Nagor pisze:
ewa pisze:Reklamy w przerwie na żądanie trenera :o !!! Szczyt chamstwa !!!
Tak, Polsat zszedł na psy. Czekam na reklamy między zdobyciem punktu a zagrywką.
Jesteś genialny. :D A co do Polsatu, oni po prostu chcą zarobić na pokazywaniu i tej dyscypliny, a wiadomo że przy takich apetytach na ME kobiet, trochę osób ogląda mecz.
Dobra, ale to wg mnie jest już lekkie przegięcie. A to tylko na Polkach czy na innych meczach też?
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

Nagor pisze: Dobra, ale to wg mnie jest już lekkie przegięcie. A to tylko na Polkach czy na innych meczach też?
Tylko na meczu Polek.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Mate »

Chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo z tymi reklamami. Komentarz pozostawię bez komentarza :D . Czy "eksperci" z Polsatu czytają, jakieś portale siatkarskie?? Sadurek zagra w Galati, a Swędrowski wyskakuje z tekstem, że Kaczor będzie jedyną siatkarką z kadry, która zagra poza granicami kraju.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009

Post autor: Elgarten »

Ja oglądam w necie. Zero reklam, zero głosu pani NIemczyk, można posłuchać, co mają do powiedzenia trenerzy. Po pierwszym secie zrezygnowałem z TV.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”