Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: grzegorzg »

Arff pisze:Swoją drogą... wy też mieliście wrażenie, że Muzaj został zajechany i we wczorajszym meczu z Rosją, ale i tym z Serbią, oddychał już rękawami i grał dużo słabiej niż na początku?
Przecież to prosta konsekwencja beznadziejnego odbioru.
Nie obserwuję siatkówki juniorskiej. Zgadzam się jednak - przynajmniej na podstawie tych kilku meczy/setów, które obejrzałem - z tym, co napisałeś wyżej. Szkoda, że nie mieli zawodnika, który przytrzymałby przyjęcie. Mogliby grać o wysokie cele.
A swoją drogą musi tkwić gdzieś luka w szkoleniu lub selekcji, jesli mamy taki problem z zawodnikami solidnie przyjmującymi. Może nawet tylko w szkoleniu, skoro także bywają duże problemy z dograniem piłek.
Matius

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Matius »

Zgadzam się, że mimo wszystko jest w tej grupie kilka rodzynków, ja byłem zaskoczony jakością pewnych elementów i grą niektórych zawodników na przestrzeni całego turnieju. Mogliby wygrać ten turniej gdyby mieli lepsze przyjęcie. Swoją drogą wyglądało to jakby nasi juniorzy nie byli tak zaangażowani w grę jak w poprzednich meczach, właściwie to wyglądali jak seniorzy w meczu z Rosją na IO, grali aby dograć, a radości ani walki do upadłego nie było. Jak widać i seniorzy i juniorzy mają ten problem, co mogło być tego przyczyną? Psychika?
Zbigy
Posty: 14
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:56
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Zbigy »

Arff pisze:..

Swoją drogą... wy też mieliście wrażenie, że Muzaj został zajechany i we wczorajszym meczu z Rosją, ale i tym z Serbią, oddychał już rękawami i grał dużo słabiej niż na początku? :)
Myślę że może nie tyle został zajechany (nie widać było po nim jakiegoś dramatycznego zmęczenia), co został b. dobrze rozpisany przez Rosjan. Graliśmy przecież z nimi już parę razy w tym roku, dod. nasze rozegranie w tym meczu było uproszczone do granic możliwości. Przez pierwsze 3 sety praktycznie każda piłka mniej lub bardziej sytuacyjna kończyła się świeczką do Muzaja, który po drugiej stronie miał podwójny a czasami potrójny blok. A że Rosjanie trochę centymetrów mają...

Ale generalna refleksja po meczu i tej fazie turnieju jest umiarkowanie optymistyczna. Odpadliśmy bo zabrakło nam ludzi na przyjęciu, a wiadomo że bez tego nie da się ugrać niczego poważnego. Pozytywne jest natomiast to że mamy 2-4 fajnych chłopaków (Muzaj, środkowi, Janusz) którzy dobrze rokują na przyszłość.

Myślę też że nie powinniśmy się łudzić że w przyszłości nasza siatkówka młodzieżowa będzie świeciła taka sukcesy jak kiedyś. Niestety nie mamy tak dużej populacji młodzieży jak np. w Rosji, ani jakiegoś super systemu szkolenia, tak żeby wyselekcjonować dobrych graczy na każdą pozycję i mieć równą silną drużynę. Myślę że trzeba się cieszyć, jeżeli w każdym roczniku będziemy mieli 2-3 utalentowanych graczy którzy w przyszłości zasilą seniorską reprezentację i w tym kontekście imo jest OK.
dioralop
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2012, o 23:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: dioralop »

Zgadzam sie ze wszystkimi uwagami powyżej i wszyscy podkreślacie słaby odbiór - i to prawda ale podstawa to także zagrywka. W naszej drużynie może 2 zawodnikow potrafi silnie zaserwować. Niestety zagrywka floopem nie kłuje tak przeciwnika jak powinna na tym poziomie, na którym znajduje się dziś światowa siatkówka. Silny i kierunkowy serwis musi być trenowany i wpajany w psychikę młodych siatkarzy, dokładnie jak robią to Włosi czy Rosjanie. Bez tego nie da sie wygrywać najważniejszych turniejów.

Pozdrawiam.
Zbigy
Posty: 14
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:56
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Zbigy »

dioralop pisze:Zgadzam sie ze wszystkimi uwagami powyżej i wszyscy podkreślacie słaby odbiór - i to prawda ale podstawa to także zagrywka. W naszej drużynie może 2 zawodnikow potrafi silnie zaserwować. Niestety zagrywka floopem nie kłuje tak przeciwnika jak powinna na tym poziomie, na którym znajduje się dziś światowa siatkówka. Silny i kierunkowy serwis musi być trenowany i wpajany w psychikę młodych siatkarzy, dokładnie jak robią to Włosi czy Rosjanie. Bez tego nie da sie wygrywać najważniejszych turniejów.
Ja bym tak nie skreślał serwów flotem. To naprawdę silna broń - jakby nie było w kluczowym momencie pierwszego seta meczu z Rosją, zawodnik rosyjski zdobył 5-6 pkt z rzędu zagrywką typu flot. Nie wiem czy to nie rekord jakiś;-). Czyli da się, tylko trzeba to umieć robić. A u nas ten flot strasznie prosty - zdecydowana większość przyjmowana przez Rosjan na palce w punkt.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Arff »

Spokojnie... jak FIVB zakaże przyjmować pierwszą piłkę palcami, to cały świat będzie zagrywać floatem :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
anip
Posty: 14
Rejestracja: 22 sie 2012, o 20:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: anip »

Brawo!!! Juniorzy wygrali z Niemcami 3:1 i grają jutro o 5 miejsce, ale już wiadomo ,że biorą udział w przyszłorocznych eliminacjach do Mistrzostw Świata
Matius

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Matius »

Nie wiem czy to dzień konia, ale czemu wcześniej nie grał Maruszczyk? Zdobył 5 asów, a w ataku 83%, wprawdzie wykonał tylko 6 ataków ale wszedł dopiero pod koniec, przyjęcie też miał niezłe. Poza tym świetnie rozgrywał Janusz, być może zdobędzie nagrodę dla najlepszego sypacza.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: kevinpsb »

Matius pisze:Poza tym świetnie rozgrywał Janusz, być może zdobędzie nagrodę dla najlepszego sypacza.
Skandalem będzie jak tej nagrody nie dostanie pewien Belg... U nas o nagrodę najlepiej atakującego (%) mogą ubiegać się Muzaj i Łapszyński, ale też nie sądzę by mieli szansę.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Matius

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Matius »

Czemu skandalem? Belga widziałem tylko w meczu z nami i oczywiście był wyróżniającym się zawodnikiem, ale Janusz też jest bardzo dobrym sypaczem. No i jakby nie patrzeć to Belg ma lepsze przyjęcie niż Janusz i przez to ma większe pole do popisu.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: dreamer »

Arff pisze:...Nie wiem Dreamer czy zauważyłeś, ale nasza drużyna, właśnie walczyła z tymi najlepszymi w Europie i przegrała tę walkę zaledwie o włos, bo oba przegrane mecze, oddaliśmy dopiero po tie-breaku... A przypominam, że w tym roczniku europejczycy zdominowali Mistrzostwa Świata Kadetów(w pierwszej 6tce, były tylko 2 zespoły spoza europy Kuba i Argentyna, kolejno na 3cim i 5tym miejscu), więc można sądzić, że graliśmy i walczyliśmy również z czołówką światową w tym roczniku :)...
Zauważyłem, że walka z tymi druzynami które na tym turnieju są była bardzo trudna - nawet w tych meczach, w których pozornie (po wyniku punktowym) wydawałoby się, że nasi rywali roznosili w pył. Chodzi mi też o to, że w kategoriach młodzieżowych kwestia przynależności lub nie do czołówki światowej (czy europejskiej) jest zdecydowanie bardziej skomplokowana niż w seniorach. Wystarczy jak zobaczysz sobie co w tych mistrzostwach pokazali ubiegłoroczni MŚ Serbia lub które miejsce mieli Rosjanie i np. Brazylijczycy. Warto też pamiętać, że nas na tamtych mistrzostwach po prostu nie było, a spośród 16 uczestników aż 10 było spoza Europy. Wydaje się więc, że przesadzasz jeżeli chciałbyś nasze ewentualne szanse w rywalizacji na MŚ wnioskować na podstawie tego, co Polacy pokazali (jeszcze jeden mecz przed nimi) na odbywających się ME.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: hugo »

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie brak transmisji z 1/2 to wielki minus dla organizatorów. Pamiętam, że na Białorusi było wiele meczów transmitowanych w necie.Fakt, że z kamery zza pleców, ale zawsze coś.
\
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Arff »

dreamer pisze:Zauważyłem, że walka z tymi druzynami które na tym turnieju są była bardzo trudna - nawet w tych meczach, w których pozornie (po wyniku punktowym) wydawałoby się, że nasi rywali roznosili w pył. Chodzi mi też o to, że w kategoriach młodzieżowych kwestia przynależności lub nie do czołówki światowej (czy europejskiej) jest zdecydowanie bardziej skomplokowana niż w seniorach. Wystarczy jak zobaczysz sobie co w tych mistrzostwach pokazali ubiegłoroczni MŚ Serbia lub które miejsce mieli Rosjanie i np. Brazylijczycy. Warto też pamiętać, że nas na tamtych mistrzostwach po prostu nie było, a spośród 16 uczestników aż 10 było spoza Europy. Wydaje się więc, że przesadzasz jeżeli chciałbyś nasze ewentualne szanse w rywalizacji na MŚ wnioskować na podstawie tego, co Polacy pokazali (jeszcze jeden mecz przed nimi) na odbywających się ME.

dreamer
Ja tylko zwracam uwagę, że w tym roczniku Europa dominowała na świecie i nie ma najmniejszych podstaw żeby sądzić, że nasi juniorzy nie są w stanie walczyć z czołowymi zespołami w Europie i na świecie, skoro... własnie się to działo na tych MEJ... już mniejsza o ten świat, bo w młodzieżówce czołówka nie jest nigdy wykrystalizowana i dzieje się to zwykle w każdym turnieju z osobna, co zresztą podkreśliłeś, ale pisanie, że naszych juniorów nie stać, na walkę z czołowymi zespołami Europy, to jakiś absurd... bo byliśmy o włos od awansu do półfinału, wygraliśmy w tie-breaku ze zwycięzcą naszej grupy i dzisiejszym finalistą... Z całą pewnością mogę również stwierdzić, że 3 pierwsze zespoły naszej grupy- Włochy, Belgia i Polska, to ekipy prezentujące bardzo wyrównany poziom i o zwycięstwie jednych, bądź drugich, decydowały szczegóły...

Mecz z Rosją to zupełnie inna historia... Rosjanie już o nic nie grali, bo pożegnali się z turniejem nieco wcześniej, a my musieliśmy wygrać i to za 3 pkt... Świadczy o tym koniec pierwszego seta, gdy nasi chłopcy roztrwonili wysoką przewagę i przegrali...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
anip
Posty: 14
Rejestracja: 22 sie 2012, o 20:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: anip »

Nasi juniorzy zajęli w MEJ 6 miejsce i należy im pogratulować nikt z komentatorów na forum nie siedzi z nimi tam w Gdyni i nie wie co się tam naprawdę dzieje, ja uważam ,że to duży sukces i uszanujmy to a za rok zobaczymy jak ułożą się siły w drużynach, ilu z nich będzie jeszcze grało i czy są w stanie się jeszcze bardziej rozwinąć czy już mają "swój sufit" w tym wieku wiele się dzieje łącznie z tym, że niektórzy jeszcze rosną i ich koordynacja jeszcze jest wystawiana na wiele zmian każdego dnia. a dla juniorów BRAWA za walkę i życzę dalszych sukcesów i zdrowia.
Matius

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Matius »

Nie ma sensu krytykować naszych juniorów bo są to młodzi zawodnicy którzy jeszcze mogą się rozwinąć, więc powiem tylko, że przede wszystkim muszą pracować nad przyjęciem i zagrywką, jak i również techniką. Szkoda było Bednorza jak skręcił kostkę bo co nie dostał to skończył, mógł odwrócić losy meczu z Rosją. Powodzenia w przyszłości chłopaki.
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: picaporte »

Ależ Marco Bonitta cieszył się ze złotego medalu swoich chłopaków. Radość była taka jakby co najmniej medal olimpijski zdobyli. Trzeba przyznać, że temu trenerowi juz troche wiecej siwych włosów i zmarszczek przybyło od czasu gdy zajmował sie naszymi drogimi paniami. Dobrze go wspominam. Był udział w finale WGP, w Olimpiadzie w Pekinie. Były też i zgrzyty, ale wyniki miał.
Prezes Przedpełski powiedział w jednym z wywiadów przed ostatnim meczem z Rosjanami, że poziom naszej juniorskiej reprezentacji znajduje sie w pierwszej ósemce tych mistrzostw. Troche sie zdziwiłam tą wypowiedzią. Myślałam, że oczekuje czegoś więcej. Potem dodał, że widzi kilku chłopaków w tej drużynie, których za kilka lat zobaczymy w seniorskiej kadrze. Nie wiem czy tutaj zaś za bardzo przed szereg nie wyleciał. Chyba, że te słowa miały za zadanie dodatkową mobilizację tych młodych zawodników do ciężkiej pracy.
riki tiki tak!
Streeter
Posty: 7133
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Streeter »

Naszym problemem nie są juniorzy, tylko trenerzy... Ryś, Nawrocki... Nie zdziwię się, jak po Jacku przyjdzie Stelmach... Gdybyśmy zatrudnili dla juniorów prawdziwego trenera, z pewnością wyniki byłyby dużo lepsze.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: compact »

Streeter pisze:Naszym problemem nie są juniorzy, tylko trenerzy... Ryś, Nawrocki... Nie zdziwię się, jak po Jacku przyjdzie Stelmach... Gdybyśmy zatrudnili dla juniorów prawdziwego trenera, z pewnością wyniki byłyby dużo lepsze.
No chyba nie spodziewałes sie, ze jakikolwiek trener ich nauczy w 3 miesiace podstawowych elementow rzemiosla siatkarskiego. Rezende i Alekna nic by nie dali w przypadku takiego Wosia, ktory przyjmować dołem floatow po prostu nie umie i nieudolnie stara sie brać wszystko na palce. On jest libero, wiec naprawde tragedia, ale to samo prezentuje reszta przyjmujacych. Ba, oprocz rozgrywajacych to reszta ma problem z wystawieniem pilki z pola...

Szkolenie lezy i kwiczy, a doklejanie do reprezentacji przed turniejem mistrzowskim profesjonalnego badz co badz trenera, z nadzieja, ze ten wyczaruje cos z niczego to albo chwytanie sie brzytwy albo po prostu debilizm.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Arff »

Z niczego? :o Po raz kolejny apeluje o trochę zdrowego rozsądku... ci chłopcy zawalili jeden mecz... Wygrali z zespołem, który wygrał ten turniej i nie ustępowali umiejętnościami obu ekipom, które zagrały w finale... A tutaj się pisze, że szkolenie leży... w 2002 roku, rok przed wygranymi mistrzostwami świata, nasz zespół zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Europy i coś takiego strasznego się stało? A wg mnie, ten rocznik, ma zdecydowanie lepszy skład, niż ten z Winiarskim i Wlazłym...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: PvK »

Arff pisze:Z niczego? :o Po raz kolejny apeluje o trochę zdrowego rozsądku... ci chłopcy zawalili jeden mecz... Wygrali z zespołem, który wygrał ten turniej i nie ustępowali umiejętnościami obu ekipom, które zagrały w finale... A tutaj się pisze, że szkolenie leży... w 2002 roku, rok przed wygranymi mistrzostwami świata, nasz zespół zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Europy i coś takiego strasznego się stało? A wg mnie, ten rocznik, ma zdecydowanie lepszy skład, niż ten z Winiarskim i Wlazłym...
Nie zapominajmy też, że zabrakło nam 2 przyjmujących - Łukasika i Kaczyńskiego, a prócz libero to właśnie obok Łapszyńskiego brakowało nam wartościowego gracza.
anip
Posty: 14
Rejestracja: 22 sie 2012, o 20:59
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: anip »

mecze z MEJ w Gdyni zostały zarchiwizowane na stronie PZPS w zakładce reprezentacje/juniorzy/audio-video, można pooglądać jeszcze raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”