Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Fein »

figol pisze:Nie znam i niestety nie przekaże ale powiedz proszę dlaczego powinien ją mieć ?? Dla mnie osobiście to dość przeciętny wystawiacz na pewno nie najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy
Dyskutować o tym można, natomiast wygwizdanie zawodnika podczas przyznawaniu mu nagrody to buractwo na najwyższym poziomie i jeśli tego nie rozumiesz to nie wiem czy cię cisnąć czy ci współczuć. Nieco empatii.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: PH3N-x »

Bardzo się cieszę, że Serbowie wygrali. Za Włochami nie przepadam. Kurek dostał nagrodę, bardzo miło, choć myślałem, że jak już to większe szanse mają Żygadło albo Ignaczak. Ewidentnie odkryciem turnieju był Kubiak. Gość daje pozytywną energię do zespołu. Ivan jest świetny. Serbowie akurat nie mają problemu z tą pozycją. Starovic i nowy nabytek Skry powinni godnie go zastąpić w przyszłości.
Całe szczęście, że wygraliśmy z Rosją, bo dzięki temu zamknęliśmy usta Bułgarom.

Mirek Przedpełski jaki zadowolony, nawet zapomniał Drzyzgi przytulić, bo całą resztę wyściskał. Będzie impreza w hotelu, oj będzie.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kevinpsb »

Arff pisze:
figol pisze:
Fein pisze:Jeśli ktoś zna jakiegoś z tych kibiców, którzy gwizdali przy przyznawaniu nagrody Travicy, niech im przekaże, że są wieśniakami.
Nie znam i niestety nie przekaże ale powiedz proszę dlaczego powinien ją mieć ?? Dla mnie osobiście to dość przeciętny wystawiacz na pewno nie najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy
w takim razie kto? :)
Grankine, nawet Żygadło... Travica nigdy w życiu! To samo Kurek... najlepiej serwujący? Dzisiaj i wczoraj Savani zagrał więcej asów niż Kurek przez cały turniej. Dalej Bari, kolejna pomyłka. Kryjcie mnie bo sam sobie nie dam rady, tutaj każdy libero tylko nie on...
Dyskutować o tym można, natomiast wygwizdanie zawodnika podczas przyznawaniu mu nagrody to buractwo na najwyższym poziomie
Pełna zgoda... Buractwo które również pojawia się na polskich parkietach!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Erchembod »

Super - nooo... gratulacje dla naszych :) Cieszę się, i szczerze pisząc, dopiero ten medal sprawił mi autentyczną radość i satysfakcję.
Mam na myśli oczywiście porównanie z wcześniejszym brązem L*gi Ś****owej, który jakoś mnie niespecjalnie cieszył, a wręcz przeciwnie... Bo uważałem - i uważam - że zdobyliśmy go głównie (choć oczywiście nie jedynie, co od razu zaznaczam), dzięki "prawu" i przywilejom gospodarza (a tak! Czemu nigdy nie zdobyliśmy medalu LŚ, kiedy nie byliśmy gospodarzem tego turnieju? A przypomnę, że w tym roku mieliśmy brąz, ale przecież najlepsze wyniki w LŚ mieliśmy zazwyczaj właśnie wtedy, gdy graliśmy u siebie - co łatwo sprawdzić...) Ot, co.

Ale to już nieważne... To osiągnięcie, ten medal ME, jest bardzo ok.

Obowiązkowo wielkie brawa dla Serbów, oczywiście.

I jeszcze: zanim tu wszedłem, szybciutko rzuciłem okiem na kilkanaście wcześniejszych postów... A tam - nic, tylko radość i gratulacje dla chłopaków i Anastaziego. No. no - czyżby teraz już nikt go nie nazywał zdrajcą, oszustem i krętaczem? :D Ha,ha! Teraz Anastazi już jest ok, co nie? :)

No, no... szybko się uczymy:) Ale byłem niemal pewny, że tak będzie. Punkt widzenia zależy wszak od punktu siedzenia, a łaska kibiców na pstrym koniu jeździ...
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Przystojniak
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2008, o 18:04

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Przystojniak »

Cieszę się, że mam przyjemność (i możliwość) oglądania gry Ivana. Po zakończeniu kariery z pewnością będzie jednym z największych graczy, jacy kiedykolwiek uprawiali wyczynowo siatkówkę. Oczywiście nie mam na myśli jego wzrostu :P
Brawo reprezentacja Polski. Przyznam, że całe to kombinowanie u mnie osobiście wzbudziło niesmak, więc z sercem kibicowałem od półfinałów. Jest medal, jest dobrze !
Co do Jarosza, to fajnie, że chłopak pokazał na co go stać. Ja jak gra słabo, to go krytykuję, ale jak gra tak jak dzisiaj, to nie mam problemów, żeby "oddać cesarzowi co cesarskie" i wysoko ocenić jego występ. Widzę, jednak, że tu na forum taka postawa nie jest częsta i jego zaciekli oponenci teraz za bardzo nie wiedzą gdzie się podziać i wygadują bzdury :D
Awatar użytkownika
marcinbvb
Posty: 274
Rejestracja: 16 gru 2007, o 17:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kedzierzyn-Koźle

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: marcinbvb »

Fein pisze:
figol pisze:Nie znam i niestety nie przekaże ale powiedz proszę dlaczego powinien ją mieć ?? Dla mnie osobiście to dość przeciętny wystawiacz na pewno nie najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy
Dyskutować o tym można, natomiast wygwizdanie zawodnika podczas przyznawaniu mu nagrody to buractwo na najwyższym poziomie i jeśli tego nie rozumiesz to nie wiem czy cię cisnąć czy ci współczuć. Nieco empatii.
Kibice serbscy gwizdali na Włochów cały mecz. Poza tym Travica, urodził się w Chorwacji, a jak wiadomo Serbowie ich delikatnie mówiąc nie lubią i z tąd ta porcja gwizdów.

Ps. Takiego Jarosza chciałem oglądać w zeszłym sezonie!!! Szkoda że następny taki występ wyjdzie mu gdzieś za 15 meczy. ;)
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: PH3N-x »

Ten sezon we Włoszech może być przełomowy dla Jarosza. Umiejętności ma, może nie takie jak Wlazły, Milijkovic czy Michajłow, ale ma papiery na bycie naprawdę solidnym atakującym. Musi się chłopak przełamać w tej Italii, bo inaczej będzie tak jak w tym roku, pojedyncze mecze dobre.
Z perspektywy olimpiady i MŚ ciekawie wygląda rywalizacja na pozycji przyjmującego: Kurek, Kubiak, Bartman, Ruciak, Winiarski, Mika, Achrem, Ferens i środkowego: Możdżon, Nowakowski, Kosok, Pliński, Kadziewicz, Wiśniewski, Kłos, Hain.

Oby tylko nie było tak, że jak wrócą Winiar, Guma i Plina to od razu dostaną miejsce w składzie, bo może to zepsuć atmosferę w zespole.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: adi_tiger »

PH3N-x pisze: Oby tylko nie było tak, że jak wrócą Winiar, Guma i Plina to od razu dostaną miejsce w składzie, bo może to zepsuć atmosferę w zespole.
Oni już nie są potrzebni ...

I faktycznie brzydkie zachowanie poprzez gwizdy dla Włochów czy Travicy.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

Fein pisze: figol napisał(a):Nie znam i niestety nie przekaże ale powiedz proszę dlaczego powinien ją mieć ?? Dla mnie osobiście to dość przeciętny wystawiacz na pewno nie najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy

Dyskutować o tym można, natomiast wygwizdanie zawodnika podczas przyznawaniu mu nagrody to buractwo na najwyższym poziomie i jeśli tego nie rozumiesz to nie wiem czy cię cisnąć czy ci współczuć. Nieco empatii.
Wg. mojego mniemania to kibicie dali upust po prostu swojej dezaprobacie, i temu kolokwialnie mówiąc że nie dają robić się w balona, jeśli tego nie rozumiesz to wytłumaczę Ci to obrazowo. Podczas wczorajszego półfinałowego meczu Serbów z Rosją podczas tie-break sędzia nie zauważył piłki meczowej po bloku bodajże Michajłowa i przyznał wygraną Serbów czy kibice mimo błędu sędziego mają bić pokłony Serbom za zwycięstwo czy buczeć na arbitra i ostatnią decydującą akcję meczu ???
Tak samo i dzisiaj po prostu kibice nie dają robić się w balona i buczą na ewidentnie złą decyzję co do przyznania nagrody rozgrywającemu, zawodnikowi co najwyżej najlepiej wystawiającemu a na pewno nie rozgrywającemu, proste i logiczne ...
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: adi_tiger »

figol pisze: Wg. mojego mniemania to kibicie dali upust po prostu swojej dezaprobacie, i temu kolokwialnie mówiąc że nie dają robić się w balona, jeśli tego nie rozumiesz to wytłumaczę Ci to obrazowo. Podczas wczorajszego półfinałowego meczu Serbów z Rosją podczas tie-break sędzia nie zauważył piłki meczowej po bloku bodajże Michajłowa i przyznał wygraną Serbów czy kibice mimo błędu sędziego mają bić pokłony Serbom za zwycięstwo czy buczeć na arbitra i ostatnią decydującą akcję meczu ???
Tak samo i dzisiaj po prostu kibice nie dają robić się w balona i buczą na ewidentnie złą decyzję co do przyznania nagrody rozgrywającemu, zawodnikowi co najwyżej najlepiej wystawiającemu a na pewno nie rozgrywającemu, proste i logiczne ...
A jak wytłumaczyć gwizdy na Włochów ?
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Wojtek60 »

PH3N-x pisze: Oby tylko nie było tak, że jak wrócą Winiar, Guma i Plina to od razu dostaną miejsce w składzie, bo może to zepsuć atmosferę w zespole.
W mojej ocenie możemy być spokojni. Będą musieli ostro popracować i dużo pokazać.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: weary_skier »

Zasłużony złoty medal Serbów. Kibicowałem im, nie lubię Włochów głównie za ich ciągłe kwestionowanie decyzji sędziego i buraka w osobie trenera.

Nagrody indywidualne...bardzo dziwne. Kurek mocno na siłę. Jak już coś chcieli dac Polsce to dużo bardziej należało się to Igle lub Żygadle. Bari....zagrał w trzech meczach. No nic, to w końcu nie takie ważne.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Szczerze mówiąc, Bariemu dałbym nagrodę, ale dla najgorszego libero spośród tych 4 drużyn... Dla mnie ta nagroda to istne przegięcie, Bari nic takiego nie pokazał. Ignaczak ma prawo czuć się oszukany.
...
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Angulo »

No niestety Serbia mistrzem Europy. :D Nie wiem dlaczego, ale jakoś nawet Włochów bardziej lubię.
Mecz bardzo mi sie podobał, sporo siłowej siatkówki. Nie zgadzam sie co do Milijkowicia, bo wg mnie zagral nieco gorzej niż wczoraj, popełnił mimo wszystko sporo błędów. Serbowie w ogóle mieli sporo szczęścia: błędna decyzja w ostatniej kacji z Francją i Rosją, a w czwartym secie sędziowie okradli Włochow z 2 punktów. No i jeszcze ta mega fartowna zagrywka w trzecim secie...
Co do nagród to zdecydowanie nie zgadzam się z nagrodą dla Kurka. Ile on asów nabił? 3?4? No i co z tego, że bije mocno skoro w większości jego zagrywki sa dobrze przyjmowane albo kończą na siatce.
Dla mnie nie są to udane mistrzostwa. Praktycznie w każdym meczu moi faworyci przegrywali, czegos takiego już dawno nie przeżyłem. 8-) Ogromna szkoda Bułgarów, bo przez jedną wpadkę ze Slowacją i spryt Polaków stracili szanse na chociażby walke o medal.
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Asta »

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaka impra tam teraz jest :D:D
owca
Posty: 115
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: owca »

figol pisze:
Fein pisze:Jeśli ktoś zna jakiegoś z tych kibiców, którzy gwizdali przy przyznawaniu nagrody Travicy, niech im przekaże, że są wieśniakami.
Nie znam i niestety nie przekaże ale powiedz proszę dlaczego powinien ją mieć ?? Dla mnie osobiście to dość przeciętny wystawiacz na pewno nie najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy
Nie jestem pewien czy czasem gwizdy nie byly zwiazane z bałkańskim pochodzeniem Travicy i reprezentowaniem Włoch.
anty
Posty: 330
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:24
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: anty »

adi_tiger pisze:
figol pisze: Wg. mojego mniemania to kibicie dali upust po prostu swojej dezaprobacie, i temu kolokwialnie mówiąc że nie dają robić się w balona, jeśli tego nie rozumiesz to wytłumaczę Ci to obrazowo. Podczas wczorajszego półfinałowego meczu Serbów z Rosją podczas tie-break sędzia nie zauważył piłki meczowej po bloku bodajże Michajłowa i przyznał wygraną Serbów czy kibice mimo błędu sędziego mają bić pokłony Serbom za zwycięstwo czy buczeć na arbitra i ostatnią decydującą akcję meczu ???
Tak samo i dzisiaj po prostu kibice nie dają robić się w balona i buczą na ewidentnie złą decyzję co do przyznania nagrody rozgrywającemu, zawodnikowi co najwyżej najlepiej wystawiającemu a na pewno nie rozgrywającemu, proste i logiczne ...
A jak wytłumaczyć gwizdy na Włochów ?
tak jak uważam, że gwizdanie podczas ceremoni wręczania nagród jest jak najbardziej nie na miejscu i świadczy o niskim poziomie kibiców, tak trzeba przyznać, że włosi sobie na te gwizdy uczciwie zapracowali, na czele z ich trenerem.
o ile umiejętności siatkarskich nie można im odmówić, tak ich zachowanie w trakcie meczu sprawia, że choćbym nie wiem jak się starał, nie jestem w stanie wykrzesać ani odrobiny sympatii do tego zespołu
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: DC! »

Angulo pisze:Co do nagród to zdecydowanie nie zgadzam się z nagrodą dla Kurka. Ile on asów nabił? 3?4?
Kurek zaserwował na tym turnieju 9 asów. Nie chcę mi się sprawdzać, ile mieli asów inni zawodnicy, bo w necie są chyba tylko statystyki z poszczególnych meczów. Zbiorczych dla całego turnieju nie udało mi się znaleźć. Jednak generalnie uważam, że statystyki nie powinny być jedynym kryterium przy przyznawaniu nagród i Kurek nie zasłużył na nagrodę dla najlepiej serwującego, a przykładu, kto zasłużył bardziej, nie trzeba daleko szukać. Choćby Michał Kubiak. Może i zagrał mniej asów, ale serwował zdecydowanie bardziej regularnie i częściej sprawiał ogromne kłopoty w przyjęciu rywalom. Serwował w mojej opinii lepiej od Kurka.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Moim zdaniem nagrody powinny być jak najbardziej przyznawane na podstawie statystyk, ale nie suchej ilości asów, tylko wydajności zagrywki czy coś takiego, czyli uwzględniając te zepsute. Na kij komuś zawodnik, który zrobi 10 asów i zepsuje 90 zagrywek, czyli całą resztę? To samo z atakiem, efektywność a nie udane/całość * 100...
...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Pele »

Co do nagród indywidualnych to jak wszyscy wiemy co innego statystyki a co innego życie. Tak też jest moim zdanie w przypadku Bariego czy też kUrka !
Myślę że najmniej emocji wzbudziło MVP dla Ivana

ps.
Wiem że wszyscy się cieszą ale tak troszkę złośliwie zauważę że przecież Polska broniła tytułu mistrzowskiego a brązowy medal uznajemy za WIELKI sukces, bo tak to usłyszałem w TV. Coś jest chyba nie tak?? Fakt niby osłabieni ale np. Ruciak twierdził, że nikogo w reprezentacji nie brakuje!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: DC! »

Nagor pisze:Moim zdaniem nagrody powinny być jak najbardziej przyznawane na podstawie statystyk, ale nie suchej ilości asów, tylko wydajności zagrywki czy coś takiego, czyli uwzględniając te zepsute.
Ale nie chodzi tylko o to, czy zawodnik często popełnia błąd czy nie. Rolę moim zdaniem powinny też odgrywać inne rzeczy. W statystykach (przynajmniej tych, które się ukazują i które mamy okazje przejrzeć) nie widać np. jak trudne są zagrywki, które rywalom udaje się przyjąć. Serwis, po którym nie ma bezpośredniego punktu, ale rywale przyjmują na 6 metr albo na drugą stronę jest w statystykach zaznaczony tak samo jak balon, z którym przeciwnik nie ma najmniejszego problemu. Chyba, że byłyby to naprawdę rozbudowane statystyki - wtedy zgodziłbym się, że powinny one decydować przy przyznawaniu tych nagród.

Ty podajesz taki przykład:
Nagor pisze:Na kij komuś zawodnik, który zrobi 10 asów i zepsuje 90 zagrywek, czyli całą resztę?
To ja podam inny. Wg mnie lepiej serwuje zawodnik, który na 100 zepsuje tych np. 20 zagrywek, ale reszta będzie bardzo trudna niż taki, który na 100 nie zepsuje żadnej, ale praktycznie wszystkie będą przyjęte w punkt przez rywala.
Edyta

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Edyta »

Nie rozumiem nagrody atakującego dla Michajłowa. Miał 55% a Savani 64%. Tym bardziej, że Michajłow dostał aż dwie nagrody, choć nawet medalu nie ma. Savani, jedna z ważniejszych postaci całego turnieju bez żadnej nagrody indywidualnej. Podobno od Kurka też miał więcej asów, choć ja się jakoś nie mogę dogrzebać tych statystyk.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Nagor »

Ale nie chodzi tylko o to, czy zawodnik często popełnia błąd czy nie. Rolę moim zdaniem powinny też odgrywać inne rzeczy. W statystykach (przynajmniej tych, które się ukazują i które mamy okazje przejrzeć) nie widać np. jak trudne są zagrywki, które rywalom udaje się przyjąć. Serwis, po którym nie ma bezpośredniego punktu, ale rywale przyjmują na 6 metr albo na drugą stronę jest w statystykach zaznaczony tak samo jak balon, z którym przeciwnik nie ma najmniejszego problemu. Chyba, że byłyby to naprawdę rozbudowane statystyki - wtedy zgodziłbym się, że powinny one decydować przy przyznawaniu tych nagród.
Fakt, najlepsze byłyby rozbudowane statystyki, ale o tym zapomnijmy bo to za szybka gra na takie rzeczy. Ale to co proponujesz, czyli ocena "na oko" wiąże się z częstszym wyborem takich zawodników jak Bari, lub też z wyborem "gospodarskim". A od tego już wolę to co jest teraz - sprawa jest jasna i ciężej jest coś nagiąć, chociaż pamiętamy ten magiczny zawieszony w czasie i przestrzeni punkt Kurka podczas finałów LŚ :D
...
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1032
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: kanonier »

Może Jarosz powinien grać tylko w meczach o medale skoro wtedy wychodzi mu wszystko najlepiej?
Jeśli chodzi o zagrywkę Gruszki to nie tylko Rosjanin przyjął na drugą stronę ale jeszcze ktoś we wcześniejszych meczach ale nie pamiętam w jakim.
Jakby to zaśpiewał Zibi: "Mamy medala, Polacy, mamy medala" :D
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
siwy91
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 22:57

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: siwy91 »

Nie bądzmy naiwni nagrody indywidualne to tzw polityka gdyby Rosja wygrała z Serbami a niewiele jej brakowało nagrody byłyby zupełnie inne, tutaj panuje zasada dla każdego cos dobrego. I każdy coś tam dostał. Inna sprawa że skandalem jest to że europejska czwórka to notabene pierwsza piatka świata i nie dostaje kwalifikacji IO z automatu, niby kto ma tam zagrać? Serbia i Włochy powróciły do dawnej siły (Jastrzębski z Lasko może zamieszać) Polska pomimo jakby to powiedzieć nie optymalnego składu walczy i 4-ta jest z automatu w europie, Rosja zawsze faworyt pomimo potknięć pytam się, która drużyna w europie tak naprawdę może z nimi regularnie konkurować?
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: figol »

Mnie również nagrody indywidualne mocno dziwią panowie delegaci chyba zajmowali się wszystkim innym oprócz oglądania meczów na tych Mistrzostwach bo kilka z tych nagród jest dla mnie nie zrozumiała. No ale pewnie ja się nie znam. Przechodząc do meritum Travica najlepszym rozgrywającym ???
Wystawiającym może być najlepszym nawet na świecie nie tylko w Europie ( chodź też go za takiego nie uważam )ale na pewno nie rozgrywającym.
Bari libero ??? A to Ci dopiero dobre.
No i tutaj niestety przy mojej ogromnej wręcz sympatii dla tego chłopaka to ja bym Bartoszowi nie przyznał nagrody dla najlepiej serwującego, owszem poczynił ogromny postęp od tego czasu kiedy serwował w Skrze ale tutaj Savani wydaje mi się że był w tym elemencie najbardziej niebezpieczny dla swoich rywali, i to w kluczowych momentach spotkań jakie rozgrywali Włosi.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Pele »

Odnośnie nagrud indywidualnych z tego co mi się obiło o uszy z relacji w TiWi mówili,że nagrody indywidualne przyznają ORGANIZATORZY. Więc w zasadzie możemy se pogadać bo organizatorzy tak uznali i tyle!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: weary_skier »

Jakby to byli organizatorzy to Miljkovic powinien dostac nagrodę dla najlepszego libero. Żaden libero nie zdobył tylu punktów co on.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Wojtek60
Posty: 196
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 13:53
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: Wojtek60 »

kanonier pisze: Jakby to zaśpiewał Zibi: "Mamy medala, Polacy, mamy medala" :D
"Zaśpiewał" ale co istotniejsze odważnie zadeklarował przed turniejem widząc harujących kolegów na treningach.....
Erchembod pisze: .... tylko radość i gratulacje dla chłopaków i Anastaziego. No. no - czyżby teraz już nikt go nie nazywał zdrajcą, oszustem i krętaczem? :D Ha,ha! Teraz Anastazi już jest ok, co nie? :)
No, no... szybko się uczymy:) Ale byłem niemal pewny, że tak będzie. Punkt widzenia zależy wszak od punktu siedzenia, a łaska kibiców na pstrym koniu jeździ...

Nie do końca dla wszystkich OK i mnie "starego dziadka" osobiście na szczęście nic nie nauczył... Obserwując przez blisko pięćdziesiąt lat wydarzenia sportowe nabrałem dużo wcześniej wystarczającej pokory.... :P Na konia też wsiadać nie muszę , bo chłopcom kibicowałem zawsze i zawsze będę :P I strasznie się cieszę !!!
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Mężczyzn 2011

Post autor: DC! »

Nagor pisze:Ale to co proponujesz, czyli ocena "na oko" wiąże się z częstszym wyborem takich zawodników jak Bari, lub też z wyborem "gospodarskim".
Zgadza się, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Teraz pozostaje kwestia co kto lubi, a każdy może lubić co innego. Ty wolisz statystyki, ja wolałbym mimo wszystko ocenę na oko podpartą statystykami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”