Polska - Włochy

seniora
Posty: 52
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:04
Płeć: K

Polska - Włochy

Post autor: seniora »

Mecz za kilkanaście minut, a tu nikt jeszcze nie rozpoczął dyskusji? :)
Faktycznie, chyba już nie ma o czym. Czy zagrają słabo, czy świetnie, nie ma to większego wpływu ani na wyniki imprezy, ani na ogólną ocenę gry naszej kadry. Trzeba po prostu dograć te mistrzostwa do końca i zacząć myśleć o Pekinie, a raczej, niestety o kwalifikacjach do Pekinu. I kto by pomyślał...
osnazfsb

Re: Polska - Włochy

Post autor: osnazfsb »

Niezależnie od wyniku i tak byłoby ciężko awansować z PS tylko ze tam jest sporo punktów do rankingu FIVB......
A tak będziemy losowani z gorszego koszyka w turnieju kwalifikacyjnym do IO......
Dzisiejszy mecz to typowe spotkanie o pietruszkę wiec w sumie nie ma się, co podniecać, co mieli przegrać to już przegrali...Mogą, co najwyżej walczyć o 5 miejsce w grupie, bo mamy 2 sety straty do Belgów oczywiście, jeśli dzisiaj wygramy a oni przegrają....
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2007, o 18:00 przez Karolina, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin punkt 17.
qbA
Posty: 15
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:53
Płeć: M

Re: Polska - Włochy

Post autor: qbA »

Pierwszy set z Włochami.... Nie wiem jak to nazwać... Tragedia? Obnaża, co powoduje problemy naszej reprezentacji: przyjęcie. Rozumiem 2,3 zagrywek nie przyjąć, ale coś takiego. Gratuluje....
osnazfsb

Re: Polska - Włochy

Post autor: osnazfsb »

prowadzili 23:18 i przegrali do 23 szkoda strzepic jezyka
Smutne ale ostatnio mozna duze peniadze wygrac stawiajac ze Polacy przegraja koncówke.. A szkoda bo wczesniej grali całkiem niezle lepiej niz np z Bułgarami
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Polska - Włochy

Post autor: PaStKa »

I w przeddzień IO budować drużynę od nowa?? Zwolninie Lozano jest ostatnią rzeczą jaką PZPS może uczynić, chyba, że chce wprowadzić kompletny chaos do repry. Z resztą jest już temat, w którym wszyscy zgodnie twierdzą, że Raul musi zostać.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
aga
Posty: 11
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 09:29
Płeć: K

Re: Polska - Włochy

Post autor: aga »

no i po meczu... czasami aż żal było patrzeć :( jedyne co może cieszyć (chociaż nie wiem czy jest to stosowne przy tej sytuacji) to 17 punktów blokiem...
natulcia
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:21
Płeć: K

Re: Polska - Włochy

Post autor: natulcia »

Naprawdę szkoda tego tie-breaka,po czterech setach byłam prawie pewna,że nasi wygrają,bo wyraźnie się rozkręcili.Ale niestety w ostatnim secie spadła nasza skuteczność w ataku,Włosi zablokowali kilka ważnych piłek i to przesądziło o naszej porażce.Pocieszające jest to,że nasza gra wyglądała o wiele lepiej niż w poprzednich meczach,co nie zmienia faktu,że od v-ce mistrzów świata oczekiwano znacznie więcej.Teraz cala drużyna powinna wyciągnąc wnioski z tych mistrzostw i jak najszybciej wyrzucic z głowy te porażki.Wierzę,że nasza reprezentacja dostarczy nam jeszcze wielu radości.
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: Polska - Włochy

Post autor: trawelka »

niby była walka i ładnie grali w 3 i 4 secie, doprowadzając do wyrównania stanu meczu,ale 5 set...no cóż,znowu głupie błędy i znowu przegrana w końcówce :( Może to i dobrze,że te mistrzostwa już się zakończyły dla Polaków...Trzeba jak najszybciej zapomnieć o Moskwie i zacząć myśleć o Pekinie...
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Re: Polska - Włochy

Post autor: Karolina »

natulcia pisze:co nie zmienia faktu,że od v-ce mistrzów świata oczekiwano znacznie więcej.

Mam wrażenie, że za dużo. Stawialiśmy, że jako v-ce mistrzowie świata powinni być mistrzami Europy. Zapomnieliśmy, że na każdym turnieju zdobywa się medal, nie broni czy udowadnia swoją pozycje. Każdy turniej wymaga czegoś innego, ma inny przebieg i charakter.

Cóż turniej za nami. Jaki jest jego rezultat każdy wie. Choć ja odnoszę wrażenie, że dla naszych zawodników ten turniej powinien się dopiero zacząć. Gra wraca na dobre tory. Dzisiejszy mecz mam nadzieje będzie podstawą do odbudowania zespołu. Wiem, że przegrali, ale to była reprezentacja, jaką ja chcę oglądać. Dobra gra Świderskiego w przyjęciu i obronie, ataki też można zaliczyć do udanych. Blok marzenie... szkoda, że tylko w czwartym secie. Dobrze grający Prygiel-choć u Roberta zauważyłam za dużo myślenia o tym co było-na boisku myśli się sytuacyjnie o tym, co jest teraz (to taki mały komentarz psycholożki) Myślę, że trzeba będzie odbudować zaufanie w drużynie, dziś Paweł Zagumny rzucając się do piłki pokazał jakie ma zaufanie do Gato...to wszystko niszczy to, co zostało wypracowane długą i ciężką pracą.
Myślę, że siatkarze wrócą jeszcze do życia :)
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
everyin
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: K

Re: Polska - Włochy

Post autor: everyin »

Karolina pisze:Choć ja odnoszę wrażenie, że dla naszych zawodników ten turniej powinien się dopiero zacząć. Gra wraca na dobre tory. Dzisiejszy mecz mam nadzieje będzie podstawą do odbudowania zespołu. Wiem, że przegrali, ale to była reprezentacja, jaką ja chcę oglądać.
Zgadzam sie z Toba. W ostatnich meczach Polacy grali bardziej ambitnie i zdecydowanie lepiej niz na poczatku. Szkoda, ze dopiero na koniec. Bylismy jednymi z faworytow tego turnieju, podobnie jak Bulgarzy i Francuzi. Zadnej z tych druzyn nie udalo sie wejsc do polfinalow.
Juz na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera bylo widac, ze Polacy nie graja swoim rytmem i nie tak jak nas do tego przyzwyczaili.
Teraz sztab szkoleniowy jak rowniez zawodnicy beda analizowac swoja gre oraz pracowac nad psychika oraz technika. Musza cwiczyc nad przyjeciem, bo nie jest z nim najlepiej oraz nad zagrywka i atakiem.
I jeszcze jedno.Mozemy krytykowac gre naszej reprezentacji, bo kazdy widzi, ze nie jest dobrze, ale pamietajmy o tym,ze kazda druzyna kiedys przechodzi kryzys. Po tych wielu zwyciestwach na Mistrzostwach Swiata 2006 musial najdejsc czas na porazki. Kazdy kto mial do czynienia ze sportem lub przyglada sie meczom nie tylko siatkowi wie, ze nie zawsze sie wygrywa.
Mowie Wam,ze jeszcze wroca czasy kiedy bedziemy zwyciezac tak jak pare miesiecy temu. Ja mam taka nadzieje i wierze, ze tak wlasnie bedzie :)
"Entre la gente es más la copia que los originales"
jtr1
Posty: 61
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 02:28
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska - Włochy

Post autor: jtr1 »

Witam,

pomimo tego, że Polacy zanotowali kolejną i ostatnią w tym turnieju porażkę ja jestem zadowolony z ich postawy. Po pierwsze walczyli. Przegrać po walce to nie wstyd, tym bardziej w tie-breaku z Włochami. Oni zawsze mieli silną reprezentację. Kilka lat temu cieszylibyśmy się z takiego wyniku. Dziś ogólne rozczarowanie. Być może nie tylko tym meczem, ale calymi mistrzostawami.

Co do gry w tym spotkaniu to bardzo cieszy mnie postawa przyjmujących. Winiarski ze Świderskim odwalili dziś kawal dobrej roboty, zwłaszcza ten drugi. Siła w ataku, niezłe przyjęcie, spektakularne bloki oraz niezły poziom zagrywki i b.dobra gra w obronie z poświęceniem. Naprawdę z ich postawy można być zadowolonym człowiekiem.

Rozegranie bylo wzgledne. Problemy na środku oraz nie zawsze dobra piłka na prawy atak, ale nareszcie równo, w miarę spokojnie i dokładnie na lewy atak i środek drugiej linii.

Gra Prygla natomiast nie zachwycała, ale piłek najlepszych też nie miał.

Ogólne wrażenie jest pozytywne. Chłopaki jak zaczeli grać naprawdę o czapkę sliwek, to coś wychodziło i jakoś to wyglądało. To dobry prognoztyk na przyszłość

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”