Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kuchcik77 »

z matematycznego punktu widzenia najciekawiej byłoby przegrac w tiebreaku alei tak jutro beda szachy pod tytulem jaknie zajac drugiego placu...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

Gramy bez przyjęcia i prawego skrzydła. To drugie daje 2-1 dla Bułgarów. Nie wiem czy nasza gra nie wyglądałaby lepiej na 3 przyjmujących - takie głupie gdybanie. Gruszki i Jarosza nie ma niestety w meczu...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

czerwy pisze:Prawda jest jedna i bardzo bolesna. Gramy bez atakującego i niestety ale jeśli zakwalifikujemy się do półfinału to będzie prawdziwy cud.
Trafiłeś w sedno my po prostu nie mamy atakującego. W ekipie Bułgarskiej zszedł pierwszy wszedł drugi i różnicy nie widać no chyba że na plus tak samo wczoraj w ekipie Niemiec a u nas zszedł Gruszka wchodzi JJ i ... niech każdy dopisze sobie sam.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1065
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mitam »

jesteśmy w czarnej d....
jeden błąd wymusza następny
będzie lanie.....
brak ławki, panie trenerze teraz przydałby się świder żeby uspokoić grę ale skoro Mika był lepszy to niech wchodzi i ciągnie grę....
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

Niech Wlazły z Winiarskim ruszą du.. na tą kadrę bo ja nie mogę na to patrzeć!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

Chyba wykrakałem porażkę...Potwierdza się największa słabość naszej ekipy jeszcze z LŚ - kłopoty na pozycji atakującego i nierówna gra naszej drużyny.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Pele »

mitam pisze:jesteśmy w czarnej d....
jeden błąd wymusza następny
będzie lanie.....
brak ławki, panie trenerze teraz przydałby się świder żeby uspokoić grę ale skoro Mika był lepszy to niech wchodzi i ciągnie grę....
Sporo racji jest w tym co piszesz bo nie brak nam umiejetności tylko WIARY, że można!!!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kuchcik77 »

etam
Słowacja 5pkt
Bułgaria 4
Polska 3
awans z drugiego to najgorsza opcja, poczekaja na wygrana Bułgarii z Niemcami i wtedy moza spokojnie przegrac ze Słowakami, dajac im pierwsze miejsce, my z 3 gramy z Pepikami aw 1/4 ze Słowacja...
gdyby teoretycznie Bułgaria wygrała tylko 3-2 z Niemcami to mozna pokusic sie o walkeo pierwszy plac ale wtedy trzeba wygrac za 3ze Słowacja;)
w najgorszym wariancie, Niemcy zyskują trzy oczka i wtedy trzeba juz walczyć na poważnie nie tylko o 1sze miejsce alei o awans
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Fein »

kevinpsb pisze:Kiedy? Musisz przypomnieć sobie te sytuacje, bo inaczej złamałeś regulamin...
Chyba zwariowałeś, jeśli myślisz, że uczę się na pamięć, kto, kiedy, co zepsuł. :D W pamięci utkwił mi pipe dużo za niski pipe do Kurka, który skończył się blokiem, po czym Kubiak dołem po złym przyjęciu wystawił Kurkowi do szóstej strefy, czytelnie i wysoko, ale Bartek złapał na zasięgu i skończył akcję.

Btw teraz w czwartym secie Żygadło bardzo poprawił dokładność - oby to utrzymał - i od razu gołym okiem widać poprawę skuteczności atakujących. O tyle szkoda, że Bułgarzy zdążyli się już rozegrać i może być za późno.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1065
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mitam »

22:22 i wspaniałą piłka do Kurka za wąska o 1,5m
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

mitam pisze:22:22 i wspaniałą piłka do Kurka za wąska o 1,5m
23-22, a nie po 22... Piłka wystawiona jeśli chodzi o dokładność bardzo dobrze. Można powiedzieć że indywidualny błąd Bartka... Bzdura, akcję przegrał Ignaczak, który balona przyjął na 3 metr! Ogólnie bardzo słaby mecz Igły...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

Mamy i swojego siatkarskiego Wawrzyniaka...Nie skomentuje ostatniej akcji bo szkoda nerwów - gdyby był tie break mieliśmy ogromną szansę go wygrać bo Bułgarzy coraz bardziej się gubili.
Przeczucia mnie nie myliły - nie potrafimy dłużej utrzymać równego, dobrego poziomu gry. Mimo wszystko brawa, że podjęli walkę mimo złego już wyniku w czwartym secie (2:8). Tragedii nie ma, ale szkoda bo szansa na punkt była.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1065
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mitam »

tak dobrze wystawiona że został mu tylko kierunek po skosie ale ja sie nie znam....
co do wyniku to faktycznie sie pomyliłem
Awatar użytkownika
Gorzowianin
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, o 21:52
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Gorzowianin »

Beznadziejna, śliska hala!!! Mam nadzieję, że Czechy już nie dostaną organizacji ŻADNEGO turnieju, bo hal nawet nie mają, a te powtórki to ***** warte.

Tak się cieszyłem z dobrej gry wczoraj, ale Polska zawsze musi coś zepsuć.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

kuchcik77 pisze:Niemcy zyskują trzy oczka i wtedy trzeba juz walczyć na poważnie nie tylko o 1sze miejsce ale o awans
To wcale nie takie złe rozwiązanie... Jeśli nie wygramy za 3 pkt ze Słowacją to jedźmy do domu!
mitam pisze:tak dobrze wystawiona że został mu tylko kierunek po skosie ale ja sie nie znam....
Kurek wybrał atak po skosie, mógł swobodnie zaatakować po prostej tylko źle by się to skończyło. Tak czy siak ta akcja idzie na konto Ignaczaka.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Gorzowianin
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, o 21:52
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Gorzowianin »

Podsumowanie:
1 set - zagrywka bardzo dobra, blok, super ataki, kontrataki, obrona, wszystko.
2 set - już gorzej, bez bloku (praktycznie), zagrywka zaczyna być mdła, co daje przegraną.
3 set - Początek bardzo słaby, bez zagrywki, bez bloku, bez ataku, lustrzane odbicie seta 1.
4 set - Początek BEZNADZIEJNY, to samo, co w secie 3, i GENIALNA HALA dała nam się we znaki na koniec, czyli przegrana.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Oczywiście, że błąd popełnił Kurek, nie musiał wybierać aż takiego kierunku, piłka przyjęta na 3 metr to jeszcze nie tragedia. Dziś nie kończyliśmy nawet z idealnym przyjęciem więc to bez znaczenia.

Halę Bułgarzy mieli taką samą, jakoś się nie ślizgali. Może zmienić dostawcę/model butów?

Coraz bardziej śmieszniejszy staje się żart "Niemcy jadą po medal" :D
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:piłka przyjęta na 3 metr to jeszcze nie tragedia.
Pełna zgoda, przy chociaż średniej zagrywce. Ta którą posłał Bułgar w naszą stronę to był kadecki balonik który trzeba było stanąć na prostych nogach i dograć palcami w punkt.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Adrian
Posty: 73
Rejestracja: 24 lip 2009, o 17:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Adrian »

Co daje nam 2 a 3 miejsce w grupie? Na kogo wtedy trafiamy w ćwierćfinale, jeżeli byśmy wygrali baraż?
Awatar użytkownika
Gorzowianin
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2010, o 21:52
Płeć: M
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Gorzowianin »

Nagor pisze:Oczywiście, że błąd popełnił Kurek, nie musiał wybierać aż takiego kierunku, piłka przyjęta na 3 metr to jeszcze nie tragedia. Dziś nie kończyliśmy nawet z idealnym przyjęciem więc to bez znaczenia.

Halę Bułgarzy mieli taką samą, jakoś się nie ślizgali. Może zmienić dostawcę/model butów?

Coraz bardziej śmieszniejszy staje się żart "Niemcy jadą po medal" :D
Komentatorzy podkreślali, że hala po lodowisku i śliska, choć może na buty trzeba założyć łańcuchy :D. Jasne, że Niemcy będą bez medalu. Znam jeszcze jeden żart: Polacy zagrają perfekcyjny mecz :).

Moje typy (wersja optymistyczna):
BARAŻE
Słowenia - Finlandia
Czechy - Polska
Francja - Turcja
Słowacja - Portugalia

ĆWIERĆFINAŁY
Serbia - Finlandia
Rosja - Francja
Włochy - Polska (może)
Bułgaria - Finlandia

PÓŁFINAŁY
Serbia - Rosja
Bułgaria - Polska

MECZ O 3. MIEJSCE
Serbia - Bułgaria

FINAŁ
Rosja - Polska
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2011, o 19:31 przez Gorzowianin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

Dzisiaj zabrakło nam dobrej zagrywki - po pierwszym secie przestaliśmy robić Bułgarom krzywdę w tym elemencie a sami zaczęliśmy mieć problemy z odbiorem. I nie potrafiliśmy złego przyjęcia nadrobić skutecznym atakiem, nasi rywale umieli i stąd ich wygrana. Słaba zagrywka przeniosła się na słaby blok, bo z 12 bloków w całym meczu aż 8 przypada na pierwszą partię. Mimo że Gruszka zagrał dzisiaj na lepszej skuteczności, to nie wystarczyło bo nie przełożyło się to skuteczne kontry czy ataki z piłek sytuacyjnych.
Nie należy jednak rozdzierać szat, właściwie to można było się tego spodziewać po naszej drużynie. Niestety przez cały sezon reprezentacyjny nie mamy stabilności w grze i raczej nie ulegnie to już zmianie. Dlatego też nie wierzę w medal, najwyżej awans do ósemki.
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: sowa »

Gorzowianin pisze: Moje typy (wersja optymistyczna):
BARAŻE
Słowenia - Finlandia
Czechy - Polska
Francja - Turcja
Słowacja - Portugalia

ĆWIERĆFINAŁY
Serbia - Finlandia
Rosja - Francja
Włochy - Polska (może)
Bułgaria - Finlandia

Mecz Włochy- Polska niemożliwy w ćwierćfinale za to w półfinale jak najbardziej. W Ćwierćfinale jeśli wyjdziemy z grupy i przebrniemy fazę play-off to możemy trafić na 1D albo na 1B. Czyli najlepiej, żeby dać Słowakom pierwsze miejsce i samemu zająć trzecie jeśli bawimy się w kombinowanie.
eMike
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 20:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: eMike »

uważam że totalnym nieporozumieniem jest rozgrywanie meczów w Pradze na lodowisku. Tylko w dzisiejszym meczu dwa razy zamarłem bo mielibyśmy w kadrze mniej o Kube Jarosza i Michała Kubiaka. To jakaś paranoja żeby mistrzostwa rozgrywać na takim podłożu które jest zagrożeniem dla zawodników.
Co do gry naszych owszem grają falami ale gdyby nie ta feralna końcówka w II partii było by dziś gładkie 3-0. Gdybać sobie można a sport jest sportem trzeba wyjść i grać a nie oglądać się na innych. Ja mam nadzieje że obronimy tytuł jak nasze panie 4 lata temu :)
globert94
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2011, o 08:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: globert94 »

Widzę, że większość kolegów podziela mój pogląd co do tego, że nie mamy atakującego. Moim zdaniem AA mógł dać trochę pograć Drzyzdze. To jeszcze nie był mecz o wszystko, byłaby to dobra szansa żeby go ograć na dużej imprezie. Również nie rozumiem tej zmiany z Miką i Możdżonkiem. Już prędzej za Gruszkę na zagrywkę.
Jeszcze co do atakujących. Ogromny pech z Bartmanem. Ale po co nam Jarosz w takiej formie?? Trzeba było dać szanse komu innemu, np. Janeczkowi z Częstochowy, który świetnie prezentował się w PlusLidze. Gruszka wcale niewiele lepszy. Nie skończył piłki na czystej siatce. Ale za to świetnie Kubiak :D
eMike
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 20:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: eMike »

eMike pisze: AA mógł dać trochę pograć Drzyzdze
jutro bułgaria "pomaga się spakować kadrze Lozano" i AA może śmiało wpuszczać drzyzge, jarosza, mike i spółkę
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

Rzeczywiście mamy w tej chwili super sytuację... Jeżeli Niemcy wygrają za 3 pkt to trzeba wygrać za 3 pkt i mamy 1 pierwsze miejsce i Czechów lub Słowaków o czwórkę. Jeśli natomiast Bułgaria zdobędzie jakiekolwiek punkty trzeba po prost u w bezczelny sposób przegrać 3-0 w składzie z Ignaczakiem na środku, Możdżonkiem na libero, Kosokiem na rozegraniu i Zatorskim na ataku
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1065
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: mitam »

żeby nie było tak że niemcy wygrają z bułgarami a my wtopa 3:0 ze słowakami i to my do domu...

na spokojnie podliczyłem i wychodzi na to że niemcy nie mają juz szans na awans bo my mamy 3 pkt bułgarzy 4 słowacy 5 więc nawet gdybyśmy jutro przegrali 3:0 ze słowakami a niemcy wygrali za 3 pkt to mamy wygrany bezpośredni pojedynek ...
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2011, o 20:10 przez mitam, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

sowa pisze:
Gorzowianin pisze: Moje typy (wersja optymistyczna):
BARAŻE
Słowenia - Finlandia
Czechy - Polska
Francja - Turcja
Słowacja - Portugalia

ĆWIERĆFINAŁY
Serbia - Finlandia
Rosja - Francja
Włochy - Polska (może)
Bułgaria - Finlandia

Mecz Włochy- Polska niemożliwy w ćwierćfinale za to w półfinale jak najbardziej. W Ćwierćfinale jeśli wyjdziemy z grupy i przebrniemy fazę play-off to możemy trafić na 1D albo na 1B. Czyli najlepiej, żeby dać Słowakom pierwsze miejsce i samemu zająć trzecie jeśli bawimy się w kombinowanie.
kevinpsb pisze:Rzeczywiście mamy w tej chwili super sytuację... Jeżeli Niemcy wygrają za 3 pkt to trzeba wygrać za 3 pkt i mamy 1 pierwsze miejsce i Czechów lub Słowaków o czwórkę. Jeśli natomiast Bułgaria zdobędzie jakiekolwiek punkty trzeba po prost u w bezczelny sposób przegrać 3-0 w składzie z Ignaczakiem na środku, Możdżonkiem na libero, Kosokiem na rozegraniu i Zatorskim na ataku

Nasza ekipa nie ma potencjału na medal - i nie chodzi tylko o dziurę na pozycji atakującego, ale przede wszystkim o potencjał i umiejętności indywidualne naszych graczy. Żadne kombinowanie tu nie pomoże. Wybaczcie ale to jest trochę zaklinanie rzeczywistości - nasze szanse wygrania grupy zmalały radykalnie a razem z nimi szanse na półfinał. Naprawdę sądzicie, że wpadnięcie na Czechów w barażach będzie takie korzystne ???
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2011, o 20:02 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

tomasol pisze:Naprawdę sądzicie, że wpadnięcie na Czechów w barażach będzie takie korzystne ???
Wole grać z Czechami i Słowakami później niż z chociażby Francją, Włochami, Rosją, Serbią w jakiejkolwiek rundzie. Z Czechami szansę są pół na pół a ze Słowakami jesteśmy faworytem.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: pk+ »

Gorzowianin pisze:Beznadziejna, śliska hala!!! Mam nadzieję, że Czechy już nie dostaną organizacji ŻADNEGO turnieju, bo hal nawet nie mają, a te powtórki to ***** warte.

Powtórki nie mają żadnego wpływu na wynik, a hala (podłoga) śliska była dla obu drużyn - choć oczywiście nie powinna być.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”