ME 2017

drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

ME 2017

Post autor: drag1376 »

Już zamieszczałem informację na ten temat,ale wielce prawdopodobne,że to sie potwierdzi i Polska w 2017 roku zorganizuje ME.
http://eurosport.onet.pl/siatkowka/mist ... rzem/xf5j0


Jeśli się nie mylę gospodarza poznamy,albo w październiku,albo w listopadzie.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

Może od razu turniej olimpijski nam wydzielą niezależnie od miasta-organizatora IO? :]
\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: drag1376 »

Byłbym za! Niestety tak nie można,a IO w Warszawie za naszego życia nie będzie.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Mateja »

Myślę sobie od jakiegoś czasu, jakie państwo mogłoby zorganizować ME za 3 lata. Właśnie dzisiaj przyszedł mi do głowy pewien sympatyczny kraj Beneluxu - Belgia. Nie wiem, jaka jest u nich sytuacja z halami, ale ligę mają naprawdę dobrą, reprezentacja po raz pierwszy od 40 lat zagrała na MŚ. Zainteresowanie w kraju siatkówką jest i myślę, że mieliby lepszą frekwencję niż Włosi na obecnie trwających MŚ kobiet :)
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

Mateja pisze:Myślę sobie od jakiegoś czasu, jakie państwo mogłoby zorganizować ME za 3 lata. Właśnie dzisiaj przyszedł mi do głowy pewien sympatyczny kraj Beneluxu - Belgia. Nie wiem, jaka jest u nich sytuacja z halami, ale ligę mają naprawdę dobrą, reprezentacja po raz pierwszy od 40 lat zagrała na MŚ. Zainteresowanie w kraju siatkówką jest i myślę, że mieliby lepszą frekwencję niż Włosi na obecnie trwających MŚ kobiet :)
Belgia ma 2 duże obiekty na 13-16 tysięcy miejsc (konfiguracja sportowa) + kilka obiektów na 5-7k

Organizują ME 2015 kobiet wraz z NL. Finał w odnowionej Ahoy w Rotterdamie.
\
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: drag1376 »

Dwa razy starała się Finlandia i Estonia o zorganizowanie tego turnieju(2013,2015),nawet jeśli ponownie spróbują,a my wystartujemy to mogą mieć małe szanse. A Finów ten sport interesuje,pokazały to tegoroczne MŚ :)
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Mateja »

hugo pisze:Belgia ma 2 duże obiekty na 13-16 tysięcy miejsc (konfiguracja sportowa) + kilka obiektów na 5-7k
No to pasuje jak ulał żeby rozegrać na tych kilku halach fazę grupową i ewentualnie play-off'y, a na tych większych obiektach całą resztę turnieju. Czyli z obiektami problemów by nie było.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

W sumie to nieźle bawią się w CEV;)


Zaraz ogłoszą kto będzie gospodarzem, a my znamy tylko swoją kandydaturę. Miro także nie wie kto się ubiega. Meyer doprowadził do wielkiej patologii..
\
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Mateja »

Ciekawe, czy Finlandia z Estonią znowu ubiegają się o organizację europejskiego czempionatu. Myślę, że są w stanie zrobić naprawdę fajny turniej. Więc jeśli federacja CEV nie ma na biurku żadnej lepszej kandydatury to mogą na nich postawić. W końcu, do trzech razy sztuka :D
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Timu »

"Znakomita informacja: mamy siatkarskie Euro 2017!

– Musimy kuć żelazo póki gorące. Czemu mamy nie brać światowych imprez, skoro tak dobrze nam to wychodzi? – pytał po zakończeniu mundialu Przedpełski. Wtedy głośno mówił finałach Ligi Światowej 2015, mistrzostwach Europy mężczyzn 2017, rewanżu za finał mundialu Polska – Brazylia na Stadionie Narodowym a nawet kolejnych mistrzostwach świata siatkarzy. Bo skoro Japonia organizowała dwa mundiale kobiece z rzędu, czemu my mamy nie wziąć w 2018 kolejnego czempionatu facetów?

Ostatecznie z tych planów odpadła najbliższa Liga Światowa, bo turniej finałowy powierzono Brazylii, jako rekonesans przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. Najbliższe mistrzostwa świata też raczej oddamy. – Organizacja mundialu to ogromny wysiłek logistyczny. Nie ma sensu od razu porywać się na kolejne męskie mistrzostwa. Wstępnie przymierzamy się za to do kobiecego mundialu w 2022 roku. Wtedy powinniśmy mieć już silną drużynę – mówi nam wiceprezes PZPS Artur Popko

Kraków główną areną?
Wróćmy jednak do mistrzostw Europy. Na razie nie wiadomo, w jakich halach będą rozgrywane mecze Euro. Z sześciu miast, które były gospodarzami polskiego mundialu, PZPS wybierze cztery obiekty. Jakie? – Jest za wcześnie, by na ten temat rozmawiać. Wrócimy do kraju i rozpoczniemy negocjacje z miastami – mówi Czayka. Największe szanse zostania głównym obiektem Euro powinna mieć Kraków Arena. W tym najbardziej nowoczesnym polskim obiekcie, mogącym pomieścić 15 tysięcy kibiców, odbyły się wprawdzie mecze mundialu, ale bez udziału biało-czerwonych. Kraków nie dostał także obiecanego turnieju finałowego Ligi Światowej 2015. Finał mistrzostw Europy w Kraków Arenie to byłby chyba dobry pomysł.

Kto to pokaże?

Polscy siatkarze cieszą się po zwycięskim finale mistrzostw świata. Mundial transmitował, głównie w zakodowanych kanałach, Polsat Sport. Kto pokaże mistrzostwa Europy 2017? – Umowa z Polsatem kończy nam się w tym roku, ale nie wykluczamy jej przedłużenia – mówi wiceprezes PZPS Artur Popko. Pytanie tylko, czy po ostatnich nieporozumieniach na linii Polsat – PZPS dalsza współpraca będzie możliwa? Jedno jest pewne – Polsat bardzo wysoko powiesił poprzeczkę."

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 2,282.html
emerencja
Posty: 1043
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: ME 2017

Post autor: emerencja »

No wreszcie ogłosili!
To ja poproszę naszą ekipę w Krakowie! Podpisuję się pod tym obiema rękami!!! Nie mogłam niestety obejrzeć w Katowicach, ale do Areny z pewnością się wybiorę!
I mam nadzieję, że tym razem nie będzie wtopy z zakodowaniem...
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

Wszyscy się poklepią po ramionach i nikt nie poczuje zażenowania, że obecny zarząd doprowadził do tego, iż nikt inny poza PL nie wysunął kandydatury do ME. This is Volleyball.

PS. Przy okazji wielka chwila - CEV założył konta na FB i TT. Po prostu żenujące, aby po tylu latach przypomnieć sobie o istnieniu social media.


A co do ME - to najlepiej Kraków, Katowice, Częstochowa, Gliwice.
\
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Mateja »

hugo pisze:Wszyscy się poklepią po ramionach i nikt nie poczuje zażenowania, że obecny zarząd doprowadził do tego, iż nikt inny poza PL nie wysunął kandydatury do ME. This is Volleyball.
Jeśli faktycznie tak było to szkoda, bo liczyłem na jakiegoś naprawdę ciekawego organizatora/organizatorów.
Niezbyt podoba mi się, że Polska znowu (2013 - ME jako współorganizator, 2014 - MŚ) będzie organizować wielki turniej siatkarski w tak krótkim odstępie czasu. Ale z drugiej strony, nie ma też co za bardzo rozdzierać szat. Jakby nie było, impreza w całości odbędzie się u nas. Nie będzie np. tak jak w 2013, że praktycznie wszystkie najważniejsze mecze były w kraju drugiego organizatora (poza 2 barażami i 2 ćwierćfinałami). Podobnie jak w tym roku, będziemy mogli w pełni wykorzystać nasz organizacyjny potencjał. Poza tym niedługo ma wejść ustawa, dzięki której wszystkie mecze siatkarskiej reprezentacji będą w otwartej telewizji. Więc nie ma się co martwić o powtórkę z rozrywki w kwestii transmisji :) Najważniejsze mecze mistrzostw w Krakowie? Jestem jak najbardziej na tak, ale mam też cichą nadzieję, że Bydgoszcz załapie się chociaż na kilka meczów :D
hugo pisze:PS. Przy okazji wielka chwila - CEV założył konta na FB i TT. Po prostu żenujące, aby po tylu latach przypomnieć sobie o istnieniu social media.
Lepiej późno niż wcale ;)
emerencja
Posty: 1043
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: ME 2017

Post autor: emerencja »

Kulisy wyboru Polski na gospodarza siatkarskiego Euro 2017

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/4 ... _siatkowka

Zagadka tkwi w tym, kim byli potencjalni chętni do organizacji. Z drugiej strony, jeżeli rzeczywiście nasza oferta poparta wynikami z organizacji tegorocznego Mundialu była nie do pobicia, to chyba należałoby się cieszyć, że kolejna impreza odbędzie się u nas.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

CEV nie powinien działać na zasadzie idziemy na skróty i dajemy wszystko Polsce. Przecież to wysoce nieprofesjonalne. To tylko odwlekanie zmian w CEV.

Taka "pierdółka" jak wcześniejszy brak konta na TT i FB świadczy tym, że (parafrazując klasyka) CEV działa tylko teoretycznie.
\
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Mateja »

hugo pisze:CEV nie powinien działać na zasadzie idziemy na skróty i dajemy wszystko Polsce. Przecież to wysoce nieprofesjonalne. To tylko odwlekanie zmian w CEV.
Gdyby te trzy pozostałe kandydatury wzięły udział w głosowaniu i przegrałyby tam z Polską - ok, nie byłoby to do końca rozsądne ze strony CEV. Bo przecież to nie ich wina, że mieli tylko jednego kandydata do organizowania imprezy :P
BTW Organizatorem ME 2017 kobiet został Azerbejdżan i Gruzja.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

Zrezygnowali, bo wiedzieli, że CEV nie kieruje się rozwojem dyscypliny. Dla mnie jedynym usprawiedliwieniem będzie ew. poszerzenie liczby uczestników do 24.
\
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: ME 2017

Post autor: majka86 »

i znowu turniej u siebie w sezonie poolimpijskim, w którym każdy normalny kraj przebudowuje zespół, a my będziemy nadal orać przemęczonymi, starszymi gwiazdami, żeby nie dać ciała u siebie... A później odmładzać zespół na łapu capu w sezonie, w którym tez zespół powinien być już dawno zbudowany i zgrany
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: ciacho23 »

Co ty bredzisz? U nas w 2017 to większość siatkarzy, którzy zdobyli MŚ będzie w sile wieku do gry w siatkówkę więc o jakim przebudowywaniu zespołu u nas w 2017 ci się marzy?
emerencja
Posty: 1043
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: ME 2017

Post autor: emerencja »

Poza tym to w 2017 roku zagoszczą już na rynku kadrowym nasze młode talenty z roczników '95-'97, więc raczej nie będzie potrzeby wyciągania starych, wysłużonych graczy.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: drag1376 »

Szczerze mówiąc od początku spodziewałem się,ze zorganizujemy ME 2017. Wreszcie jako samodzielny gospodarz, jeśli jest zainteresowanie męskimi rozgrywkami to trzeba to ciągnąć. Myślę,że Kraków weźmie mecze Polaków,miasto ma na to kasę i mają największa halę w Polsce. Nie będzie narzekania,że ciężko bilet zdobyć. Co do finału na Narodowym jestem zaskoczony,ale czemu nie,kompletu jestem pewien. Nawet jeśli nie awansujemy do finału. Jeśli chodzi o kolejny mundial w Polsce to rok 2022 to odpowiednia data. Myślę,że drużyna żeńska będzie mocniejsza, a przy okazji turniej warto powierzyć przynajmniej 3 mniejszym miastom,podobnie euro 2019,które nasi działacze chcą nam załatwić.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

Miro już myśli o finale na Narodowym, ale its not gonna happen.

Turniej będzie w październiku (no chyba, że znów chcemy kolidować z koszykówką) i ciekawe, jak Miro zagwarantuje przepisową temperaturę? Bez zamontowania na Narodowym systemu grzewczego zastosowanego na stadionie w Lille nie ma na to szans. Zresztą w Lille ma on tylko sens przy konfiguracji halowej.

Szanse na mecz finałowy (a nawet otwarcia) na SN wynoszą jakieś 5%;), bo bez ocieplania nikt normalny na to nie zezwoli.
\
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: kuki91 »

Kraków, do tego Gliwice(nowiuśka hala mniejsza tylko od Krakowa), Gdańsk i Łódź - już głowa organizatora, żeby te hale zapełnić ;)
emerencja
Posty: 1043
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: ME 2017

Post autor: emerencja »

Fajnie by było, ale z tego co czytałam, to będą brane pod uwagę te miasta, które gościły Mistrzostwa Świata, zatem Kraków, Katowice, Gdańsk, Bydgoszcz i Wrocław plus ewentualnie Warszawka i Narodowy. Z tego Wrocław z uwagi na małą pojemność najprawdopodobniej wyleci z listy.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
drag1376
Posty: 115
Rejestracja: 2 lip 2014, o 17:49
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: drag1376 »

Termin turnieju nie jest znany.Może to będzie akurat środek września. Może masz jakiś artykuł dotyczący przygotowania stadionu na mecz kosza w Lille.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Skrzypek »

drag1376 pisze:Może masz jakiś artykuł dotyczący przygotowania stadionu na mecz kosza w Lille.
Trybuny stadionu w Lille nie będą przypominać trybun stadionu Narodowego, ale raczej te z Final 4 ME w Kopenhadze w 2013. Francuski stadion został zaprojektowany w taki sposób, żeby było możliwe uniesienie połowy murawy i wybudowanie stadionu do sportów halowych powstałej niecce. W związku z tym sądzę, że pojemność stadionu będzie wynosiła około 40 tys., podczas gdy w Warszawie była równa 70.000.

Projekt boiska i trybun:
Obrazek

Finał ME w koszykówce 2015 zostanie zorganizowany w oddalonej przestrzeni stadionu (zdjęcie poniżej, za kotarami)
Obrazek
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

Pojemność w Lille będzie 28.000. Ten stadion można bez problemu zamienić w halę dzięki obniżanej płycie. Jak wspominałem ttylkow wersji halowej działa ogrzewanie. Także meczów ME nie będzie w Warszawie chyba, że ktoś zainwestuje w przeróbki umożliwiające komfortowe warunki dla zawodników poza sezonem letnim. Hali nikt nigdy zdąży wybudować, przynajmniej nie w PL.
\
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: SerCos »

hugo pisze:Pojemność w Lille będzie 28.000.
Zgadza się, na stadionie w dniach 21-23 listopada ma się odbyć finał tenisowego Pucharu Davisa i pojemność określa się na około 27.000 widzów.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: hugo »

Jeżeli PZPS i któryś z rządów (SN jest własnością państwową) stworzą warunki jak na stadionie w Lille to przyklasnę pomysłowi.


PS. Nie ma żadnej gwarancji, że Polacy zagrają w finale i to drugi (poza temp) powód dla którego wykorzystanie wszystkich trybun odpada. Te 25-30k będzie w większości dobry widok, a przy boisku na środku dobrze widzą tylko ci na dostawianych trybunach wokół boiska.
\
Timu
Posty: 51
Rejestracja: 6 cze 2013, o 08:58
Płeć: M

Re: ME 2017

Post autor: Timu »

[...]Spotkanie rozpoczęło się od przestawienia, Andréa Meyera, decyzji konfederacji o otworzeniu w najbliższych tygodniach przetargów na Mistrzostwa Europy na lata 2019 i 2021. W ten sposób kraje będą miały więcej czasu na to, aby się spokojnie przygotować do tej sportowej imprezy[...]

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=pl

Staramy się o ME kobiet 2019...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”