Polska - Dania 2013

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: madlark »

Basil pisze:
PGE Skry, wypożyczony do SCC Berlin, Srećko Lisinac!!! Gratulujemy!!!". Nie wiem na ile to pewne informacje, ale ten fanpage prowadzą ludzie zatrudnieni w klubie, a nie 14-letnie fanki.
No i całe szczęście w takim razie za rok wielki powrót
Z AZS też miał wrócić ;) Środkowy z zagranicy, to raczej kłopot.
Blokuje miejsce dla obcego na przyjęciu i sypie.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: bakek »

Haha, najlepiej punktujący :D

Rozumiem, że niektóre rzeczy są względne, ale nie sądziłem, że tego doczekam.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Chal »

Co do nagród, to tradycyjnie już były przyznawane na podstawie statystyk jedynie z FF (prawdopodobnie aby uniknąć sytuacji, gdzie nagroda przypadałaby któremuś z nieobecnych w tej fazie turnieju zawodników). Przejrzałem statystyki, kilka rzeczy na szybko przeliczyłem i jak byk wychodzi:

Punkty:
Vettori - 42 (5,25/set)
Atanasijević - 35 (5/set)
Pawłow - 35 (4,375/set)
Sokołow - 33 (4,71/set)
Muserskij - 32 (4/set)

Blok:
Muserskij - 1,5/set
Lisinać - 1/set
Apalikow - 0,75/set
Josifow, Nikołow - 0,71/set

Przyjęcie perfekcyjne:
Aleksiew - 24,4%
Rossini - 23,7%
Nikić - 23,4%

A że Muserskij i Vettori dostali inne nagrody, to widocznie te postanowiono przyznać drugim w kolejności. Z Aleksiewem sytuacja jasna.

Tylko znowu tutaj nie zgadza mi się nagroda dla Zajcewa, miał 3 asy, podobnie jak kilku innych graczy, a Sokołow i Apalikow po jednym więcej, przy czym Rosjanin serwował aż 50 razy, kiedy najlepsi z pozostałych kręcili się w okolicach 35 prób.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: hugo »

Powtórzmy za PZPS: "siatkówka obroni się sama". Prawda jest taka, że bez promocji i rozsądnych cen trybuny zawsze będą puste.
\
dakuul
Posty: 467
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: dakuul »

W nocy wróciłam z Danii i trochę nie rozumiem wszystkich waszych utyskiwań. Zgadzam się, że poziom finału nie był porywający, (tak jak i całych mistrzostw), ale ani przez chwilę nie żałuję decyzji o wyjeździe do Kopenhagi. Przyjemnie ogląda się siatkówkę na żywo, NAWET jeśli nie grają Polacy. Myślę, że trzeba mocno przewartościować myślenie o rodzimej siatkówce. Obiektywnie aktualnie potęgą to nie jesteśmy...
Widownia w Parken multikulturowa, każdy kibicował sobie, komu chciał (ja - Serbom i Rosjanom, bo tak:)), bez negatywnych emocji. Świetny doping kibiców z Bułgarii, którzy jednak interesowali się wyłącznie swoją drużyną i nawet nie oglądali meczu finałowego, powracając dopiero na rozdanie nagród indywidualnych. Byli też Serbowie, Rosjanie, sporo Włochów. Koło mnie Fińczyk, Duńczycy, para z Rosji, Włosi i Polacy z Danii.
Pomysł rozgrywania siatkówki na stadionie uważam za zbędny. I tak ze stadionu zrobiono coś w rodzaju hali, za pomocą sporej kotary. Zimnawo, oświetlenie nietypowe, a zawodnicy frontem stali do trybunki dla oficjeli, a tylna częścią ciała do trybun dla kibiców. Jednak tych ostatnich było jakby więcej...
Kibice z Polski chyba mocno zaskoczyli organizatorów swoja aktywnością - choćby wywieszaniem flag, pałętaniem się na trasie poruszania się zawodników i sposobem dopingu. Niestety, w dniu finałów duńskie siły porządkowe zwarły szeregi i flag już nie wolno było wywieszać, a o dostaniu się w pobliże zawodników można było zapomnieć.
Magiera wcale - na szczęście, bo po Gdańsku mam go dosyć! - nie zdominował finałów ME. O 200% przebił go "gadacz" duński, który wyraźnie zauroczył się możliwością sterowania widownią. Tyle, że produkował się głównie po duńsku :), a repertuar angielski miał mocno ograniczony. Muzykę faktycznie puszczał Kułaga, ale raczej miedzynarodową. Zresztą jednak to siatkówka była najważniejsza:).
Następne mistrzostwa też mam zamiar oglądać na żywo.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Arekprees »

mój komentzaż na temat stanu szkolenia http://www.uareckiego.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”