Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Chal »

Ze względu na moje zapominalstwo :P obejrzałem tylko ostatniego seta i przyznam, że wyglądało to ładnie. W zasadzie ciężko było się do kogokolwiek przyczepić, może poza Hebdą, który wydał mi się dość chimeryczny i musi to koniecznie wyeliminować, jeśli chce powąchać w ogóle parkiet w PlusLidze. Ferens bardzo fajnie, miał drobne problemy z przyjęciem flotów, ale spodobał mi się jego repertuar zagrań w ataku, potrafi skorzystać ze swoich atutów, jakimi są dynamika i skoczność, ale przy trudniejszej piłce nie bił na siłę, ale umiał nabić sprytnie piłkę na blok. Zagrywka wizualnie dość ciekawa, bo flot po prostej przy linii, ale akurat zbyt efektywna nie była. Hain znowu imponował mi szybkością przemierzania się pod siatką, naprawdę bardzo szybko dochodzi do skrzydła, chociaż na liczbę punktowych bloków się to w tym turnieju jakoś nie przekłada. W sumie jednak wypada nieco słabiej od Kalembki, faktycznie przedziwna sprawa, że ten chłopak nie znalazł angażu w żadnym zespole PlusLigi.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
LUKASJUS
Posty: 85
Rejestracja: 1 cze 2009, o 13:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: LUKASJUS »

Trzeba mieć jakieś pieniądze na bethome ? bo nie moge ogladać tych transmisju, jest napisane że bład w przekazie albo transmisja niedostepna... wie ktoś o co kaman?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Arff »

nie trzeba mieć żadnej kasy... mi też się czasem pokazuje ten komunikat, ale włączam drugi raz i już działa...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Chal »

Ja tam też normalnie oglądam, bez żadnych pieniędzy na koncie...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Arff »

Holandia przegrywa z Belgią 1:2... miejmy nadzieję, że Belgom uda się utrzymać niezwykle pomyślny dla nas scenariusz do końca meczu ;]

EDIT: 3:1 dla Belgii ;]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: lucass90 »

Macie transmisję video z meczu Polska vs. Niemcy na bet-at-home ???
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Arff »

coś się chyba popsuło i nie działa ;/
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: lucass90 »

Pierwszy mecz na tych mistrzostwach, który mogłem obejrzeć... Więc oczywiście musiało się zepsuć.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: dreamer »

Ehh
Może nie ma czego żalować...
Niemcy rozpoczęli od "hiczkokowskiego" trzęsienia ziemi, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej w pierwszym secie... 8:3.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Nagor »

lucass90 pisze:Pierwszy mecz na tych mistrzostwach, który mogłem obejrzeć... Więc oczywiście musiało się zepsuć.
Jestem w tej samej sytuacji :|

Jakim składem gramy?
...
Awatar użytkownika
szarlej
Posty: 207
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:20
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: szarlej »

Na reprezentacja.net jest opisowa relacja.
Libero który atakuje...
peter291
Posty: 49
Rejestracja: 6 maja 2010, o 11:36
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: peter291 »

Dziala BAH!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Arff »

Fenomenalna gra Kalembki i Haina chyba poderwała naszych zawodników ;] Takich gwoździ z przesuniętej krótkiej, nie widuje si zbyt często... nawet w seniorach ;]

niestety to są jedyne dokładne zagrania jakimi jest w stanie popisać się rozgrywający... na skrzydła gra taki piach, że szkoda gadać... a dokładnego pipe'a jeszcze podczas tych mistrzostw nie widziałem...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Bartex »

Smutno ogląda się tych gówniarzy jak marnują swój potencjał.
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Nagor »

A ja nie widuję za często takiej żenady w kontrach :| Chyba za dużo Kubańczyków się naoglądali, bo połowa kontr kończy się nieporozumieniem, ćwierć przebiciem, a tylko nieliczne jakimkolwiek atakiem.

Ogólnie po opisach poprzednich meczy spodziewałem się chociaż namiastki prawdziwej siatkówki, jednak przychylam się do tego co pisał dreamer - widać, że to tylko juniorzy. Dobrze, że niemcy zaczęli się mylić, bo mam dosyć porażek z tak małosiatkarskim krajem :|
...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: lucass90 »

To przerażające, w jakim tempie Niemcy zaczynają nas prześcigać sportowo... I to, jak się okazuje, na wszystkich szczeblach wiekowych...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Arff »

przerażające jest to jak nieskuteczni są szkoleniowcy drużyn młodzieżowych... to, że ta ekipa potrafi grać, pokazali choćby w eliminacjach to tychże rozgrywek, w których pokonali 3:2 bardzo mocnych Hiszpanów z którymi ogromne problemy na tych ME juniorów miała Serbia tak samo pokonując ich w 5ciu setach...

forma faluje już nie tylko z meczu na mecz... ale i z seta na set, a to jest wyraźnie bardzo słabe przygotowanie do turnieju i tego nie można zwalić na kark młodości...

Mateusz Mika w tak słabej formie nie był chyba nigdy, podczas swoich występów w kadrach młodzieżowych... a startuje w nich od ponad 3ech lat... Hebda tak słabego turnieju nie zanotował nigdy wcześniej w karierze... a Patryk Szczurek nie potrafi wystawić dokładnej piłki na skrzydło, a podczas tego turnieju wystawił jedną piłę w tempo na pipe'a... reszta musiała być plasowana...

to nie jest wina tego, że inni szyciej się rozwijają, bo w ciągu 3ech miesięcy od eliminacji, nie da się zrobić tak kolosalnych postępów... ale na pewno da się zgubić formę, której chłopakom wyraźnie brakuje...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Guilder »

Zgoda co do prawie wszystkiego. Hebda na ME Kadetów bodajże (tamten turniej, co Buchowski nagrodę indywidualną zgarnął) też grał fatalnie, mimo że praktycznie sam tej reprezentacji awansował młócąc w Rewalu wszystko i wszystkich.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Arff »

Miłosz Hebda po raz kolejny pokazuje, że wprost uwielbia być jedynym atakującym w zespole... dla niego powinni stworzyć nową odmianę siatkówki w której jeden zawodnik ma prawo atakować :D Tak było we wspomnianych już eliminacjach w Rewalu, tak było w ostatnich setach meczu z Belgią, tak było i dziś... zanotował 58% w ataku zdobywając 20pkt w 3ech setach...


okazuje się, że każdy zawodnik miał swoje 5 minut w tym turnieju ;]

W meczu z Turcją brylował Mika i Kalembka, w meczu z Holandią Buchowski, z Belgią Ferens, w meczu z Niemcami nikt ;p, w meczy z Rosją Hebda... szkoda tylko, że nie było ani jednego meczu, w którym wszyscy by zagrali bardzo dobrze... nooo... może z Belgią... ale to nie był zbytnio wymagający przeciwnik...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
lucek
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 21:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: lucek »

Mysle ze nalezaloby wspomniec juz po raz kolejny o zmianie trenera.
Nie wykonal swojej pracy prawidlowo zreszta juz nie pierwszy raz.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: Arff »

racja... forma zawodników to jakiś skandal... nie tylko teraz... na MŚ kadetów było tak samo...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2010

Post autor: nerwus »

w Olsztynie cenią tren. Rysia za to że mając przez kolejne lata mistrzowskie składy nigdy nie zdobył ani mistrza ani pucharu. Mowiło się że nie jest autorytetem dla kadrowiczów. Może teraz też nie ma autorytety wsród 19 latków. W drużynie 15 latków poszło by mu lepiej- czy jest taka kadra?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”