Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 207
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica/Korzeńsko
Kontakt:

Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Post autor: Karolina »

Zapraszam do dyskusji. Tok myślenia dowolny (drużyna, zawodnik, trener, zdarzenie itd.) byle uzasadniony :)

Uważam, że rewelacją ME jest z całą pewnością historyczny sukces Hiszpanii, pierwszy medal w historii - i to złoty. Rewelacyjny sposób, na pokonanie wielkiej Rosji - jaki nie pytajcie, bo po tak dziwnym meczu nie wiem, czy wygrali, bo byli lepsi, mieli poukładaną grę w głowach czy dobro całego siatkarskiego świata pokonało zło rosyjskiej „działalności”. Ale opanować się w końcówkach i wygrać w takim meczu - godne uwagi.

Rewelacja to również świetnie grająca reprezentacja Finlandii. To chyba zaskoczenie dla wszystkich.

Moja osobista rewelacja to srebro Rosji :) To jest wręcz satysfakcjonujące, brak złota dla Rosji :)

Zawód no cóż, długo nie szukać. 11 miejsce reprezentacji Polski. Słaba postawa zawodników, nie chodzi tylko o grę, ale o pewnego rodzaju rezygnacje, brak wiary i woli walki. Cóż zawód bardziej wykreowany w naszych głowach, za bardzo wierzyliśmy w medal. Szybko sprowadzono nas na ziemie.

Zawód to również poziom transmisji. TVP to jeden wielki niewypał ME.
<a href=' http://inwestowanie_na_gieldzie.interkursy.pl/p/14379/'>W drodze do niezależności finansowej</a>
osnazfsb

Re: Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Post autor: osnazfsb »

Dla mnie pozytywnym zaskoczeniem jest oczywiscie postawa Hiszpanow i Finow.Negatywnie oceniam postawe Holandi i Slowenii, po ktorych patrzac na wczesiejsze wyniki spodzeiwalem sie zdecydowanie wiecej. Postyawe Rosji oceniam mimo wszystko jako sukces, patrzac na tegoroczne wyniki jest to zdecydowanie drga ekipa na swiecie po Brazyli
Jako rozczarowanie oczywsice takze poziom relacji i komentarza w publicznej. Takze wyjatkowo stronnicza postawa klmentatorow w finale wydaje mi sie wysoce nieprofesjonalna.
PS Wiecie ja nijak nie moge zrozumiec skad ta chora niechec do reprezentacji Rosji.Rozumiem ze Rosji jako panstwa mozna nie darzyc atencja ale przenoszeie swoich fobii na sport jest wyjatkowo niesmaczne
Awatar użytkownika
dzolls
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:49
Płeć: K

Re: Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Post autor: dzolls »

dla mnie jak dla forumowiczów wyżej reprezentacje Finów i Hiszpanów są rewelacją turnieju, ponieważ zawodnicy obu tych drużyn pokazali, że się nikkogo nie boją - Hiszpanie Rosjan a Finowie jakby nie było drugiej druzyny na świecie :)
tego, czego brakowąło u nas a miały obie te drużyny to napewno waleczność, wprost zachwyciła mnie postawa Hiszpanów w meczu finałowym mimo problemów z sędziami ;) wydaje mi sie że te reprezentacje rosną na bardzo groźnych rywali na olimpiadzie o ile już nimi nie są ;)

a Polska? no cóż..... żal..
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :)

Zbiliśmy Mistrza! :):)
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Post autor: PaStKa »

rewelacje:

1. Oczywiście złoto Hiszpanów, po których, mimo świetnej postawy w Lidze Europejskiej, chyba mało kto spodziewał się aż tak dobrej gry i jeszcze lepszego rezultatu. Szczególne wyróżnienie dla:

2. Andrea Anastasiego, który wykonał kaweł dobrej roboty. Nie łatwo jest sprawić, by żywiołowi południowcy po tym co zafudnował sędzia powtórnie skoncentrowali się. Podobnie jak wtedy, gdy Ostapenko serią wspaniałych zagrywek wygrał seta dla Rosjan.

3. Finalndia, druga obok Hiszpanów wielka niespodzianka tych mistrzostw. Finowi pokazują wielkie aspiracje do bycia w ścisłej światowej czołówce i taką grą idą prosto do tego celu.

4. Serbia - może nie rewelacja, ale zaskoczenie na pewno. Przynajmniej dla mnie brąz jest wynikiem dużo lepszym niż się po nich spodziewałem. Trudno pisać coś więcej, gdyż TVP nie pozwoliła na poznanie większej ilości szczegółów.

zawody:

1. Nie ma co ukrywać, że wielkim zawodem jest postawa, gra i rezultat reprezentantów Polski. Nasi zawiedli na całej lini, ale tego chyba nie muszę tutaj nikomu mówić.

2. TVP. Po prostu.

3. Pan ze Słowenii, który nie wiadomo czemu dostał do ręki gwizdek w finale. Parodia sędziowania, a gdy zobaczyłem żółtą kartkę w jego ręku to po prostu zbaraniałem.

4. Reprezentacja Francji uchodząca przed turniejem za jednego z głównych faworytów do pokonania Rosji i zdobycia tytułu. Skończyli na 9 miejscu. Dla mnie wielki zawód.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
natulcia
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:21
Płeć: K

Re: Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Post autor: natulcia »

Według mnie największą rewelacją tych mistrzostw jest reprezentacja Finlandii.Mimo,że nie zdobyli medalu,to zrobili naprawdę ogromny postęp w swojej grze i mało brakowało,a byliby na podium.Są młodym zespołem,więc myślę,że mogą jescze wiele osiągnąć.Pozytywnie zaskoczyła mnie również Hiszpania.Oni coprawda nie urwali się z choinki,już od jakiegoś czasu grali naprawdę dobrze,ale takiego sukcesu się nie spodziewałam.A największy zawód?No cóż,chyba nie będę oryginalna,jak napiszę,że najbardziej rozczarował mnie występ naszej reprezentacji.W najczarniejszych snach nie przypuszczałam,że Polacy zajmą 11 miejsce.Ale nie oni jedni zagrali poniżej oczekiwań-zawiedli mnie też Bułgarzy i Francuzi.Te mistrzostwa były zupełnie nieudane dla drużyn typowanych do zdobycia medali.Można powiedzieć,że udało się tylko Serbii(dla mnie dość nieoczekiwanie) i Rosji,która mimo to może się chyba czuć największym przegranym.
Awatar użytkownika
jagodzst
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:13
Płeć: K
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Post autor: jagodzst »

Rewelacje:
1. Gra Hiszpanów, mało kto się spodziewał, że mogą zajść tak daleko. Zdecydowanie "czarny koń" tych ME. Wielkie brawa im za to! :D
2. Gra zespołu z Finlandii, kolejna niespodzianka tych ME. Bardzo podoba mi się ich postawa. Nie boją się żadnych rywali ;)

Zawody:
1. Postawa Polaków podczas całych ME. I nie chodzi tu tylko o grę, ale również o chęć walki(a raczej jej brak), brak wiary w zwycięstwa itd. Najbardziej denerwował mnie wyraz bezsilności,poddanie się, na twarzach naszych zawodników.
2. Relacja w TVP (w szczególność Teleexpres podczas 4seta meczu finałowego)-kompletna porażka
3. Stronniczość komentatorów podczas niektórych meczy
4. Sędziowie w meczu o pierwsze miejsce (zdecydowana pomyłka)
"Dumni po zwycięstwie,wierni po porażce"
"Drugi to jest zawsze pierwszy przegrany i tylko z takim podejściem można osiągnąć sukces"
Shadori
Posty: 45
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 20:09
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Post autor: Shadori »

Na pewno rewelacją byli Hiszpanie i Finowie :) Kolejny raz wyszło, że włoska szkoła jest świetna.No bo jakby nie patrzeć nad obydwoma drużynami czuwają Włosi i jak widać, z drużyn, które praktycznie nic nie znaczyły wyciągnęli pokłady talentu i umiejętności.
Rewelacją na nie było oczywiście tvp i komentatorzy.Nic sensownego nie wprowadzali.Już lepiej samemu sobie komentować bo to co słyszeliśmy było po prostu fatalne.A tvp?Przerwanie transmisji na teleexpress było szczytem.Już nie wspomnę o braku dekoracji i pokazaniu innych meczy.
I co jeszcze? No oczywiście sędzia finałowego spotkania.Wpychanie na siłę punktów Rosjanom, mimo że piłka spadała mu pod nogi i widział jaka była prawda, było po prostu niestosowne.
Polacy....nie ma co się rozpisywać, każdy wie jak było.
I Rosjanie i ich postawa.No po prostu nie mogę zapomnieć, kiedy dziennikarz Przeglądu Sportowego chciał porozmawiać z Vadimem Khamuttskikhim, a on po prostu nie chciał.Po za tym te wypowiedzi Władimira Alekny, że to Raul Lozano ma problemy z reprezentacją, a nie on i inne zarzuty były po prostu niesmaczne.
Pozdrawiam :)
jtr1
Posty: 61
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 02:28
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Największa rewelacja i zawód ME seniorów

Post autor: jtr1 »

Rewelacja:
1. Hiszpania - za złoto
2. Finladia - za 4 miejsce

Porażka:
1. Pierwsze i niekwestionowane miejce dla Polaków. Wiadomo za co
2. Francja - kiepsko, bardzo kiepsko
3. Bułgaria - słaba postawa, zwłaszcza jak na 3 drużyne MŚ
4. Rosja w finale.
5. TVP - za calość opracowania relacji, za wg mnie kiepski komentarz oraz fachowców w studiu oraz co najważniejsze za kpinę z kibiców siatkówki w Polsce w postaci Teleexpressu w trakcie 4 seta.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”