Strona 1 z 1

Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 5 sty 2011, o 10:46
przez Antonella Hard Core
Juz dzisiaj rozpoczynają sie kwalifikacje reprezentacji kadetów i kadetek to tegorocznych mistrzostw naszego kontynentu. Kadeci o awans zagrają w Estonii gdzie oprócz gospodarzy na ich drodze staną reprezentacje Włoch,Rumunii i Finlandii. Z tej piątki dwa najlepsze zespoły awansują do finałów Mistrzostw Europy kadetów które zostaną rozebrane w drugiej połowie kwietnia w Turcji więc nasza reprezentacja nie powinna mieć większych kłopotów z wywalczeniem awansu.

Skład naszych kadetów na turniej kwalifikacyjny:
Rozgrywający:N.Wolański,Ł.Zugaj
Atakujący:Ł.Łapszyński,B.Filipiak
Przyjmujący:M.Kaczyński,S.Stolc,P.Orczyk,P.Łukasik
Środkowi:K.Mucha,B.Grzechnik,J.Nowakowski
Libero:J.Woś

Wydaje sie że trudniej będzie o awans naszym kadetkom które w grupie eliminacyjnej trafiły na Rosjanki,Niemki,Bułgarki i Francuzki. Do Niemiec trener A.Peć zabrał że sobą następujące zawodniczki:
Rozgrywające:E.Tobiasz,N.Gajewska
Atakujące:N.Struzik,P.Flakus
Przyjmujące:A.Wójcik,M.Grajber,P.Głaz
Środkowe:K.Szymańska,I.Chojnacka,A.Lipiec
Libero:M.Kuziak,A.Korabiec

Pierwszą polską reprezentacją siatkarską która w 2011 roku rozegra mecz o stawke będzie drużyna kadetów która dzisiaj zmierzy sie ze swoimi rówieśnikami z Rumunii, nasze kadetki zaś eliminacje zaingurują dopiero jutrzejszym meczem przeciwko Francji. Życze awansu!

Re: Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 8 sty 2011, o 12:49
przez Olo52
Jak na razie jest dobrze . "Panny" i "kawalerka" po dwa mecze do przodu . W dniu dzisiejszym ważne mecze obu naszych reprezentacji , być może decydujące o awansie.Chłopaki mają grypę żołądkową - może być ciężko - ale co tam z Włochami sobie poradzą .

Re: Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 8 sty 2011, o 18:49
przez Olo52
Hurrrra. Kadeci po ciężkim boju wygrali 3:2 / -26, -22, 24, 24, 10/ Brawo,brawo,brawo.

Re: Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 8 sty 2011, o 21:29
przez Arff
ufff... było strasznie ciężko... szczególnie z początku nasi wyszli zapewne strasznie stremowani... bo to jednak są Włosi i to z nimi zapowiadał się bój o pierwsze miejsce w grupie... ale na szczęście w porę chłopcy się otrząsnęli po dwu pierwszych, przegranych setach i ograli bardzo silna reprezentację Włoch 3:2 ;] brawo, brawo, brawo ;)

Re: Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 9 sty 2011, o 10:50
przez Antonella Hard Core
Jednak na większe brawa zasłużyły nasze kadetki który wczoraj ogrywając nie byle kogo bo Rosje zapewniły sobie awans do finałów MEK, cieszą takie wyniki szczególnie gdy sie patrzy na ostatnie wyniki w młodzieżowej siatkówce pań gdzie brakuje nam dobrych wyników a to wbrew temu co niektórzy piszą (że juniorskie sukcesy nie mają przełożenia na seniorskie) świadczy to o potencjale jaki ma nasza młoda siatkarska generacja.
Kadeci też są na dobrej drodze do awansu bo dzisiaj wystarczy wygrać z niemającymi już szans na awans gospodarzami.

Re: Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 11 sty 2011, o 11:39
przez Antonella Hard Core
Obie nasze kadeckie reprezentacje awansowały do finałów Mistrzostw Europy!
Oto pełny zestaw finalistów:
ME kadetów
Serbia,Ukraina,Rosja,Grecja,POLSKA,Finlandia,Hiszpania,Bułgaria,Niemcy,Belgia ktorzy wywalczyli awans ze swoich grup kwalifikacyjnych plus broniąca tytyłu Francja i gospodarz Turcja.

Największymi przegrananymi kwalifikacji wydają sie być Włosi którzy awans przegrali a ostatnim meczu z Finami oraz Holendrzy których kadeci w ostatnich latach byli dosyć mocni.

ME kadetek
Serbia,Grecja,Włochy,Hiszpania,Słowacja,Czechy,Niemcy,POLSKA,Słowenia,Ukraina które wywalczyły awans ze swoich grup kwalifikacyjnych plus broniąca tytułu Belgia i gospodynie Turcja.

Najwiekszą niespodzianką jest brak Rosjanek, fajnie ze przyczyniły sie do tego nasze dziewczynki.

Re: Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 12 sty 2011, o 19:01
przez Alferek
Cieszę się, że kadetki awansowały. Ale awans na pewno nie był dziełem przypadku. Dziewczyny grały na turnieju przedsylwestrowym i zaprezentowały się bardzo pozytywnie na tle naszych I ligowców i czeskich ekstraligowców. Tak więc na przyszłość nasza kadra seniorek będzie miała pełnowartościowy zastrzyk młodzieży.

Zresztą zobaczcie sami:
http://www.youtube.com/watch?v=1yilkVp6LBY

oraz
http://www.youtube.com/watch?v=UCXYyRkz0Ak

Re: Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 6 lut 2011, o 15:41
przez Fein
Całkiem spoko, masz podobne filmiki z meczów kadetów ?

Re: Kwalifikacje kadetów i kadetek do ME 2011

PostNapisane: 3 sty 2013, o 08:44
przez albertstien3329
Witam, wiecie może czy na śląsku jest IV liga kobiet? bo w zeszłym sezonie była, a teraz nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat