ME siatkarek 2011

Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: figol »

Co sądzicie o dzisiejszym spotkaniu Niemek z Włoszkami mają jakieś szansę ??? Oglądałem wcześniejsze ich spotkania z Serbkami i Czeszkami i wyglądały tam bardzo dobrze widać że są w formie, Włoszki widziałem tylko raz z Holenderkami i tam nie zagrały nic specjalnego ale i tak uważam je za faworytki meczu z Niemkami chodź wietrzę tu możliwą sensację.
Co do drugiego półfinału to jestem pewny że Serbki zdeklasują dziś reprezentantki Turcji.
poznasz głupiego po czynach jego
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: Wojtek60 »

figol pisze:...to jestem pewny że Serbki zdeklasują dziś reprezentantki Turcji.
Co do Włoszek to moim zdaniem tak, chociaż nie wiem na ile poważnie Serbki grały z Niemkami. Oglądając mecz w tv osobiście wydaje mnie się, że grały serio. Niemki zagrały bardzo dobrze i tutaj faworyt może mieć duże problemy. Natomiast według mnie w drugim meczu nie będzie żadnej deklasacji. Turczynki spokojnie wypunktowały Hiszpanki, po dwóch wyrównanych setach (kiedy po 50 atakach osłabła już Mammadova) w 3 i 4 secie rozbiły Azerki i ośmieszyły Rosjanki. Jestem szczególnie ciekaw tej właśnie konfrontacji. Pamiętam bowiem ich przegrany mecz z Chorwatkami. Miesiąc temu po WGP zdecydowanie Serbki, teraz już na pewno nie, ponieważ forma obu zespołów diametralnie inna. Gdybym miał się pobawić w typera - to jednak zdecydowanie nie :)
Sądzę jednak, że w obu spotkaniach będą więcej niż 3 sety. Z kobietami nigdy nie wie się jak jest... pozd:))
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: Pele »

Serbia - Turcja - jak pisał poprzednik kobieta zmienną jest i to właśnie powoduje, że trudno wyrokować. Serbki grają u siebie a to spory atut choć moga już być pomału zmęczone graniem kilka miesięcy o jakieś cele. Ale Turczynki grają mądrze i skutecznie więc ?? Tie break może!
Włochy - Niemcy - No cóż jakby wygrały niemki to będziemy tam mieli "swoje" dziewczę i dlatego to im kibicuję :D
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: tomasol »

Proszę państwa mamy kolejną sensację na tych mistrzostwach - największe faworytki, współgospodynie imprezy Włoszki nie awansują do finału. Zagrają w nim Niemki które rozbiły zespół Włoch 3:0 (22, 22, 17). Dla nas oznacza to ni mniej ni więcej tylko zredukowanie i tak już nie najwyższych szans na awans do Igrzysk Olimpijskich. A dla reprezentacji Niemiec duże gratulacje !!!
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: tomasol »

Trwa drugi półfinał mistrzostw Serbia-Turcja i ma on niemal bliźniaczy przebieg niż ćwierćfinał z udziałem naszych pań. W roli naszej reprezentacji są dzisiaj Turczynki i tak w pierwszym secie było lanie, w drugim porażka ale już nie tak wyraźna i w trzecim wyrównana walka. Różnica polega na tym, że Turczynki swoją szansę wykorzystały i seta wygrały, dzięki czemu nadal liczą się w walce o finał. Za to teraz przekonamy się o prawdziwej wartości Serbek.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3937
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: Klugenhammer »

Sensacja wisiała w powietrzu. Szkoda.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: tomasol »

Turczynkom udało się doprowadzić do tiebreaka a w nim wydawać by się mogło, że miały już przeciwniczki na deskach. Niestety dla nich zabrakło im zimnej krwi i chłodnej głowy. Serbki wytrzymały trudny dla siebie moment i nie dały się ponieść emocjom.
kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: kibic_siatki »

Turczynki nie wytrzymały presji prowadząc w 5 secie 5:1 i przez większość seta przegrały mecz. Miały przewagę psychiczna czapując Brakocević, grały szybciej, pewniej w ataku, sędzia im sprzyjał -puszczał nieczyste piłki po ich stronie: wszystko na nic. Serbki były bardziej zmotywowane- wiedziały, że nie mogą przegrać u siebie.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: figol »

Jak mylicie przed dzisiejszymi potyczkami ?? Włoszkom będzie się chciało, mają o co w ogóle grac z Turcją czy dla nich jak dla Rosjan w ME turniej skończył się już wczoraj??
No i wielki finał Serbki czy rewelacyjnie grające na tym turnieju Niemki które już raz ograły Serbie ???
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: Mate »

Jakże mi szkoda Darnel. Przez większość meczu grała bardzo dobrze, aż tu nagle te 2-3 piłki w tie-breaku i marzenie o wielkim finale nie ziściło się.

W meczu o 3. miejsce stawiam na Turczynki. Finał dla Niemek, ale dopiero w tie-breaku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: Erchembod »

Mate pisze:W meczu o 3. miejsce stawiam na Turczynki. Finał dla Niemek, ale dopiero w tie-breaku.
Byłeś blisko :) Wszystko się zgadza - tyle że tie-break dla Serbek.

Ja tam się z tego cieszę - i gratuluję.

Wygrały cały turniej zasłużenie, miały wszystko co powinna mieć mistrzowska drużyna. Choć jestem pewny, że olbrzymi wkład w ich zwycięstwo miał fakt że były gospodyniami. W jakiejś tam mierze wygrały dzięki temu. /Oczywiście że tak - czemu nigdy nie wygrały ME, kiedy nie grały u siebie??/

No i uściski za trzecie miejsce Turczynek :) Zwycięstwo nad mistrzyniami świata i Europy przejdzie do annałów tureckiej siatkówki. Oczywiście - podziękowania też dla Marka Aureliusza Motty - bezpośredniego poprzednika Ze Roberto na stanowisko selekcjonera kadry Brazylijek.

Teraz pewnie, hm, pożal się Boże, dziennikarze, włączą swoje uproszczone rozumowanie i powiedzą o "serbskiej hegemonii w Europie". Ech, bzdury. Żadnej hegemonii nie ma - i w ogóle idiotyzmem jest wyciąganie dalekosiężnych wniosków po jednym turnieju. Wśród mężczyzn, Serbia jest drużyna o klasie mniej więcej równej Włochom czy Rosji. Serbki mogą w Europie w każdej chwili przegrać jakikolwiek mecz z Włochami, Turcją, Niemcami - nie mówiąc o skompletowanej i będącej w formie Rosji.
A więc sugeruję odrobinę dystansu i realizmu.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: kibic_siatki »

Ktoś powiedział, ze Niemcy mają b. mocną psychikę. Finał ME 2011 kobiet temu zaprzeczył. Stracić taką serię w 4 secie (chyba 8 punktów pod rząd prowadząc 2-3 punktami) to na tym etapie rozgrywek b. rzadko się zdarza. Serbkom nic nie wychodziło, w końcu trener zdjął najskuteczniejszą atakującą(oddychającą już rękawami). Wydawało się, ze Niemki mają już wygraną przy prowadzeniu 7:0 w 4 secie. W zespole Serbii to jednak Molnar była opoką dziś a nie Brakocević. Wydaje mi się, ze to Niemki nie wytrzymały kondycyjnie grając w tym szaleńczym tempie.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Po wczorajszych rozstrzygnięciach medalowych na ME najbardziej u nas w kraju pewnie cieszą sie włodarze Atomu Sopotu do którego lada chwila dotrą trzy medalistki zakończonych Mistrzostw Europy, mam tu na myśli oczywiście dwie wicemistrzynie naszego kontynentu M.Kozuch i C.Ssuschke-Voight i brązową medalistke N.Ozsoy a dodatkowo jeszcze M.Kozuch dostała jeszcze nagrode dla najlepiej atakującej.
Wracajac jeszcze do nagród indywidualnych to zwraca uwage wyróżnienie dla A.Grun jako najlepszej przyjmującej ponieważ ta zawodniczka swoje największe triumfy święciła grając jako atakująca ale widać że te jej kilka lat gry w plażówce nie poszło na marne i będąc tam zmuszona przyjmowac zagrywka znacznie poprawiła ten element.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: picaporte »

Szkoda. Liczyłam jednak na Niemki. Bardzo podobał mi się wt ym zespole duch drużyny. Nie wykorzystały niestety dużej szansy, na którą same sobie zapracowały początkiem 4. seta. Swoją drogą piękny serwis na zakończenie tych mistrzostw ;)
riki tiki tak!
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ME siatkarek 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

picaporte pisze:Swoją drogą piękny serwis na zakończenie tych mistrzostw ;)
Co by nie mówić o tej zagrywce to jednak piłka po niej wylądowała jak najbardziej w boisku :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”