Polska - Dania 2013

hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Polska - Dania 2013

Post autor: hugo »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... m-wybrzezu
Co myślicie o tym pomyśle?

W skrócie:Padł pomysł by zorganizować z Danią ME w siatkówce mężczyzn w 2013 r.
Mecze miałby odbywać się w Szeczecinie i Gdańsku oraz w dwóch duńskich miastach.
Ponąć toczą się już dosyć poważne rozmowy z duńską federacją

Wg mnie to chybiony pomysł by przyznawać organizacje ME państwu, które jest w gronie siatkarskich "ogórków".Już 100X lepiej byłoby urządzić turniej z Niemcami lub Słowacją (bo Czesi będą mieli ME 2011).Szkoda, że Finlandia jest tak daleko:/

Drugi problem jest taki, że Dania nie ma odpowiednich hal.
Tak, ten niezwykle bogaty kraj ma dużo hal ale typu hala w Bełchatowie.
\
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: przemek16 »

hugo pisze:http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... m-wybrzezu
Co myślicie o tym pomyśle?

W skrócie:Padł pomysł by zorganizować z Danią ME w siatkówce mężczyzn w 2013 r.
Mecze miałby odbywać się w Szeczecinie i Gdańsku oraz w dwóch duńskich miastach.
Ponąć toczą się już dosyć poważne rozmowy z duńską federacją

Wg mnie to chybiony pomysł by przyznawać organizacje ME państwu, które jest w gronie siatkarskich "ogórków".Już 100X lepiej byłoby urządzić turniej z Niemcami lub Słowacją (bo Czesi będą mieli ME 2011).Szkoda, że Finlandia jest tak daleko:/

Drugi problem jest taki, że Dania nie ma odpowiednich hal.
Tak, ten niezwykle bogaty kraj ma dużo hal ale typu hala w Bełchatowie.
wg mnie z Niemcami byłoby w sam raz, mają hale itd. a Dania co? Nie mówię tu już o poziomie bo nie ma co tutaj porównywać :P
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Nagor »

Jako, że lubię oglądać nowe dla mnie drużyny jestem zadowolony z takiego rozwiązania :D Poza tym chyba lepiej jechać do Danii niż do Niemiec kibicować naszym 8-) Jeśli oczywiście będziemy tam grali.
...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

Nagor, nowe nie zawsze jest dobre - największy sukces Danii to awans na ME:)

Edit:Sorry, oni nigdy nie grali na ME:)To pewnie tylko jedno zwyciestwo w jakimś turnieju:)
Edit2:Grali jednak, aż trzy razy!
Ale to było 40-50 lat temu;)

Poniżej WIDjoł z duńską kadrą w meczu z Macedonią - rok 1994, a na trybunach duńscy żołnierze sił stabilizacynych:
http://www.youtube.com/watch?v=_FWMCMILqR0
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Guilder »

Nagor pisze:Jako, że lubię oglądać nowe dla mnie drużyny jestem zadowolony z takiego rozwiązania :D Poza tym chyba lepiej jechać do Danii niż do Niemiec kibicować naszym 8-) Jeśli oczywiście będziemy tam grali.
Jak dla kogo :-) Ja mieszkam praktycznie na granicy Polsko-niemieckiej :-)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Nagor »

Dennis Guilder pisze:
Nagor pisze:Jako, że lubię oglądać nowe dla mnie drużyny jestem zadowolony z takiego rozwiązania :D Poza tym chyba lepiej jechać do Danii niż do Niemiec kibicować naszym 8-) Jeśli oczywiście będziemy tam grali.
Jak dla kogo :-) Ja mieszkam praktycznie na granicy Polsko-niemieckiej :-)
Nie chodzi mi o odległość, ale o wartość kulturoznawczą wycieczki :D Jak wiadomo Niemcy nie mają żadnej kultury, ani ciekawej Historii, rzeki pływają u nich w betonowych korytach także nic do oglądania :D A Dania... hmm :D
...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

Tylko jeśli będziemy organizować ME z Danią to kibice z Polski do żadnej Danii jechać nie będą, bo tak się ustawi wszystko, że będziemy grać tylko w Polsce.Tu chodzi o wyjście lepsze dla siatkówki, a po awansach do Final4 żeńskiego Dresdner i męskiego SCC Berlin widzę tylko jeden kierunek jeśli chodzi współorganizację - nach Berlin:)

PS.Co ciekawe Dania ubiegała się o organizację ME2011 - z czym do ludzi?
\
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

Jestem w szoku!

Myliłem się co do tej niepopularności siatkówki w Danii:
Volleyball is in Denmark considered and accepted as a popular and important sport, having around 20.000 licensed players and over 50.000 kids regularly involved in competitions arranged by our federation.
Mają więcej siatkarzy niż my piłkarzy ręcznych... :o

Zobaczcie, to ich kandydatura do ME2011 - http://www.volleyball.dk/graphics/Docs/ ... rt%203.pdf

Od strony 119 są hale na mistrzostwa.

Na finał chcieli stadion Parken, który przykryliby rozsuwanym dachem :o

Może to nie taki zły pomysł?
\
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: prokonstal »

Pewno że nie zły! Każdy powinien mieć prawo do próby przebicia się do siatkówki na wysokim poziomie, a wiadomo, że jeśli Dania nie zagra w ME jako gospodarz, to jeszcze długo awansu sama nie zdobędzie.
Co do Szczecina i Gdańska, po ostatnich zawirowaniach w lidze można się domyślić, że morale północy nie są zbyt wysokie.(upadek Piast, spadek Trefla, i lada moment zapewne spadek Gedanii) Głód siatkówki u nas jest ogromny, i z całą pewnością kibiców nie zabraknie. Co do odległości między Danią, a Północną Polską, uważam że kibice siatkówki pokazali że są gotowi do przebycia wielu kilometrów za swoją drużyną (szczególnie Polacy oczywiście). Dodatkowo położenie obu krojów w środkowej Europie również służy.
Podsumowując, moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł:D :D :D

P.S Fajnie na ME byłoby jechać tramwajem:D
pozdrawiam, prokonstal
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Nagor »

Poza tym wczujmy się w Duńczyków - dla nich to wielka szansa. Tak samo jak nasze ME w kopanej. Przecież Polska wiadomo jak gra w nogę, mimo to zaufali nam i przydzielili organizację tej imprezy. Jest to więc okazja dla poprawy sytuacji siatkówki w Danii.
...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: madlark »

W 2013 roku mistrzostwa Europy siatkarzy zorganizują Polska i Dania - taką formułkę wygłosi dzisiaj prezes Europejskiej Federacji Siatkówki, Andre Meyer. - Wygraliśmy rywalizację ze wspólną kandydaturą Finlandii i Estonii. To informacja nieoficjalna, ale pewna - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.
I wszystko jasne :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Antos »

A czemu akurat z Danią a nie np. z Maltą?
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Guilder »

Dosyć nietypowe to, ale jakoś tam niedaleko w sumie jest. Na pewno bliżej z Gdańska do Kopenhagi, niż np. z Paryża do Marsylii.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Arff »

"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

Wszystko fajnie, ale po grzyba nam finały na PARKEN?

Duńczycy mają nową halę w Herning na 12.000 miejsc i to tam powinnien być finał i pewnie będzie, bo organizacja finałów na stadionie Parken to zadanie, które przerasta duńską federację.Po co porywać się z motyką na słońce?

Duńczycy mieliby zorganizować na największym stadionie w kraju finał w dyscyplinie, która u nich nie istnieje?

Ktoś chyba dostał na "podstoliki" zbyt dużo "kwartówek" na bazie "złotej formuły"
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Guilder »

W ogóle finał w Danii a nie u nas to dla mnie spadek atrakcyjności tego czempionatu. Chyba, że nas/mnie Skandynawowie zaskoczą frekwencją.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Arff »

albo PZPS zaskoczy nas organizacją... jakiś wielki prom z kilkoma tysiącami biało-czerwonych wypływający z Gdańska i płynący do Danii na półfinały i finały byłby dla mnie super sprawą ;]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: weary_skier »

Stajemy się drugą Japonią. Obyśmy jej niedługo nie dogonili sportowo.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Nagor »

weary_skier pisze:Stajemy się drugą Japonią. Obyśmy jej niedługo nie dogonili sportowo.
To samo przeszło mi przez myśl... Średnio zadowolony jestem z tego, że wszystko będzie organizowane u nas. Rok, dwa i siatkówka się przeje.
...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

Nie wiem czym kierował się CEV przy wyborze kandydatów.Pewnie kasą (niestety)...

Finlandia i Estonia to moim zdaniem o wiele lepsza kandydatura niż polsko-duńska.Finlandia organizuje największe na świecie turnieje siatkówki pod gołym niebem, szefowa estońskiej federacji siatkarskiej Pani Vilja Savisaar to estońska euro-posłanka, a Estończycy są autorami utworzenia Schenker League w krajach nadbałtyckich.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, o 21:18 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Mate »

Propagowanie siatkówki schodzi na psy. Chyba nadchodzi regres boomu siatkarskiego w Polsce i zabawa w organizowanie dużych turniejów co roku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

No i wtedy pan Biesiada będzie musiał wszystko naprawiać...
\
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: damian940915 »

A ja napiszę, że jeśli mamy możliwość organizacji takiej imprezy i to w jakby nie patrzeć dyscyplinie popularnej na świecie to organizujmy ile możemy, bo być może za ileś tam lat nie będziemy mieć okazji, a tak poza tym to dobra organizacja tak ważnej imprezy odbija się echem w Europie i możemy liczyć na imprezy także w innych dyscyplinach.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: madlark »

Tutaj nieco o kulisach:
http://reprezentacja.net/siatkowka/aktu ... a_wiazana_
Dostaliśmy ME bo zorganizujemy w 2012 roku finały ME Juniorów
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

Obawiam się, że duńskiej federacji po prostu nie stać na ME.Piewca PZPS (Realista) wspomniał, że Duńczycy mają wyłożyć 80% kasy, a Polacy tylko 20%.Pytanie skąd?Sami są biedakami, bo gdyby byli bogaci to Dania nie byłaby w grupie najgorszych siatkarsko państw w Europie, a byłaby co najmniej europejskim średniakiem w rodzaju Słowacji.

Mogą znaleźć sponsorów, ale która firma będzie chciała być kojarzona z anonimowym w tym kraju sportem?Popularność buduje się przez lata, a 3 lata to za mało by przekonać do siebie kibiców, tym bardziej, że Dania nie gra nawet w Lidze Europejskiej i nie zakwalifikowała się do ME 2011.

Szwecja była organizatorem ME w 1989, ale ten kraj był wtedy w miarę dobry siatkarsko (niespodziewanie dostali się do finału, a później grali 2x z rzędu na MŚ), a Dania jako organizator to już zupełny hardkor.
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: Guilder »

Nie mylcie sytuacji siatkarskiej z finansową. Duńczycy jeśli chodzi o możliwości organizacyjne jak hale, zaplecza, hotele są po stokroć wyżej od nas.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: osnazfsb »

Cóz to tylko swiadczy o tym jak niszowa dyscyplina jest siatkowka. Jak podnosilismy z marcinem ze FIVB czy CEV musi szukac kto by był zainteresowany organizacja imprezy to zrobił sie raban na forum. W Polsce co jest dosc unikatowe na swiecie kibice zyja siatkowka co wynika ze słabosci kopanej kosza czy hokeja wiec federacje daja nam imprez ile wlezie od momentu boomu na siatkowce w Polsce bo trzeba pamietac ze niektóre imprezy były przyznawane zanim moglismy bez wstydu pokazac swiatu ze 2-3 hale vide pamietny FS LS w Spodku bez klimatyzacji :] Szczerze mowiac to ja sie boje czy my sie tymi imprezami siatkarskimi nie skompromitujemy przed swiatem bo u nas z realizacji mundialu we Włoszech sie smieja a ja tam poczekam co nasi spece pokaza :|
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

@osnazfsb
Czemu znowu z tą niszowością?

Z przyjemnością mogę Ci przesłać raport IOC (International Olympic Comittee), który podsumował oglądalność poszczególnych sportów na IO w Pekinie i 4 lata wcześniej w Atenach.Mam go w zakamarkach dysku i jutro Ci go wyślę, jeśli chcesz.Raport jest oparty na danych STACJI TELEWIZYJNYCH, a nie FIVB.Zadziwiające jak ta nasza dyscyplina się tak trzyma przy takich władzach.

Inną sprawą jest praca FIVB I CEV, która jest moim zdaniem skandaliczna.Ci ludzie nie wiedzą nic o marketingu.Przykład pierwszy z brzegu: Nie mają kanału na YT, a przecież jest to za free i to jedna z bardziej efektywnych metod promocji.Jeden z youtuberów (Brazylijczyk dnetors), który zamieszcza siatkarskie filmiki ma ponad 6,000.000 wyświetleń - więcej niż konto FIBA.

Nawet piłka nożna czy koszykówka bez promocji konkretnego turnieju będą mieć pustki na trybunach.Tak było podczas nasze Eurobasketu, bo większość ludzi to "kibice niedzielni", którzy zreflektują się, że jest jakaś wielka impreza w ich kraju/mieści dopiero po obejrzeniu plakatu czy zobaczeniu transmisji w telewizorze.Igrzysk promować nie trzeba, bo robią to za Ciebie organizatorzy owej imprezy.Włosi mieli 30 milionów Euro w budżecie MŚ, ale wydawali je niezbyt mądrze.Polscy dziennikarze zauważyli tylko jeden plakat w Ankonie dotyczący MŚ.Frekwencja MŚ mimo, że dobra (330.000/78 spotkań) to jednak mogłaby być znacznie lepsza gdyby nie mała ilość plakatów.
==========================================================================================================
A te imprezy w Polsce?

Dają nam imprezy, bo to dla nich jest taka wygoda finansowa(po co dać komu innemu jak w Polsce jest najlepiej?).A szukać nie musieli, bo do organizacji startowały Bułgaria, Holandia, Francja, Grecja oraz Finlandia&Estonia no i Polska&Dania.Pierwsze kraje wycofały się gdy my wskoczyliśmy do gry.Rozmawiałem na czacie z Bułgarem i jest wręcz wkurzony, bo w Sofii jest budowana (ściany już są) hala sportowa.Pierwotnie mieli mieć tam ME2011, potem ME2013, ostatecznie zrezygnowali i chcieli tylko FF LŚ 2011, ale to też im zgarnęliśmy.

Sądzisz, że Estonia i Finlandia przeprowadziłyby turniej przy pustych halach?Ja śmiem twierdzić, że taki wybór byłby 100000000000000000000000x lepszy niż duński ogórek.
W Polsce co jest dosc unikatowe na swiecie kibice zyja siatkowka co wynika ze słabosci kopanej kosza czy hokeja wiec federacje daja nam imprez ile wlezie od momentu boomu na siatkowce w Polsce bo trzeba pamietac ze niektóre imprezy były przyznawane zanim moglismy bez wstydu pokazac swiatu ze 2-3 hale vide pamietny FS LS w Spodku bez klimatyzacji
Kosz wcale nie jest u nas taki słaby (dobra drużyna klubowa + gracz NBA + kilku w czołowych klubach Europy - mówię np. o Lampe, Ignerskim czy Koszarku), a hokej to sport popularny tylko w "zimnych krajach" Europy + USA i Kanada i nie ma powodu by mieć jakieś kompleks z powodu jego słabości.A to, że hokeiści zarabiają krocie, to tylko wynik tego, że hokej jest popularny w USA.Najwięcej zarabiają tam zawodnicy baseballu i Footballu Amerykańskiego, ale co to ma do ich popularności w skali globalnej?

No i zapomniałeś o najważniejszym.Eurobasketu był grany w kilku halach poniżej światowych (a nawet europejskich) standardów - mówię tu o Arenie w Poznaniu, Olivii w Gdańsku czy o Torwarze w Warszawie.Sam Spodek też zmagał się z czasem, by zdążyć z remontem na finały.
\
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: arbas »

Ehh,

Ciezko dogodzic Polakowi - nie ma imprez sportowych zle, sa imprezy tez zle....
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013?

Post autor: hugo »

http://www.youtube.com/watch?v=AzMz7kRQUno

Prezentacja duńsko-polska.

Postawienie (prawdopodobnie tymczasowego - tak jak to miało miejsce podczas Eurowizji 2001) dachu + specjalnej (tymczasowej) ściany + zbudowanie nowej trybuny (także tymczasowej) = koszty nowej hali sportowej nie gorszej niż ta w Herning*;)

Czy to ma sens?Dla jednego wydarzenia?

*http://www.mikaellykmadsen.dk/skyscrape ... derne2.jpg

No chyba, że mają tyle kasy...
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”