Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Matius

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Matius »

No i piękna wygrana 3:2, w tie-breaku zmiażdżeni Włosi blokiem. Czy ktoś orientuje się mniej więcej jakie drużyny wyróżniają się wśród juniorów, bo jak do tej pory widziałem tylko Belgię i Włochy, i były to bardzo solidne ekipy. No i Muzaj 32 punkty ;)
Loszek
Posty: 582
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Loszek »

Całe szczęście, że chłopaki wyciągneli ten mecz. Teraz wygrać za 3 pkt oba następne i awans zapewniony. Serbia w słabej formie, a z Rosją już wygraliśmy przed ME, więc szanse są.
Swoją drogą Kuba Woś przejdzie chrzest na przyjęciu na treningach w Resovii.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Bartex »

Świetna sprawa oglądać drużynę z orzełkiem na piersi, która pokazuje męski charakter i walczy do końca.
Wielkie brawa dla chłopaków, bo źle weszli w mecz, ale potrafili wrócić do poziomu, który w tie-breaku pozwolił im zmiażdżyć Włochów. Teraz dwa kluczowe mecze i powinniśmy bić się o medale !

Wie ktoś jak wygląda sprawa przynależności klubowej Maćka Muzaja ?
Nasz atakujący niesamowicie wypromuje się po tym turnieju. Ma papiery na duże granie, tylko żeby nie był kolejnym Hebdą, po którym też wiele sobie obiecywałem.

Co do Wosia to przyznać trzeba, że jest chyba najsłabszym zawodnikiem pierwszej szóstki.
A gdyby naszą parę przyjmujących tworzyli Łukasik i Łapszyński to moglibyśmy bić się o najwyższe cele. Strasznie szkoda Piotrka ...
ja wam mówię - jest dobrze.
Zbigy
Posty: 14
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:56
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Zbigy »

Piękna, jak piękna, ale na pewno szczęśliwa. Przez 2 pierwsze sety nic nie zapowiadało happy endu. Później z seta na set coraz lepiej, ale ile w tym naszej dobrej gry, a ile słabości Włochów, to wolę nie dociekać. A generalnie nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale nasi chłopcy jakoś mizernie wyglądają na tle innych ekip (a przynajmniej Włochów i Belgów) i myślę tu nie tylko o aspekcie fizycznym, ale też wyszkoleniu technicznym. Widać to szczególnie mocno na pozycji przyjęcia.

Ale wracając do meczu - kolejne świetne zawody Muzaja. W pewnych momentach wyglądało to wręcz jak mecz M.Muzaj vs Italia. Środkowi dziś średnio, dawał radę Ł. łapszyński. Janusz dzisiaj moim zdaniem trochę zbyt schematycznie.
A i nasz treneiro, imo nie pomaga zawodnikom. Chyba nie da się tak łatwo przełożyć dorosłej siatkówki na juniorów - myślę o zmianach libero, którzy nie koniecznie sobie radzili z taką sytuacją, czy wysyłanie w końcówkach setów na zagrywkę nierozgrzanego Maruszczyka. Chłopak na pierwszy rzut oka wygląda jakby już przepraszał za błąd. Efekt 4 wejścia w ostatnich 2 meczach - 4 zepsute zagrywki w kluczowych momentach spotkania.

Zobaczymy co dalej, generalnie nie jestem optymistą, no ale obym się mylił;-).
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: kevinpsb »

Przyjęcie ale i te prostsze elementy jak dogranie stoją na fatalnym poziomie. Nie wiem czy to stres czy brak czucia... Szkoda że te ME nie były 2 miesiące wcześniej. Taki Muzaj, Łapszyński, Nowakowski i Królicki pewnie już by się przygotowywali do sezonu Plusligowego...

Co do Muzaja to z tego co kojarzę jest zawodnikiem Gwardii Wrocław.

Co do Belgów najśmieszniejsze jest to że z nami mecz im wygrał rozgrywający, który wręcz ośmieszał naszych blokujących.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: hugo »

@Matius

Zwróciłbym uwagę na HIszpanów, którzy grają w Randers. Andres Villena to świetnie zapowiadający się zawodnik, sypacz Trinidad także. Dla mnie są tu jednym z faworytów. Hiszpanie mają bardzo dobre szkolenie (Palencia) i widać to owocuje. To, że zdobyli wice MŚ (2011) to nie jest przypadek.
\
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: krzysiu »

W pierwszej szóstce graliby pewnie Kaczyński i Łukasik , ale obydwaj mają kontuzję.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: PvK »

krzysiu pisze:W pierwszej szóstce graliby pewnie Kaczyński i Łukasik , ale obydwaj mają kontuzję.
A piłka przyjmowana była by w buraki. Ale fakt z 1przyjmującym(Łapszyński) niczego się nie wygra
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: grzegorzg »

kevinpsb pisze:Co do Muzaja to z tego co kojarzę jest zawodnikiem Gwardii Wrocław.
To już trzecia nadzieja polskiej siatkówki na solidnego młota - po Gromadowskim i "półatakującym" Jaroszu - z Wrocławia. ;)

Czy możecie mi przypomnieć, jaki jest limit wieku międzynarodowych rozgrywek juniorskich ? Czy to jest 20 lat ukończone w roku rozgrywania imprezy, czy do czasu jej rozpoczęcia ?
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: lipton »

W europie junior to U-20, kadet U-18. Na świecie odpowiednio U-21 i U-19. Decyduje rok urodzenia (czyli np. w wypadku ME juniorów grają Ci, którzy rocznikiem mają 19 i mniej lat).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: hugo »

Hiszpania wygrała 3:0 z Bułgarami i pewnie awansowali do 1/2, to z kolei otworzyło bardzo szeroko drzwi dla Turków, bo muszą wygrać za 3pkt z Grecją.


Obstawiam półfinaly:
Hiszpania - Polska
Turcja - Włochy
\
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: akukuk »

Gramy jeszcze z Serbią i Rosją. A nie będą to łatwi przeciwnicy. Każdy punkt może okazać się bezcenny, bo kandydatów do wyjścia z grupy, w której znajdują się nasi juniorzy, jest kilku. I całkiem prawdopodobne jest, że na ostateczne rozstrzygnięcie możemy czekać do ostatniego meczu. Najmocniejsi wydają się Belgowie, grają naprawdę skutecznie i myślę, że to oni są faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Mam nadzieję, że Polakom też się to uda i znajdziemy się w czwórce mistrzostw. Nie wspominając o medalu, który bez wątpienia byłby mile widziany.
Matius

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Matius »

3:0 wygrana z mistrzami europy i mistrzami świata kadetów Serbami. Świetny mecz, trzeba pochwalić wszystkich, a najbardziej Łapszyńskiego za serwis, powiedziałbym nawet że takiej zmienność zagrywki z wyskoku nawet nasi seniorzy nie posiadają, wiele razy zaskakiwał skrótami, czy rotacyjnymi po skosie czy po prostej do linii. Owszem zdarza się, że psuje serwis. No i Janusz również jak miał przyjęcie to świetnie gubił blok, a serwisem pokroju Antigi raził przeciwnika, podoba mi się jego styl gry.
Pendriu
Posty: 64
Rejestracja: 19 maja 2012, o 15:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Pendriu »

Wie ktoś może w jakiej cenie są bilety na mecze Polaków ? Zamierzam jutro pójść na mecz z Rosją, ale nigdzie nie mogę znaleźć info.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: grzegorzg »

Podobała mi się gra w bloku Polaków. I wszystko byłoby super, gdyby nie to przyjęcie. Nie wiem czy przez ten element bedą w stanie odnieść jakis sukces.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Bartex »

Wstęp jest za darmo.

A w dzisiejszym meczu przyjęcie było już w miarę akceptowalne ;)
ja wam mówię - jest dobrze.
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Streeter »

Czy oglądał ktoś transmisję na http://www.siatkarskaligatv.pl/? Ja usiłowałem, ale prędkość transmisji była klatka na minutę, jestem ciekaw czy to jakiś błąd u mnie, czy po prostu kibice przeciążyli serwery ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Matius

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Matius »

@Streeter u mnie dało się oglądać, chociaż jakość obrazu była gorsza niż wczoraj.
kanimo

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: kanimo »

Lapszynski, Muzaj, I Janusz bardzo obiecujacy. Obaj srodkowi fajnie tylko jak na takich duzych facetow to ta zagrywka dosyc nijaka.
Ja nie lubie nepotyzmu i za Skra nie przepadam ale moim zdaniem wejscie Piechockiego poprawilo nieco przyjecie. Tylko wycinek czasu jest zbyt maly zeby cos z tego wnioskowac. Wos gra nijako i moze wart Kacpra sprobowac.
No i przymujacy wszechstronni poszukiwani. Jak wy chcielibyscie grac z Lukasikiem to ja nie wiem.
PS mnie dzisiaj chodzila super ale poprzednio to ciegle stop-klatka.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: grzegorzg »

Bartex pisze:A w dzisiejszym meczu przyjęcie było już w miarę akceptowalne
Z ciekawości - oglądałem dopiero pierwszy mecz - było kiedyś gorsze ?
Obejrzałem półtora seta - dla mnie było beznadziejne, chociaż nie jestem żadnym autorytetem. Ostatni raz juniorów oglądałem na MŚJ 2001 we Wrocławiu...
A transmisja parę razy "stanęła", ale dało się wytrzymać.. Akurat chwila odpoczynku od "Mazurzenia".
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Bartex »

grzegorzg pisze:
Bartex pisze:A w dzisiejszym meczu przyjęcie było już w miarę akceptowalne
Z ciekawości - oglądałem dopiero pierwszy mecz - było kiedyś gorsze ?
Obejrzałem półtora seta - dla mnie było beznadziejne, chociaż nie jestem żadnym autorytetem. Ostatni raz juniorów oglądałem na MŚJ 2001 we Wrocławiu...
A transmisja parę razy "stanęła", ale dało się wytrzymać.. Akurat chwila odpoczynku od "Mazurzenia".
W meczach z Belgią i Włochami mieliśmy kilka długich serii nieudolnych przyjęć, które totalnie dezorganizowały naszą pierwszą akcję. Dzisiaj przynajmniej piłka zostawała po naszej stronie i potrafiliśmy zrobić, w miarę szybkie przejścia.

Co nie zmienia faktu, że trening odbioru powinien być dla tej grupy głównym priorytetem.
ja wam mówię - jest dobrze.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: hugo »

Bartex pisze:Wstęp jest za darmo.
Szkoda, że frekwencja słabiuteńka. Pewnie zawodnicy z drużyn grających na MŚ w argentyńskich Almirante Brown i Bahia Blanca oczekiwali czegoś podobne lub lepszego do tego co zastali w Ameryce Południowej a tu taki zawód.
\
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Arff »

Wydaje mi się, że przyczyn znacznego poprawienia przyjęcia, należy szukać w obecności na boisku Piotrka Orczyka :) Tak samo to wyglądało w meczu z Włochami... Po wejściu na boisko tego zawodnika, gra w przyjęciu mocno się ustabilizowała(w porównaniu do tego co było... a raczej nie było :) ), a dodatkowo dołożył kilka dobrych zagrań w ataku...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Zbigy
Posty: 14
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:56
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Zbigy »

Arff pisze:Wydaje mi się, że przyczyn znacznego poprawienia przyjęcia, należy szukać w obecności na boisku Piotrka Orczyka :) Tak samo to wyglądało w meczu z Włochami... Po wejściu na boisko tego zawodnika, gra w przyjęciu mocno się ustabilizowała(w porównaniu do tego co było... a raczej nie było :) ), a dodatkowo dołożył kilka dobrych zagrań w ataku...
Mam podobne wrażenie - chyba jest on trochę niedoceniany, a wprowadzą niezłą stabilność w przyjęciu, potrafi też sensownie zaatakować. Pamiętam jego jedną akcję gdzie z sytuacyjnej piłki z 4-5 metra świetnym atakiem zdobył punkt . Także widać że powoli ta pozycja trochę się klaruje i jakby trochę też rośnie poziom techniczny i pewność naszych graczy. Zobaczymy jak będzie dzisiaj - mecz decydujący o kolejności w grupie. Tak na oko to wygrywając za 3 pkt mierzymy w 1 miejsce. choć nie będzie łatwo bo Włosi mają chyba lepszy stosunek setów i łatwy mecz dzisiaj.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: grzegorzg »

Szkoda. Tak jak jednak napisałem - z takim przyjęciem nie ma szans.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: akukuk »

Historia lubi się powtarzać. To jest już chyba jakieś fatum. Polacy, mając wszystko w swoich rękach, nie potrafią wykorzystać okazji. Po niezłej grze na przestrzeni całego turnieju tracimy jak narazie punkt w meczu z Rosjanami, co oznacza że nie zagramy w półfinale ME. Szkoda, bo szansa była ogromna.
Matius

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Matius »

Dali ciała. Z takim przyjęciem to nie można zawojować, no i trochę poniżej oczekiwań Muzaj z Łapszyńskim.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: dreamer »

W mojej ocenie Polacy niczym pozytywnym na razie nie zaskoczyli, a z negatywów rzeczywiście można im wytknąć żenujący poziom gry na przyjęciu.
Moich oczekiwań nie są w stanie zawieść, bo przed mistrzostwami spodziewałem się miejsca w grupie drużyn 5-8. Jeżeli potrafią w tej grupie wywalczyć 5. miejsce, to uznam start na mistrzostwach za udany z punktu widzenia zajętego miejcsa, bo naszej drużyny na walkę z najlepszymi w Europie i na świecie po prostu nie stać.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
dioralop
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2012, o 23:00
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: dioralop »

Polska-Rosja 2-3

Byłem, widziałem i powiem tak:
-dobry blok i gra w polu
-przyjęcie beznadziejne, błędy, złe decyzje, 70% przyjmowana zagrywka na palce co w kluczowych momentach sie zemscilo
-słaba zagrywka , u nas może 2 zawodnikow mocno serwowalo, reszta to floopy, które Rosjanie podawali bezbłędnie do rozgrywającego,
-rozegranie średnie, w kluczowych momentach złe decyzje i błędy
-atmosfera i kibice rewelacyjni!

Muzaj w przyszłości da nam jeszcze dużo radości.

No i przede wszystkim zagrywka, zagrywka i jeszcz raz zagrywka, o odbiorze już nie wspomnę.

Ogólnie bardzo fajna impreza. Polecam
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mistrzostwa Europy Juniorów 2012

Post autor: Arff »

Dreamer pisze:bo naszej drużyny na walkę z najlepszymi w Europie i na świecie po prostu nie stać.
Nie wiem Dreamer czy zauważyłeś, ale nasza drużyna, właśnie walczyła z tymi najlepszymi w Europie i przegrała tę walkę zaledwie o włos, bo oba przegrane mecze, oddaliśmy dopiero po tie-breaku... A przypominam, że w tym roczniku europejczycy zdominowali Mistrzostwa Świata Kadetów(w pierwszej 6tce, były tylko 2 zespoły spoza europy Kuba i Argentyna, kolejno na 3cim i 5tym miejscu), więc można sądzić, że graliśmy i walczyliśmy również z czołówką światową w tym roczniku :)

Ja chciałbym zwrócić uwagę na to, jak ogromny skok jakościowy wykonali nasi młodzieżowcy w... bo jeszcze rok temu, na ME kadetów, grali własciwie tym samym składem osobowym(bodaj nie grał Krulicki i Janusz wchodził z ławki za Wolańskiego, a Łapszyński grał na ataku i zmieniał go Muzaj) byli chłopcami do bicia i nawet nie zmieścili się w walce o miejsce 5-8, a teraz na milimetry przegrali walkę o półfinał... właściwie tylko dlatego, że Włochy jakimś cudem ograły 3:0 fantastycznie spisującą się Belgię... gdyby wynik był przeciwny, a był przeze mnie oczekiwany, gralibyśmy w półfinale... nie usprawiedliwiam chłopaków, bo nie ma czego, po prostu staram się pokazać, jak niewiele brakowało i ze z tej mąki jeszcze będzie chleb i liczę na lepszy występ za rok, jak paru chłopaków pokaże się w Plus Lidze :)

Warto jeszcze dodać, że przecież chłopacy pojechali tam w okrojonym składzie... najbardziej brakowało oczywiście Kaczyńskiego, który zwykle trzymał przyjęcie, ale i Łukasik pewnie się czegoś w tym Olsztynie nauczył, choć w kadetach, nie był podstawowym przyjmującym...

Swoją drogą... wy też mieliście wrażenie, że Muzaj został zajechany i we wczorajszym meczu z Rosją, ale i tym z Serbią, oddychał już rękawami i grał dużo słabiej niż na początku? :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”