Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Awatar użytkownika
pawcioss
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:11
Płeć: M

Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: pawcioss »

A czy wszyscy już zapomnieliście o naszych paniach?:P Wiadomo ME M już za kilka dni ale można też już powolutku zacząć się interesować ME K:) Według mnie najwięksi faworyci to: oczywiście POLSKA (z Glinką będziemy grali o niebo lepiej niż w finale WGP) a także ROSJA (chociaż u nich to raz lepiej, raz gorzej...) a później HOLANDIA (wydaje mi się że zbyt dużo siły włożyły w Grand Prix, i teraz mogą być trochę słabsze, a w meczu z Polską wcale nie były dużo lepsze - właśnie brakowało wtedy Gosi Glinki...) i na czwartym miejscu WłOCHY (w WGP grały raz wspaniale a innym razem fatalnie, lecz nie grało wtedy u nich kilka czołowych zawodniczek, jeśli zagrają ich największe gwiazdy to na ME mogą jednak być bardzo mocne). No i to by było na tyle;] Wydaje mi się że walka o złoto toczyć się bedzię właśnie między tymi czterema zespołami. Oby jednak najlepsze po raz 3 z rzędu były Polki:) POLSKA BIAłO - CZERWONI!!!
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

No tak. Wg. mnie forma Holenderek spadnie, nie będzie tak dobra jak podczas finałów WGP, a nawet gdyby to mamy silniejszy skład od Holenderek i co jak co, ale i lepsze zawodniczki.
Myślę, że wszystko rozegra się pomiędzy Polską a Rosją. Bardzo dobrze dla nas się złożyło, że Rosjanki muszą w przed dzień ME przerywać przygotowania i jechać na turniej eliminacyjny do WGP 2008 a przy okazji zabierając 9 podstawowych zawodniczek.
Nie wiem czy słyszeliście, ale w tym roku (zarówno u pań jak i u panów) pólfinały nie będą rozgrywane na krzyż tak jak w latach ubiegłych, tylko będzie losowanie rywali <o zgrozo!> :o . Także do końca nie będzie wiadomo na kogo trafimy w półfinale. Jeżeli nie na Rosjanki to będzie naprawdę super, bo przy ewentualnym zwycięstwie w pólfinale mamy Puchar Świata. Ale ja jestem pełen nadziei na obronę tytułu, gdyż mamy wręcz rewelacyjny skład. Brakuje w moim odczuciu tylko Agaty Mróz.
A co do rywalek Polek. Włoszki będą bardzo osłabione. Piczka, Togut i Rinieri biorą sobie 'sezon urlopu' i wogóle w tym roku nie zagrają, a Centoni była kontuzjowana i obecnie przechodzi długą rehabilitację. Nie wiem co z Paggi, Gioli nie gra aż tak dobrze jak przed ciążą. Ze srebrnych medalistek ME 2005 Elisa Cella nie została powołana do kadry. Także wszystko będzie leżało w rękach młodych zawodniczek no i Aguero oczywiście, gdyby nie ona to by było po Włoszkach. Nie wiem czy będzie grała również znakomita przyjmująca Antonella Del Core, gdyż Barbolini ma jakieś uprzedzenia co do niej.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I jak już tak o Włoszkach piszę... sztab włoski nie zastosował się do wymagań CEV i na eliminacje do Ankary nie pojedzie 9 wymaganych zawodniczek, lecz wogóle inny skład. Nie wiadomo jak się to skończy oraz co zrobią Rosjanki.
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2007, o 23:45 przez WIELKI_ZNAWCA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aNdre
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:28
Płeć: M

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: aNdre »

Faworytem ME są:
Holandia (wygrana GP o czymś świadczy)
Rosja ( I drużyna świata wg ranking)
Serbia ( zagrały fenomenalnie na MŚ byli wtedy drugą drużyną Europy. Fenomenalnie się rozwinęły)
Włochy ( najlepsza liga, bardzo dobra reprezentacja mogą coś osiągnąć większego)
Polska ( obrońca tytułu i 6 drużyna świata w GP)

Takie jest moje zdanie :)
Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 53
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:36
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław / Oleśnica
Kontakt:

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: Kasia »

pol pisze:Zaryzykuję i postawię taką ostateczną kolejność :

1. Polska (lub RUS)
2. Rosja (lub POL)
3. Niemcy
4. Holandia
a możesz wyjasnic dlaczego tak uwazasz :)?
pol
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: M

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: pol »

Kasia pisze: a możesz wyjasnic dlaczego tak uwazasz :)?
Pewnie :P

Po pierwsze, Polska jest jednym z faworytów z wiadomych względów. Porządne nazwiska w składzie, caryce europejskiej siatkówki Glinka i Świeniewicz na okrasę. Do tego dwa tytuły mistrzowskie, chyba nie ma co wyjasniać :]

Rosja równie mocna, ale jestem optymistą.

Wyniki Niemek z ostatnich meczów sparingowych wskazują na siłę tego zespołu, choć moją opinię mogą zweryfikować zbliżające się kwalifikacje do GP. Ogólnie jest to bardzo mocny zesół, prowadzony przez gwiazdę dużego formau Angelinę Grün. Oprócz tego jedna z najlepszych blokujących na świecie (najlepsza ??? ) Christiane Fürst i solidne Dumler, Bouagaa, Tzscherlich czy Kożuch... Mnie się ten skład podoba, leciutko im sympatyzuję, choć ich przeciętny start na MŚ 2006 rodzi pytanie, czy Guidetti umie wykorzystać potencjał tych zawodniczek (chyba, że 11 miejsce na świecie to maksimum ich możliwości ;) )

Natomiast Holenderki i tak powinny się cieszyć, że umieściłem je na 4 miejscu bo ja NIE WIERZĘ, że utrzymają formę z GP. Z resztą, na GP grały, w odróżnieniu od wiekszości drużyn, w najmocniejszym składzie, a prawie cały zespół grał w jednym klubie. Miały pewną przewagę, ale na ME wszystkie zespoły powinny być w najwyższej formie i dlatego nie daję NED dużych szans. To tylko moja opinia, być może już zawsze będą wygrywać wszystkie turnieje i stały się europejską Brazylią....

Osobiście lubię również reprezentację Turcji, ale jakoś nieufnie podchodzę do pracy trenera Chiappiniego...

No i jeszcze Serbia, która bez Djerisilo wydaje się być słaba. Ale w zeszłym roku przed MŚ też nie zachwycała, a skończyło się medalem...
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

Wogóle w grupie A będzie baardzo ciekawie - Niemcy, Włochy, Azerbejdżan i Białoruś. Po ostatnich przetasowaniach w drużenie włoskiej, śmiem twierdzić, że właśnie Niemki wygrają tą grupę, chyba, że nie dadzą rady Aguero.
pol
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: M

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: pol »

WIELKI_ZNAWCA pisze:Wogóle w grupie A będzie baardzo ciekawie - Niemcy, Włochy, Azerbejdżan i Białoruś. Po ostatnich przetasowaniach w drużenie włoskiej, śmiem twierdzić, że właśnie Niemki wygrają tą grupę, chyba, że nie dadzą rady Aguero.

A ja się jeszcze uważnie przyglądam Białorusi. Ich wygrana z Rosją (chociaż w słabej formie) na Pucharze Jelcyna daje do myślenia. A jeśli wierzyć statystykom na stronie tego turnieju, to matką zwycięstwa była znana nam siatkarka AZSu Białystok (prawie spadkowicza) Alena Hendzel, której naliczono 9 bloków. Myślę, że mając za liderkę atakującą Kazanoczki Kazań Oksanę Kawalczuk, mogą sporo namieszać w czołówce.

Oczywiście Białoruś to nie jest kandydat do medalu, ale Azerbejdżan musi się mieć na baczności, bo nasze wschodnie sąsiadki tanio skóry nie sprzedadzą (zwłaszcza, że mają do pomocy moją sympatię :P ).
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: evija »

Co do faworytów to wymienić jednym tchem, a na czele Polska - Rosja, Holandia, Włochy, Niemcy, Serbia, Turcja - w mniej więcej tej kolejności.

Ciekawi mnie też gra Czeszek i Bułgarek z naszej grupy. Trzeba przyznać, że Spalova jeszcze trochę podniosła umiejętności z Prielożnym, podobnie Matuszkova. Solidnym punktem będzie też Horka - Czeszki mają ciekawą ekipę i powalczą z Bułgarkami o 2 miejsce w grupie. Hiszpanię w podstawowym składzie ograły nasze Złotka z Uniwersjady. Gra Bułgarek też mnie interesuje, bo w zeszłym roku było słabo, teraz wygląda na to, że lepiej się spisują - zobaczymy jutro jak się kwalifikacje do GP zaczną.
Ogólnie pewnie będziemy ciut mądrzejsi po tym turnieju. Będzie można się przyjrzeć grze 3 ostatnim drużynom, które dałam na górze :) Niemki mają Gruen, Turczynki Neshli, a Serbki? Nikolijc raczej, Djerisilo ma nie być.
Z Niemkami zawsze toczymy ciężkie boje, świetnie się znamy, więc lekko nie będzie, w jakim punkcie swojej gry są Serbki mnie interesuje, czy pracują dalej czy może trochę się samo-zadowoliły po medalu na MŚ i "siadły"? Z Turczynkami z reguły wygrywamy, ale od każdej reguły są wyjątki.
Popatrzmy sobie na ten tydzień zmagań w Ankarze :)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: paw98 »

Moim zdaniem faworytkami do zdobycia złota są Polki z wiadomych względów:obrończynie tytułu i powrót do kadry Glinki,więc wieże że ta reprezentacja z Glinką będzie jeszcze silniejsza.Kolejnym głównym kandydatem do zdobycia złota są na pewno Holenderki;przemawia za tym świetna gra w WGP chociaż myśle że nie utrzymają takiej formy do ME.Następnym kandydatem uważam że są Rosjanki;bardzo równy skład i zawsze silne na wielkich imprezach.

A więc podsumowując stawiam taką kolejność:

1.Polska
2.Holandia
3.Rosja
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: PaStKa »

Szczyt formy Holenderek, to chyba było GP i wątpie by utrzymały tą formę do ME. Blamażu oczywiście nie będzie, ale w strefie medalowej może ich nie być. Na pewno faworytki to Polki, Rosjanki i Włoszki. Jeśli chodzi o 4 drużynę ze strefy medalowej, to może być kilku pretendentów: Serbki, właściwie nie wiadomo, czego można się po ich spodziewać; mimo wszystko Holenderki, które w nieco słabszej formie są ciągle świetnym zespołem oraz Niemki też mogą coś pokazać. Wrcając do wielkiej trójki to o wszystkim mówią nazwisko: Glinka, Zenik, Gamova, Godina, Aguero...
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Anusiek
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:47
Płeć: K
Lokalizacja: ^^Sieradz...moje miastooo^^
Kontakt:

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: Anusiek »

Pierwsza czworka wedlug mnie:
1. Holandia (pokazaly w GP co potrafia, maja bardzo duze szanse)
2. Włochy (jesli do tej repreznetacji wroca wszytskie gwiazdy jak Rinieri czy Togut, to bedzie grozna ekipa)
3. Polska (mysle,ze uplasujemy sie na miejscu medalowym, w koncu wroci Malgosia Glinka:) )
4. Rosja (nie da rady nic wiecej ugrac...)

Oczywiscie pozostaja tez brazowe medalistki MS Serbki, Niemki, ktore sa w coraz lepszej formie, ale moim zdaniem, te druzyny beda walczyly o lokaty 5-8...dolacza do nich Turczynki i Azerki...:P
..."Każdym swoim zagraniem pokazujesz, kim naprawdę jesteś"...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: evija »

Massimo Barbolini zaskoczył trochę składem, wziął obie Paole libero - Cardullo i Croce. W składzie co może być pewnym zaskoczeniem nie zmieściła się za to Sara Anzanello.
Oto skład Włoszek:
Atak: Aguero
Przyjęcie: Del Core, Secolo, Fiorin, Ortolani
Rozegranie: Lo Bianco, Feretti
Środek: Barazza, Guiggi, Gioli
Libero: Croce, Cardullo

Ciężar gry będzie spoczywał na Aguero, tak jak to było wcześniej, ale nasze dziewczyny już 2-krotnie w GP ją przystopowały i nie zrobiła nam na tyle krzywdy, żeby nasze przegrały mecz.
U Rosjanek zmiana libero...ile zmian...
Serbki grały sparing z Bułgarią i zremisowały 2:2 (27:25, 19:25, 26:24, 20:25), Holandia wygrała z Chorwacją 3:1 3-1(25-19, 20-25, 25-15, 25-14).
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
pol
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: M

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: pol »

Nie wiem jak to się stało, że w składzie nie ma Anzanello...Musi mieć kontuzję, nie wierzę, żeby Barbollini nie wziął takiej zawodniczki na ME...

Ogólnie skład Włoszek nie wyglada okazale, jednak myślę, że mogą nawet awansować do półfinału, ale chyba tylko wtedy, gdy Rosjanki potwierdzą swój brak formy. Wydaje mi się, że Niemki są mocniejsze od Włoszek .
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

Anzanello niby jest w słabszej formie od tych dziewczyn, które pojadą na ME.

Moim zdaniem zwycięzcami 4 grup, będą 4 najlepsze zespoły ME 2003, tj. Niemcy (A), Polska (B), Turcja (C), Holandia (D) i to te 4 zespoły mają największe sznase na medale. Mam tylko wątpliwości co do zwycięstwa grupy przez Turczynki. Mają szansę, nawet dużą pokonać Rosjanki, lecz to już wszystko zalezy od formy tych zespołów.

Grupa E będzie oczywiście o wiele trudniejsza od F i można będzie się spodziewać niespodzianek. Jeżeli Rosjanki przegrałyby z Turczynkami, o zwycięstwo z Włoszkami czy Niemkami będzie im bardzo trudno, a jeżeli przegrają z którymś z tych zespołów, to praktycznie wypadają z gry. W grupie F będzie walka 3 zespołów, z których obstawiam, że dwa znajdą się w finale, tj. Polska i Holandia.
ania91
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 15:06
Płeć: K

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: ania91 »

Regulamin Forum - punkt 23.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2007, o 14:28 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie śmiecimy
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Faworyci ME Belgia/Luksemburg 2007

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

Polki przegrały swój pierwszy mecz z reprezentacją Niemiec 0:3

Polska - Niemcy 0:3 (20:25, 17:25, 18:25)

Jeden z kibiców, który był na meczu przecierał oczy ze zdumienia, jak to Polki słabo się prezentują. Niby tylko Świeniewicz zagrała dobrze i próbowała poderwać dziewczyny do gry, a Glinka zagrała marnie. Wogóle nasz zespół grał bez polotu, bez zaangażowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”