Eliminacje ME 2015

luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Eliminacje ME 2015

Post autor: luck191 »

O organizacje ME w 2015r. starają się:
-Finlandii i Estonia
-Włochy i Bułgaria(http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... ac-me-2015)
Inni kandydaci nie są mi znani,ale raczej nie powinni się liczyć

Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby powierzenie tej imprezy Finlandii i Estonii,ale znając CEV organizacja powędruje do Włoch i Bułgarii
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

Od czwartku trwa Kongres CEV,w przeciągu dwóch dni zostaną wybrani gospodarze kolejnych ME w 2015r. i ME juniorek i juniorów w 2014
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ME 2015

Post autor: Kicu »

ME mężczyzn w 2015 zorganizują Włochy i Bułgaria. Natomiast ME kobiet Holandia i Belgia

http://www.cev.lu/News.aspx?NewsID=13578&ID=1

Niezbyt mnie cieszy ta Bułgaria. Oby syfu jakiegoś nie było z kibicami.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

Spodziewałem się tego wyniku,wcale mnie to nie dziwi.Bułgarzy sami by nie dali rady zorganizować ME mężczyzn w siatkówce,więc znaleźli sprzymierzeńca,którym okazali się Włosi.Wtedy stało się jasne,że ME w 2015r. powędrują do tych krajów,Bułgaria organizowała już dwukrotnie europejski czempionat,po raz ostatni w 1981r,a dla Włochów będą to czwarte mistrzostwa.Finowie czy Estończycy mają dużo słabszą pozycję w CEV,więc będą musieli jeszcze zaczekać,na razie dostali ME juniorek w 2014r,moim zdaniem w zamian za to ME w 2017 roku powędrują do tych dwóch państw.
We Włoszech turniej odbędzie się na Sycylii w Mesynie i Catanii,a w Bułgarii w Warnie,Sofii i Płodiw.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: hugo »

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to Włosi wzięli na siebie ciężar finansowy tej imprezy. Nie dostaną tych najważniejszych spotkań, więc nie mają interesu w tym aby płacić więcej.

PS.Budowa hala w Płowdiwie ciągnie się niemiłosiernie od dobrych 3 lat a do stanu surowego jeszcze daleko.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

hugo pisze:Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to Włosi wzięli na siebie ciężar finansowy tej imprezy. Nie dostaną tych najważniejszych spotkań, więc nie mają interesu w tym aby płacić więcej.

PS.Budowa hala w Płowdiwie ciągnie się niemiłosiernie od dobrych 3 lat a do stanu surowego jeszcze daleko.
Pewnie podzielili proporcjonalnie ciężar finansowy,miałem na myśli pozycję w Włochów w CEV,przez to wybór gospodarza był od początku przesądzony.
Co do hal,w Mesynie hala ma pojemność 4000,a w Catani 4500-5000,więc na meczach Włochów powinien być komplet,a na meczach w drugiej hali powinno być co najmniej 60% miejsc zajętych.Co do Bułgarii to może być ciężko zapełnić trybuny, na meczach w których nie gra Bułgaria,w Warnie jest 5500 miejsc,w Arena Armec,w której mecze finałowe między 12000-14000,jeśli Bułgarzy nie awansują do najlepszej trójki to na mecze przyjdzie maksymalnie 7000-8000tys. widzów,co i tak byłoby bardzo dobrym wynikiem.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: hugo »

Mam nadzieje, że duńsko-polskie ME wypracują jakieś rozwiązania organizacyjno-marketingowe, które sprawią, że Bułgarzy przyjdą na inne mecze niż tylko na te z udziałem swoich siatkarzy.

O ile ME 2013 mogą się wydawać lekkim kłopotem logistycznym to ME 2015 to już tragedia pod tym względem. Z tego co się orientuję to z Sycylii nie ma żadnych lotów do Bułgarii i trzeba najpierw udać się do Rzymu. Można jechać samochodem, ale te odległości są jak na Euro 2012...

Obyśmy mieli grupę w Bułgarii:)

Teraz wypada czekać na Eurovolley w Słowacji and Francji.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

hugo pisze:Mam nadzieje, że duńsko-polskie ME wypracują jakieś rozwiązania organizacyjno-marketingowe, które sprawią, że Bułgarzy przyjdą na inne mecze niż tylko na te z udziałem swoich siatkarzy.

O ile ME 2013 mogą się wydawać lekkim kłopotem logistycznym to ME 2015 to już tragedia pod tym względem. Z tego co się orientuję to z Sycylii nie ma żadnych lotów do Bułgarii i trzeba najpierw udać się do Rzymu. Można jechać samochodem, ale te odległości są jak na Euro 2012...

Obyśmy mieli grupę w Bułgarii:)

Teraz wypada czekać na Eurovolley w Słowacji and Francji.

U nas nie jest to tak strasznie skomplikowane ,nie przesadzaj,do Kopenhagi spokojnie można się dostać z Gdańska.Bułgarzy mogliby zorganizować ten turniej z Serbią,ale wybrali Włochów,a ci swoją fazę będą rozgrywać na Sycylii.CEV się zgodził na takie rozwiązanie,dla mnie to jest śmieszne,liczyłem na Finów i Estończyków,ale z europejską federacją jest ciężko się dogadać.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: hugo »

@luck

Oczywiście, że z Gdańska można się dostać do Kopenhagi, ale jest jeden problem.... ilość osób które mogą się udać z Gdańska do Kopenhagi via prom czy samolot jest znacząco ograniczona. Jeśli Polacy awansują do finałowej fazy to z pewnością zdecydowana większość będzie musiała jechać przez północne Niemcy.

Nie ma, że boli czy promem czy samochodem trzeba będzie spędzić ponad 12h w podróży. Fakt, że patrzę tylko pod naszym kontem, ale cóż poradzić.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2012, o 12:19 przez hugo, łącznie zmieniany 2 razy.
\
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: ME 2015

Post autor: OlaMleko »

Decyzja o organizatorach ME 2015 jest beznadziejna. Wiem, że teraz polecę stereotypami, ale ciężko zapomnieć o fatalnym systemie włoskim i fatalnej publiczności bułgarskiej. Poza tym, Włosi mogą się strasznie panoszyć i kłócić na meczach, a wszystko w akompaniamencie straszliwych gwizdów z trybun.
Obym się myliła, ale tak czy siak - ta wiadomość mnie nie zachwyciła.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: hugo »

Przyznanie Bułgarii ME 2015 może szokować z uwagi na to, że oblali swój organizacyjny test jakim było FS LŚ.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

Będzie kłopot z dostaniem się do Kopenhagi,ale gdyby finał był w Katowicach,też Polacy by mieli daleko,byłoby łatwiej,ale ilość kilometrów jest podobna.Pomysł Duńczyków z organizacją tej imprezy jest bardzo ciekawy,oni promują ten turniej,mecze finałowe na stadionie Parken. Przykładowo Włosi nic nie mają z tego,że ME odbędą się u nich,a Bułgaria gdyby zorganizowała turniej z Serbią,Rumunią,Grecją czy nawet z Macedonią to byłoby ciekawiej.Włosi organizowali MŚ mężczyzn w 2010,zorganizują MŚ kobiet w 2014,ME kobiet w 2011,ME mężczyzn w 2005,kompletnie nie rozumiem po co im to.Nie wpływa to na popularyzację piłki siatkowej,sponsorzy też się nie garną,nie przyjedzie więcej kibiców siatkówki,ci co tam byli to im wystarczy.

Co do systemu rozgrywek,jeśli każdy kraj w którym odbywa się turniej może tworzyć własną drabinkę turniejową,to wina stoi po stronie CEV i FIVB.Przy systemie na 16 państw nie powinno być problemu,a przy 24 na MŚ FIVB musi dążyć by na mundialu uczestniczyły 32 państwa.FIFA może więc niech FIVB i CEV też spróbują.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: hugo »

@luck

Zgadzam się z powiększeniem liczby drużyn na MŚ i jak rozumiem z prowadzeniem drabinki znanej z turnieju FIFA(a co za tym idzie znaczącej redukcji spotkań).

Na ME już nie mamy tej nieszczęsnej drugiej fazy grupowej. Jednak uważam, że granie tego turnieju w 8-9 dni i baraże to niezbyt fortunne rozwiązanie. Same baraże są może ok (każdy ma szanse do nich awansować), ale zbyt mało czasu do przygotowania się do 1/4.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

hugo pisze:@luck

Zgadzam się z powiększeniem liczby drużyn na MŚ i jak rozumiem z prowadzeniem drabinki znanej z turnieju FIFA(a co za tym idzie znaczącej redukcji spotkań).

Na ME już nie mamy tej nieszczęsnej drugiej fazy grupowej. Jednak uważam, że granie tego turnieju w 8-9 dni i baraże to niezbyt fortunne rozwiązanie. Same baraże są może ok (każdy ma szanse do nich awansować), ale zbyt mało czasu do przygotowania się do 1/4.
Podczas ME można wprowadzić jednolity system,rozstawiony tylko gospodarz,po fazie grupowej będzie faza pucharowa,bez baraży i innych dodatkowych rund.Turniej trwa 16dni.
Jednego dnia odbywają się trzy mecze,najlepiej w trzech różnych miastach,pierwsza faza trwa 8 dni,potem jeden dzień wolny,przez kolejne dwa dni trwa faza ćwierćfinałowa,dwa mecze dzienni,potem dwa dni wolne,jednego dwa półfinały,znowu dzień wolny i w ostatni dzień,mecz o 3 miejsce i finał.Hale byłyby bardziej zapełnione,to jest pewne,naprawdę da się zrobić ciekawy system
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: hugo »

@luck

bardzo dobry pomysł.
\
palestyna191
Posty: 20
Rejestracja: 3 lut 2010, o 08:49
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: palestyna191 »

A co do fazy finałowej ME 2013 w Kopenhadze : ma ktoś może jakieś namiary na jakieś tanie noclegi w tym mieście np. jakieś akademiki,internaty itp. ? bo ceny w hotelach zaczynają się od 60 euro za dobę a to trochę dużo.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: hugo »

\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

Kopenhaga jest dość drogim miastem,można również skorzystać z pól namiotowych,to byłaby najtańsza forma
http://www.national-geographic.pl/artyk ... zin/,tutaj macie artykuł co można zobaczyć w Kopenhadze w 48
hhttp://www.national-geographic.pl/artykuly/pok ... ktyczne/1/
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ME 2015

Post autor: Kicu »

Eh kuźwa... i w tym chorym kraju, jakim jest Bułgaria, mają odbyć się Mistrzostwa Europy 2015? :/
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... l_EDF9gb1c

Akcja podobno dopiero co miała miejsce. Filmik znaleziony na reklama konkurencyjnego serwisu. Naprawdę chyba trzeba jakiejś tragedii, żeby ktoś tam siedzący na stołku zrozumiał, że Bułgarii imprez międzynarodowych przyznawać nie można!
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

Zasady kwalifikacji do turnieju w 2015r.
http://www.polsatsport.pl/siatkowka/rep ... mbdBRA41oI
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

w eliminacjach do ME 2015 Polska zagra ze Słowenią,Łotwą i jedną z drużyn z 1 rundy,turnieje eliminacyjne odbędą się w Polsce i Słowenii
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: luck191 »

Turniej kwalifikacyjny do MS 2015 odbędzie się w Ergo Arenie
http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-tr ... ce,,2.html
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: ME 2015

Post autor: yanczylik »

czy ktoś wie czy mecze polaków el ME będą transmitowane na antenach Polsatu?
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: radek0389 »

Z pewnością będą transmisje na polsat sport.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: Chal »

Macedonia wygrała ze Szwecją 3:1 i będzie rywalem Polski, Słowenii i Łotwy w 2. rundzie. Oprócz tego grupy wygrały Mołdawia i Norwegia, ci drudzy ograli w tie-breaku Węgrów z Veresem, ale Madziarzy i Szwedzi również awansowali dalej jako dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2015

Post autor: weary_skier »

Ciekaw jestem jak na tle Polaków wypadnie nowy nabytek drużyny z Paryża Nikola Gjorgiew, który w rozegranych do tej pory meczach prezentował się bardzo dobrze. Jednak wyróżniać się na tle takich rywali jak Gruzja czy Azerbejdżan to żaden wyczyn.

Oczywiście najtrudniejszym rywalem w naszej grupie będą Słoweńcy, ale chyba jednak nie ma się czego obawiać skoro przegrali oni sparing z grającymi w dosyć eksperymentalnym składzie Serbawi z Brdjoviciem na rozegraniu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: Skrzypek »

weary_skier pisze:Oczywiście najtrudniejszym rywalem w naszej grupie będą Słoweńcy, ale chyba jednak nie ma się czego obawiać skoro przegrali oni sparing z grającymi w dosyć eksperymentalnym składzie Serbawi z Brdjoviciem na rozegraniu.
Rok temu też przegraliśmy sparing z Serbami z tym samym Brdovicem w składzie ;)
Ale poważnie. Myślałem, że Polska jako reprezentacja aspiruje do medalu MŚ. Czy my naprawdę mamy obawiać się Słowenii?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ME 2015

Post autor: weary_skier »

Skrzypek pisze: Rok temu też przegraliśmy sparing z Serbami z tym samym Brdovicem w składzie ;)
Co chwały obu reprezentacjom nie przynosi.
Ale poważnie. Myślałem, że Polska jako reprezentacja aspiruje do medalu MŚ. Czy my naprawdę mamy obawiać się Słowenii?
Jeśli miałbym na cokolwiek stawiać pieniądze to prędzej postawiłbym na jednorazową wpadkę ze Słowenią niż na medal MŚ.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: OldTimer »

Skrzypek pisze: Rok temu też przegraliśmy sparing z Serbami z tym samym Brdovicem w składzie ;)
Brdjović w wygranym przez Serbów sparingu nie grał. Grał w pierwszym meczu,w którym z tego co pamiętam wygraliśmy. W drugim faktycznie przegranym meczu rozgrywał Jovović.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ME 2015

Post autor: Skrzypek »

OldTimer pisze:
Skrzypek pisze: Rok temu też przegraliśmy sparing z Serbami z tym samym Brdovicem w składzie ;)
Brdjović w wygranym przez Serbów sparingu nie grał. Grał w pierwszym meczu,w którym z tego co pamiętam wygraliśmy. W drugim faktycznie przegranym meczu rozgrywał Jovović.
Tak dla porządku. Jovovic rzeczywiście rozpoczął drugi sparing, ale został zmieniony i to właśnie Brdovic spędził większość czasu na boisku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”