Eliminacje ME 2015

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: krzysiu »

Jak graliśmy g... to gramy gó...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze: Nie obraź się, ale nużące się robi, gdy musisz (tzn. ja muszę) kolejny raz się powtarzać. Giba i Dante, czym byli starsi i słabsi, tym coraz mniejsza była ich rola w reprezentacji. Dante nic nie grał w 2009 i 2011 roku, a Giba - w 2010 i 2012, a nawet gdy grali, to Vissotto i Murilo trzymali grę Brazylii na skrzydłach. W Londynie jeden był tylko uzupełnieniem wyjściowego składu, a drugi już w ogóle rezerwowym. Rola 31-letniego Winiarski (rok temu chociażby) w porównaniu np. do 2006 roku ... jest jakimś cudem co najmniej tak duża, jak nie większa, bo Kurek przyjmuje jak przyjmuje.
Nie mam zamiaru sie obrażać. Zwyczajnie tej logiki nie rozumiem. Twierdzisz, ze ci zawodnicy mieli marginalna rolę. Byc może, ale jednak byli. Dlaczego ?
Poza tym, prawdą byłoby to co piszesz, gdyby Winiar miał oznaki słabosci fizycznej. Ja takiej słabosci nie widzę, a przynajmniej nie takiej, która upowazniałaby tłumaczenia kiepskiego przyjecia. W ataku nikt cudów nie wymaga.
Cóz, możemy zawsze pozostaź przy swoich stanowiskach.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: hubert »

lucass90 pisze:
hubert pisze:IO porażka, ME porażka.
A wcześniejszych trzech imprez czemu nie wymieniłeś? Takie to typowo polskie... Jak coś wygrywamy, to przypadkiem, a jak przegrywamy, to najlepiej wszystko spalić i zaorać.
Chyba LŚ 2012 nie liczysz ?
Na ME jak jest "drabinka" pod nas to ok. Inaczej "do widzenia".
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Odp: Eliminacje ME 2015

Post autor: StanLee »

Abdullo pisze:Dla przypomnienia, gramy ze Słowenią, napiszę jeszcze raz Słowenią!!!
A ja nie piszę o tym meczu. Oczekiwania wobec Winiara, komentarze dotyczące Winiara po ostatnich ME, nasze nie mające wiele z rzeczywistością oczekiwania medalu na MŚ w jakimś stopniu sprowadzają się do tego o czym piszę...
grzegorzg pisze:Twierdzisz, ze ci zawodnicy mieli marginalna rolę. Byc może, ale jednak byli. Dlaczego ?
Winiar też powinien być, bo jest w stanie być bardzo użytecznym zawodnikiem. Tak jak Dante i Giba. Ale tak jak Dante i Giba, nie jest w stanie grać jak za najlepszych lat, może wróci do formy na MŚ, ale to na zasadzie ''może'' a nie ''musi''... Gdybyśmy mieli rzeczywiście skład na medal MŚ, to Winiar pełniłby inną rolę. Dobrze, że odpocznie w czasie LŚ. Mnie to się wydaje, że to po prostu zmęczenie materiału...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: KadrO »

hubert pisze:
lucass90 pisze:
hubert pisze:IO porażka, ME porażka.
A wcześniejszych trzech imprez czemu nie wymieniłeś? Takie to typowo polskie... Jak coś wygrywamy, to przypadkiem, a jak przegrywamy, to najlepiej wszystko spalić i zaorać.
Chyba LŚ 2012 nie liczysz ?
Na ME jak jest "drabinka" pod nas to ok. Inaczej "do widzenia".
hubert zawsze słynął za sceptycznego w poglądach względem naszej reprezentacji (oczywiście, bez urazy). Tak jak już wspominałem, Polska zdecydowanie nie jest faworytem imprez, aczkolwiek w topie się mieści i mieścić będzie. Nie zmieni tego jedna, dwie, czy parę pojedynczych spotkań, choćby dzisiejsze. ;)

Gra słaba, ale dajcie sobie spokój już z tym płaczem. :D
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: hubert »

Transmisję urwało. Wygrali ? :] :]
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: grzegorzg »

Niestety, nie podobają mi się reakcje i sposób prowadzenia drużyny przez Antigę.
StanLee pisze:Winiar też powinien być, bo jest w stanie być bardzo użytecznym zawodnikiem. Tak jak Dante i Giba. Ale tak jak Dante i Giba, nie jest w stanie grać jak za najlepszych lat, może wróci do formy na MŚ, ale to na zasadzie ''może'' a nie ''musi''... Gdybyśmy mieli rzeczywiście skład na medal MŚ, to Winiar pełniłby inną rolę. Dobrze, że odpocznie w czasie LŚ. Mnie to się wydaje, że to po prostu zmęczenie materiału...
Widzisz, faktycznie jest to nużące ponieważ nigdy nie zroumiem, dlaczego gracz klsay Winiara miałby miec problemy z utrzymaniem przyjecia nawet przy Kurku. I tym sie róznimy. Demontaż przyjęcia Winiara rozpoczęła Resovia w 2012, a w reprezentacji bodaj od IO. I tyle. Jest wielu zawodników, którzy - mimo braków motorycznych zwiazanych z wiekiem czy kontuzjami, nie obizyli tak drastycznie lotów w tym elemencie. Tyle z mojej strony.
Matius

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Matius »

Myślałem, że Wlazły po playoffach odblokował się psychicznie i wróci do odważnego ataku po kierunkach czy po bloku... Niestety z tej formy nic nie zostało, może odpoczynek coś pomoże. Czapa na Kurku z piłki przechodzącej przebijanej palcami to kwintesencja tego meczu, miejscami grali jak juniorzy. No cóż, przyda się zimny prysznic bo te uśmieszki nawet po zepsutych akcjach już zaczynały irytować. Atmosfera musi być ale na boisku nie powinno być wybaczania i śmiania się ze swoich błędów, a determinacja do poprawiania się.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Abdullo »

No cóż, dzisiejszy wynik można porównać do wygłupów Resovii w Lidze Mistrzów z Budvą. Niby walczyli ale wynik to wstyd.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Ewa6 »

Zatorski jest zawsze koszmarnie spóźniony w obronie
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Lineczka »

Fatalna gra naszej drużyny. Ledwo wygrali 2 seta a później było coraz gorzej. Styl gry koszmarny a i podejście do meczu i motywacja pozostawiające wiele do życzenia. Samo się nie wygra. Męczyłam się razem z nimi oglądając ten mecz.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Pele »

JA tylko przeczytałem wypowiedź Drewnialdo że jada po trzy wygrane to już miałem złe przeczucia. Ale nie sądziłem że aż tak dobrze zagramy. W zasadzie na każdej pozycji pokazaliśmy jak nie powinno się grać na przeciętnym poziomie europejskim
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: madlark »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, o 19:57 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - nie spamuj!
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Wymiatashi »

Macedończycy chyba znaleźli swoje najlepsze na daną chwilę ustawienie.
Simovski na ataku, a Gjorgiev na przyjęciu. Znacznie większa siła w ofensywie i przede wszystkim dwóch zawodników do których można posyłać piłki, a nie liczyć tylko na Gjorgieva.

Już w trakcie pierwszego meczu z Łotyszami takie ustawienie zaczęło nieźle funkcjonować, ale przegrali 1:3. Dzisiaj jednak pewne zwycięstwo 3:0.

Ciekawe jak to będzie wyglądać przeciwko Polakom czy też Słoweńcom, którzy jednak dysponują lepszą zagrywką od Łotyszy.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: sb.slav »

StanLee pisze:Rzeczywistość jest taka, że 31-letni Winiar - i to ten kontuzjogenny Winiar po słabych dwóch ostatnich sezonach, ma z marszu wejść do szóstki i trzymać całe przyjęcie.
Miało być inaczej, tylko Kubiak połamał dłoń. Rzeczywiście powoli jego rola w kadrze miała się chyba zmieniać od tego sezonu. Nie rozdzieraj szat, to wypadek losowy z tą kontuzją MK, Winiarem nikt nie miał zamiaru orać w tegorocznych rozgrywkach reprezentacji. I dobrze, że Antiga to najwyraźniej widzi(chociaż taka jego zaleta, że przyklepuje pomysły Blaina) i stawia(a raczej nie ma wyjścia) odważnie na odmłodzenie naszego zespołu. Wprowadzenie Kubiaka do 6, Kłosa, Drzyzgi, Zatorskiego poważnie obniżyło średnią wieku kadry i rozwiązało od biedy problemy, o których piszesz.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: adamow »

Witam.
Mam drobny problem. Zaraz sobie ustawie nagrywanie o 19 meczu Polska - Łotwa bo wyjeżdżam i nie będę mógł zobaczyć awansu naszych orłów na żywo ale nie mogę znaleźć na którym kanale Polsat będzie transmitował to spotkanie. O 19 na Polsat Sport HD jest wpisany mecz jakichś słabszych drużyn Bułgaria - USA nie wiem czy to nie pomyłka, może to tam będzie Polska - Łotwa? Mógłby ktoś lepiej zorientowany napisać w którym kanale będzie transmisja?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Skrzypek »

adamow pisze:Witam.
Mam drobny problem. Zaraz sobie ustawie nagrywanie o 19 meczu Polska - Łotwa bo wyjeżdżam i nie będę mógł zobaczyć awansu naszych orłów na żywo ale nie mogę znaleźć na którym kanale Polsat będzie transmitował to spotkanie. O 19 na Polsat Sport HD jest wpisany mecz jakichś słabszych drużyn Bułgaria - USA nie wiem czy to nie pomyłka, może to tam będzie Polska - Łotwa? Mógłby ktoś lepiej zorientowany napisać w którym kanale będzie transmisja?
Nie będzie transmisji. Słoweńcy nie produkują sygnału z dzisiejszych i jutrzejszych meczów.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Chal »

adamow pisze:mecz jakichś słabszych drużyn Bułgaria - USA
:D
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Elgarten »

adamow pisze:Witam.
Mam drobny problem. Zaraz sobie ustawie nagrywanie o 19 meczu Polska - Łotwa bo wyjeżdżam i nie będę mógł zobaczyć awansu naszych orłów na żywo ale nie mogę znaleźć na którym kanale Polsat będzie transmitował to spotkanie. O 19 na Polsat Sport HD jest wpisany mecz jakichś słabszych drużyn Bułgaria - USA nie wiem czy to nie pomyłka, może to tam będzie Polska - Łotwa? Mógłby ktoś lepiej zorientowany napisać w którym kanale będzie transmisja?
Niestety nie ma transmisji dzisiejszego meczu. Szkoda, że nie widzę też żadnej powtórki z wczorajszego spotkania, bo nie mogłem obejrzeć na żywo.

Moim zdaniem nie można gadać, że porażka ze Słowenią to wstyd. Jest tam kilku zawodników wysokiej klasy i jak widać starczyło na naszych orłów. Przed I turniejem można było przeczytać lekceważące głosy kibiców(również na tym forum) o grze Słoweńców. Teraz ci eksperci mogą sobie posypać głowę popiołem. Przed meczem większe szanse dawałem Polakom, ale tylko dlatego że nie było u rywali Pajenka. Oba zespoły na tym etapie są na porównywalnym poziomie, co pokazało też starcie we Wrocławiu.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: kibic_siatki »

Co mieli zrobić- czyli awans to wykonali z jednym meczem zapasu. Nad stylem nie ma co się rozwodzić- jutro można potrenować nietypowe ustawienia.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Adamo88 »

Słowenia namęczyła się z Macedonią. A Holendrzy zbierają baty od Rumunów, przynajmniej na tą chwile.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Lineczka »

Najważniejszy jest awans a drużynę powinno się oceniać po meczach w LŚ i to nawet niekoniecznie tych pierwszych.Wczoraj pograł Bociek, w statystykach nasi zawodnicy wyglądali nieźle. Nie przywiązuje większej wagi do tych spotkań, bo je po prostu należało wygrać by awansować na ME. Wpadka ze Słowenią się przydarzyła, styl był fatalny. Bywa. Taki jest sport.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Noworoczny »

- Zobacz, jaki wielki zimniok!
Powiedział Egleskalns do Celitansa, wskazując na piłkę marki Mikasa.
Ale nie to nie był zimniok, ani nawet nie piłka, a tylko kamień.
Nie ma zimnioka, nie ma Mikasy, nie ma awansu do baraży, nie ma nawet Celitansa. Są tylko halucynacje z niedożywienia i śmierć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Chal »

Niespodziewanie Szwedzi prowadzeni przez Nilssona (wczoraj z Białorusią dostał... 79 piłek) mogą jutro wyprzedzić Turcję i tym samym jej kosztem awansować do 3. rundy kwalifikacji. Muszą tylko na Duńczykach zdobyć o 2 punkty więcej, niż Turkowie z Białorusią. Sęk w tym, że gospodarze drugiego turnieju prowadzą z Danią już 2:0 i brakuje im seta do zapewnienia sobie awansu, więc mogą jutro nie grać na maksa. Swoją drogą świetnie w tureckiej ekipie prezentuje się przymierzany do Chemika Gungor.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: Chal »

No i udało się Szwedom osiągnąć to, o czym pisałem, tym samym Turków zabraknie na kontynentalnym czempionacie. Co więcej, Nilsson i spółka trafili na chyba najłatwiejszego (przynajmniej na papierze) z możliwych rywali, Estonię. Pozostałe pary trzeciej rundy utworzą Portugalia ze Słowenią oraz Holandia z Hiszpanią. Te mecze jednak dopiero za rok.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: pewniak »

Wrzucam tutaj, bo nie chce zakładać nowego tematu.
Niby jeszcze nie zaczęliśmy obecnego sezonu ligowego, a ja juz o przyszłorocznym, ale...
Może mi ktoś przedstawić jak mogą wyglądać przyszłoroczne rozgrywki w naszej lidze, biorąc pod uwagę PŚ w dniach 8-23 września oraz ME w dniach od 9-18 października? Zaczniemy w listopadzie?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: SerCos »

Pewnie zaczną w listopadzie.

W 2011 roku sezon zaczął się 29 września, a pomiędzy 7 a 8 kolejką był miesiąc przerwy. 7 kolejka była rozegrana 4 listopada, a 8 kolejka 9 grudnia.

Gorzej, że jest liga rozszerzona i nie będzie kiedy grać, bo w tygodniu LM, a sezon pasowałoby skończyć wcześniej przed Igrzyskami.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: pewniak »

SerCos pisze:Gorzej, że jest liga rozszerzona i nie będzie kiedy grać, bo w tygodniu LM, a sezon pasowałoby skończyć wcześniej przed Igrzyskami.
Do takiej konkluzji właśnie zmierzało moje pytanie.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: mbor3k »

SerCos pisze:Gorzej, że jest liga rozszerzona i nie będzie kiedy grać, bo w tygodniu LM, a sezon pasowałoby skończyć wcześniej przed Igrzyskami.
Jeśli władze pójdą po rozum do głowy, to po prostu zrezygnują z przydługiej fazy play-off i zagrają tylko zespoły 1-4 i 5-6 o europejskie puchary. Można zrobić półfinały drużyn 1. i 4. oraz 2. i 3. w miastach 1. i 2. zespołu - kto wygrywa ten gra finał, przegrany o 3. msc-e, albo np. w Krakowie "final four" - półfinały, mecz o 3. msc-e i finał.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
pomoc
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 18:08

Re: Eliminacje ME 2015

Post autor: pomoc »

Nie mam pojęcia gdzie umieścić to pytanie ...
Czy istnieje możliwość (jeśli tak to gdzie ) obejrzenia meczu Polska-Macedonia z dnia 25.05.2014 ?
Runda druga Eliminacji ...
uprzedzając na ipli jest mecz z 17.05 a mi chodzi o ten z 25.05 gdzie Mika doznał kontuzji ... pomoże ktoś?
czy w ogóle jest możliwe obejrzenie tego meczu po tak długim czasie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”