Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

kanimo

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kanimo »

a srodek srednio bo Zygadlo nim nie gra, bo pilki nie na zasiegu czy dlatego ze srodkowi nie koncza?
Jak im wychodzi gra blokiem? Dzieki za wszystkie opisy, ja tylko ogladam migajace cyferki i ogryzam paznokcie.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Mania »

Dla mnie Grozer jest mistrzem, nie spodziewałam się, że może być w tak znakomitej formie.

Martwi mnie za to dyspozycja Patricka Steuerwalda w kontekście ligi.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
ewa
Posty: 676
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: ewa »

transmisja się zacięła :x
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Tak w kontekście Mistrzostw Europy mam dla Was taki żarcik: "Niemcy jadą po medal" :] Nie wiem czy by go zdobyli na mistrzostwach kobiet.

Brawo Kubiak, takiego nam trzeba! Niech Winiarski sobie siedzi w domu do końca życia, kilka medali mu przejdzie obok nosa, tak jak poprzednie ME :D
...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

To się nazywa otwarcie :) a ja się nawet cieszę, że nie było szybkiego i łatwego, tylko trzeba było o tę wygraną z Niemcami powalczyć. Mankamenty były, ale wydaje mi się, że wrócił największy atut tej ekipy - wola walki i duża ochota do gry.
Nasi przeciwnicy wyraźnie nie udźwignęli roli faworyta a szczerze mówiąc niewiele ich tłumaczy - są tutaj w najsilniejszym swoim składzie, a w każdym razie w takim jaki wymarzył sobie Lozano.
Nie ma co popadać w huraoptymizm, bo doświadczenie tegorocznej Ligi Światowej pokazuje, że nasza reprezentacja potrafi mocno falować poziomem gry. Niemniej zwycięstwo bardzo ważne, znacznie poprawiające fatalną przecież atmosferę jaka towarzyszyła wyjazdowi drużyny na te mistrzostwa.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:...Brawo Kubiak, takiego nam trzeba! Niech Winiarski sobie siedzi w domu do końca życia, kilka medali mu przejdzie obok nosa, tak jak poprzednie ME :D
Kubiak zagrał dzisiaj bardzo poprawnie, ale nie była to rewelacyjna gra.
Nie wiem jakie medale masz na myśli pisząc, że Winiarski je straci. Jeżeli po dzisiejszym meczu widzisz już medal naszej reprezentacji, to masz naprawdę bujną wyobraźnię. Gdyby na miejscu zagubionych dzisiaj Niemców była choćby Słowacja czy Bułgaria z dzisiejszego meczu między tymi drużynami, nie mielibyśmy takich powodów do radości.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: KK fan »

Brawo Kubiak i reszta, naprawdę dobry mecz naszych. Michał dzisiaj robił z blokiem co chciał. No to jutro tylko podbić Bułgarię i duża szansa na pierwsze miejsce.
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
wlazly107
Posty: 212
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: wlazly107 »

Wynik jak najbardziej pozytywny, ale z gry nie możemy być bardzo zadowoleni bo wystarczyło, że Niemcy mieli jakiś przebłysk w grze, a my już nie dawaliśmy rady... Jednak aby nasza gra poprawiła się znacząco brakuje niewiele, wystarczy aby Kurek wskoczył na swój normalny poziom gry i Żygadło pograł więcej środkiem, a wtedy dziura na prawym nie będzie tak odczuwalna i będziemy mogli powalczyć o medal.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

Mania pisze:Dla mnie Grozer jest mistrzem, nie spodziewałam się, że może być w tak znakomitej formie.

Martwi mnie za to dyspozycja Patricka Steuerwalda w kontekście ligi.
także jestem pod wrażeniem gry Grozera, był po dość poważnej kontuzji i wciąż ją leczy i proszę ! dzisiaj zagrał dobrze :)
i również mam obawy co do Postawy Patricka .. może w 2 następnych meczach będzie bardziej się starał bo dzisiaj zagrał słabe spotkanie.

zauważyłam, że chłopaki jakoś mentalnie inaczej podeszli do tego meczu, ale to tylko moje zdanie.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kibic_siatki »

3:1 Świetny mecz Kubiaka. Żygadło przy dobrym przyjęciu dobrze też rozgrywa. W porównaniu do memoriału jest postęp: tam zostaliśmy ograni przez średniaka (Czechy), tutaj my takiego dobrego średniaka ogrywamy. Taktyka meczowa ustawiona na dobre przyjęcie i ataki na skrzydłach przyjmujących, którzy są wykorzystani w ataku też w 2-giej linii. Niemcy ustawili się wysokimi przyjmującymi licząc na blok. Mocno się przeliczyli bo przy dobrym przyjęciu nie miało to znaczenia, poza tym niski Kubiak dobrze sobie radził z blokiem. W ataku 2 przyjmujących wygrało z 1 atakującym. Dało się ukryć brak atakującego. Zobaczymy jak będzie jutro, Bułgarzy mają 2 b. dobrych skrzydłowych. Może coś Jarosz zacznie grać bo na Gruszkę to nie liczę: plażowe serwisy w siatkę, słabe łatwo bronione ataki, tylko w bloku coś złapał co przy jego wzroście nie dziwi.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: dreamer »

Jak na gospodarzy mistrzostw, to z jednej strony dość przeciętne, a z drugiej - bardzo szczęśliwe wejście w mistrzostwa zanotowani Czesi. W meczu z Portugalią bardzo się męczyli by w końcu wygrać w tie-breaku. Ogólnie słabe spotkanie zanotował as atutowy Czechów Jan Stokr. Grał tak bojaźliwie, jakby nie był atakującym jednej z najlepszych drużyn klubowych na świecie. Portugalczycy - mimo że dzisiaj pokazali sporo dobrej siatkówki, chyba ze względu na bardzo wąską kadrę nie zwojują wiele w tych mistrzostwach. Co do Czechów, to jednak wydaje mi się, że po tym szczęśliwym zwycięstwie z Portugalią, ich notowania mogą iść w górę, bo myślę, że następne mecze będą grali już bez tak dużej, paraliżującej ich presji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

chyba najgorszym mankamentem podczas meczu było.. boisko. chłopaki nieźle się ślizgali.

statystyki:
http://www.cev.lu/mmp-cgi/show.pl?cmd=t ... mary&key=0
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: SerCos »

Ja nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków po pierwszych meczach.

Bułgarzy podobnie jak Niemcy strasznie pogubieni, pod koniec trzeciego seta przy 20-20 łatwą przebitą dołem piłkę dogrywają na drugą stronę, a przy pierwszej piłce setowej dla nich atakują daleko w aut.

Sądząc po statystykach Niemcy aż tak kiepsko nie zagrali, choć wizualnie zbyt dobrze to nie wyglądało.

Chciałbym zwrócić uwagę, że Niemcy byli strasznie zagubieni taktycznie, spodziewali się zupełnie innej gry Polaków i to trzeba przyznać, że Anastasi to bardzo dobry taktyk.

Po jutrzejszym dniu powinniśmy być mądrzejsi, w poczynaniach wielu drużyn w pierwszym dniu widać było sporo błędów i nerwowej gry. I wcale Niemców z walki o medal bym nie skreślał, bo to drużyna turniejowa i można się cieszyć, że zagraliśmy z nimi już w pierwszym dniu. Nie chce przypominać turnieju sprzed dwóch lat, gdzie Niemcy po dość kiepskiej pierwszej fazie, w drugiej grali bardzo dobrze i o mały włos nie awansowali do półfinałów.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Pele »

Byłem straszym pesymistą przed tym meczem ale oczywiście cieszę się z wygranej!!! Na uwagę zasługą nasze statystyki w których widać 1 zepsutych serwów i 8 asów (3 asy Nowakowski i Kurek, Możdżonek i Kubiak). Oby taka dobra lub jeszcze lepsza zagrywka była. Nieźle serwował też Zygadło aż 22 razy czyli przy jego serwisach sporo punktowaliśmy
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kibic_siatki »

SerCos pisze: I wcale Niemców z walki o medal bym nie skreślał, bo to drużyna turniejowa i można się cieszyć, że zagraliśmy z nimi już w pierwszym dniu. Nie chce przypominać turnieju sprzed dwóch lat, gdzie Niemcy po dość kiepskiej pierwszej fazie, w drugiej grali bardzo dobrze i o mały włos nie awansowali do półfinałów.
Po dzisiejszym meczu to raczej nie ma się co po Niemcach wiele spodziewać. Nasi pogonili ich zagrywką "flotową", ciekawe jakby przyjmowali bardzo mocną np. Rosjan- pewnie z 15 w każdym secie by nie wyszli. Sam Grozer meczu im nie wygra przy słabych przyjmujących i rozgrywających. W grupie pewnie wygrają jutro ze Słowacją, którzy 2-gi raz tak dobrze nie zagrają z rzędu. Jeśli ogramy jutro Bułgarię to Niemcy pewnie też, w przeciwnym przypadku pewnie nie. Nie widzę dużych rezerw w Niemcach.
Poza tym 2 lata temu w ME po 2 porażkach z Polską i Francją w pierwszej fazie chyba liczyli na cud- półfinał z ich udziałem.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: placid »

Wygrać mecz bez atakującego jest dużą sztuką nam się to dzisiaj udało , Gruszka i JJ zdobyli dziś razem atakiem 7 pkt , pozycja młota obsadzona przez AA naprawdę znakomicie emeryt po kontuzji i JJ całkowicie bez formy , zero , nul !!!
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

Wygrana z Niemcami nie gwarantuje nam nawet awansu do następnej rundy, bo wciąż możemy skończyć na ostatnim miejscu. Myślę więc, że nie ma miejsca na żaden wielki optymizm. Trzeba jednak oddać naszym zawodnikom, że zagrali naprawdę dobre zawody i potrafili Niemców przycisnąć. Na plus z pewnością atak a zwłaszcza jego rozkład, który zdaje się kompletnie Niemców zaskoczył; na plus z pewnością również było przyjęcie i zagrywka, w bloku i obronie też nie wyglądało to najgorzej. Na minus z pewnością dziura na prawym skrzydle, przestoje w grze i kilka źle rozegranych kontr w sytuacjach wydawało by się bardzo łatwych. No i na duży plus mentalne podejście do spotkania, jestem pod wrażeniem, że w tak podłej ostatnio atmosferze wokół kadry, zawodnicy zdołali zagrać na takim luzie i z taką ochotą do walki.
Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni a jutrzejsze starcie z Bułgarią będzie kluczowe - wygrana da nam awans do kolejnej rundy a jak już pisałem wyżej, doświadczenie z LŚ każe wątpić w to czy nasz zespół jest w stanie utrzymać dobry, równy poziom przez kilka spotkań z rzędu.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

placid pisze:Wygrać mecz bez atakującego jest dużą sztuką nam się to dzisiaj udało , Gruszka i JJ zdobyli dziś razem atakiem 7 pkt , pozycja młota obsadzona przez AA naprawdę znakomicie emeryt po kontuzji i JJ całkowicie bez formy , zero , nul !!!
wygraliśmy między innymi dlatego, że nie tylko Kurek atakował, ale także Kubiak oraz środkowi.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: dreamer »

tomasol pisze:...Trzeba jednak oddać naszym zawodnikom, że zagrali naprawdę dobre zawody i potrafili Niemców przycisnąć...
Co do tych dobrych zawodów w naszym wykonaniu, to aż tak bardzo bym tego nie akcentował. Tak naprawdę zagrali bardzo dobre dwa sety (pierwszy i drugi) potem zagrali beznadziejny set trzeci i w końcu poprawny (ale tylko poprawny - nic więcej) set czwarty, kończący mecz. To mogło starczyć na niedysponowanych dzisiaj Niemców, ale na wiele innych drużyn to może być za mało.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: placid »

Aliassy pisze:
placid pisze:Wygrać mecz bez atakującego jest dużą sztuką nam się to dzisiaj udało , Gruszka i JJ zdobyli dziś razem atakiem 7 pkt , pozycja młota obsadzona przez AA naprawdę znakomicie emeryt po kontuzji i JJ całkowicie bez formy , zero , nul !!!
wygraliśmy między innymi dlatego, że nie tylko Kurek atakował, ale także Kubiak oraz środkowi.
Zgadza się atakowali wszyscy oprócz atakujących taki mały paradoks zafundował nam AA biorąc dwoch zawodników na tę pozycję całkowicie bez formy .
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: tomasol »

placid pisze:
Aliassy pisze:
placid pisze:Wygrać mecz bez atakującego jest dużą sztuką nam się to dzisiaj udało , Gruszka i JJ zdobyli dziś razem atakiem 7 pkt , pozycja młota obsadzona przez AA naprawdę znakomicie emeryt po kontuzji i JJ całkowicie bez formy , zero , nul !!!
wygraliśmy między innymi dlatego, że nie tylko Kurek atakował, ale także Kubiak oraz środkowi.
Zgadza się atakowali wszyscy oprócz atakujących taki mały paradoks .
Myślę, że było to absolutnie do przewidzenia przed mistrzostwami. Tak długo jak przyjęcie będzie pozwalało na granie środkiem a Kubiak z Kurkiem będą trzymali główny ciężar gry w ataku na skrzydłach, to ten turniej nie powinien skończyć się porażką (brakiem awansu do ćwierćfinałów). Więcej niż pierwsza ósemka nie możemy od tej ekipy wymagać czy żądać.
Sądzę, że i Kurkowi i Kubiakowi rola trzymających atak jak najbardziej odpowiada,co udowodnili nie raz w poprzednim sezonie ligowym. Oczywiście nie zawsze im to wychodziło tak jak powinno, ale po dzisiejszym meczu jestem leciutkim optymistą.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kibic_siatki »

tomasol pisze: Myślę, że było to absolutnie do przewidzenia przed mistrzostwami. Tak długo jak przyjęcie będzie pozwalało na granie środkiem a Kubiak z Kurkiem będą trzymali główny ciężar gry w ataku na skrzydłach, to ten turniej nie powinien skończyć się porażką (brakiem awansu do ćwierćfinałów). Więcej niż pierwsza ósemka nie możemy od tej ekipy wymagać czy żądać.
Sądzę, że i Kurkowi i Kubiakowi rola trzymających atak jak najbardziej odpowiada,co udowodnili nie raz w poprzednim sezonie ligowym. Oczywiście nie zawsze im to wychodziło tak jak powinno, ale po dzisiejszym meczu jestem leciutkim optymistą.
[/quote]
Jest szansa, przy dobrym układzie (odpuszczaniu?) na półfinał. Jeśli dostaniemy w ćwierćfinale podobnego średniaka to możemy wrócić nawet z medalem.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Aliassy »

kibic_siatki pisze: Jest szansa, przy dobrym układzie (odpuszczaniu?) na półfinał. Jeśli dostaniemy w ćwierćfinale podobnego średniaka to możemy wrócić nawet z medalem.
AA bierze przecież pod uwagę 'odpuszczenie' jednego meczu, aby wszystkich zadowolić. oraz aby nie trafić na Rosję.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Erchembod »

Cieszy wynik - Niemcom zawsze fajnie pokazać miejsce w szeregu, nie ma co do tego dwóch zdań :) Oglądać nie oglądam tego, co prawda (ale śledzę i trzymam za naszych :) ). Dla mnie, te mistrzostwa zaczną się od półfinałów.

Ale, ale - co słyszę? Anastazi już widać zmądrzał i mówi, że w razie czego można odpuścić jeden mecz. Trenerze - brawo! Zawsze-ć lepiej zmądrzeć później, niż wcale, nieprawdaż? :)

Regulamin nie jest doskonały, trudno - ale obowiązkiem trenera i zawodników jest zrobienie wszystkiego, co tylko dozwolone regulaminem, by zająć jak najwyższe miejsce w turnieju. Nawet jeśli po drodze trzeba celowo przegrać jakiś mecz... Oszustwo? Nie. To się nazywa "wzorowe wykorzystanie ułomności regulaminu". I tyle.
Elementarne, Watson...

Jeszcze raz gratulacje dla naszych, czytałem relacje z meczu, podobno się dobrze spisali. I tak trzymać.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Pele »

placid pisze:Wygrać mecz bez atakującego jest dużą sztuką nam się to dzisiaj udało , Gruszka i JJ zdobyli dziś razem atakiem 7 pkt , pozycja młota obsadzona przez AA naprawdę znakomicie emeryt po kontuzji i JJ całkowicie bez formy , zero , nul !!!
ziomie klubowym ZAKSA przerabiałą większość meczów w sezonie z atakujacym JJ więc my w Kędzierzynie wiemy jak to jest. Na szczęscie My mieliśmy Dominika więc pwenie Gruszka sobi eporadzi, jak się rozegra
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Sobollo »

Ludzie wam sie nic nie podoba. Chlopaki zagrali dobrze i wygrali a wam jeszcze zle. co wy byscie chcieli zeby wygrali do 0 w kazdym secie i zeby moze jeszcze gruszka stal sie z nikąd drugim grozerem?? Jestem wręcz zaskoczony forma naszych zawodnikow.
Na srodku to wyglada BARDZO dobrze. Dobra gra kubiaka z kurkiem w ataku. To wszystko bylo po prostu piekne. Fakt, nie mamy atakujacego. Jak bysmy go mieli to mysle ze byly by powazne szanse nawet na wygraną w tych me. Jednak mimo wszystko stawialbym na gruszke bo on moze i jest podbijany ale nie zgrywa sie tak z blokiem jak jarosz....... on bylby mistrzem ale w dobrym uderzaniu do celu (w blok)
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

Tak tak nie spodziewałem się takiego dobrego meczu w wykonaniu naszych należy im się brawa i oklaski, roznieśli solidnych Niemców za 3 pkt. Ale martwi tylko 9 zdobytych punktów przez dwóch naszych atakujących to może być za mało na lepszy zespół a z takim już niedługo się zmierzymy. Btw Igła zdobył połowę punktów jakich w dzisiejszym spotkaniu ustrzelił nasz atakier JJ :D
poznasz głupiego po czynach jego
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: SerCos »

kibic_siatki pisze:
SerCos pisze: I wcale Niemców z walki o medal bym nie skreślał, bo to drużyna turniejowa i można się cieszyć, że zagraliśmy z nimi już w pierwszym dniu. Nie chce przypominać turnieju sprzed dwóch lat, gdzie Niemcy po dość kiepskiej pierwszej fazie, w drugiej grali bardzo dobrze i o mały włos nie awansowali do półfinałów.
Po dzisiejszym meczu to raczej nie ma się co po Niemcach wiele spodziewać. Nasi pogonili ich zagrywką "flotową", ciekawe jakby przyjmowali bardzo mocną np. Rosjan- pewnie z 15 w każdym secie by nie wyszli. Sam Grozer meczu im nie wygra przy słabych przyjmujących i rozgrywających. W grupie pewnie wygrają jutro ze Słowacją, którzy 2-gi raz tak dobrze nie zagrają z rzędu. Jeśli ogramy jutro Bułgarię to Niemcy pewnie też, w przeciwnym przypadku pewnie nie. Nie widzę dużych rezerw w Niemcach.
Poza tym 2 lata temu w ME po 2 porażkach z Polską i Francją w pierwszej fazie chyba liczyli na cud- półfinał z ich udziałem.
Takie porównywanie nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, Niemcy grali z Rosjanami podczas Ligi Światowej i poziomem nie odstawali i jakoś nie dostawali przysłowiowych "batów", a toczyli w zdecydowanej większości setów wyrównaną walkę.

Ja w niemieckiej ekipie widzę bardzo duże rezerwy i po pierwszym pojedynku w stosunku do jakiejkolwiek drużyny nie wysuwałbym daleko idących wniosków.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: hubert »

Sobollo pisze:Ludzie wam sie nic nie podoba. Chlopaki zagrali dobrze i wygrali a wam jeszcze zle. co wy byscie chcieli zeby wygrali do 0 w kazdym secie i zeby moze jeszcze gruszka stal sie z nikąd drugim grozerem?? Jestem wręcz zaskoczony forma naszych zawodnikow.
Dokładnie. Co niektórym to ciężko dogodzić. Jakby ktoś przed meczem oferował 3:1 dla nas to chyba każdy by wziął w ciemno.
Chłopaki wygrali to się liczy. Za styl punktów nie dają. A może tu nie chodzi o styl tylko o tradycję polską aby przywalić komuś...

Co do meczu to wg. mnie AA bardzo dobrze ustawił drużynę. Kurek nie był tak obciążany atakiem jak Niemcy się spodziewali. Tak więc 3 punkty u nas bez zbytniego zmęczenia.
Oby tak dzisiaj było.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Antonella Hard Core »

Wymarzony początek Polaków bo tak należy uznać zdobycie trzech punktów z mocną druzyną Niemiec i nie ma tu co wytykać naszej drużynie mankamentów bo póki wygrywają krytyka jest nieco nie na miejscu. Wygranych należy chwalić więc ich chwalmy np. M.Kubiaka który był dla Niemców całkowitym zaskoczeniem, B.Kurek zagrał na swoim dobrym poziomie poniżej którego nie schodzi juz od paru spotkań, dobrze zagrali nasi środkowi którzy swoimi flotami robili więcej zamieszania niż większość mocno zagrywajacych Niemców (23 zepsute zagryki podopiecznych R.Lozano) a także w ataku i bloku robili to co do nich należy. Reszta drużyny zagrała na takim poziomie na jaki ich bylo stać w tym dniu i pomagali jak tylko mogli aby odnieść tą wygraną.
W innych spotkaniach pierwszego dnia D.Castellani nie zdołał ponownie ograć Francuzów w pierwszym meczu Mistrzostw Europy tak jak to miało miejsce przed dwoma laty kiedy prowadząc naszą reprezentacje ograł na otwarcie Trójkolorowych 3:1. Największą niespodzianką wczorajszego dnia napewno była wygrana Słowaków oraz skromna wygrana Czechów nad Portugalią która była bliska ogrania współgospodarzy mistrzostw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”