Polska - Belgia

Natalia
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:36
Płeć: K
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: Natalia »

Polska-Belgia 1:3<poprawka;)>..Czy Ktos spodziewał sie takiego wyniku?Ja napewno Nie.Czy Ktoś oczekiwał gry Polaków "na stojąco"?Ja napewno Nie...Mogłabym zadac sobei sporo podobnych pytan i kazda odpowiedz bylaby taka sama:"Ja napewno nie"....
Bardzo przykro ,ze przegrali.Przykro,gdy patrzy sie na Polaków -ktorzy sa bez energii,bez swiezosci i bez pomyslu na swoja gre.Serce mi sie kraje,gdy musze czytac tytuły typu"Katastrofa",a co gorsza gdy widze twarze Polakow po przegranym meczu.Porazki bola ,a wygrane cieszą.Jednak takie porazki bola podwojnie.Jestem kibicem na dobre i zle,potrafie zrozumeic kazda przegrana,przeciez nie zawsze sie wygrywa-w koncu sport ma swoje prawa,jest nieprzewidywalny i to jest w Nim piękne.Tyle,ze bardzo cięzko pogodzic sie z porazka "na wlasne zyczenie".Ten mecz taka porazka wlasnie był....
W pierwszym meczu odczulismy brak Wlazlego<atak byl slaby,oprocz srodkowych>i Gruszki<brak wiary we wlasne umiejetnosci>.NA pochwale zasluguje "Kadziu" ,kilka dobrych blokow i punktowych atakow w jego wykonaniu raczej nie powinny dziwic.Ale indywidualnosci meczu nie wygraja.
Set do 14 moze sie odbic na psychice chłopaków i wtedy mozemy wyobrazic sobie co sie stanie....NIE wyjdziemy z grupy..Ale nie wybiegajmy w przyszlosc!Bo moze byc tez dla nich lekcja pokory...Zobaczymy jutro...
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2007, o 21:04 przez Natalia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Trener spojrzał na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki"
Łukasz Płuciennik (Canal+)
an_m
Posty: 83
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K

Re: Polska - Belgia

Post autor: an_m »

Ludzie - na tym polega urok sportu, ze faworyci tez przegrywaja.
No glupio, ze tym razem trafilo na nas, ale jak Radwanska wyrzucila Szarapowa za burte US Open, to bylo fajnie i ciekawie, nie? :P
A przeciez ani sie kariera Szarapowej w tej chwili nie rozsypie jak domek z kart, ani tez polscy siatkarze nie spadna o 100 miejsc w rankingu.
Przegrali mecz, moze przegraja i turniej. Swiat sie nie zawali, na taki scenariusz tez trzeba byc przygotowanym, bo i takie sie zdarzaja - c'est la vie, jak mawiaja francuskojezyczni Belgowie - chociaz po nazwiskach patrzac to nas raczej Flamandowie zlali :P
i to nie ma nic wspolnego z slawetnym "nic sie nie stalo" - zle sie stalo, ze przegrali, zle sie stalo, ze nie walczyli - ale dopiero jesli w nastepnych meczach nie zawalcza, nie zaczna gryzc parkietu, to powiem, ze charakteru brakuje i jaj.
Bo wpadka to sie kazdemu moze zdarzyc - ale 3 pod rzad to juz sie nie godzi.
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Polska - Belgia

Post autor: mateo9 »

do finalu LS przegralismy 3 mecze liczac od koncowki poprzedniej edycji!!!!! w tym 2 z Brazylia teraz przegrywamy mecz za meczem z belgia holandia wielka brytania prowadzi z nami wyrownany mecz cos sie popsulu i nie chodzi mi juz o ta przegrana bp pna boli ale oni graja jakby mysleli ze ta wygrana sie im nalezy ze sa vice mistrzami mam nadzieje ze lozano im powie pare ostrych slow i wygramy wszystko do konca wierze w nich
osnazfsb

Re: Polska - Belgia

Post autor: osnazfsb »

Pozwole sobie spojrzec na statystki i wysunac jakies podstawowe wnioski
Bloki- 5 do 3 dla Polski- jak na 4 sety i zespol ktory byl w czolowce MS w bloku to katastrofa. No ale przy takiej zagrywce nie dziwota ze przy dobrym przyjeciu Belgow Depestele mogl rozgrywac na wiele sposobow.
Gra w ataku naszych atakujacych- Szymanski 27 atakow(3 bledy, 1 blok, 10 skonczonych) oraz Prygiel 8 atakow(2 bledy, 1 zablokowany. 3 skonczone). Ogolnie 35 atakow i 13 skonczonych czyli okolo 35%.Cale skrzydla zagraly beznadziejnie w ataku(Swiderski 29%,Winiarski 38%,Bakiewicz 43%).U Belgow mlot 32 ataki i 21 skonczonych czyli prawie 70 %skutecznosci.Dwaj przyjmujacy po 47 i 48%. To jednak roznica dwoch klas szczegolnie jezeli chodzi o atakujacych.
Punkty z serwisu Belgia 7 Polska 3. Na gole oko bylo tez widac ze serwis Belgow sprawial Polakom duzo wieksze klopty niz na odwrot.Nie mam niestety dostepu do przyjecia. Mysle ze tutaj tez bylo na plus dla Belgow z powodu ich lepszej zagrywki.
Mysle ze ten mecz przegralismy duza slabsza zagrywka bo przy podobnej ilosci bledow(Polska 15 , Belgia 18) to Belgowie sprawiali duzo wieksze problemy. No tyle ze zagrywka prawie zawsze ammy slabsza od rywali, nawet tych duzo slabszych.Nie jestem wstanie stwierdzic dlaczego byla spora roznica w ataku(47 % do 57%)przy podobnej pray w obronie.Popelnilismy 13 bledow w atku przy 7 bledah Belgow a to jednak sporo. Moze to wynikal z dekoncentracji,slabszej formuy fizczynej. Nie wiem
Awatar użytkownika
p_p_paulina
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:39
Płeć: K
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: p_p_paulina »

Natalia pisze:Polska-Belgia 3:1..Czy Ktos spodziewał sie takiego wyniku?
Zakładam że duzo osób takiego właśnie wyniku się spodziewało.
Ale nikt nie spodziewał się Polska-Belgia 1:3. To tak gwoli ścisłości.
Prawda jest taka, że jeśli teraz się nie poderwiemy ( a na podrywanie mamy aż jedną noc) i nie daj Boże nie wyjdziemy nawet z grupy, to będzie koniec wielkiej siatkówki w wykonaniu polskej reprezentacji. Tak według mnie...
W moim sercu jeden klub - Jastrzębie!!!
osnazfsb

Re: Polska - Belgia

Post autor: osnazfsb »

nie daj Boże nie wyjdziemy nawet z grupy, to będzie koniec wielkiej siatkówki w wykonaniu polskej reprezentacji. Tak według mnie...
E az tak to bez przesady. Dla mnie taki solidny zimny prysznic wyjdzie tylko na dobre naszym gwiazdkom. Zreszta rozumiem ze mlodzi kibice sie dziwia ale dla mnie to juz kolejna impreza gdzie mamy wielkie oczekiwania i wychodzi jak zawsze.Był jeden przerywnik w postaci MS a teraz wracamy do starej melodii. Jakos polska siatka przetrwala tamte lata to i nawet gdybysmy opdadli tez przetrwa
Mnie duzo bardziej martwi ze bedziemy musieli sie prosic o dzika karte na Puchar Swiata. A chetnych bedzie wielu. A jak sie nie dostaniemy na PS to i o olimpiade bedzie ciezko
an_m
Posty: 83
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K

Re: Polska - Belgia

Post autor: an_m »

nie no - zaraz koniec. nie popadajmy w skrajnosci - jesienia zeszlego roku byla euforia, a dzisiaj wieszczymy kleske.

co sie musi wydarzyc, powiedzial Plinski:
Niestety, nie graliśmy nawet średnio. Jestem podłamany, nasza sytuacja bardzo się skomplikowała. Choć nie jest beznadziejna, to trzeba wychodzić na boisko ze świadomością, że musimy ograć wszystkich. Teraz zobaczymy, czy jesteśmy twardzielami.
no i wszystko na temat. Kto powiedzial, ze z Rosja musimy przegrac? Teoretycznie zagramy z nimi z pozycji faworyta 8-) , bo jakby nie bylo jestesmy wyzej w rankingu. No dobra - im, jako gospodarzom, pomagaja sciany :P
osnazfsb

Re: Polska - Belgia

Post autor: osnazfsb »

Z Rosaj wiekszych szans nam nie daje. Oni z palcem w tylku klepneli i Belgow i Turkow.Z nami zagraja na luzie bo maja juz pewny awans i z duza motywacja zeby"polaczkow" z turnieju wykopac.
dudus1919
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:02
Płeć: M
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: dudus1919 »

Do użytkownika Muszka
Owszem niech selekcjoner uczy ich przyjmować i serwować ponieważ oni tego nie potrafią. Posłuchaj Lozano ćwiczy z nimi rozwiązania taktyczne ale co z tego jeżeli oni nie są w stanie tego realizować właśnie dlatego że nie potrafią przyjąć piłki. A jeśli selekcjoner ma wybierać tych najlepszych po co Grzyb i Prygiel robią na tych mistrzostwach.
Mówisz, że to jest śmieszne. ok Zagumny został najlepszym rozgywającym na Mś dobrze tu się zgadzam miał udany turniej ale tylko do meczu z brazylią, możesz sobie przypomniec ile razy wtedy zgubił blok a ile razy Ricardo??no własnie śmieszne to jest to ze w LŚ Ricardo zostaje MVP a Zagumny najlepszym rozgrywającym przeciez tu jedno wyklucza drugie. A o ile ci wiadomo nikt nie decyduje o tym kto jest najlepszym rozgrywającym, ustalane jest to na podstawie ile piłek wystawionych zostanie skończone lub jak często zostaje zgubiony blok rywali i za to sa punkty i to sie sumuje. Zagumny wygrywał dlatego ze na MŚ mieliśmy słabych przeciwników, tak samo w LŚ moze nie tyle łatwych ale napewno łatwiejszych niż BUŁGARIA Rosja czy Brazylia.

tak własnie uważam że trener Lozano poleci i rozwiążą tą reprezentacje(jako do człowieka mam do niego ogromny szacunek) ale trzeba sobie powiedziec szczerze ze przez ostatnie poł roku nic sie w tej reprezentacji nie zmieniło, no chyba że na gorsze. Trener Lozano jest bardzo konserwatywny i trzyma sie tej samej 12, uważa ze jak raz zagrała dobrze to juz zawsze tak bedzie, Możdżonek swietnie prezentował się w LŚ a na mistrzostwa i tak jedzie Grzyb który nie potrafi blokować.

Wypraszam sobie bardzo takie gadanie że jestem typem kibica sezonowego! Siatkówka jest moim ulubionym sportem i ja tez bede kibicował chłopakom mimo wszystko i robię to juz od przeszło 10 lat. Dlatego tak mnie denrwuje ta gra bo przypomina mi tą z przed 3lat czyli brak przyjecia straszne przestoje w grze i brak regularności. Teraz gdy zostali vice mistrzami miałem nadzieję że to wreszcie ulegnie zmianie ale jednak nie i to mnie tak bardzo denerwuje. Ja nigdy nie powiedziałem że przestane im kibicować. Mimo ich beznadziejnej postawy dalej zamierzam im kibicowac nawet jesli maja znowu przegrywac a ja strasznie się denerwować także to ty sie lepiej zastanów co napiszesz a nie oceniasz innych
osnazfsb

Re: Polska - Belgia

Post autor: osnazfsb »

Wiesz serwowac to nasi za bardzo nigdy nie umieli, szczegolnie na kadrze. W Serie A Winiarski jakos troche to poprawil, na MS nawet ladnie im zagrywka wychodzila ale norma jest sytuacja ze nasi w czolowce swiatowej sa w tym elemencie zdecydowanie najslabsi.
Muszka
Posty: 27
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 23:07
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: Muszka »

dudus1919 pisze:Trener Lozano jest bardzo konserwatywny i trzyma sie tej samej 12, uważa ze jak raz zagrała dobrze to juz zawsze tak bedzie
A wolałbyś, żeby mieszał cały czas w kadrze? Myślisz, że to by wyszło na dobre? Lozano chciał utworzyć zgraną grupę 12 zawodników, którzy są na tak zbliżonym do siebie poziomie, że każdy może każdego zastąpić bez straty na grze. I to mu dotąd wychodziło. Powoływanie nowych zawodników nie ma sensu. Możecie mi tu zarzucać wiele, ale taka jest prawda. Dlaczego Polscy piłkarze zaczęli dobrze grać? Dlatego, że Leo utworzył sobie grupę, z którą pracuje i wie, że ci są w stanie stworzyć dobrze funkcjonujący zespół. Zarzucają mu, że nie powołuje Wichniarka, a na kadrę stawia się Żurawski, który nie gra w klubie. Dlaczego? Bo każdy trener ma wizję zespołu i konsekwentnie ją realizuje. To taka mała dygresja... Ale dokładnie tak samo jest z Raulem i jak dotąd spełniało to oczekiwania. A wszystko zaczęło się sypać, gdy zabrakło w zespole kluczowych zawodników (Wlazły, Gruszka)... Ale miał od razu powoływać zupełnie nowych zawodników i dokonywać roszad w składzie przed najważniejszą imprezą tego roku? Myślisz, że TO by wyszło na dobre?
Jasne, też uważam, że powinien powołać kogoś nowego, np. któregoś z chłopców z Uniwersjady, ale nie na ME. Mógł to zrobić na Memoriale - teraz jest już na to za późno. A jestem pewna, że jeśli (w najbardziej pesymistycznym przypadku) Polacy wrócą do kraju nie spełniwszy pokładanych w nich nadziei, Lozano wyciągnie z tego wnioski. W końcu to klasowy trener.
dudus1919 pisze:Wypraszam sobie bardzo takie gadanie że jestem typem kibica sezonowego! (..) Ja nigdy nie powiedziałem że przestane im kibicować. Mimo ich beznadziejnej postawy dalej zamierzam im kibicowac nawet jesli maja znowu przegrywac a ja strasznie się denerwować także to ty sie lepiej zastanów co napiszesz a nie oceniasz innych
O.K., korzę się i przepraszam, może zbyt surowo Cię oceniłam. Ale spójrz obiektywnie na swoją wypowiedź. Zabrzmiało to tak, jak wypowiadają się inni kibice, którzy są z reprezentacją tylko wtedy, gdy odnosi sukcesy. A w kibicowaniu nie o to chodzi...
dudus1919
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:02
Płeć: M
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: dudus1919 »

Do użytkownika Muszka:
Zgadzam się z tobą że to nie na tym polega kibicowanie ale prawdziwy kibic umie tez skrytykować grę swojej drużyny, a nie tylko udawać że jest dobrze i mówić że nic się nie stało.
Ja także przepraszam za język jakim została napisana moja pierwsza wypowiedż coż było to zaraz po meczu,byłem cały zdenerwowany przepraszam. Mogłem napisać co w delikatniejszy sposób ale to było mniej więcej to co ja sądze o postawie tej drużyny przez ostatnie pół roku.
A co do trenera Lozano; masz rację nie powinien zabierać na ME żadnych nowych i nie sprawdzonych ludzi, ale był memorial mielismy zapewniony udział w finale LŚ a on ciągle gra tą samą ekipą ciągle trzyma tych starych ludzi typu Świderski czy Gruszka (oczywiście ja ich bardzo lubię jako ludzi niestety jako siatkarzy mniej). Wiele osób się napewno ze mną nie zgodzi ale ich czas w reprezentacji się skończył. Gruszka jest świetny w ataku lecz on nie umie i nigdy nie umiał przyjmować a Świderski na odwrót dobrze przyjmuje lecz z atakiem jest juz gorzej.
Dlatego należało by się zastanowić czy Trener Lozano to właściwa osoba, która ma przygotować chłopaków do Olimpiady???
sMmR
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 08:18
Płeć: K

Re: Polska - Belgia

Post autor: sMmR »

nie me to tamto MASAKRA była..żeby wicemistrzowie świata przegrali z drużyna z 75 lokaty>>>>!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ciezko ale mozna uznać to za zły dzień.....Ciekawe co bedzie dalej...
Muszka
Posty: 27
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 23:07
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: Muszka »

dudus1919 pisze:Zgadzam się z tobą że to nie na tym polega kibicowanie ale prawdziwy kibic umie tez skrytykować grę swojej drużyny, a nie tylko udawać że jest dobrze i mówić że nic się nie stało.
Nie udaję, że nic się nie stało, jestem tym poważnie zaniepokojona... Coś jest nie tak, ale my, kibice - niestety - nie mamy na to wpływu...
dudus1919 pisze:Ja także przepraszam za język jakim została napisana moja pierwsza wypowiedż coż było to zaraz po meczu,byłem cały zdenerwowany przepraszam.
Nie szkodzi, rozumiem to... Też byłam zdenerwowana tą niemocą, bezradnością naszych siatkarzy... Każdy ma prawo tak reagować. : )
dudus1919 pisze:Gruszka jest świetny w ataku lecz on nie umie i nigdy nie umiał przyjmować a Świderski na odwrót dobrze przyjmuje lecz z atakiem jest juz gorzej.
Zgadzam się... Gruszka przydałby się w tym meczu głównie po to, żeby pobudzić drużynę do walki. Poza tym, co mi się rzuciło w oczy w dzisiejszym meczu, to to, że nie było w drużynie lidera, który by wziął na siebie odpowiedzialność za grę całego zespołu. Bez takiej osoby, drużyna nie ma szans (to tylko moje zdanie).
dudus1919 pisze:Dlatego należało by się zastanowić czy Trener Lozano to właściwa osoba, która ma przygotować chłopaków do Olimpiady???
Hm, ale postawmy sobie pytanie, czy to nie zbyt duże ryzyko zmieniać trenera tuż przed IO? Bo - wbrew pozorom - Olimpiada tuż-tuż, zostało do niej koszmarnie mało czasu, poza tym Lozano ma podpisany kontrakt do aż do Igrzysk w Pekinie... I nie sądzę, żeby ktoś w PZPS wziął na siebie odpowiedzialność za zwolnienie trenera, który był twórcą tej drużyny, która wicemistrzostwo świata (podkreślam: TEJ drużyny, bo obecnie to już nie jest TA drużyna, niestety...). Wyobraźmy sobie reakcję kibiców itp. ...
Jeśli Raul jest istotnie tak dobrym trenerem, to po ME na pewno coś zmieni w kadrze. Boję się tylko, że jeśli te zmiany nie wyjdą na dobre, IO i czas spędzony na przygotowaniach do tej imprezy będzie zwykłym marnotrastwem... Z drugiej strony, jeśli zmienimy trenera i nie osiągniemy dobrego wyniku w Pekinie, możemy tego żałować.

Toteż tu jestem rozerwana: z jednej strony chciałabym zmian, z drugiej trochę się ich obawiam... Nie wiem, sama się już w tym motam. : /

Na razie chcę zobaczyć, czy sztab, wszyscy w reprezentacji wyciągnęli wnioski z dzisiejszej porażki, dlatego z niecierpliwością czekam na jutrzejszy mecz...
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: Karolina »

dudus1919 pisze:Dlatego należało by się zastanowić czy Trener Lozano to właściwa osoba, która ma przygotować chłopaków do Olimpiady???
Oczywiście najprostsze rozwiązanie całego problemu to zmiana trenera tak ??? Nikt nie pomyśli o tym, że trener robi swoje, wykłada, uczy, motywuje, ale sam przecież nie wyjdzie na parkiet i nie zacznie grać. Czarodziejskiej różdżki też nie ma, od tak sobie nie odmieni gry.
Jak doprowadził reprezentacje do srebrnego medalu Mistrzostw Świata, był kochany przez całą Polskę, stał się "wysokim blondynem o niebieskich oczach" Każdy miał dobre zdanie o Lozano. A teraz proszę porażka z drużyną z 75 miejsca w rankingu światowym i co robimy, zastanawiamy się czy jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku i w odpowiednim czasie.
Oczywiście łatwiej zmienić trenera niż połowę siatkarzy. Powinien stawiać na modych i owszem, ale stopniowo. Doświadczenie też jest potrzebne.
Ostatnio za bardzo przyzwyczailiśmy się do reprezentacji, która wygrywa (dobra passa MŚ, LŚ). Ale okiem obiektywizmu zauważylibyśmy, że od Memoriału Huberta Wagnera coś zaczęło się psuć. Dodatkowym gwoździem do trumny była decyzja Wlazłego (Ok podjął taką a nie inną) kontuzja Gruszki - nawet jak na srebra z Japonii to za dużo. Są tylko ludźmi, zaczyna się coś psuć, mimo, że chcą walczyć coś im nie wychodzi. Nie bronie ich, widziałam mecz, styl gry i całą tą siatkarską resztę, to przekonało wysoki sąd ze coś jest nie tak. Lecz to chyba nie jest powód do zmiany trenera przed IO. Jeśli pracuje się tak długi czas, z jedną drużyną, buduje się ją na najważniejszą imprezę to trudno z dnia na dzień zacząć budowę od innych zawodników. Ufam, że Raul Lozano poczynił już kroki pod IO (obyśmy na nich zagrali), dlatego uważam, że zmiana trenera na rok przed IO to minięcie się z celem.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
dudus1919
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:02
Płeć: M
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: dudus1919 »

Karolina pisze:Oczywiście najprostsze rozwiązanie całego problemu to zmiana trenera tak ??? Nikt nie pomyśli o tym, że trener robi swoje, wykłada, uczy, motywuje(...)Jak doprowadził reprezentacje do srebrnego medalu Mistrzostw Świata, był kochany przez całą Polskę, stał się "wysokim blondynem o niebieskich oczach" Każdy miał dobre zdanie o Lozano. A teraz proszę porażka z drużyną z 75 miejsca w rankingu światowym i co robimy, zastanawiamy się czy jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku i w odpowiednim czasie.
Ja nadal szanuję Trenera Lozano. Jest on świetnym trenerem, lecz niestety Polska drużyna potrzebuje trenera "KATA" (takiego jak świętej pamięci H.J.Wagner) takiego, który po przegranym secie z Wielką Brytanią wycisnoł by na treningu z siatkarzy siódme poty,albo gdy siatkarz psuje 5 serwisów i nie są to silne zagrywki to na treningu nie powinien nic innego robić tylko serwować aż mógłby wykręcać koszulkę z potu. Problem polega głównie na polskim systemie szkolenia, ponieważ większość siatkarzy ma braki techniczne - głównie chodzi tutaj o przyjęcie.
To prawda że zmiana trenera na rok przed IO może być błędem, ale wystarczy przypomieć żeńską reprezentacje i Trenera Bonitte, który w jeden rok zmienił nie do poznania obliczę zespołu.
Karolina pisze: ...(obyśmy na nich zagrali)...
Właśnie oby oby...
osnazfsb

Re: Polska - Belgia

Post autor: osnazfsb »

Trener kat to byl dobry na PRL i niby-amatorstwo.
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: Karolina »

dudus1919 pisze:Ja nadal szanuję Trenera Lozano. Jest on świetnym trenerem, lecz niestety Polska drużyna potrzebuje trenera "KATA" (takiego jak świętej pamięci H.J.Wagner) takiego, który po przegranym secie z Wielką Brytanią wycisnoł by na treningu z siatkarzy siódme poty.
Teraz już jestem kompletnie zdezorientowana. Zdecydujmy się wreszcie, albo nasi są przetrenowani, albo potrzeba im treningu rodem z kamieniołomów. Może ja powinnam iść do okulisty, a może nie tylko ja widziałam, że podczas wczorajszego meczu nasi nie mieli sił, zero świeżości, grali jak po praniu - kompletnie zakręceni. I Ty twierdzisz, że Lozano powinien im zrobić mega trening ??? Trening to On im powinien zrobić, ale w szarych komórkach.
wystarczy przypomieć żeńską reprezentacje i Trenera Bonitte, który w jeden rok zmienił nie do poznania obliczę zespoł
Kobiety a mężczyźni to dwa różne światy. Poza tym GP jeszcze o niczym nie świadczy...nasi też w LŚ dobrze wypadli zaraz po przyjściu Lozano, a na medal czekaliśmy dwa lata, może z tym porównaniem poczekamy do ME Kobiet ??? Poza tym będę wredna i czepiać się będę - siatkarką zmieniono trenera na dwa lata przed IO... siatkarzom pozostanie rok... :)
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
Tondor
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:24
Płeć: M

Re: Polska - Belgia

Post autor: Tondor »

To był najgorszy mecz od czasu objęcia kadry przez Lozano. Mecz został przegrany w ataku, który był na żenującym poziomie. Każdy kto robi lidera ze Świderskiego powinien się poważnie zastanowić czy lider to ktoś, kto ma 29% ataku z drużyna nr 75 na świecie. Najbardziej w drużynie brakowało nie Wlazłego, ale Gruszki, bo najsłabiej grał Świderski, który zawiódł ponownie. Jednak w ataku nie zawiedli tylko Kadziewicz i Pliński. Błędy szkoleniowe są widoczne. Gramy w obronie lepiej niż Francja, ale w ataku gorzej niż Tunezja. Szczególnie to było widać we wczorajszym meczu. Drużyna wyglądała na kompletnie nieprzygotowaną taktycznie, Mam wrażenie, że cały materiał na temat Belgii to wcześniejszy mecz z Rosją, co w żadnym stopniu materiałem poglądowym być nie może. Drużyna wyglądała na nieprzygotowana fizycznie. Ataki po prostu miały małą siłę. Kontrataku po prostu nie było.
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że medal i Puchar Świata trzeba sobie wybić z głowy. Trzeba się przygotować na zimowy turniej kwalifikacyjny IO o ile się na niego załapiemy, a jak nie, to na turniej wiosenny, na który wejdziemy z rankingu FIVB. Zmiana trenera może dać tyle, że na Olimpiadę się nie zakwalifikujemy w ogóle. Myślę, że trener od związku, powinien być uświadomiony, że samą obroną nikt jeszcze meczu nie wygrał, a tym bardziej imprezy. Trzeba tez skończyć z morderczymi treningami zaraz przed spotkaniem. Niemniej jednak nadal jesteśmy wicemistrzami świata, a ten turniej już nam się po prostu nie udał. Potrzebna jest korekta, a nie rewolucja.
luna
Posty: 26
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:02
Płeć: K

Re: Polska - Belgia

Post autor: luna »

Lozano zostanie dalej trenerem przynajmniej do IO i nie będzie mieszał w składzie bez względu na Nasz wynik na ME. Jedną z przyczyn będzie ( w pewnym sensie podzięka i docenienie zdobycia srebra na MŚ )pozwolenie udowodnienia starszym graczom, że całą swoją karierą sportową zapracowali na zdobycie medalu w IO. Czy medal zdobędziemy to już inna sprawa.
luna
Posty: 26
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:02
Płeć: K

Re: Polska - Belgia

Post autor: luna »

Regulamin - punkt 23.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2007, o 08:50 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie masz nic do napisania, nie pisz. Cała Polska czyta Regulamin.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Polska - Belgia

Post autor: hubert »

luna pisze:
Tondor pisze:Trzeba się przygotować na zimowy turniej kwalifikacyjny IO o ile się na niego załapiemy, a jak nie, to na turniej wiosenny, na który wejdziemy z rankingu FIVB. Zmiana trenera może dać tyle, że na Olimpiadę się nie zakwalifikujemy w ogóle. Myślę, że trener od związku, powinien być uświadomiony, że samą obroną nikt jeszcze meczu nie wygrał, a tym bardziej imprezy. Trzeba tez skończyć z morderczymi treningami zaraz przed spotkaniem. Niemniej jednak nadal jesteśmy wicemistrzami świata, a ten turniej już nam się po prostu nie udał. Potrzebna jest korekta, a nie rewolucja.
Zgadzam się w 100%.
Dobrze, że Wy nie uprawiacie sportu bo z takim podjściem byście wiele nie zdziałali. Po jednym meczu turniej się nie udał ? Fakt, że wyglądało to bardzo źle, ale ciągle są do rozegrania przynajmniej dwa mecze więc niezależnie od obecnej formy trzeba zacisnąć zęby i grać dalej nie gdybając, że jak potem to może z tymi zagramy, że porażka z Belgią się będzie ciągnąć itp. Najwaniejszy jest najbliższy mecz.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dudus1919
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:02
Płeć: M
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: dudus1919 »

Karolina pisze:Teraz już jestem kompletnie zdezorientowana. Zdecydujmy się wreszcie, albo nasi są przetrenowani, albo potrzeba im treningu rodem z kamieniołomów. Może ja powinnam iść do okulisty, a może nie tylko ja widziałam, że podczas wczorajszego meczu nasi nie mieli sił, zero świeżości, grali jak po praniu - kompletnie zakręceni. I Ty twierdzisz, że Lozano powinien im zrobić mega trening ???
Chodzi mi o to żeby były efekty treningu,przetrenowani ok ale co oni z tych treningów wynoszą bo żaden nie serówuje lepiej ani żaden nie poprawia przyjęcia!Dlatego ja nie rozumiem co oni robią na tych treningach, jeżeli ćwiczą rozwiązania taktyczne to to nie wystarczy!!!Bo żeby rozegrać jakąś kąbinacyją akcję musi być dobre przyjęcie albo żeby dobrze grać blokiem potrzebny jest silny odrzucający od siatki serwis!!!
Karolina pisze:Kobiety a mężczyźni to dwa różne światy. Poza tym GP jeszcze o niczym nie świadczy...nasi też w LŚ dobrze wypadli zaraz po przyjściu Lozano, a na medal czekaliśmy dwa lata, może z tym porównaniem poczekamy do ME Kobiet ???
Chcesz mi powiedzieć że Polacy w LŚ 2005 dobrze wypadli, co prawda zajeli 4 miejsce, ale z kim oni grali w grupie Argentyna Grecja oraz Serbia w rezerwowom składnie, a oni i tak przegrali 3 mecze a potem to co zrobili w półfinale z Serbami to jest tragedia. Zajeli dobre miejsce dlatego że ta edycja ligi swiatowej odbywała się w okrojonym składzie.
Karolina pisze: Poza tym będę wredna i czepiać się będę - siatkarką zmieniono trenera na dwa lata przed IO... siatkarzom pozostanie rok... :)
Tu się z tobą zgadzam mimo wszystko Trener Lozano nie powinien zostać zmieniony przed IO. Siatkarką zmieniono trenera 2 lata przed, dobrze ale jak on W JEDEN ROK zmienił obliczę zospołu. Jak to WGP o niczym nie świadczy podczas tego turnieju zagralismy dwa razy z Włoszkami 3:1 oraz 3:0 dwa trzy z Rosją 3:0 oraz 0:3 0:3 z Chinkami 2:3 3:2 i 2:3 (a wszystkie wczesniejsze mecze z tą drużyną przegrywalismy 3:0) oczywiście zanotowały dziewczyny takze kilka porażek ale takie gadanie że WGP o niczym nie świadczy jest głupie. Czy tylko ja widzę niesamowitą poprawę gry żeńskiej reprezentacji. Najlepszym przykładem bedzie tu tytuł Eleonory Dziękiewicz dla najlepszej blokującej...
everyin
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: K

Re: Polska - Belgia

Post autor: everyin »

Nie mozemy odrazu zakladac,ze nasi reprezentanci przegraja pierwsza faze, ze graja zle i w ogole wszystko jest nie tak jak powinno. NIE!! Owszem grali bardzo slabo, mozna powiedziec ze beznadziejnie. No ale pamietajmy,ze gramy w bardzo oslabionym skladzie, nie ma Gruszki i Wlazlego, a oni byli podpora druzyny. Moze chlopcy mysleli,ze wygraja latwo, bez wiekszych problemow i to ich zgubilo lub mieli gorszy dzien.Nie tlumacze ich ale uwazam, ze powinnismy zrozumiec fakt, ze nie zawsze sie wygrywa, raz sie jest na wozie a raz pod. Juz nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz w historii siatkowki swietna druzyna przegrywa latwo mecz ze slabsza ekipa. I to jest wlasnie piekno tego sportu, jest kompletnie nieobliczalny. A wiec troche wiary :) Bedziemy sie martwic jak beda przegrywac kolejne spotkania, a narazie poprostu przygladajmy sie ich poczynaniom i ich wspierajmy :)
"Entre la gente es más la copia que los originales"
paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: paw98 »

Moim zdaniem tylko Zagumny i środkowi wywiązali się ze swojej roli... a postawę Szymańskiego pozostawię bez komentarza...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Polska - Belgia

Post autor: lucass90 »

A ja myślę, że nie w tym rzecz, że przegraliśmy bo nie było "Gruchy"... Zgoda, Wlazły - jak pokazał ostatni mecz - jednak JEST niezastąpiony w tej kadrze ale pamiętam jak dziś, że jeszcze niedawno wszyscy uważali, że dla Gruszki nie ma miejsca w "pierwszej szóstce". Zresztą, jeśli nie każdy, to przynajmniej większość ostatnich meczów/meczy :P zaczynał duet Winiarski-Świderski, Gruszka pojawiał się w w wyjściowym składzie sporadycznie.

Jednak jak widać jego wartość, nawet jeśli "grzał ławę" była w tym, że potrafił ich umotywować, Świderski tego zabardzo tego nie umie... Także dołączam się do tych, którzy żałują, że nie ma teraz w Moskwie.

Drugą sprawą, którą chciałbym poruszyć jest obecność w kadrze na ME Bartosza Kurka, a nieobecność w niej Marcina Wiki (wiem, że może to nie temat tej dyskusji ale moja wypowiedź ma związek ze wczorajszym meczem).
Zacznę od tego, że jeszcze niedawno uważałem, że Raul Lozano nie ma tej "polskiej" skłonności przywiązywania się do nazwisk ale gdy zobaczyłem skład, już na turniej we Francji, przekonałem się, że jednak nasz "Napoleon" jej nabył...
Biorąc Kurka na ME zrobił błąd i to, moim zdaniem, bardzo duży. Zgadzam się, że chłopak jest utalentowany i napewno będzie kiedyś świetnym zawodnikiem ale to melodia - jak dalekiej? - przyszłości. Jaki jest sens zabierać wkońcu jeszcze młodego chłopaka na tak turniej skoro nie ma on jeszcze wystarczającej pewności siebie i doświadczenia, żeby pomóc drużynie w najtrudniejszych momentach?! Bo przecież taka jest rola rezerwowego, "gasić pożar" rozpalony przez błędy swoich kolegów! Przecież on nawet w klubie jest rezerwowym...
Natomiast Marcin Wika ma za sobą praktycznie cały sezon w pierwszej szóstce mocnego zespołu, gdzie pokazał że ma talent napewno nie mniejszy od Kurka. Ogrywał się już dobrych parę lat w dwóch b. dobrych zespołów PLS-u (AZS Częstochowa i Jastrzębski Węgiel) i napewno wie jak poradzić sobie z presją ! Poza tym ma lepszą zagrywkę, lepszy atak i więcej, meczów na koncie niż Kurek, tak więc nie mogę poprostu pojąć tej decyzji...
Na niedawnej Uniwersjadzie, mimo że Polska nic tam nie osiągnęła, Wika był tam najlepszym atakującym, punktującym i serwującym kadry B. Paweł Woicki, który był pierwszym rozgrywającym naszej uniwersyteckiej drużyny powiedział nawet, że był poprostu graczem kompletnym..
Tak więc powiem jeszcze raz, że nie rozumiem jak Lozano mógł popełnić taką głupotę, Wika poprostu zasłużył sobie na to powołanie całą swoją postawą w ostatnim sezonie... A co takiego zrobił Kurek? I kto tu powinien grać w kadrze B? :/

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
natulcia
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:21
Płeć: K

Re: Polska - Belgia

Post autor: natulcia »

Moim zdaniem Polacy za bardzo zlekceważyli wczoraj rywala.Belgowie poczuli już po pierwszym secie,że moga wygrać mecz i kosekwentnie do tego dążyli.Polacy natomiast nie potrafili złapać swojego rytmu gry,mieli bardzo słabą skuteczność w ataku i stąd porażka,która nie powinna się jednak zdarzyć v-ce mistrzom świata.Wierzę,że był to tylko wypadek przy pracy i że dziś Polacy zagrają poprostu tak,jak potrafią najlepiej,jak nas do tego przyzwyczaili.
everyin
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: K

Re: Polska - Belgia

Post autor: everyin »

natulcia pisze:Wierzę,że był to tylko wypadek przy pracy i że dziś Polacy zagrają poprostu tak,jak potrafią najlepiej,jak nas do tego przyzwyczaili.
Zgadzam sie z Toba i tez mam taka nadzieje, ze to byl tylko slabszy dzien.
Trzeba pamietac o tym, ze kibice powini wspierac swoja reprezentacje, nie tylko wtedy gdy wygrywaja ;)
"Entre la gente es más la copia que los originales"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”