Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

narrator90
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:55
Płeć: M

Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: narrator90 »

Jak sądzicie czy mamy szanse na medal, mimo absencji Piotra Gruszki i Mariusza Wlazłego ??? Czy brak tych dwóch filarów polskiej reprezentacji moze miec istotny wpływ na kocowy efekt walki polaków o mistrzostwo europy? ??? Osobiście uważam iż brak obydwu to duże osłabienie. Mariusz gdy jest zdrowy i w formie jest nie do zastąpienia, a Piotrek jest w koncu kapitanem zespolu który zawsze pobudzał chlopaków do walki. Jak myślicie kto zostanie kapitanem na czas mistrzostw Europy??
Kurzy
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 01:20
Płeć: M

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: Kurzy »

Jest to bardzo duze oslabienie tak jak wyzej bylo napisane Mariusz jak jest w formie to jest nie do zatrzymania !!! i jest bardzo wazna postacia naszej reprezentacji. Piotrek to kapitam w ciezkich momentach potrafi podniesc druzyne i kilkoma akcjami odmienic losy spotkania.Bedzie trudno ale nie wszystko stracone. Moim zdaniem kapitanem zostanie albo Guma albo Swider.
reda
Posty: 95
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 03:58
Płeć: M

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: reda »

Mecz z Bułgarami wyglądał dobrze; Guma robił na rozegraniu bajery, dużo grania środkiem przód i na plecy oraz szybkie piłki na skrzydła gubiły blok przeciwnika.Podobnie było w 2 setach z Francją a potem coraz gorzej zwłaszcza odbiór a to jest podstawa. Mecze można obejrzeć w necie na żywo Eurosport.fr.volleyball
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: mewa »

Wszystko tak naprawdę zależy od dyspozycji ich zmienników.

Szymański wiele potrafi, niestety wciąż jest zawodnikiem chimerycznym. W jakiej formie jest Prygiel to nawet on sam nie wie :)
Obawiam się, że przy obecnej dyspozycji Rosjan, Francuzów, Niemców ciężko będzie o jakikolwiek sukces. A przecież mogą się obudzić jeszcze Serbowie i Bułgarz. Wg mnie szans nie ma żadnych, ale chętnie się miło rozczaruje.
paw98
Posty: 45
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:45
Płeć: M
Lokalizacja: Domaradz
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: paw98 »

Miałem okazje ogladac obydwa mecze w turnieju we Francji.W meczu z Bułgarami wygladało to naprade dobrze,swietna zagrywka,dobry blok i Grzesiek konczyl wiekszosc ataków.Niestety w meczu wczorajszym nie wygladalo to dobrze Grzesiek nie byl juz tak skuteczny byl blokowany raz po raz.W 3 secie Lozano zrobil zmiany za Szymanskiego wszedl najpierw Prygiel potem Kurek ale nie wygladalo to lepiej:nie konczyli duzo ataków oraz byli podbijani.Podsumowując bedzie ciezko bez Wlazłego i Gruszki no ale miejmy nadzieje ze forma Grzeska wzrosnie i bedzie bardziej regularny
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: redinho »

Ocena wczorajszego wejścia Prygla i Kurka nie powinna mieć miejsca, bo gdy wchodzili na parkiet było już po meczu.
Brak Wlazłego jest oczywiście zauważalny, Gruchy brakować będzie trochę mniej, ale ja myślę, że i tak mamy powody do "szczęścia w nieszczęściu" bo przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: co by było gdyby to Guma nie mógł zagrać w Moskwie?
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: matiz99 »

To są jedni z najlepiej atakujących zawodnikó na świecie.Bez nich bedzie bardzo ciężko.Ale może to zmobilizuje naszych srebrnych chłopaków :) Będzie bardzo ciężko ale nie niemożliwie.
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: mewa »

matiz99 pisze:To są jedni z najlepiej atakujących zawodnikó na świecie.
Z całym szacunkiem dla zawodnika, ale chciałbym przypomnieć, że rozmawiamy o Piotrze Gruszce. Może to jeden z najlepiej atakujących zawodników Skry, ale z pewnością nie świata. g mnie lepszy z niego przyjmujący niż atakujący, ale ja zauważam, że z upływem czasu na siatkówce znam się coraz mniej :)
Awatar użytkownika
volley_rch
Posty: 8
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:55
Płeć: M

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: volley_rch »

Owszem to duża strata ale i tak będzie szansa na medal przecież Prygiel i Kurek to też dobżi zawodnicy
Prawda????
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2007, o 08:23 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: *"dobżi" - forma poprawna - "dobrzy"
Marteczkaaa16
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:27
Płeć: K

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: Marteczkaaa16 »

Kurek jest strasznie młodym zawodnikiem ma zaledwie 19 lat i to jest dla niego duże wyzwanie. Prygiel to mi sie zdaje ze na dłuższą metę nie da rady. I z jego strony to może pomoc jedynie zagrywka. Ale to moje zdanie.

Wiadomo Gruszka i Wlazły są zawodnikami których nie da sie zastąpić, ale w naszej reprezentacji są równie dobrzy chłopcy i pokażemy ze nawet bez 2 kluczowych zawodników zdobędziemy medal na ME. :P
Agatka:)
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:41
Płeć: K

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: Agatka:) »

Od tego właśnie mamy Grześka Szymańskiego i Roberta Prygla, by zastąpić Mariusza. Występ Grześka na ME może mu się pozwolić wybić do pierwszej szóstki, o ile zagra na maksimum swoich możliwości. Bo bądź co bądź, ale uważam, że Mariusz jest do zastąpienia. Ostatnio nie był w formie, a przecież tacy zawodnicy nie nadają się na większe imprezy. Więc urlop powinien mu dobrze zrobić. Jeśli chodzi o Piotrka Gruszkę.. strata. Niemała!! Wystep na MŚ miał bardzo udany, sezon raczej też, później LŚ i Memoriał Wagnera - spisywał się dobrze. A co najważniejsze, gra równo! Talent Bartka Kurka na pewno zaprocentuje w przyszłości, a obecne treningi z kadrą też na pewno swoje robią, jednak brak mu jeszcze doświadczenia i obawiam się, że może nie podołać.

Wspaniałym pomysłem trenera Lozano było powołanie Marcina Wiki na zgrupowanie. Chłopak na Uniwersjadzie był najlepszym zawodnikiem z polskiego zespołu, bo ponoć jest w bardzo wyskoiej formie, z tego co mówił Paweł Woicki w wywiadzie. I myślę, że może Marcin godnie by zastąpił Piotrka..

Jaki wniosek? Medal jest możliwy. Nawet bez Gruszki i Wlazłego. Wiadomo, że ich zdrowie jest najważniejsze. A od tego mamy przecież rezerwowych, by ich zastępowali. Przypomnijcie sobie mecz z Rosją w MŚ.. tak tragicznie było. I to właśnie Grzesiek Szymański w najważniejszym momencie zastąpił Mariusza! Kto wie, czy byśmy przywieźli jakikolwiek medal, gdyby to Szampon został na boisku. Ale nie ma co gdybać, jesteśmy wicemistrzami świata i mam nadzieję, że z Rosji przywieziemy złoto :)
Nikola Grbic
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:37
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: Nikola Grbic »

ojj ten nasz admin coś bardzo sceptycznie podchodzi do sprawy ... :] ja bym tak szybko naszych zawodników nie skreślał... Mariusza będzie bardzo ciężko zastąpić, ale Piotrka Gruszkę na pewno godnie zastąpią Świder,Winiar czy Bąku ... Pomyślcie co by się stało gdyby Guma nie pojechał :o wtedy byśmy mogli zapomnieć o medalach ... spokojnie Zagumny poradzi sobie z prowadzeniem gry a jeśli będzie miał dobre przyjęcie to zapewne maksymalnie będzie wykorzystywał środkowych żeby odciążyć Szymańskiego i innych ...
Awatar użytkownika
gejsza_ta
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: K
Lokalizacja: k. Zielonej Góry

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: gejsza_ta »

Polak potrafi,tyko musza sami sobie uswiadomic ze moga wygrac.Grzeskiek Szymanski jest przeciez świetnym zawodnikiem i udowodnił że może z powodzeniem zastapic Wlazłego podczas meczu z Rosja na Ubiegłorocznych MŚ.Mamy tez dobra pare przyjmujacych,Bakiewicz jest dobrym zmiennikiem,a Kurek jest jeszce młody i moze sie pokazac naprawde z dobrej srtony,byleby tylko i on miał forme i bedzie dobrze :D
Awatar użytkownika
p_p_paulina
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:39
Płeć: K
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: p_p_paulina »

Według mnie brak Wlazłego w kadrze nie jest żadnych uszczerbkiem na poziomie gry naszych, bo Grzesiu Szymański jest jego doskonałym zamiennikiem. A co do Gruszki to mam mieszane uczucia, ale pamiętajmy, że każdy z naszych przyjmujących prezentuje naprawdę wysoki poziom i zmienników w razie czego nam nie brak :)
W moim sercu jeden klub - Jastrzębie!!!
wloneta
Posty: 47
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:51
Płeć: K

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: wloneta »

Trzeba sobie teraz przypomnieć słowa Lozano, który wiecznie w wywiadach podkreśla że mamy równie grającą 12 ...
I tu się zgodzę z trenerem wiadomo że każda strata zawodnika nie jest dobra, ale cóż ... Uważam że nasi mają szanse na medal, wiadomo że będzie ciężko, ale czy kiedyś było lekko ?? Grzesiu sobie poradzi jest klasowym zawodnikiem nie raz to pokazywał czy w reprezentacji czy w Jastrzębskim i czy w sezonie był gorszy od Wlazłego ...
Brak Piotrka może wpłynąć na psychikę zawodników, ale nie są oni młodzikami także poradzą sobie.

NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
Nieważny jest wynik, ale musimy wygrać


NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
twardoglowy
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:16
Płeć: M

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: twardoglowy »

Moim zdaniem w europie mocniejsza od nas jest tylko Rosja co nie znaczy ze nie mozemy ich pokonac.
Medal bedzie tylko jaki?
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: PaStKa »

wloneta pisze:NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH

I to powinno być mottem na ME. W Polsce jest kilkunastu zawodników na światowym poziomie i mimo, że odpadli nasz kapitan i pierwsza strzelba(przynajmniej teoretycznie) to stać nas na wszystko.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: chrison »

paw98 pisze:W meczu z Bułgarami wygladało to naprade dobrze,swietna zagrywka,dobry blok i Grzesiek konczyl wiekszosc ataków.
to chyba ogądalismy inne mecze. albo dla Ciebie słowo "większosc" oznacza skutecznosc w ataku na poziomie 30% :o
YA$IU
Posty: 18
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:28
Płeć: M
Lokalizacja: Chróścina Nyska
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: YA$IU »

Wg mnie brak Wlazłego i Gruszki to ogromna strata dla naszego zespołu. Jakoś nie widzę na tej pozycji Szymańskiego....co prawda ma czasami przebłyski formy, ale ogólnie jest niezbyt dobrze....o Pryglu nie wspomnę....nadwaga na pozycji atakującego nie wróży sukcesu... Ale zawsze kibicuję naszym chłopakom i wierzę w medal na ME
wloneta
Posty: 47
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:51
Płeć: K

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: wloneta »

[quote="YA$IU"]Wg mnie brak Wlazłego i Gruszki to ogromna strata dla naszego zespołu. Jakoś nie widzę na tej pozycji Szymańskiego....

Ja tam myśle że Grzesiu sobie poradzi ... to jest ogromnie doświadczony siatkarz. Nie atakuje on tak efektownie jak Mariusz ale nie to się liczy. Są to zawodnicy grający na zbliżonym poziomie. Może jest między nimi róznica jak Mariusz jest w formie a teraz tej formy nie miał i nie mówie tu o meczach jak łapały go skurcze tylko o tych gdy grał całe mecze. Naprawdę Grzesiek jest od niego gorszy ? Moim zdaniem nie.

A może jeszcze wyjdzie nam to na dobre Mariusz dowie się co mu jest Piotrek sobie odpocznie chłopak gra z 10 lat bez odpoczynku ileż można. Przed Pekinem siły zregeneruje.

Może to dla chłopaków będzie dodatkowa motywacja by w Moskwie udowodnić że są drużyną która ma 12 graczy a nie tylko 7.
Nieważny jest wynik, ale musimy wygrać


NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
Awatar użytkownika
volley_asia
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:06
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn/koło Uranii

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: volley_asia »

Chociażby mecz z Rosja pokazał, ze Grzesiek jest bardzo wartościowym zawodnikiem i wcale nie gorszym od Mariusza. Oczywiście Mariusz to młodość i siła napędzająca, ale widocznie trzeba będzie wykorzystać głównie doświadczenie. Piotrka też będzie brakowało, bo w tym sezonie w przeciwieństwie do poprzedniego był w formie. Ja myślę, ze szanse na medal mamy tym bardziej, ze nie jesteśmy jedyną drużyną, której ubyło wartościowych zawodników. Nasz zespól musi tylko sam w to wierzyć, dlatego ten turniej we Francji był bardzo ważny. Mentalna przewaga i siła jest bardzo ważna, ale myślę tez, że musimy zmienić podejscie do tych Mistrzostw. Nie pompowac balonika i oczekiwać wielkiego sukcesu, bo nie ma tu Brazylijczyków (oczywiście data finały jest niezwykle symboliczna dla naszej ekipy - 16 wrzesień). Imprezą najważniejszą, do której przygotowuje zespół Lozano to IO i biorąc pod uwagę kontuzje najważniejsze jest to, zeby po prostu walczyli, nie ważne co ugrają.
Sport jest młodością świata
UWAGA!! Rudy kiwa!
Możemy działać na zasadach demokratycznych, ale rację bedę miał zawsze ja. H.Wagner
MarekSLU

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: MarekSLU »

Dlaczego nie.

Grzegorz Szymański mógłby zastąpić Mariusza Wlazłego.
Na drugie miejsce Bartosz Kurek.
wloneta
Posty: 47
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:51
Płeć: K

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: wloneta »

No właśnie finał 16 ... Jak ja bym chciała żeby oni w nim zagrali, motywacji im braknąć nie powinno. Bo mają dla kogo grać.
Nieważny jest wynik, ale musimy wygrać


NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
Natalia
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:36
Płeć: K
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: Natalia »

Czy bez Szampona i Górala damy radę?..
Wszytko lezy w psychice Naszych chłopaków i ich mentalności.Fakt kontuzja Gruszki i problemy zdrowotne Wlazłego nie podnoszą ich na duchu,ale....Liczy sie cala druzyna,6 ciał<na boisku>i jedna myśl:Walczyc i wygrać!" a to naprawde duzo.Choć odczują brak dwoch filarów druzyny,to mysle,ze bedzie to dla Nich sprawdzian.W koncu będzie mógł sie pokazac Grzegorz Szymanski i Bartosz Kurek.Sprawdzian bedzie tez dla pozostałych chłopaków-muszą nauczyć sie wygrywac bez Szampona i Gruszki.
Zreszta są jeszcze kibice-ktorzy beda trzyamc kciuki;)To tez powinno pomoc.
Prawde powiedziawszy nie wątpie w mozliwosci pozostalych chłopaków i myśle że są gotowi powalczyc o medale;).
W koncu bardzo bym tego pragnęła,16 września odbęda sie finały...ale 16 września to takze wyjatkowy dzień dla mnie,zresztą jak i dla wszytskich kibiców siatkówki.To niezapomniany dzień-dzień śmierci niezapomnianego człowieka.Kogos ważnego w moim zyciu...A to będzie podwójna motywacja dla chłopaków....

Zycze im powodzenia,i pokazanai ,ze reprezentacje tworzy 12,a nie 2 graczy.Choć nie podważam talentu i wkładu obu nieobecnych zawodnikow;)!

" Kto wygra mecz?POLSKA!Kto?POLSKA!kto?POLSKA POLSKA POLSKA!!!!"
"Trener spojrzał na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki"
Łukasz Płuciennik (Canal+)
alli
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:51
Płeć: M

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: alli »

wiara czyni cuda, więc wierzmy w naszych chłopców !!! ale cud nie bądzie nam potrzebny jeśli zawodnicy którzy polecą do moskwy zagrają na swoim wysokim poziomie przypominam że w skład reprezętacji polski wchodzą takie gwiazdy jak Paweł Zagumny , Sebastjan Świderski , czy młody ale świetnie grający w tym sezonie Michał Winiarski ,nasi środkowi są wręcz znakomici,słabsze występy to sprawa taktyki nie można grać na wysokiej formie przez miesięc jeśli chce się zdobyć złoto to szczytowa forma musi przyjść na finały tak grają brazylijczycy wię uczmy się od mistrza !!!!!!!
vani
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:53
Płeć: K

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: vani »

szczerze mówiąc boje się że nie bedzie miał kto zastąpić Piotrka Gruszki :/
Wiadomo jest jeszcze Bartek Kurek i Michał Bąkiewicz, ale mi chodzi też o wsparcie psychiczne [tak mi sie wydaje ;P].
O Szampona się nie martwię. Mamy Gela ! ;D
Winiar^Dante^Winiar^Zagumny^Winiar^ Rouzier^Winiar^Pierre xD
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: hubert »

Wobec braku Gruszki albo to będzie turniej Świderskiego albo całość zakończy się klapą. NIe przypominam sobie ważnego meczu w którym Sebastian grałby od początku do końca nie zmieniany. Sorry, ale Sebastian jest dobry na zespoły pokroju Tunezja, Japonia, Argentyna, Holandia. Z silniejszym rywalem nie radzi sobie i to w ważnych momentach: 2 lata temu półfinał z SCG w LŚ, rok temu w meczu z Rosją, tegoroczny mememoriał mecz z Niemcami. I wtedy właśnie za niego wchodził Gruszka. A teraz kto to zrobi ? Bąkiewicz ? Kurek ? -> ten pierwszy nigdy nie był wirtuozem w ataku a ten drugi jeszcze za młody.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: chrison »

vani pisze:O Szampona się nie martwię. Mamy Gela ! ;D
odnoszę wrażenie, ze mało kto oglądał ostatnie mecze w Paryzu (byc moze spowodowane to tym iz nie pokazywała tego turnieju zadna polska stacja telewizyjna). moge smialo powiedziec iż Grzesiu jest obecnie naszym najslabszym punktem w całej reprezentacji. mam nadzieje, ze nie zostane odebrany jako jakiś przeciwnik Grzesia - jest to bardzo miły człowiek jednak to jak wykonuje swój zawód jest oceniane przez innych i z tym kazdy zawodowy siatkarz musi sie liczyc.
osobiscie nie wierze w "odrodzenie" Grzesia w ataku, choc bardzo bym tego chciał. o ataku Roberta Prygla nie wiem czy jest sens rozmawiac - to dobry zawodnik na ligę a nie na poziom reprezentacyjny.
natulcia
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:21
Płeć: K

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: natulcia »

Nie ma co ukrywać,że brak tych dwóch zawodników jest dużym osłabieniem dla naszej drużyny,ale mimo wszystko myśle,że poradzimy sobie bez nich.Uważam,że wobec braku podstawowego atakującego,Paweł Zagumny powinien kierować więcej piłek do naszych środkowych,którzy są naszą wielką bronią,aby nie "zamęczyć" Grześka Szymańskiego,który ,z calym szacunkiem dla niego i jego umiejętności,nie jest w stanie sam unieść ciężaru gry,tak,jak to nieraz robił Wlazły.Ale wierzę,że damy radę:)
Nina-najna
Posty: 19
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 11:08
Płeć: K
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bez "Górala" i "Szampona", czy damy rade?

Post autor: Nina-najna »

Oczywiście brak Mariusza Wlazłego i Piotra Gruszki na ME jest w pewnie stopniu osłabieniem drużyny, ale nie można mówić, że nie damy sobie rady. Grzegorz Szymański jest doświadczonym zawodnikiem, ale tak naprawdę dobrze pokazał się na meczu z Rosją na MŚ, teraz to już nie jest ta forma co dawniej, a wiadomo, że atakujący powinien być w znakomitej formie i dyspozycji. Bartek Kurek jest młody, jeszcze ma czas na "porządną" siatkówkę, ale teraz jest jeszcze wg mnie za młody na takie poważne imprezy. A temat Roberta Prygla- zbyję milczeniem...
Czy mamy szansę? Oczywiście, że mamy szansę, przy optymalnej formie wszystkich zawodników, zwłacza Pawła Zagumnego, a jeżeli Michał winiarski będzie w wysokiej formie to myślę, że rozegrania do Michała będą punktowały w kluczowych momentach. Wiadomo, że bez zagrywki niewiele się ugra, ale w wypadku Polaków lepiej zaserwować słabo, żeby piłka przeszła, niż mocno, żeby uderzyła w siatkę i taka jest prawda. Trzeba wierzyć, przede wszystkim wierzyć, że damy radę, bo myślenie o tym, że bez dwóch zawodników nie mamy szans, jest zgubne. W końcu gra szóstka, nie dwójka, tylko dlaczego akurat to muszą być atakujący? Miejmy też nadzieję, że myślenie naszych przeciwników o naszym osłabionym zespole, zgubi ich. Damy radę! ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”