Polska - Dania 2013

kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: kibic_siatki »

Wygrała drużyna najlepsza. Gdyby wczoraj półfinały były inne to Serbowie znów pewnie graliby w finale. Środkowi i libero najlepsi ze wszystkich drużyn. Trzecia impreza i 3 wygrana. Odwrotnie do Bułgarów: 4x4 miejsce.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: sb.slav »

Przy Rosjanach wszyscy wyglądają blado 8-). Zebrała się taka paka, że trofea zbiera seryjnie, do wygrania wszystkiego, co można brakuje im jeszcze tylko złota MŚ. Nowe pokolenie Brazylijczyków i Włochów nie wydaje się być tak utalentowane, jak młoda ekipa z Rosji, a do tego ci ostatni są już mocno zahartowani w najważniejszych bojach jakie istnieją i mają przewagę doświadczenia.

Gratulacje dla złotych medalistów ;) . I srebrnych za walkę.

Moje typy do nagród:

MVP: Grankin
Rozgrywacz: Grankin
Serwer: Siwożelez
Center: Muserski
Przyjmujący: Siwożelez
Libero: Werbow
Punktujący: Sokołow
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Mateusz1993 »

weary_skier pisze:No i stało się to co większość wieszczyła od dłuższego czasu. Teraz czas na nagrody indywidualne. Pobawię się w typera:
przyjmujący: Kovacevic
atakujący: Vettori
blokujący: Muserski
serwujący: Muserski
punktujący: Sokołow
rozgrywający: Bratoew. To na żarty, bo serio nie wiem
MVP: Siwożelez, ale pewnie będzie Muserski.

a i libero. Oczywiście Werbow.
To też się zabawie:
przyjęcie- Siwożelez
blok- Muserskiy/Beretta/Birarelli
atakujący- Atanasijevic/Pavlov
serwujący- Muserskiy
punktujący- Sokolov (chyba zdobył najwięcej?)
rozgrywający- Grankin
MVP- Muserskiy
Libero- Rossini/Salparov
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: ArsMoriendi »

Rosja od 2 lat wygrywa wszystko - z wyjątkiem LŚ 2012 , którą ewidentnie odpuścili, aby później wygrać najważniejszą imprezę Igrzyska Olimpijskie.
Grają fantastycznie, są najlepiej zagrywającą drużyną na Świecie, ich potężna siła łączy się z techniką, czego najlepszym przykładem jest Pawłow; do tego nareszcie zaczęli świetnie grać w obronie, do czego niewątpliwie przyczynił się powrót do kadry Wierbowa. Jest to zespół kompletny. Co ciekawe Rosjanie mogliby wystawić 2 skład, z którym każda europejska drużyna miałaby spore problemy (Butko, Michajłow, Biriukow, Biereżko, Aszczew, Wolwicz, Jermakow).

Jedynym zespołem , który mógłby nawiązać z nimi rywalizację byłaby Kuba po powrocie swoich najlepszych zawodników (wyobraźcie sobie przyjęcie Leon- Juantorena, a na ławce Marshall z Lealem..)

Co do meczu o trzecie miejsce, to grały nie te drużyny co trzeba. Na medal srebrny/ brązowy zasłużyli Francuzi, w czołówce powinni być także Niemcy. Bułgarzy całkowicie posypali się psychicznie po porażce z Włochami... Serbowie nie pokazywali nic nadzwyczajnego, ale dużym plusem tej drużyny jest to, że nareszcie nastąpiła zmiana rozgrywającego ! :)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: weary_skier »

Lisinac najlepszy blokujący z 0,68 bloku na set..
i Zajcew z 0,4 asa na set.
OK.
Co ten CEV to ja nawet nie:D
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: krzysiu »

Rosja pokazuje klasę i być może trzeba będzie się przyzwyczaić do ich dominacji podobnie jak Brazylia i Włochy w ostatnich 20 latach
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Basil »

Jedynym zespołem , który mógłby nawiązać z nimi rywalizację byłaby Kuba po powrocie swoich najlepszych zawodników (wyobraźcie sobie przyjęcie Leon- Juantorena, a na ławce Marshall z Lealem..)
Myślę, że nie ma co wspominać o drużynach wyimaginowanych skoro (moim zdaniem) realną szansę na równą grę z Rosjanami mają z pewnością Brazylijczycy i Włosi (tak naprawdę te dwa zespoły w swoich ostatnich starciach ze Sborną zagrały wyjątkowo słabo i jak się wydaje poniżej możliwości). Natomiast na pojedyncze zwycięstwa z tą drużyną myślę, że stać jeszcze (kolejność przypadkowa zaczynam z patriotycznego obowiązku) Polaków, Bułgarów, Amerykanów i Niemców a może kogoś jeszcze. Jako wielki fan zespołu Rezende kierowanego przez Gibę i Dante jestem może nieobiektywny ale uważam, że kreowani na dominatorów (co faktycznie ostatnio znajduje potwierdzenie w rzeczywistości) Rosjanie nie są zespołem poza zasięgiem świata jak tamta drużyna.

Co do Lisiniaca - niestety w Skrze cisza na temat jego dobrej gry co może potwierdzać moje informacje o sprzedaniu kontraktu tego zawodnika Niemcom a jeśli tak to dla Plusligi i Bełchatowa niepowetowana strata.
[edit]
Brasil

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Brasil »

Biadolicie o tej dominacji Rosji. Wygrywają w tym roku drugą imprezę, na której byli do ruszenia - jak to w ogóle porównać do dominacji Brazylii czy Włoch?

Są najlepsi, ale tak jak Holendrzy w latach 96-97, choć z większym potencjałem na przyszłość.

Vettori -> ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Brasil pisze:Biadolicie o tej dominacji Rosji. Wygrywają w tym roku drugą imprezę, na której byli do ruszenia - jak to w ogóle porównać do dominacji Brazylii czy Włoch?

Są najlepsi, ale tak jak Holendrzy w latach 96-97, choć z większym potencjałem na przyszłość.

Vettori -> ;)
Trochę na wyrost nagroda. Właściwie tylko przy rosyjskich nagrodach nie mam cienia wątpliwości, A już Alexiev jako przyjmujący? To nie wiem, Siwożelez jak dla mnie był lepszy. Też nie wiem czy Zajcew miał najwięcej asów i czy Lisinac faktycznie na bloku najlepszy?
Brasil

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Brasil »

Mateusz1993 pisze:Trochę na wyrost nagroda.
Grał lepiej niż Pawłow na tym turnieju.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Chal »

Najlepszym atakującym turnieju zostaje gość młodszy i z mniejszym doświadczeniem w siatkówce na najwyższym poziomie rozgrywkowym od Boćka, który wg wielu jest melodią przyszłości i dopiero musi się ogrywać...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: hubert »

Chal pisze:Najlepszym atakującym turnieju zostaje gość młodszy i z mniejszym doświadczeniem w seniorskiej siatkówce od Boćka, który wg wielu jest melodią przyszłości i dopiero musi się ogrywać...
To pokazuje jakie zacofane jest u nas ciągle myślenie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Matius

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Matius »

Chal pisze:Najlepszym atakującym turnieju zostaje gość młodszy i z mniejszym doświadczeniem w siatkówce na najwyższym poziomie rozgrywkowym od Boćka, który wg wielu jest melodią przyszłości i dopiero musi się ogrywać...
Akurat są w tym samy wieku, jedynie Bociek cały sezon zapieprzał jako pierwszy młot w AZS'ie a Luca czasem zmieniał Fei'a.

Dodać można jeszcze najlepszego blokującego turnieju: Srećko Lisinać (1992)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: weary_skier »

Chal pisze:Najlepszym atakującym turnieju zostaje gość młodszy i z mniejszym doświadczeniem w siatkówce na najwyższym poziomie rozgrywkowym od Boćka, który wg wielu jest melodią przyszłości i dopiero musi się ogrywać...
To może w takim razie stawiajmy na każdego młodego, który cokolwiek pokaże skoro recepta jest taka prosta.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: madlark »

weary_skier pisze:
Chal pisze:Najlepszym atakującym turnieju zostaje gość młodszy i z mniejszym doświadczeniem w siatkówce na najwyższym poziomie rozgrywkowym od Boćka, który wg wielu jest melodią przyszłości i dopiero musi się ogrywać...
To może w takim razie stawiajmy na każdego młodego, który cokolwiek pokaże skoro recepta jest taka prosta.
Pawłow nie dostałby szansy ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Mar1977 »

madlark pisze:
weary_skier pisze:
Chal pisze:Najlepszym atakującym turnieju zostaje gość młodszy i z mniejszym doświadczeniem w siatkówce na najwyższym poziomie rozgrywkowym od Boćka, który wg wielu jest melodią przyszłości i dopiero musi się ogrywać...
To może w takim razie stawiajmy na każdego młodego, który cokolwiek pokaże skoro recepta jest taka prosta.
Pawłow nie dostałby szansy ;)
czyli jedyna zasada to brak reguł. :)
astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: astronauta »

Ironia losu: ograni w Polsce, przez polskie kluby, a właściwie przez Skrę, młodzi zawodnicy grają dla innych i zdobywają medale. Skra powinna dostać połowę brązowego medalu Serbów. I buraka za to, że ich oddała.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: sb.slav »

Basil pisze:Rosjanie nie są zespołem poza zasięgiem świata jak tamta drużyna.
No chyba jednak są, bo to oni zgarniają złota z każdej imprezy ostatnio. I nie zanosi się na to, żeby mieli przestać.
A że zdarza im się nawet przegrać z Iranem, czy Niemcami - jakie to ma znaczenie, skoro i tak meldują się w finale gdzie deklasują rywala? (LŚ, ME). Powiedziałbym, że przegrana od czasu do czasu studzi nieco głowy i jest zdrowa dla zespołu, nie pozwalając zawodnikom wpaść w samozachwyt, czego w sumie spodziewałbym się raczej po Latynosach, niż po zimnokrwistych Rosjanach. Tak są do ugryzienia, przecież to nie kosmici :) Nawet statystycznie nie jest możliwe, żeby wygrywali KAŻDE spotkanie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Fela47
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 00:06

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Fela47 »

ArsMoriendi pisze: w czołówce powinni być także Niemcy.
A z jakiej racji Niemcy powinni być w czołówce ? Przegrali w słabym stylu z Bułgarami i tyle. Co z tego, że w grupie grali dobrze. Nic nikomu się nie należy - trzeba to sobie wywalczyć na boisku. Zmieniając temat, to co gra Musiersky przy tym wzroście, to poezja. Jest gibki, ma dobrą i regularną zagrywkę. Porównać go, z kalecznym Możdzonkiem, to niebo a ziemia :D .
Brasil

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Brasil »

sb.slav pisze:No chyba jednak są, bo to oni zgarniają złota z każdej imprezy ostatnio.
Może i są, po prostu ciężko to porównać do dominacji Brazylijczyków czy Włoch.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: compact »

Basil pisze:Co do Lisiniaca - niestety w Skrze cisza na temat jego dobrej gry co może potwierdzać moje informacje o sprzedaniu kontraktu tego zawodnika Niemcom a jeśli tak to dla Plusligi i Bełchatowa niepowetowana strata.
Na oficjalnym facebooku "Nagrody indywidualne zdobyli m.in. były atakujący PGE Skry Aleksandar Atanasijević oraz środkowy PGE Skry, wypożyczony do SCC Berlin, Srećko Lisinac!!! Gratulujemy!!!". Nie wiem na ile to pewne informacje, ale ten fanpage prowadzą ludzie zatrudnieni w klubie, a nie 14-letnie fanki.
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Asta »

compact pisze:
Basil pisze:Co do Lisiniaca - niestety w Skrze cisza na temat jego dobrej gry co może potwierdzać moje informacje o sprzedaniu kontraktu tego zawodnika Niemcom a jeśli tak to dla Plusligi i Bełchatowa niepowetowana strata.
Na oficjalnym facebooku "Nagrody indywidualne zdobyli m.in. były atakujący PGE Skry Aleksandar Atanasijević oraz środkowy PGE Skry, wypożyczony do SCC Berlin, Srećko Lisinac!!! Gratulujemy!!!". Nie wiem na ile to pewne informacje, ale ten fanpage prowadzą ludzie zatrudnieni w klubie, a nie 14-letnie fanki.
"Witamy na oficjalnej stronie PGE Skry Bełchatów, "
https://www.facebook.com/pge.skra.belch ... ts&fref=ts
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Chal »

Matius pisze:
Chal pisze:Najlepszym atakującym turnieju zostaje gość młodszy i z mniejszym doświadczeniem w siatkówce na najwyższym poziomie rozgrywkowym od Boćka, który wg wielu jest melodią przyszłości i dopiero musi się ogrywać...
Akurat są w tym samy wieku, jedynie Bociek cały sezon zapieprzał jako pierwszy młot w AZS'ie a Luca czasem zmieniał Fei'a.

Dodać można jeszcze najlepszego blokującego turnieju: Srećko Lisinać (1992)
Fakt, nie wiem czemu cały czas żyłem w przekonaniu, że Bociek to rocznik 90. Co nie zmienia faktu, że 22-latek to już nie jest "młody, zdolny, stawiający pierwsze kroki", w tym wieku większość klasowych atakujących stanowi już o sile swoich drużyn i do tego porównujmy, a nie mówmy o jakimś ogrywaniu na przyszłość.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Hirako »

Obrazek

:|
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Basil »

PGE Skry, wypożyczony do SCC Berlin, Srećko Lisinac!!! Gratulujemy!!!". Nie wiem na ile to pewne informacje, ale ten fanpage prowadzą ludzie zatrudnieni w klubie, a nie 14-letnie fanki.
No i całe szczęście w takim razie za rok wielki powrót
[edit]
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: hugo »

Musiałem


Obrazek
\
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: adi_tiger »

Tak w ogóle:
Najlepiej punktujący ATANASIJEVIC Aleksandar - zdobył 123 ptk

co ciekawe Cvetan Sokołov zdobył ich 164

coś tu nie pasuje...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: sb.slav »

Brasil pisze:
sb.slav pisze:No chyba jednak są, bo to oni zgarniają złota z każdej imprezy ostatnio.
Może i są, po prostu ciężko to porównać do dominacji Brazylijczyków czy Włoch.
Jeśli zdobędą jeszcze kilka tytułów będzie łatwiej :).

***********************************************************************

Spiridonow :] Ciekawe o co się założył :).
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: hubert »

sb.slav pisze:Spiridonow :] Ciekawe o co się założył :).
Pewnie o to co zwykle.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Polska - Dania 2013

Post autor: Kicu »

Musiał się o coś zakładać? Patrząc na twarz, to chyba już ostro w palnik tam dali. Chyba, że to ze wstydu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”