Świder czy Wlazły? Kto ma rację?

Awatar użytkownika
basienieczka
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:19
Płeć: K
Lokalizacja: Katowice

Świder czy Wlazły? Kto ma rację?

Post autor: basienieczka »

Na pewno wiele z Was czytało wypowiedź Sebastiana o Mariuszu. Popieracie Świdra czy może większość z Was skłania się ku decyzji Mariusza? Ja osobiście uważam, że Świder jest wielkim profesjonalistą, dlatego na pewno wie, co mówi. Kontuzje są wpisane w życie sportowców, ale z drugiej strony, Wlazły nie będąc w pełni sił, na pewno nie pokazałby p[ełni swoich umiejętności. Dlatego życzę mu zdrowia i czekam na Wasze opinie w tej kwestii ;)
osnazfsb

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: osnazfsb »

Ja sie zastnawiam czy Swiderski i PZPS zamierzaja lozyc na Wlazlego gdy ten zlapie kontuzje ktora wyeliminuje go z powaznego uprawiana siatkowki. Jak tak , to ma racje. Jak nie to niech przypomni sobie sowich kolegow z kadry Papke i Prusa, przenalizuje co powoduje gra za wszelka cene i w wielkiej ilosci na w sumie nie decydujacych turniejach i przemuysli to jeszcze raz
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Karolina »

Moim zdaniem obaj mają racje. Każdy z nich broni swojej.
Mariusz broni zdrowia, choć sam nie wie, co jest przyczyną skurczów. Dobrze, jego wybór, który należy uszanować, ale nie koniecznie zrozumieć. I chyba Sebastian tego nie rozumie. On broni racji, ze skoro wyniki nic nie pokazują, Mariusz powinien być z drużyną i ją wspierać. Podkreśla ze boi się bólu, ale większość siatkarzy z nim żyje, to jest wpisane w ich profesjonalizm.
Piszecie, ze Mariusz dobrze zrobił ze nie pojechał na ME, bo co by było gdyby załapał jakąś poważniejsza kontuzje - i prawda nie byłoby ciekawie. Ale ja mam wrażenie, że Mariusz już złapał poważna kontuzje, kontuzje z podłożem psychologicznym. Strach przed bólem prowadzi do strachu przed gra im szybciej go przełamie tym lepiej dla niego i dobra całej reszty.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Arff »

Ale ja mam wrażenie, że Mariusz już złapał poważna kontuzje, kontuzje z podłożem psychologicznym. Strach przed bólem prowadzi do strachu przed gra im szybciej go przełamie tym lepiej dla niego i dobra całej reszty.
otóż to przecież skurcze w brzuchatym łydki nie powodują że się wali w pojedynczy blok Holendrów na MHW... to coś z głową chłopak nie może się skupić na grze tylko cały czas myśli czy objawy nie przemienią się w skurcze... chyba że chce się mignąć przed reprezentacją i specjalnie wali w blok... w co jednak wątpie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
WIELKI_ZNAWCA
Posty: 32
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:30
Płeć: M

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: WIELKI_ZNAWCA »

Słowa Raula Lozano dają najlepszy komentarz do tej sytuacji.
Przykro mi, ale na Mariusza poprostu nie możemy liczyć.

Mariusz przecież nie ma żadnej kontuzji, przecież jest praktycznie zdrowy; zachował się nie fair względem swoich kolegów z reprezentacji i nie dziwię się pretensjom graczy do niego, a nawet jej popieram.
Mam nadzieję, że się mylę, ale zaczynam widzieć początki końca kariery Wlazłego w kadrze.
paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: paw98 »

Ja popieram Świdra ponieważ Wlazłemu jak wykazały ostatnie badania nic nie dolega.Sądzę że to po prostu sprawa psychiki Mariusza.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Arff »

heh... nie przesadzaj... jeżeli Wlazłego coś boli to znaczy że coś jednak mu jest... miałeś kiedyś skurcz mięśnia ? jeśli tak to wiesz jak to boli... a teraz wyobraź sobie że grasz ze znanymi już sobie objawami tego skurczu i w każdej chwili może się on pojawić... jak sie czujesz ? podpowiem Ci... nie ma kozaka na takie skurcze i to siedzi w głowie, nie jesteś w stanie skupić się na grze i robisz wszystko żeby ten skurcz jednak się nie pojawił... opadasz na jedną nogę (z czego może zrodzić się jakaś groźna kontuzja ze skręceniem stawu skokowego na czele ) a nawet nie wyskakujesz z bolącej nogi... blokady psychicznej nie da się przeskoczyć i jeśli Mariusz chce jeszcze coś osiągnąc w tym sporcie (również w klubie ) to albo wyleczy skurcze albo bedzie mu potrzebny psycholog...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Karolina »

I tu się zgodzę, pojawia się blokada psychiczna, przed grą, która może nieść za sobą ból, co za tym idzie strach przed bólem sprawie, iż nie jesteśmy w stanie skupić się na grze, bardziej myślimy o tym, czy ból się pojawi czy nie.
Problemem Mariusza może nie są same skurcze, raczej brak ich przyczyn. Taka niewiedza, sieje wiele wątpliwości. Co za tym idzie, stajemy się mniej ufni do tego, co robimy.
Co do psychologa, przecież on nie gryzie - rozmowa z kimś, kto będzie obiektywny na nasz problem, jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
karmen
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:28
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: karmen »

Mistrzostwa Europy coraz bliżej,a u nas wciąż jakieś spekulecje i pytania: Czy Mariusz podjął słuszną decyzję? To jest jego wybór i teraz należy skupić się wyłacznie na reprezentacji. Prasa nie powinna tak męczyć naszych kadrowiczów, bo to tylko pogarsza nastroje przed tak ważną imprezą. Pozwólmy chłopakom odpocząć, by do meczów podeszli jak najbardziej skoncentrowani wyłącznie na grze.
osnazfsb

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: osnazfsb »

Ja bym jednak z taka 100 % nie zakladal ze Wlazly jest zdrowy jak ryba. Pamietam ze nasi sportowi medycy wiele miesiecy nie potrafili rozpoznac co dolega Bakiewiczowi i rzucali hasla o mozliwej amputacji dloni w razie pogorszenia sie :] Ta sama niekompetencja medykow i trenerow doprowadzila w pewnym stopniu do konca karier Prusa, Dacewicza i posrednio Papkego.
Ja jakbym byl na miejscu Mariusza to w pierwszej kolejnosci myslalbym o sobie. Przed nim wiele lat gry na wysokim poziomie, kupa kasy do zarobienia i sporo do osiagniecia w reprze.Jak dostanie powaznego urazu na kadrze to nikt z PZPS nawet na niego nie spojrzy jak to bylo w przypadku Prusa
A Swiderski widac troche zapomnial ze jakby zostal w Kentucky to dzisiaj by mogl uprawiac siatkowke ale na wozkach.
Ania15
Posty: 19
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: K
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Ania15 »

Ja zdecydowanie uważam,że racje ma Sebastian Świderski. Przecież jak można po tym, jak badania niczego nie wykazały opuszczać reprezentacje i rezygowac w tak waznym momencie. Świderski jest doświadczonym zawodnikiem i wie co mówi. W pełni go popieram. A poza tym
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: seniora »

Nie wiem, jak wy, ale ja mam zbyt małą wiedzę, żeby stwierdzić autorytatywnie: rację ma ten czy ten. Bo doniesienia mediów, co powiedział jeden czy drugi to trochę za mało, żeby ocenić problem. Nie wydaje mi się, żeby, jak tu niektórzy piszą, Wlazły był zdrów jak ryba i nic mu nie dolegało, a to że nie chce grać to jakieś jego fanaberie. Nie wiem też, czy publiczna ocena jego postępowania przez Świderskiego, na parę dni przed ME to dobre posunięcie. Rzeczywiście należałoby teraz skupić się na grze, bo chyba na powrót Mariusza za późno, a na opinie i oceny przyjdzie czas po turnieju, bo teraz niczemu one nie służą.
meryll
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:25
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: meryll »

osnazfsb pisze: Pamietam ze nasi sportowi medycy wiele miesiecy nie potrafili rozpoznac co dolega Bakiewiczowi i rzucali hasla o mozliwej amputacji dloni w razie pogorszenia sie :] Ta sama niekompetencja medykow i trenerow doprowadzila w pewnym stopniu do konca karier Prusa, Dacewicza i posrednio Papkego.
I tu się zgadzam na 100 %. Ale psycholog też by nie zaszkodził, bo naprawdę dużą rolę w przypadku Mariusza może odgrywać psychika.
A co do tego kto ma rację - nikt jej nie ma. To jest zdanie Sebastiana, ja je szanuję, ale nie zgadzam się znim, nie w pełni przynajmniej.
twardoglowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:16
Płeć: M

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: twardoglowy »

Moim zdaniem Wlazłemu nie zależy na kadrze. Juz wczesniej tez miał spięcie z Lozano zagrał na Mś i jakoś przeżył, ja myśle że gdyby kadra płaciła wiecej niż jego klub to by pojechał. Swider mowi ze najeżdza na niego wiekszosc chlopaków coś w tym musi byc. I jak najszybciej powinno sie go wysłac chociażby do USA na badania bo nasi medycy to też raczej 2liga i tylko kase widza.
A moze to Skra wymyslila ta kontuzje zeby go nie eksploatowac za mocno bo w planach final 4.
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Qiub »

Wg. mnie Wlazły nie powinien dostać licencji na gre w PLS i przestał by wtedy wymyślać farmazony jaki to on nie jest pokrzywdzony. NAjbardziej mi żal tych "fanek" Szampona z forum onetu :x
Brawo Sebastian, Kędzierzyn jest z tobą ;]
Podpis.
osnazfsb

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: osnazfsb »

Qiub pisze:Wg. mnie Wlazły nie powinien dostać licencji na gre w PLS i przestał by wtedy wymyślać farmazony jaki to on nie jest pokrzywdzony. NAjbardziej mi żal tych "fanek" Szampona z forum onetu :x
Brawo Sebastian, Kędzierzyn jest z tobą ;]
Super pomysł klubu włoskie i rosyjskie w pełni go popieraja :D
aleksander_22
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:20
Płeć: M

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: aleksander_22 »

Wg mnie nie można z pewnością potępiać zachowania Mariusza jest młody i z pewnością ma wielkie plany na gre jeszcze długie lata, a tu w młodym wieku pojawiają się symptomy kontuzji etc. Nie zapominajmy, jak wiele Mariusz robi dla polskiej siatkówki i jak wielkim jest talentem. Publiczność siatkarska nie jest publicznością hmmm piłkarską i nie powinna w stadionowym dialekcie mowic o wielkiej osobistości jaką z pewnością jest Mariusz. Wg mnie solidne badania napewno nie w Polsce powinny rozwiać wszelkie wątpliwości co do stanu rzeczy i dopiero potem należałoby wnioskować co tak naprawde się dzieje, choć w tym momencie z tą blokadą psychiczną także może cos być. Na przykładzie świetnych zawodników - Prusa i choćby Papke, mocno eksploatowanego Dawida Murka trzeba pamiętać o pewnej idei która zarówno w sporcie jak i w życiu powinna być najwazniejsza dla każdego - przede wszystkim ZDROWIE !
' (..)wstań unieś głowę, wsłuchaj się w słowa..'
Edyta

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Edyta »

osnazfsb pisze:
Qiub pisze:Wg. mnie Wlazły nie powinien dostać licencji na gre w PLS i przestał by wtedy wymyślać farmazony jaki to on nie jest pokrzywdzony. NAjbardziej mi żal tych "fanek" Szampona z forum onetu :x
Brawo Sebastian, Kędzierzyn jest z tobą ;]
Super pomysł klubu włoskie i rosyjskie w pełni go popieraja :D
I tu jesteś w błędzie, gdyż Wlazłym te ligi jakoś się dotąd poważnie nie interesują. Co też daje do myślenia. Aby wyłożyć sporo kasy na takiego zawodnika, trzeba się najpierw dokładnie rozeznać nie tylko w jego umiejętnościach, ale i możliwościach oraz charakterze. Umiejętności są duże, co do reszty... Z jakichś powodów Wlazły nie został zasypany poważnymi ofertami z najsilniejszych lig, co sam przyznał. Być może niektórzy nie mają charakteru do uprawiania zawodowo sportu. To z mojej strony żaden zarzut, lecz stwierdzenie faktu.
Co do wypowiedzi Świdra, to pragnę zwrócić uwagę, że on się orientuje znacznie lepiej od nas wszystkich razem wziętych, jak od środka wygląda cała ta ciągnąca się niczym wenezuelska telenowela, historia. W dodatku Świder to facet wyjątkowo wyważony i lojalny wobec kolegów. Moje odczucie jest takie, że skoro wyraził się w taki sposób o Mariuszu, to znak, że chłopaków naprawdę zabolała jego postawa, że w ich odczuciu Mariusz nie postępuje fair i że zabrakło mu trochę charakteru. Przypomnę tylko, że Sebastian powiedział te słowa jako kapitan na ME i wyraziciel opinii także pozostałych zawodników (polecam cały artykuł w "Przeglądzie Sportowym").
Uzupełnieniem są słowa Lozano, który zawsze podkreśla, że u niego grają tylko zdrowi zawodnicy, a który w tym samym "PS" stwierdził, że gdyby to od niego zależało, Wlazły na ME by pojechał.
Jestem zwykłym kibicem, daleko od kadry, ale mnie osobiście daje dużo do myślenia, że osoby, które najwięcej i najbliżej przebywały z Wlazłym, mówią jednym głosem w tej sprawie.
natulcia
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:21
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: natulcia »

A ja zdecydownie twierdzę,że rację ma Świder.Powiedział wreszcie,jak problem Wlazłego zaczyna wyglądać w oczach pozostałych reprezentantów i mam nadzieję,że to da Mariuszowi do zrozumienia.Nie przeczę,żę Wlazły naprawdę ma problem,bo widać,że go ma,ale myślę,że trochę go wyolbrzymia i,mimo,że zdrowie jest najważniejsze,to powinien chyba wykazać więcej samozaparcia,a jeśli badania w Barcelonie kolejny raz nie potwierdzą żadnych dolegliwości,to Wlazły może stracić wiarygodność i szacunek w oczach kibiców.
Awatar użytkownika
basienieczka
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:19
Płeć: K
Lokalizacja: Katowice

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: basienieczka »

Mnie osobiście bardzo dziwi to, że po cudownym zabiegu akupunktury Wlazły czuł się zdrowy jak ryba (sam przecież tak mówił), a tu nagle ważna impreza i moc akupunktury prysła? Nie jestem lekarzem, więc nie będę wydawać osądów, ale coś mi tu nie gra...Zresztą nawet komentatorzy zwracali uwagę, że Mariusz blokował sie na boisku zanim pojawił się jakikolwiek skurcz, dlatego też psycholog wydaje się być odpowiednim posunięciem.
osnazfsb

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: osnazfsb »

tu jesteś w błędzie, gdyż Wlazłym te ligi jakoś się dotąd poważnie nie interesują. Co też daje do myślenia. Aby wyłożyć sporo kasy na takiego zawodnika, trzeba się najpierw dokładnie rozeznać nie tylko w jego umiejętnościach, ale i możliwościach oraz charakterze. Umiejętności są duże, co do reszty... Z jakichś powodów Wlazły nie został zasypany poważnymi ofertami z najsilniejszych lig, co sam przyznał. Być może niektórzy nie mają charakteru do uprawiania zawodowo sportu. To z mojej strony żaden zarzut, lecz stwierdzenie faktu.
Oczywiscie ze mial oferty chociazby z Odincowa i Trentino.Na stronie Odincowa bylo ze jest w sferze zainteresowan wiec chyba cos na rzeczy bylo. Zreszta sam Mariusz przyznal ze mial oferte na prawie 0.5 mln euro.
Tak sie zastanawiam
1)przeciez o tych problemach Mariusza wiadomo nie od dzis i bylo sporo czasu zeby Mariusza na te badania wyslac. Obawiam sie ze pan Lozano i PZPS sprawe zlekcewazyly myslac po polsku "ze jakos przejdzie". I tak juz od konca sezonu ligowego mu przechodzi.
2)Moze wystarczylo by zeby zindywidaulizowac trening? wiadomo jaka budowe ma Wlazly i moze nie powinien przechodzic takiego cyklu treningowego jak wszyscy koledzy
3)Po co bylo zabierac Wlazlego na LS?widzac ze nie bardzo jest w stanie grac
4) Swiderskie "troche" czesciej w ostatnich latach zdarzalo sie siadac na lawce w meczach ligowych. O ile pamietam w pucharach tez nie gral przynajmniej w tym sezonie
5) powtarzam pytanie jak Wlazly przyjedzie na kadre i zlapie kontuzjke ktory uniem ozliwi na dl;uzszy czas powazna gre w siatkowke co Pan swiderski i PZPS sa mu w stanie zaoferowac?
Awatar użytkownika
p_p_paulina
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:39
Płeć: K
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Kontakt:

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: p_p_paulina »

Największym problemem z Wlazłym nie są jego skurcze ale jego charakter. On ma po prostu słabą (jak na sportowca) psychikę. można to zaobserwować w większości meczów w jakich wystąpił - dopóki mu nic nie dolega - wszystko jest OK, Mariusz gra jak zaczarowany, wzbudza podziw. Ale wystarczy najmniejszy ból nogi (nawet nie mówię tu o skurczu) i on się po prostu blokuje! Łapię się za nogę, patrzy na trenera a siła i efektowność jego ataków zaczynają przypomina równię pochyłą! Tak więc moja rada dla Mariusza (nie musicie się z nią zgadzać) - najpierw odwiedź porządnego psychologa sportowego, potem szukaj rozwiązania u lekarzy!
A co do wypowiedzi Świdra. Cóż. On też ma trochę racji, ale ja to odbieram jako lekką irytację z zachowania kolegi z kadry, bo może to wyglądać tak, jakby wszystko kręciło się wokół Wlazłego.
A według mnie - Mariusz powinien trenować, jechać na ME, ale nikt nie powiedział, że w każdym meczu musi grać w pierwsze "6"!
W moim sercu jeden klub - Jastrzębie!!!
Edyta

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Edyta »

Oczywiscie ze mial oferty chociazby z Odincowa i Trentino.Na stronie Odincowa bylo ze jest w sferze zainteresowan wiec chyba cos na rzeczy bylo. Zreszta sam Mariusz przyznal ze mial oferte na prawie 0.5 mln euro.
Bycie w sferze zainteresowań nie oznacza jeszcze konkretnej oferty. Ja po prostu pamiętam wypowiedź Wlazłego, który na pytanie, dlaczego zostaje w Skrze, odparł, że poza innymi względami (dobra oferta Skry) tak naprawdę nie miał żadnych poważnych propozycji z Rosji i Włoch.
I moim zdaniem nie ma sensu przerzucać się argumentami, który z nich miał ostatnio większe obciążenia, bo nie o to w tej dyskusji chodzi. Zresztą Świder wyczynowo gra lat kilkanaście (klub plus kadra, bez odpoczynku, co niesamowicie nadwerężyło mu zdrowie), a Wlazły kilka. I Świder też mógłby się zastanawiać, co mu PZPS zaoferuje, gdy kolano w końcu nie wytrzyma. Może nie wiecie (bo nie rozczula się nad tym w co drugim wywiadzie), ale od początku tego sezonu on na zmianę gra i kuruje oba kolana, jedzie na bolesnych zastrzykach, co przekłada się na jego formę w tym sezonie. Ale wie, że jest potrzebny i robi wszystko, żeby zdążyć z formą na ME.
Badzer
Posty: 15
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:54
Płeć: M

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Badzer »

zgadzam sie z tym co mowi aleksander_22 czy Edyta. nie wiem kto ma racje pewnie po trosze kazdy aczkolwiek mam obawy co do innego aspektu tej sprawy. mianowicie znow jest wypowiedz w mediach. takich spraw moim zdaniem sie nie powinno wyciagac na zewnatrz. rozbije to dobra atmosfere w kadrze.
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: seniora »

"Za kilka dni zaczyna się turniej i na tym się skupmy. Jak czują się Grzesiek Szymański i Robert Prygiel‚ gdy czytają o tym‚ że Mariusz jest niezastąpiony? Wlazłego w Moskwie nie będzie i zamknijmy tę sprawę‚ dajmy szansę zmiennikom – apeluje Łukasz Kadziewicz".
I to jest chyba najlepszy komentarz.
Awatar użytkownika
basienieczka
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:19
Płeć: K
Lokalizacja: Katowice

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: basienieczka »

seniora pisze:"Jak czują się Grzesiek Szymański i Robert Prygiel‚ gdy czytają o tym‚ że Mariusz jest niezastąpiony?"
Tutaj nikt nie pisze, że Mariusz jest niezastąpiony. A Grzesiek nie jeden raz udowodnił, jak wartościowym jest zawodnikiem.
torgaj
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:05
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: torgaj »

Ja tylko jedną uwagę co do porównania Wlazłego do Bąkiewicza. Wydaje mi się, że to jednak była inna sytuacja - w przypadku Michała polscy lekarze mieli podejrzenia, ale nie potrafili ich potwierdzić. Lozano znalazł we Włoszech specjalistów, którzy to zrobili i przeprowadzili odpowiednią operację. W przypadku Wlazłego wszystkie wstępne diagnozy legły w gruzach, bo żadne badanie ich nie potwierdziło. Teraz chłopak pojedzie do Barcelony, ale nie po to, żeby upewniać się co do jakiejś tezy, tylko po to, by jakąkolwiek postawić.

Na koniec cytat - dla poprawy humoru i z życzeniami dla Mariusza, żeby i o nim wkrótce pisano takie artykuły:
Zabieg, przeprowadzony w czwartek w znanej włoskiej Poliklinice Św. Mateusza w Pavii (tam m.in. przechodzą kompleksowe badania zmieniający kluby piłkarze Serie A), zakończył się pełnym powodzeniem. Poprzedzony został ultranowoczesnym badaniem angiograficznym, które pozwoliło na postawienie 100-procentowej diagnozy. Podczas 1,5-godzinnej operacji w znieczuleniu miejscowym usunięto większy i mniejszy zakrzep w okolicach łokcia i nadgarstka prawej ręki, które od kilkunastu tygodni powodowały drętwienie palców reprezentacyjnego przyjmującego. Dolegliwość ta okazała się identyczna, jak u poprzednich słynnych pacjentów tego samego lekarza, dr. Pioveli – Brazylijczyka Mauricio Limy i Serba Andriji Gericia. Co zresztą od razu przypuszczał nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Raul Lozano, u którego grali obaj wymienieni siatkarze, gdy prowadził zespół Lube Banca Macerata. I w ten sposób Michał Bąkiewicz trafił do włoskiej kliniki właśnie z polecenia argentyńskiego trenera biało-czerwonych. Pozostanie tam na obserwacji do niedzieli, a w poniedziałek przejdzie jeszcze końcowe badania i wróci do kraju.
Awatar użytkownika
Iranek
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:09
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: Iranek »

Kto ma rację? Oboje, bo każdy z nich ma poważne argumenty. Obawiam się, że kres tej dyskusji przyniosą dopiero wyniki badań z Barcelony. Tylko czy my naprawdę chcemy usłyszeć, że Wlazły wcale nie był przewrażliwiony i potrzebny jest mu poważny zabieg...? Pojawiło się już tak wiele głosów oskarżających naszego atakującego o lenistwo, o strach, o chuchanie na zimne - to właśnie te głosy aż proszą się o uciszenie dramatyczną informacją. Być może Mariusz mimo fenomenalnych umiejętności po prostu nie zniesie trudów życia zawodowego sportowca przez wiele lat i jego organizm już się buntuje.
torgaj
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:05
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: torgaj »

No ja szczerze mówiąc bardzo bym chciała, żeby cała historia zakończyła się właśnie zabiegiem - choćby i poważnym. Operacja, kilka tygodni rekonwalescencji, a potem chłopak wraca do gry na najwyższym poziomie. Niestety, to jest mało realny scenariusz. Jeśli rzeczywiście jest za słaby fizycznie i psychicznie do gry na najwyższym światowym poziomie (rozumianym jako gra w pierwszych szóstkach klubu i reprezentacji), to będzie wielka strata dla polskiej siatkówki.
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Świder czy Wlazły?Kto ma rację?

Post autor: seniora »

basienieczka pisze: Tutaj nikt nie pisze, że Mariusz jest niezastąpiony. A Grzesiek nie jeden raz udowodnił, jak wartościowym jest zawodnikiem.
Ależ ja nie powiedziałam, że na tym forum ktoś pisze, że Mariusz jest niezastąpiony. Zacytowałam tylko słowa Ł.Kadziewicza.:) A że takie opinie w mediach padały (dziennikarze, kibice itd), stąd zapewne stwierdzenie Łukasza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”