ME siatkarzy 2015

1. Czy Polska wygra ME 2015? 2. Kto wygra ME 2015?

Czas głosowania minął 12 paź 2015, o 22:32

Wygra
15
22%
Osiągnie finał
10
15%
Zajmie miejsce 3 lub dalsze
16
24%
Włochy
9
13%
Bułgaria
1
1%
Rosja
4
6%
Serbia
1
1%
Niemcy
2
3%
Francja
9
13%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 67

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: drukjul »

2:1 dla Słowenii :P

Dobra zdecydowałem się, kibicuje dziś Słoweńcom - najwyżej potem będziemy sie martwić i zdzierać gardła w finale za Francuzów, bo jednak perspektywa jednej grupy w Berlinie gdzie trafiłyby aktualny mistrz olimpijski, mistrz świata i mistrz Europy to byłby jakiś horror. A przy rozstwieniu 1,4,5,8 i 2,3,6,7 to teoretycznie jest ciągle możliwe.
Aranger pisze:Doskonale gra Urnaut, wszystkie sytuacyjne Słoweńcom czyści.

W meczu ćwierćfinałowym z nami Tine Urnaut też był prawdziwym liderem słoweńskiej drużyny. W tej chwili to już przyjmujący kompletny, w końcu nie bez powodu Stojczew i Mosna postawili na niego jako następcę Kazijskiego w Trentino
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Kamil92 »

drukjul pisze:W meczu ćwierćfinałowym z nami Tine Urnaut też był prawdziwym liderem słoweńskiej drużyny. W tej chwili to już przyjmujący kompletny, w końcu nie bez powodu Stojczew i Mosna postawili na niego jako następcę Kazijskiego w Trentino
Po tym sezonie w Trento to Urnaut może być już w ogóle potworem :D
Właśnie dołożył atak z drugiej linii z prawej strony.
manita
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2015, o 19:05
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: manita »

Słowenia- jaka swoboda gry!
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: krzysiu »

Chyba witam Słowenię w Finale ME :) Powiem tak - będziemy mieli cięzko w styczniu patrząc na nasze problemy już z wygrywaniem ..
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Milten »

Za Juantorene zycze Włochom wszystkiego najgorszego. Także, naprzód Słowenia!
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: grzegorzg »

Właczyłem mecz i mam deja vu, tylko stroje inne.
manita
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2015, o 19:05
Płeć: K

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: manita »

Zasłużone brawa! Czarny koń tych ME.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: grzegorzg »

Koń jak koń, obejrzałem seta, ale wygląda to tak, jakby Włochom odcieło pózniej.

Fakt faketm jednak, ze wykorzystali szanse w 100%
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: hubert »

I co na to forumowi "eksperci" co dawali Włochów jako przykład, że jednak po PŚ nie są zarżnięci ?
I pytanie numer dwa: co dał im Juantorena dzisiaj ? Aha: jakby mieli Leona to by wygrali na bank hehe.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: StanLee »

Ja już nic nie piszę. :D
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: hugo »

Czarny koń? Raczej wypadkowa kalendarza. Włosi zrobili w tym sezonie co planowali i tyle. Teraz FIVB będzie chciała za wszelką cenę władować Słowenię do LŚ.
\
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: PJ_volleyball »

hugo pisze:Czarny koń? Raczej wypadkowa kalendarza. Włosi zrobili w tym sezonie co planowali i tyle. Teraz FIVB będzie chciała za wszelką cenę władować Słowenię do LŚ.
Słowenia będzie w Lidze Światowej.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: ciacho23 »

hubert pisze:I co na to forumowi "eksperci" co dawali Włochów jako przykład, że jednak po PŚ nie są zarżnięci ?
I pytanie numer dwa: co dał im Juantorena dzisiaj ? Aha: jakby mieli Leona to by wygrali na bank hehe.
No akurat gdyby nie Juantorena dzisiaj to Włosi by chyba nie wyszli z 15 w żadnym secie:-) Był jedynym który coś grał. Bo Lanza to dzisiaj bez komentarza.

A co do Słowenii.. Drużyna jednego turnieju. Tak jak kiedyś na ME Hiszpania.
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: kibic_siatki »

Po naszym ostatnim meczu wyglądało, że skompromitowaliśmy się potykając na ogórku, którego w następnym meczu Włosi rozjadą do 0. Po składzie Słoweńców (których nasz trener mylił ze Słowacją) nie wyglądało, żeby mieli jakieś szanse w tych mistrzostwach: jeden zawodnik światowej klasy Pajenk, jeden dobry, choć bez szału Urnaut (jak grał u nas to miał problem z przyjęciem), rozgrywający Vincić (w Skrze nie błyszczał). Wynik Słoweńców zasługuje na większy szacunek niż Niemców na ostatnich MŚ (gdzie tylko w ostatnim meczu wygrali z czołowym zespołem): ćwierćfinał- pokonany MŚ, półfinał- 2 zespół ostatniego PŚ. 8-)
W końcu mamy jakąś satysfakcję po tych mistrzostwach.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: grzegorzg »

Mówcie co chcecie, awansować do finału z takim rozgrywającym, który ma często probolem z technika odbicia, to jest dramat.
Oczywiscie także przyxczynek do duskusji o kalendarzu, w którym sensu znalezc trudno.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: sb.slav »

Na szczęście(chyba) nic nie pisałem o dyspozycji fizycznej Włochów, w porównaniu do naszej, w kontekście naszego "przytłumienia" contra ich'" powera". Za to pisałem po naszym meczu ze Słowenią, że wygrali bo m.in byli wypoczęci, sezon praktycznie wolny. No i dziś w końcu Włochom odcięło prąd po trudach tego, absurdalnie długiego, sezonu.

Co skrzętnie Słoweńcy, znowu, bo po raz pierwszy - przeciwko nam, wykorzystali. Ale to, moim zdaniem, nie tylko ten powód ich dzisiejszego zwycięstwa. Świetnie się patrzyło jak prześladowali Lanzę agresywnym serwisem. A jego wyeliminowanie jest kluczem do pokonania Włochów w takim składzie personalnym bo to na nim wisi przyjęcie Italii.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: futuro88 »

Hiszpania zdobyła ME - teraz jest...nigdzie
Finlandia wystrzeliła, zajeła 4 mce w ME
Słowenia zagra w finale, później będzie już tylko gorzej, jeśli Francji aby zadomowić się w czołówce zajęło to tyle czasu, nie wierzę żeby Słowenia wskoczyła na szczyt.

Wg mnie największy przegrany tych ME to nie Polacy, a Niemcy. Było do przewidzenia że dwóch szczytów formy mieć nie będziemy. Poza tym nie mamy rezerwy na ataku. Rozgrywający także nie powalają. Dlatego Niemcy, którzy szykowali się nawet do zdobycia medalu, a przy dobrych wiatrach znalezienia się w finale są największym przegranym.

Czołówka tych ME to zespoły, których nie było na PŚ. Nie czarujmy się. Zadziwia trochę forma Bułgarów, ale cóż grają u siebie.

Słoweńcom życzę jak najlepiej, ale to jeszcze nie drużyna na medal. Dzisiaj wykorzystała swoją szansę.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: hugo »

PJ_volleyball pisze:
hugo pisze:Czarny koń? Raczej wypadkowa kalendarza. Włosi zrobili w tym sezonie co planowali i tyle. Teraz FIVB będzie chciała za wszelką cenę władować Słowenię do LŚ.
Słowenia będzie w Lidze Światowej.
no fakt :D Gdyby nie było to znowu by coś pozmieniali;)
\
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: chemical_brother »

kibic_siatki pisze:Po naszym ostatnim meczu wyglądało, że skompromitowaliśmy się potykając na ogórku, którego w następnym meczu Włosi rozjadą do 0. Po składzie Słoweńców (których nasz trener mylił ze Słowacją) nie wyglądało, żeby mieli jakieś szanse w tych mistrzostwach: jeden zawodnik światowej klasy Pajenk, jeden dobry, choć bez szału Urnaut (jak grał u nas to miał problem z przyjęciem), rozgrywający Vincić (w Skrze nie błyszczał). Wynik Słoweńców zasługuje na większy szacunek niż Niemców na ostatnich MŚ (gdzie tylko w ostatnim meczu wygrali z czołowym zespołem): ćwierćfinał- pokonany MŚ, półfinał- 2 zespół ostatniego PŚ. 8-)
W końcu mamy jakąś satysfakcję po tych mistrzostwach.
Pajenk światowej klasy? Serio? Serio? To już prędzej Urnaut jest bliżej klasy światowej. Urnaut grał u nas jako nastolatek...niesamowite jak mnóstwo ludzi patrzy na siatkówkę wyłącznie przez pryzmat Plusligi, tak jak by była jakąś wyrocznią. A potem się dziwić, że nie wiedzą, kto to jest Cebulj albo mówią że Nowakowski jest światowej klasy.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: sb.slav »

Co, co? Konarski ma być w ZAKSIE pierwszym, dobrze słyszałem?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: grzegorzg »

futuro88 pisze:Wg mnie największy przegrany tych ME to nie Polacy, a Niemcy.
Moim zdaniem bardzo celna uwaga.
futuro88
Posty: 185
Rejestracja: 13 cze 2015, o 09:08
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: futuro88 »

sb.slav pisze:Co, co? Konarski ma być w ZAKSIE pierwszym, dobrze słyszałem?
już współczuję ZAKSie
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Noworoczny »

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa Słoweńców. Po pierwsze bo na nich postawiłem. Po drugie, bo są wg mnie b. sympatyczną drużyną. Po trzecie, bo lubię, jak wygrywają skazani na porażkę. Po czwarte, bo nie lubię włoskiej reprezentacji siatkarskiej (to już od 7 lat z okładem). Ale najbardziej dlatego, że ten cham niemyty, Jarosz Maciej tak hejtował przedwczoraj Polskę i Antigę. Przez cały mecz rosji z Włochami chwalił Włochów - choć goście dostawali takie baty, jakich nigdy wcześniej w ćwierćfinale nie widziałem. A po ostatnim gwizdku pedział "No, to mamy Włochów w finale, bo z taką słabą drużyną, jak Słowenia na pewno nie przegrają".
I to wszystko dlatego, że Francuz nie powołał jego ryżego synalka, który przez całe życie był ciągnięty na uszy. W jakiej Łamaga jest aktualnie formie, napisał Chal w innym wątku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: kibic_siatki »

chemical_brother pisze: Pajenk światowej klasy? Serio? Serio? To już prędzej Urnaut jest bliżej klasy światowej. Urnaut grał u nas jako nastolatek...niesamowite jak mnóstwo ludzi patrzy na siatkówkę wyłącznie przez pryzmat Plusligi, tak jak by była jakąś wyrocznią. A potem się dziwić, że nie wiedzą, kto to jest Cebulj albo mówią że Nowakowski jest światowej klasy.
Jeśli zawodnik 22-23 letni jest nastolatkiem to gratuluje koledze poczucia humoru. :P
Twierdzenie, ze Nowakowski nie jest zawodnikiem światowej klasy to jest dopiero żart: jeśli pominiemy jego sukcesy w PLS jako mało znaczące, to reprezentacyjnych ma dość: 2 medale ME, 2 medale PŚ, MŚ, 2 medale LŚ- to rzeczywiście małe osiągnięcia :(
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Noworoczny »

Drukjul propsował Urnauta rok czy dwa przed Zaksą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Kamil92 »

Noworoczny pisze:Ale najbardziej dlatego, że ten cham niemyty, Jarosz Maciej tak hejtował przedwczoraj Polskę i Antigę. Przez cały mecz rosji z Włochami chwalił Włochów - choć goście dostawali takie baty, jakich nigdy wcześniej w ćwierćfinale nie widziałem. A po ostatnim gwizdku pedział "No, to mamy Włochów w finale, bo z taką słabą drużyną, jak Słowenia na pewno nie przegrają".
I to wszystko dlatego, że Francuz nie powołał jego ryżego synalka, który przez całe życie był ciągnięty na uszy. W jakiej Łamaga jest aktualnie formie, napisał Chal w innym wątku.
Zgadzam się w 100%! Tylko, że to taki typ człowieka (M. Jarosz), do którego nic nie trafia, a zwłaszcza rzeczowe argumenty. Klapki na oczach i kłapanie językiem na antenie, zero pokory i rzeczywistej oceny sytuacji.
kibic_siatki pisze:Po naszym ostatnim meczu wyglądało, że skompromitowaliśmy się potykając na ogórku, którego w następnym meczu Włosi rozjadą do 0. Po składzie Słoweńców (których nasz trener mylił ze Słowacją) nie wyglądało, żeby mieli jakieś szanse w tych mistrzostwach: jeden zawodnik światowej klasy Pajenk, jeden dobry, choć bez szału Urnaut (jak grał u nas to miał problem z przyjęciem), rozgrywający Vincić (w Skrze nie błyszczał). Wynik Słoweńców zasługuje na większy szacunek niż Niemców na ostatnich MŚ (gdzie tylko w ostatnim meczu wygrali z czołowym zespołem): ćwierćfinał- pokonany MŚ, półfinał- 2 zespół ostatniego PŚ. 8-)
W końcu mamy jakąś satysfakcję po tych mistrzostwach.
A ten post to spora dawka ignorancji.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: chemical_brother »

kibic_siatki pisze:
chemical_brother pisze: Pajenk światowej klasy? Serio? Serio? To już prędzej Urnaut jest bliżej klasy światowej. Urnaut grał u nas jako nastolatek...niesamowite jak mnóstwo ludzi patrzy na siatkówkę wyłącznie przez pryzmat Plusligi, tak jak by była jakąś wyrocznią. A potem się dziwić, że nie wiedzą, kto to jest Cebulj albo mówią że Nowakowski jest światowej klasy.
Jeśli zawodnik 22-23 letni jest nastolatkiem to gratuluje koledze poczucia humoru. :P
Twierdzenie, ze Nowakowski nie jest zawodnikiem światowej klasy to jest dopiero żart: jeśli pominiemy jego sukcesy w PLS jako mało znaczące, to reprezentacyjnych ma dość: 2 medale ME, 2 medale PŚ, MŚ, 2 medale LŚ- to rzeczywiście małe osiągnięcia :(
Co do Urnauta to wydawało mi się, że był młodszy, jak w był w ZAKSIE, nie sprawdziłem :P Ale niezaprzeczalnie zrobił kolosalny postęp od odejścia z Kędzierzyna i nie ma nawet co porównywać. Zresztą do Trento nie przychodzą przypadkowi gracze do pierwszej szóstki.
Nowakowski indywidualnie nie jest zawodnikiem klasy światowej - Konarski też jest mistrzem świata, Bąkiewicz mistrzem Europy itd., ale to nie czyni z nich graczy klasy światowej. Nowakowski to taki Każmierczak z lepszym zasięgiem. Radek Wnuk i Dobrowolski też mają dużo sukcesów w PLS, oni też byli klasy światowej?
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: ursula127 »

kibic_siatki pisze:Po naszym ostatnim meczu wyglądało, że skompromitowaliśmy się potykając na ogórku, którego w następnym meczu Włosi rozjadą do 0. Po składzie Słoweńców (których nasz trener mylił ze Słowacją) nie wyglądało, żeby mieli jakieś szanse w tych mistrzostwach: jeden zawodnik światowej klasy Pajenk, jeden dobry, choć bez szału Urnaut (jak grał u nas to miał problem z przyjęciem), rozgrywający Vincić (w Skrze nie błyszczał). Wynik Słoweńców zasługuje na większy szacunek niż Niemców na ostatnich MŚ (gdzie tylko w ostatnim meczu wygrali z czołowym zespołem): ćwierćfinał- pokonany MŚ, półfinał- 2 zespół ostatniego PŚ. 8-)
W końcu mamy jakąś satysfakcję po tych mistrzostwach.
a Gasparini i Cebulj to w innym zespole grają?
Urnaut w ZAKSie grał zapchajdziurę,ale obecnie to jest światowy gracz,szkoda że czas się zatrzymał dla niektórych dwa-trzy lata temuu
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Loszek
Posty: 588
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: Loszek »

Jak można nie zmienić tak grającego Ngapetha :o cały czas mam wrażenie, że Bułgarzy jakoś tak kontrolują przebieg meczu, nawet pomimo małych strat na początkach setów.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: ME siatkarzy 2015

Post autor: adi_tiger »

Ogólnie zastanawiałem się, czy N`gapeth nie jest aktualnie światową jedynką. Jeszcze po tej ostatniej akcji trzech obron w jednej akcji. Ale co on robi dziś to jest masakra. Gościa nie ma totalnie w meczu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”