Polska - Belgia

Awatar użytkownika
plagus
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Polska - Belgia

Post autor: plagus »

wątek o meczu Polska Belgia

pozdrawiam:D
are You tough enough?.. to take the heat?
an_m
Posty: 83
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: an_m »

mnie urzekla wypowiedz Kadziewicza :D :D
"Mamy szanse wygrać" - powiedział pytany o ocenę gry Belgów Łukasz Kadziewicz
Licze, ze wejscie w turniej ME bedzie rownie mocne jak w Japonii. A potem to byle do przodu ... :]
radio
Posty: 130
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:51
Płeć: M

Re: Pierwsza faza grupowa - dyskusja

Post autor: radio »

Po pierwszym secie uwazam ze polscy atakujący graja słabiutko, oby sie obudzili
Awatar użytkownika
Iranek
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:09
Płeć: K

Re: Pierwsza faza grupowa - dyskusja

Post autor: Iranek »

O Boże, przegrywając z Belgią 1:3 praktycznie zamknęliśmy sobie drogę nawet do wyjścia z pierwszej grupy. Nie wierzę, po prostu nie wierzę. Przy takiej postawie naszych chłopaków Rosjanie nas zniszczą.
Trudno coś komentować na gorąco, ale gdzie się podział nasz atak? Jedynie środkowi byli skuteczni w tym elemencie, ale to o wiele za mało, żeby powalczyć o coś na ME. Co za rozczarowanie.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: Arff »

pffff... yyyyy... oooo... co to miało być ?? jak ogóle można przegrać z Belgią ?? albo inaczej... jak można w ten sposób przegrać z Belgią ?? chłopaki myśleli że wygrają sobie od tak z łatwym rywalem... ale na ME nie ma takich...przykładem braku wiary był atak Winiarskiego który zaatakował z szóstki i sobie staną mimo że Belgowie to obronili i wracał do obrony tempem... albo inaczej bez tempa... tragiczna psotawa Zagumnego... juz dawno nie widziałem go w tak beznadziejnej dyspozycji... nie oglądałem 2 pierwszych setów, ale chyba wróciliśmy do tej genialnej zagrywki z LŚ bo tylko Winiar i Szymański bili mocno... Pliński mimo świetnych zagrywek w Paryżu tragedia... jedynym zawodnikiem który jako tako grał był Kadziewicz który kilka razy postawił blok i dobrze atakował...
najśmieszniej będzie jak jutro wygramy z Turcją i przegramy z Rosją a Turcja wygra z Belgią... możemy nie awansować do drugiej rundy... jeśli chcemy coś w tym MEugrać to już jutro musimy zobaczyć inny zespół...

juz nawet doszło że zaczęliśmy żartować z pierwszych rywali... i wyżartowaliśmy ...
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2007, o 14:01 przez Arff, łącznie zmieniany 2 razy.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: evija »

Wielki, wielki ogromny SZok przez duże "sz". Oprócz naszych środkowych atakujący słabo grali, cóż tu dużo mówić - trzeba przyznać, że Belgowie wyszli świetnie usposobieni na ten mecz, grali bardzo dobrze, ale też trzeba przyznać, że sprzyjało im szczęście, no ale z reguły szczęście sprzyja lepszym, więc zasłużyli. Wszystko im dzisiaj wychodziło...nie "spękali" i wykorzystali okazję, a ten set do 14 może boleć szczególnie. Ten mecz strasznie skomplikował naszą sytuację, tak więc najpierw trzeba myśleć o wyjściu z tej pierwszej grupy i na tym się skupić, bo jak to się nie uda...tfu! uda się - ja wierzę, że się podniosą!
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
plagus
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: plagus »

wszystkie posty niezgodne z regulaminem będę usuwał..

nie macie nic merytorycznego wniesienia do dyskusji to nie piszcie w ogóle

ps. a co do meczu.. ka ta stro fa
jedyny pozytyw jaki mi się udało zauważyć to to że nasi całkiem nieźle zagrywali.. resztę pozostawiam bez komentarza
are You tough enough?.. to take the heat?
qwert
Posty: 27
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:56
Płeć: M

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: qwert »

po pierwsze widze ze ci chlopcy sa zajechani brak im swiezosci a po drugie to genialnie zagral belgijski atakujacy mialem mozliwosc rozmowy przed mistrzostwami z danielem plinskim i mowil ze sciagneli specjalnego trenera z wloch na silownie i pracuja duza ciezej niz przed msitrzostwami swiata i to sie musialo odbic widac brak swiezosci
krakus
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pierwsza faza grupowa - dyskusja

Post autor: krakus »

POLSKA POLska POlska Polska i kicha.......W niedziele do domu!!! CHYBA ze Rosja przegra z nami 0:3 i kazdy set do 15 pkt. co jest nie mozliwe!!!ahahaahhahaha Wicemistrzowie przegrywaja ze SILNA Belgia ktora jest porownywalna do Polski o 2 klasy nizej!! BRAVO
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: zielony »

" Normalnie strach się bać " na początku myślałem, że myto to ta drużyna w czrnych koszulkach dopiero jak wynik mi się nie zgadzał zrozumiałem, że jest źle. Szkoda ze nasi nie pokazali to co potrafia. Oby sie to juz nei powtórzyło, bo będzie po nas. Ale jakby co to można zgonić na tvp1 że to przez nich hehe. POkazują mecze i od razu przegrywamy ;)
zgadzaj się albo nie. To jest tylko moje zdanie....
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: plecotus »

qwert pisze:sciagneli specjalnego trenera z wloch na silownie i pracuja duza ciezej niz przed msitrzostwami swiata i to sie musialo odbic widac brak swiezosci
Pewnie Lozano miał cynk, że ten turniej będzie rozgrywany piłką lekarską i na to przygotowywał ekipę ...
Ruscy trenerzy drużynówek mieli kiedyś taką "metodę przygotowań", że katowali wszystkich zawodników siłowo - jak któryś nie wytrzymywał albo łapał kontuzję to paszoł w chalieru i brali następnego. W ćwierćmiliardowym narodzie, gdzie sport był orężem walki z kapitalizmem mieli pod dostatkiem świeżego mięsa, żeby ich wymienić na nowych. Skąd ten Lozano tak naprawdę pochodzi? ;)
8
osnazfsb

Re: Pierwsza faza grupowa - dyskusja

Post autor: osnazfsb »

Wiecie ci Belgoweie wcale tacy slabi to nie sa. Zobaczcie ze Depestele gral w Iraklisie i Bielgorodzie klubach bardzo mocnych i zawsze uchodzil za bardzo solidnego rozgrywacza. Duzo ich zawodnikow gra w Noliko i Knacku, moze nie sa tam czolowymi zawodnikami ale jednak te kluby regularnie bardzo solidnie sie prezentuyja w LM a to o czyms swiadczy. Na pewno ich gra byla lepsza niz na 75. miejsce w rankingu. Strach pomyslec co by bylo jakby zagral Wisjmans i Shittu
Moze sie powtarzam ale malo jest zespolow w szerokiej czolowce ktore zagrywke ograniczaja do przebicia pilki.Jak sie nie odrzuci od siatki to przy coraz szybszej grze jest coraz trudniej zwlaszcza ze Depestele to dobry zawodnik
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2007, o 14:14 przez osnazfsb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ur_karol
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:00
Płeć: M
Lokalizacja: Pisarzowa:)
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: ur_karol »

Mecz - totalny zawód.. Nawet nie chce mi się przypominać którzy w rankingu FIVB są Belgowie.. W ciągu całego meczu nasza drużyna się tylko broniła. Nic więcej komentować nie trzeba.

P.S. To chyba znów "klątwa transmisji w TVP" :P
Badzer
Posty: 15
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:54
Płeć: M

Re: Pierwsza faza grupowa - dyskusja

Post autor: Badzer »

fatalnie:/ wracamy do domu:/ nie ma sie co oszukiwac bo od ruskich dostaniemy taki lomot ze zal bedzie patrzec... belgowie zagrali dzis dobrze - podbijali skubancy wszystkie nasze ataki no i swoje ataki konczyli. zagrali na luzie a nasi zagrali jak by ktos ich z lozka ledwo sciagnal... jedyna szanse przejscia do dalszej rundy upatruje w tym ze turcja wygra z belgia a my z turcja. chociaz nie wiem czy to ma sens bo do finalu sie nie dostaniemy z 2 porazkami:/ lozano popelnil blad: nie wpuscil prygla tylko trzymal caly czas szymanskiego ktory byl baaardzo nieskuteczny. przez to ze na prawym skrzydle nie mielismy ataku cala nasza gra sie posypala. winiar tez dzis nie blyszczal no i swider... i tu wlasnie by sie przydal gruszka ktory by pociagnal troche atak. ale nie ma co gdybac nie ma go i juz. no i jeszcze jedno: z taka zagrywka to mozemy pomarzyc zeby cokolwiek ugrac. to jest caly czas nasz najslabszy element. belgowie nie mieli praktycznie zadnego problemu z odbiorem

ps. ciekawe jak sie pan Heller teraz czuje...
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: Karolina »

Jestem kibicem z natury "na dobre i na złe". Potrafię zrozumieć porażkę, po walce, po dobrej grze, ale nie potrafię zrozumieć porażki na "stojąco". Brak świeżości da się zrozumieć trudy sezonu, treningi, zgrupowania. Ale braku wiary we własne możliwości już nie. Braku sportowej złości tym bardziej. Zero energii.
Szok to mało powiedziane, widziałam drużynę z finału MŚ, ale finał był z galaktyczną Brazylią a czy Belgię mogę porównać z Canarinios ??? Sama sobie odpowiem nie.
Nie jestem ekspertem, ale brakowało mi Gruchy, jego plasów i kombinowania w grze. Za dużo siłowego podejścia, brak myślenia. Uważam, że kilka plasów i kombinowania dałoby lepszy efekt.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Awatar użytkownika
Anusiek
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:47
Płeć: K
Lokalizacja: ^^Sieradz...moje miastooo^^
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: Anusiek »

No nie!! takie poczatku nikt sie nie spodziewal...fatalnie:| teraz moze byc jeszcze gorzej, mecz z Rosja bedzie bardzo ciezki, az strach sie bac :( nie wiem co sie dzieje z nasza druzyna...Jak zobaczylam wynik w 3 secie, to ogranal mnie smiech...Ale Belgom trzeba oddac, ze nie wysilali sie i nie grali czesto kombinacyjnie, ale za to bardzo skutecznie, mieli swietne przyjecie i zagrywke, punkty zdobywali w waznych momentach i w glupich sytuacjach...
<SZOK> !!
..."Każdym swoim zagraniem pokazujesz, kim naprawdę jesteś"...
jtr1
Posty: 61
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 02:28
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: jtr1 »

Tragedia, wielka tragedia!!!
gdzie są vice mistrzowie świata?? No gdzie się pytam??

Polacy atakowali fatalnie. Za lekko za czytelnie. Właściwie tylko środkowi coś pokazali. W ciagu 4 setów tylko jeden atak bezpośrednio w boisko z drugiej linii. Coś nie do uwierzenia. Zagrywka, lekka i nieregularna. Jak polacy zaczeli mocniej serwować to gubili kierunki. Co z tego, że zaserwują mocno skoro walą prosto w przyjmującego. Poza tym rażąca wręcz nieregularność w tym elemencie. Przyjecie słabe. Duzo punktów nam wpadło po zagrywkach Belgów. Tak sie teraz zastanawiam, czy Rosjanie to nas nie rozstrzelają swoimi serwami. Dziwi mnie taka postawa naszych przyjmujących. Rozegrania praktycznie nie było. To tu to tam, ale zero w tym taktyki, pomysłu. Poprostu tak nie gra najlepszy rozgrywający świata. Blok Belgów czytał naszą grę. Skutecznosć na środku wynikała raczej z technicznych umiejętności środkowych niż dobrego rozegrania, bo jak może być mowa o rozegraniu skoro do środkowego raz za razem skaczę dwóch blokujących.
Postawa atakujących to zupelnie inna bajka. Tego nawet nie da się opisać - żenada.

Ogólne wrażenie straszne. Przegrywamy bez walki z Belgią. Jeśli Polacy mają zamiar coś ugrać na tych ME to muszą przejsć metamorfozę w ciągu jednej nocy.

Pozdrawiam
tempus
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 09:08
Płeć: K

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: tempus »

Żarty, żartami o piłkach itd, ale to wszystko nie fajnie się potoczyło ;| a najgorsze że nic nie wskazuje na poprawę, chociaż kto wie wkońcu właśnie w takiej sytuacji Polacy powinni pokazać jak wygląda prawdziwa drużyna dlatego licze na odbudowę morali :) zobaczymy co będzie w nastęopnych meczach. Jedno jest pewne: będzie bardzo cięzko !!!
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: trawelka »

normalnie KATASTROFA!!!Już nie pamiętam tak źle grającego zespołu polskiego :| Czy oni zapomnieli,gdzie grają?!?Co to w ogóle było?Belgowie kiwają piłkę,albo lekko plasują,a nasi stoją i patrzą się na siebie!Nie mówiąc już o nieskończonych atakach...
Mam nadzieję,że to tylko był "zły dzień"i taka gra się nie powtórzy :(
Awatar użytkownika
eskey
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 14:51
Płeć: M
Kontakt:

Re: Pierwsza faza grupowa - dyskusja

Post autor: eskey »

Badzer pisze:... jedyna szanse przejscia do dalszej rundy upatruje w tym ze turcja wygra z belgia a my z turcja.
Nie jedyną.Trzy porażki Turcji też powinny pozwolić grać dalej nam. Ale to tylko spekulacje, niewiele warte jeśli drużyna będzie grać w tym stylu. Szanse na "czwórkę" zostały dziś zminimalizowane.
Ale to wciąż jest siatkówka - tu w każdym meczu zdarzyć się mogą rzeczy nieprzewidywalne.
Czego najlepszym dowodem dzisiejszy mecz. Niestety :(
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: evija »

Dalej szwankuje współpraca na linii Guma-Gelu. Im głębiej w mecz tym mniej piłek Paweł posyłał do Grześka - owszem był nieskuteczny, ale...ah zresztą...przyjęcie nie najlepsze przez to cierpiały też wystawy i wszystko się sypało.
Nasz blok też dzisiaj albo taki słaby, albo Belgowie tacy mocni i sprytni - gubili nas, obijali nas, wrzucali "za kołnierz" a chłopacy nie mogli nic z tym zrobić. Oczywiście to nie jest usprawiedliwienie, że brak Mariusza, czy Piotra...brak też według mnie Dawida...Świder dziś nie dał rady i zabrakło ogólnie takiego doświadczonego gracza, który by wszedł na boisko i pociągnął..

pochwalić można tylko środkowych... :(

Jutro trzeba koniecznie wygrać z Turcją i to w trzech setach...na zwycięstwo z Rosją w tej dyspozycji nie liczę...
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
devilse
Posty: 12
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 22:32
Płeć: M
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

?????

Post autor: devilse »

Naprawdę brak mi słów, nie wiem, co mam powiedzieć o grze Polaków. Źle w każdym elemencie, ktoś tu napisał, że zagrywka była dobra. Tak???? Dobra to znaczy albo punktowa, albo odrzucająca przeciwnika od siatki, a Belgowie większość piłek przyjmowali w okolice 0-3 m, poza tym mieli więcej asów serwisowych. Nie mylić dobrego serwisu z mocnym serwisem. Cóż, pozytywów jakichkolwiek - brak, choćby szukać na siłę to się ich nie znajdzie. Chciałem jeszcze zwrócić uwagę na kolejny, katastrofalny mecz Świderskiego, co o tym sądzicie? Teraz czeka nas Turcja i Rosja, przekonamy się na ile naprawdę stać nasz zespół. Pozostaje wierzyć i 3mać kciuki.
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2007, o 14:30 przez devilse, łącznie zmieniany 1 raz.
Guarrana_88
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 12:13
Płeć: K
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: Guarrana_88 »

Patrzę i nie wierzę... o_O

Co ja się będę wymądrzać...każdy widział słabości drużyny. Przede wszystkim nie istnieliśmy w bloku...pierwszy atak właściwie nie istniał.
Belgowie przy całej swojej dobrej grze mieli niesamowite szczęście, a Polakom tego szczęścia brakowało. Kiedy tylko udawało nam się 'odskoczyć' na dwa punkty to oni jakimiś niemożliwymi, szczęśliwymi akcjami zdobywali punkty.

Belgowie wyszli na ten mecz niesamowicie zmotywowani...zresztą trudno się dziwić - nie mieli nic do stracenia, mogli tylko zyskać, bo faworytami nie byli. Grali na luzie i z wielką radością. Polakom brakowało jakiegoś impulsu, pozytywnego bodźca...odrobiny szczęścia.

No nic...wierzę, że Nasi się odrodzą i zagrają swoje, a wtedy będę spokojna o wynik. ;]
andrzej
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:27
Płeć: M
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: andrzej »

Rok czy dwa temu powiedziałem swojemu koledze, że z tej drużyny niewiele będzie, że skazani jesteśmy na miejsca 5 - 8. Po mistrzostwach świata 2006 kolega powiedział, że chyba nie miałem racji. Ja jako stary siatkarz, byłem juniorem gdy w Polsce ostatnie sezony grał T. Wójtowicz, i kibic optymista pomyślałem, że może się myliłem. Niestety po mistrzostwach świata coś się ewidentnie zacięło, to widać było w lidze światowej, nawet gdy wygrywaliśmy mecze, finał LŚ i później Memoriał i Francja to tylko potwierdzało. Przede wszystkim wróciło to co było lat temu trzy, cztery - brak radości z gry; na szczęście nie widać jescze kłótni pomiędzy zawodnikami, przynajmniej na zewnątrz. Nie wiem czy Raul ich tak "zajechał", czy są już sobą zmęczeni... Wiem jedno, że taką postawą na boisko robią krzywdę sobie, kibicom i całej polskiej siatkówce. Porażka na ME może skończyć się tym, że nie pojedziemy na Olimpiadę, brak nas na IO skończy się wycofaniem sponsorów, rozpadem tego co powstało dobre w polskiej siatkówce w ostatnich latach. Poprostu nasze "gwiazdy" stracą pracę, a co najmniej zarobki się zmniejszą, nie mówiąc już o szkoleniu dzieciaków, którzy jak na razie z takim uwielbieniem kibicują i chcą nosić koszulki nie z nazwiskiem Ronaldo, a Zagumny, Wlazły, itd... Szkoda by było tego tego, ale ziarno niepokoju i potwierdzenia tego co kiedyś powiedziałem swojemu koledze zaczęło kiełkować. Nadzieja umiera ostatnia... Do boju, chcę się mylić!!!
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: seniora »

an_m pisze:mnie urzekla wypowiedz Kadziewicza :D :D
"Mamy szanse wygrać" - powiedział pytany o ocenę gry Belgów Łukasz Kadziewicz

Ta wypowiedź też mnie wczoraj rozbawiła. Niestety, dzisiaj nabiera juz zgoła innego zabarwienia. A co do meczu: nie wiem, czy Belgowie zagrali tak dobrze, czy nasi tak źle (pewnie jedno i drugie, wszak statystyki nie kłamią), ale nie wygląda to dobrze. Strach pomyśleć, co przy takiej grze może się zdarzyć w niedzielę. No, ale myslę, że się zmobilizują i będzie coraz lepiej, choćby dlatego, że gorzej być nie może.:)
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: trawelka »

evija pisze: Jutro trzeba koniecznie wygrać z Turcją i to w trzech setach...na zwycięstwo z Rosją w tej dyspozycji nie liczę...
chyba,że ten dzisiejszy dzień to był naprawdę wypadek przy pracy i nasi się jeszcze odbudują...Może wtedy coś ugrają z Rosją?Ale po tym,co dzisiaj zobaczyłam,jakoś trudno mi w to uwierzyć :|
Oczywiście to nie jest usprawiedliwienie, że brak Mariusza, czy Piotra...
taa,komentatorzy powiedzieli m.in.,że "bardzo by się teraz przydał Piotrek Gruszka,bo on by coś powiedział chłopakom i zaczęli by lepiej grać"Nie sądzę,żeby coś się diametralnie zmieniło,gdyby w/w zawodnicy byli i grali...to raczej była sprawa podejścia,psychiki...
Awatar użytkownika
Halski
Posty: 18
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:12
Płeć: M
Lokalizacja: Radlin (woj. śląskie)

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: Halski »

Kurcze ja ich i tak lubię ale widać chłopaki podłamane stratą pierwszej armaty - Mariusza.
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: PaStKa »

Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że mecz oglądałem od trzeciego seta i nie wiem co się działo wcześniej, choćpo wyniku mniemam, że było lepiej.

Dziś różnica między Polakami, a Belgami była prosta do zdefiniowanie: Belgowie grali, nasi stali. Nasi rywale zagrali po prostu dużo skuteczniej. Nie oglądałem statystyk, ale nie łatwo się domyślić, że nasz procent w ataku był fatalny, a może i wręcz żałośny. Nic dzisiaj nie było na poziomie z mistrzostw w Japonii, a nawet na poziomie turniej śp. J.H. Wagnera. Nie można nawet wyróżnić choć jednego z polskich zawodników.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Re: Polacy w fazie grupowej ME - dyskusja

Post autor: seniora »

andrzej pisze:Wiem jedno, że taką postawą na boisko robią krzywdę sobie, kibicom i całej polskiej siatkówce. Porażka na ME może skończyć się tym, że nie pojedziemy na Olimpiadę, brak nas na IO skończy się wycofaniem sponsorów, rozpadem tego co powstało dobre w polskiej siatkówce w ostatnich latach.


Może źle zrozumiałam, ale Twoje słowa sugerują, jakby robili to celowo, na złość. A przecież im też (o ile nie najbardziej) zależy na wygrywaniu, Olimpiadzie, sponsorach itp. Tylko nie zawsze to wychodzi, miejmy nadzieję, że ten dzisiejszy zimny prysznic przyniesie efekty i będzie coraz lepiej. Bo tego chyba wszyscy chcą - zawodnicy, kibice, sponsorzy. Pozdrawiam.:)
osnazfsb

Re: Polska - Belgia

Post autor: osnazfsb »

Ja mam pytanie do tych co znaja sie na trenerce....
Jak to jest ze w PLS, w pucharach i w reprze zawodnicy nie umieja serwowac.Znaczy sie czasem im jakis asik wyjdzie ale zasadniczo wala po autach a potem przechodza na tzw pseudo-brazylijke.Zaden zawodnik nie umie przez jednego seta zagrywac mono i w miare celnie.Ja forme w jakiej sa nasi siatkarze rozpoznaje po zagrywce. Na MS mocno uderzali Wlalzy, Kadziewicz, czesto Wianirski, Swiderski a nawet Pilinski robil duzo zametu serwise. Nie wiem czy nasi sie tak zapatrzyli na techniczna zagrywke Zagumnego i mysla ze samemu nie psujac mozna pokonac kazdy zespol czy po prostu sa tacy slabi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”