Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: ciorny17 »

A może MHW był tylko taką przykrywką by niby pokazać jacy to my od Kurka uzależnieni jesteśmy a tu proszę, nasz największy koń pociągowy w porównaniu do meczy z LŚ i memoriału miał praktycznie wolne.
Kłamca.
intel
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2011, o 08:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: intel »

malkontent - człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad,
niedostatków, ujemnych stron

Wydaje mi się, że wielu piszących na tym forum ma problemy życiowe i chcący się odreagować, udając znawców siatkówki
wyżywa się na zawodnikach.
Statystyka z meczu: http://www.cev.lu/mmp-cgi/show.pl?cmd=t ... mary&key=0
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: madlark »

http://www.przegladsportowy.pl/Siatkowk ... ,1019.html
- W trzeciej partii Niemcy kopnęli nas z zagrywki, odrzucili od siatki i efektem była przegrana. Na tym polega dzisiejsza siatkówka - kto ma mocniejsze pole serwisowe, ten wygrywa. Nie byliśmy w stanie przeciwstawić się w czwartym secie. Za późno zaczęliśmy ich gonić i nie udało się, ale już w piątej partii graliśmy swoim rytmem. Jeżeli będziemy koncentrowali się na naszej pierwszej piłce, to i kolejne spotkania będą w naszym wykonaniu bardzo dobre - podkreślił.
O co tu biega? Chyba Igła tego nie autoryzował? :o
:D PAP się popisał
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: dreamer »

madlark pisze:...O co tu biega? Chyba Igła tego nie autoryzował? :o
:D PAP się popisał
Albo PAP się popisał (nie wykluczam tego)
albo też jest to dowód na to, jak daleko od pełnej, świadomej kontroli wydarzeń na boisku, byli przynajmniej w jednym z wczoraj zagranych setów nasi zawodnicy ;).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: madlark »

No to musiał być nieźle zakręcony i nie zwrócił uwagi, że tego piątego seta grali nie do 15, a do 25 :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
febel
Posty: 141
Rejestracja: 27 sie 2008, o 14:34

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: febel »

Belgia -Francja 1:0 (31:29)
simex98
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: simex98 »

Słowenia - Serbia 0:1, pierwszy set do 9:)
Portugalia - Rosja 1:1
Belgia - Francja 1:0
Niemcy - Słowacja 1:1, oba sety kończyły się przewagą tylko 2 punktów
Adrian
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Adrian »

36:34 dla Francji w 2 secie. Belgia miała kilka piłek w górze na wygranie seta, lecz ich nie wykorzystała.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

Czy można w necie gdzieś śledzić te spotkania ?? bo niestety na PS nie transmitują ;/
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Chal »

http://www.sportlemon.tv/

Do tego mecz Belgów z Francuzami na Rai Sport 1.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kibic_siatki »

Jeśli Niemcy dziś znów przegrają za 3 punkty to mogą się już pakować. Na razie 2:1 dla Słowacji.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: weary_skier »

Spotkanie w naszej grupie choć emocjonujące to poziomem gry nie powala. Słowacy grają mniej więcej to do czego w ostatnich latach nas przyzwyczaili a u Niemcy nie grają lepeij niż wczoraj z nami. Gra naszych zachodnich sąsiadów jest tak niepoukładana, że aż dziw bierze, że Lozano tak słabo ich przygotował. Skrzydłowi niemieccy często muszą mierzyć się z dwublokiem a Grozer to już w ogóle atakuje często z fatalnych piłek. "Polscy" przyjmujący w reprezentacji Słowacji dużo słabiejn niż wczoraj, gre Słowakom ratują środkowi oraz błedy Niemców.

Transmisja Francuzów na RaiSport1.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
drybl4s
Posty: 22
Rejestracja: 29 lip 2011, o 13:43
Płeć: M
Lokalizacja: W/W

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: drybl4s »

a Pujol tak słabo, że Toniutti gra? Niestety dopiero włączyłem pare minut temu. Gra francuzów wg. mnie jakoś wybitnie nie wygląda. Belgowie tacy dobrzy czy naprawde Francja nic nie gra?!
Mali
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 16:06
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Mali »

jest jakaś stronka ze szczegółowymi statystykami zawodników?? Jak w przypadku LŚ i WGP na fivb
walks
Posty: 11
Rejestracja: 7 maja 2011, o 23:24
Płeć: K
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: walks »

Niemcy 1:3 Słowacja
Belgia 3:1 Francja

Dowód na to, że sport jest nieprzewidywalny ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Chal »

Mali pisze:jest jakaś stronka ze szczegółowymi statystykami zawodników?? Jak w przypadku LŚ i WGP na fivb
http://cev.lu/mmp/online/website/main_m ... ex_EN.html

Jeśli interesują Cię statystyki z pojedynczych meczów, to pod tym linkiem na dole wybierasz odpowiednią grupę i przy interesującym Cię spotkaniu klikasz na "more...". Zbiorczych statystyk z całego turnieju chyba nie przewidziano.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

Wczoraj wolałem jeszcze uważać, ale dziś już bez obaw mogę napisać, że Słowacy mają szansę na naprawdę udany turniej. Wygrana z Niemcami dała im awans do kolejnej fazy i pokazała, że włoskiemu szkoleniowcowi tego zespołu udało się przygotować optymalną formę. Półfinał będzie raczej poza zasięgiem tej ekipy, ale kto wie ???
Za to Niemcy, którzy zapowiadali walkę o medal i to nie bezpodstawnie, są o krok od klęski i wypadnięcia z mistrzostw już po trzech spotkaniach. Wygląda, że Lozano czeka powtórka z mistrzostw z 2007 r.
Dla nas kalkulacja jest prosta - wygranie dwóch setów da nam wejście do kolejnej fazy. Ale myślę, że nie ma co bawić się w matematyków tylko trzeba Bułgarów ograć, co oczywiście będzie trudnym zadaniem.
Mali
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2011, o 16:06
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Mali »

Chal pisze:
Mali pisze:jest jakaś stronka ze szczegółowymi statystykami zawodników?? Jak w przypadku LŚ i WGP na fivb
http://cev.lu/mmp/online/website/main_m ... ex_EN.html

Jeśli interesują Cię statystyki z pojedynczych meczów, to pod tym linkiem na dole wybierasz odpowiednią grupę i przy interesującym Cię spotkaniu klikasz na "more...". Zbiorczych statystyk z całego turnieju chyba nie przewidziano.

;)też, aby te znalazłem ;)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

tomasol pisze:Dla nas kalkulacja jest prosta - wygranie dwóch setów da nam wejście do kolejnej fazy. Ale myślę, że nie ma co bawić się w matematyków tylko trzeba Bułgarów ograć, co oczywiście będzie trudnym zadaniem.
Nie ma co kalkulować tylko trzeba walczyć o wygraną zarówno dzisiaj z Bułgarami i jeśli sie nad uda dzisiaj wygrać to nawet mając pewny awans to jutro nie bedzie odpuszczania meczu ze Słowakami tylko będzie ostra walka z nimi o pierwsze miejsce w grupie premiowane bezpośrednim awansem do ćwierćfinału ( drugi i trzeci zespół w grupach grają po fazie grupowej mecze o wejście do ćwierćfinału). Jednym słowem mamy o co grać mimo że po dzisiejszej porażce Niemców praktycznie mamy zapewnione wyjście z grupy, jednak mecze z Bułgarią i Słowacją to mecze o łatwiejszą droge w środkowej częsci mistrzostw.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: madlark »

Wygląda na to, że Raul będzie do wzięcia.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: dreamer »

Trudno mi powiedzieć, czy to Francuzi pograli sobie ze mną w bambuko, czy może w większym stopniu... Belgowie ;) Wszak to drugie bardziej "historycznie" pasowało by do powiedzenia "zrobił Belg Polaka w bambuko" (moje powiedzenie, gdyby ktoś szukał zawzięcie autora) ;).
Przyznam, że Belgowie zaskoczyli mnie pozytywnie. Analizowałem trochę wczoraj ich mecz z Włochami i muszę przyznać, że chyba coś przegapiłem, bo wydawało mi się, że Belgia jest przygotowana średnio i nie zrobi na tych mistrzostwach furory. Tymczasem puknęła spokojnie 3:1 Francję, w której ja widziałem (nadal się do takiego zdania skłaniam) czarnego konia mistrzostw (co prawda pod pewnymi warunkami o których pisałem w temacie związanym z "czarnym koniem", ale mimo wszystko...). Francuzi jacyś trudni do rozszyfrowania na początku tego turnieju. Niby robią dobre wrażenie w obronie, niby mają ekstra strzelby, a właściwie jak zagrają, to chyba decyduje się na minutę przed meczem, przez zakręcenie przez Blaina kołem fortuny. :)
Zobaczę jutro po meczu Francja - Włochy, czy myliła mnie mocno moja intuicja, że Francję stać na półfinał w tym turnieju.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: madlark »

Zaryzykuję stwierdzenie, że im lepszy rozgrywający tym większa szansa na zostanie "czarnym koniem" i sukces w ME.
Na dzisiaj poziom rozegrania nie powala(a raczej powala obniżeniem poziomu).
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Fein »

Niektóre ataki Bułgarów robią wrażenie, ale cóż z tego, skoro wciąż prowadzimy kilkoma punktami. Wygrywamy akcje mniej efektownie, to fakt, ale nie martwi mnie to. Pokonujemy przeciwników lepszą organizacją gry i bardziej regularną zagrywką. Moim zdaniem o ile Bułgarzy nie złapią przypadkiem fali tzn. nie zacznie im nagle wszystko wychodzić z dużą dozą szczęścia, szybko zakończymy mecz.

EDIT: a jednak nie, wystarczyły drewniane palce Żygadły, żebyśmy stracili seta. Mimo wszystko nadal jesteśmy w stanie wygrać ten mecz za trzy punkty.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1063
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mitam »

co z tego że mamy świetny odbiór jak mamy jeszcze Żygadłe.....
ciężko będzie ale do boju !!!
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

mitam pisze:co z tego że mamy świetny odbiór jak mamy jeszcze Żygadłe.....
ciężko będzie ale do boju !!!
Bzdura... Końcówkę graliśmy bez przyjęcia, wynikiem czego ataki ze skrzydła z wysokiej piłki...
Chwilę wcześniej dobre rozegranie Żygadły do Nowakowskiego, (zdefiniowane jako niezgubiony blok :] ) jednak Piotrek jest tak słaby technicznie że dla niego pojedynczy blok to za dużo. Do tego dorzucił wystawę... Główny winowajca porażki w 2 secie jeśli chodzi o Polaków, bo sędzia również dorzucił swoje 3 grosze!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

Źle rozegrana końcówka drugiego seta i nasza porażka - w taki sposób nie tylko przegrywa się sety ale i mecze. Obym nie wykrakał. A obsesyjne zwalanie wszystkiego na Żygadłę zaczyna budzić we mnie wstręt do tak piszących. Gdzie wina Żygadły pytam się ??? W tym, że Kubiak depcze linię mając czystą siatkę czy może tam gdzie Nowakowski nie potrafi ominąć pojedynczego bloku ???
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Fein »

tomasol pisze:Źle rozegrana końcówka drugiego seta i nasza porażka - w taki sposób nie tylko przegrywa się sety ale i mecze. Obym nie wykrakał. A obsesyjne zwalanie wszystkiego na Żygadłę zaczyna budzić we mnie wstręt do tak piszących. Gdzie wina Żygadły pytam się ??? W tym, że Kubiak depcze linię mając czystą siatkę czy może tam gdzie Nowakowski nie potrafi ominąć pojedynczego bloku ???
Czy może że przy połowie piłek skrzydłowi męczą się, bo dostają piłki za plecy, niedociągnięte lub za niskie ? I jakby tego było mało przy idealnym przyjęciu zostają wysłani na podwójny blok. No chyba, że twierdzisz, że piłka niedokładna o kilkadziesiąt centymetrów to nic takiego, ale wtedy pozdro dla ciebie. Wystarczyłoby zamienić rozgrywających, a mecz już dawno by się skończył i mielibyśmy sześć punktów.
czerwy
Posty: 27
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:57
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: czerwy »

Prawda jest jedna i bardzo bolesna. Gramy bez atakującego i niestety ale jeśli zakwalifikujemy się do półfinału to będzie prawdziwy cud.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

Wszystkie piłki w 3 secie na prawe skrzydło od Żygadły były dobre. Na pojedynczym, ruszonym bloku lub raz nawet na czystej siatce (Gruszka i tak ledwo dał se rade!), środek poszedł 2 razy normalnie przy ruszonym bloku, lewe skrzydło raz na zgubiony blok. Jeden błąd techniczny do Jarosza na lewe co Jarosz splasował, reszta świca po skrzydłach bo gramy na niskim %
Fein pisze:
tomasol pisze:Źle rozegrana końcówka drugiego seta i nasza porażka - w taki sposób nie tylko przegrywa się sety ale i mecze. Obym nie wykrakał. A obsesyjne zwalanie wszystkiego na Żygadłę zaczyna budzić we mnie wstręt do tak piszących. Gdzie wina Żygadły pytam się ??? W tym, że Kubiak depcze linię mając czystą siatkę czy może tam gdzie Nowakowski nie potrafi ominąć pojedynczego bloku ???
Czy może że przy połowie piłek skrzydłowi męczą się, bo dostają piłki za plecy, niedociągnięte lub za niskie ? I jakby tego było mało przy idealnym przyjęciu zostają wysłani na podwójny blok.
Kiedy? Musisz przypomnieć sobie te sytuacje, bo inaczej złamałeś regulamin...

Teraz przy 24-20. Kurek przy przyjęciu dostał na podwójny blok. Bułgarzy przesunęli się do środka, aby podwoić krótką i skrzydło. Żygadło żeby rozegrać musiałby dać do tyłu tam pewnie leciałby pojedynczym blokiem Kazijski co byłoby pewnie za dużą przeszkodą dla Jarosza...
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2011, o 18:32 przez kevinpsb, łącznie zmieniany 1 raz.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Chal »

No co Wy, przecież Żygadło jest naszym najlepszym zawodnikiem, ciągnie nam grę, gdyby nie on, dostalibyśmy do 15...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”