Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

emerencja
Posty: 1043
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: emerencja »

Rozlosowano grupy na Mistrzostwa Europy 2015 kobiet w Holandii. Polska znalazła się w grupie A z Holandią, Włoszkami i zwycięzcą barażu Francja-Słowenia i będzie grać w Apeldoorn. Pozostałe grupy:

Grupa B (Antwerpia): Belgia, Turcja, Węgry, Azerbejdżan/Słowacja

Grupa C (Rotterdam): Rosja, Chorwacja, Bułgaria, Ukraina/Białoruś

Grupa D (Einhoven): Serbia, Niemcy, Rumunia, Czechy

Łatwo nie będzie. A nawet będzie bardzo ciężko, bo Holandia to gospodarz, a Włoszki są czwartą drużyną świata. Pytanie, czy Makowski ma pomysł na drużynę.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: SerCos »

Mała aktualizacja:

Grupa A (Apeldoorn): Holandia, Włochy, POLSKA, Słowenia

Grupa B (Antwerpia): Belgia, Turcja, Węgry, Azerbejdżan

Grupa C (Rotterdam): Rosja, Chorwacja, Bułgaria, Białoruś

Grupa D (Einhoven): Serbia, Niemcy, Rumunia, Czechy

Ćwierćfinały:

1A - 2C/3A
1B - 2D/3B
1C - 2A/3C
1D - 2B/3D


Półfinały:

1A/2C/3A - 1B/2D/3B
1C/2A/3C - 1D/2B/3D


Polki wychodząc z drugiego, bądź trzeciego miejsca prawdopodobnie trafią na Bułgarią lub Chorwację, a potem pewnie na Rosjanki, Holenderki lub Włoszki.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: placid »

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2015

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz

Atakujące: Izabela Kowalińska, Katarzyna Skowrońska-Dolata

Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Kamila Ganszczyk, Zuzanna Efimienko, Sylwia Pycia

Przyjmujące: Anna Werblińska, Natalia Kurnikowska, Klaudia Kaczorowska, Anna Grejman

Libero: Paulina Maj-Erwardt, Agata Durajczyk

Moja 6/7 Werblińska, Pycia, Kurnikowska, Wołosz, Skowrońska-Dolata, Ganszczyk, Maj-Erwardt (L)
Pierwszy mecz już jutro 18.30 z reprezentacją Włoch
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: SevenUP »

Fajnie by było gdyby dziewczyny powalczyły, bo obawiam się że jak pierwszy mecz gładko przegrają, to potem będzie ciężko się odrodzić.

Zresztą z drugiej strony Włoszki tak naprawdę poza lepszą rozgrywającą i drugą przyjmującą resztę zawodniczek mają na podobnym/gorszym poziomie niż my. Wszystko zależy moim zdaniem od Wołosz, Werblińskiej i Kurnikowskiej, jeśli przyjęcie będzie ok i Aśka trochę rozrzuci blok, to może być dobrze.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: placid »

Widzę że bardzo wysoko oceniasz indywidualne umiejętności naszych siatkarek . Mógłbym prosić o jakieś bardziej szczegółowe porównanie na pozycjach środkowych i atakujących ?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: SevenUP »

?
Skowrońska <-> Diouf
Werblińska <-> Bosetti/Tirozzi
Włoszki mają przeciętny środek, zupełnie tak jak my, a może i gorszy bo dodatkowo niezbyt doświadczony.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: hugo »

W Wikipedii jest błąd. Jest podane Apeldoorn Omnisport i pojemność: 2000. Tyle miejsc ma hala siatkarska obok welodromu. Nasze siatkarki będą grać w welodromie, który ma normalnie 5000 miejsc. Po dostawieniu trybun niewiele się zmieni poza lepszą atmosferą.

http://nj1vs1wxty54cv4zr4cunzh7.wpengin ... 24x396.jpg

PS. Takie trybuny (dwie za siatką) powinny być dostawiane w Łodzi na duże turnieje.

GO POLAND! Poprawcie mi humor dziewczyny po PŚ!
\
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: SerCos »

SevenUP pisze:?
Skowrońska <-> Diouf
Werblińska <-> Bosetti/Tirozzi
Włoszki mają przeciętny środek, zupełnie tak jak my, a może i gorszy bo dodatkowo niezbyt doświadczony.
Guiggi i Arrighetti nie są doświadczone? Ta pierwsza ma ponad 200 spotkań w reprezentacji, a druga ponad 150, a Chirichella ma największy potencjał z tych środkowych i gra w kadrze od 2013 roku.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: Antonella Hard Core »

Ja nie byłbym jakimś wielkim optymistom przed zbliżającymi sie Mistrzostwami Europy a już pisanie że mamy skład choćby porównywalny do Włoszek to dla mnie istne science-fiction. Tak naprawde to boje sie że nasze siatkarki mogą wypaść jeszcze gorzej niż na ostatnim europejskich czempionacie gdy zajeły dopiero 11 miejsce i zanotowały najsłabszy występ na ME od ponad ćwierćwiecza.
Wyniki sparingów przed turniejem też nie napawały optymizmem bo zdaje sie że oprócz dwóch cennych wygranych nad Turcją i Czechami to polegliśmy m.in z Chorwacją na którą możemy trafić jeśli wyjdziemy z grupy oraz przegraliśmy z Azerkami z którymi niedawno wygrały... Słowenki czyli teoretycznie najsłabszy zespół naszej grupy. Miejmy nadzieje że te sparingi to tylko taka zaslona dymna i nie oddają prawdziwej dyspozycji naszego zespołu bo jeśli tak to może sie skończyć na spektakularnej katastrofie jaką byłaby grupowa porażka ze Słowenkami, bo wydaje sie że wysokie porażki z Włoszkami i Holenderkami są niestety z góry wkalkulowane.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: placid »

Można jeszcze dodać zremisowany przez Słowenki sparing z Chorwacją 2-2 której też niedawno ulegliśmy . Niemniej potencjał od Słowenii mamy już niewątpliwie większy i miejmy nadzieję że do katastrofy nie dojdzie .
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: SevenUP »

A wy znowu... Polki nie ćwiczyły nawet na tej hali przed sparingami, a wszystkie inne ekipy grały już w poprzednich dniach, więc o czym my w ogóle rozmawiamy? Jedynie mecze z Turcją i Czechami są miarodajne, pomijając oczywiście obciążenia, siłownię itd.
Ja nie twierdzę, że my nagle zdobędziemy medal czy czegoś takiego, ale wyciągać mecze na podstawie sparingów, których nikt nie widział? Ja za to widziałem jak grały Holenderki z Brazylią, to był dopiero dramat. Ale czy to nam w czymś pomaga? No raczej nie.
Z kadry Chorwacji wypadła Jerkov, więc nawet jeśli byśmy założyli że oba zespoły grały najlepiej jak się tylko dało (choć i tak grała Kaczorowska...) to i tak Chorwatki już są dużo słabsze, bo wiemy jak grała Topić we Wrocławiu.

A co do tych Włoszek, to jedyne co je ratuje to gwardia emerytek. Przecież gdyby zabrać Del Core, Lo Bianco i Centoni to naprawdę delikatnie mówiąc szału nie ma. Na MŚ grały przecież głównie Piccinini z Costagrande na przyjęciu, to nawet nie ma jak się do tego odnieść. Oczywiście nie da się przewidzieć w jakiej kto jest dyspozycji, ale choćby Del Core grała słabo w klubie, więc nie wiem czy aż tak wiele można od niej oczekiwać. CO oczywiście nie zmienia faktu, że Włoszki to mocna drużyna, no ale choćby do Serbii to jednak chyba trochę brakuje.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: SerCos »

No to Nawrocki zaskoczył Bełcik - Kowalińska, Werblińska - Skowrońska, Pycia - Bednarek, Maj (l)

Przyznam, że tego się nie spodziewałem.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: SevenUP »

Ale za to nie zdziwiła Zachorcova. Po raz kolejny widzę jak fatalnie sędziuje. Jest 14-12 a już zdążyła nie zauważyć piłki w boisku i 2 podwójnych Włoszek.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: sharkinator »

Podzieli się ktoś streamem, te które mam nie działają.
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Brawo! I jest 1:1 :P
:))
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: PJ_volleyball »

SevenUP pisze:Ale za to nie zdziwiła Zachorcova. Po raz kolejny widzę jak fatalnie sędziuje. Jest 14-12 a już zdążyła nie zauważyć piłki w boisku i 2 podwójnych Włoszek.
Fryzura jej oczy zasłania.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: ciacho23 »

sharkinator pisze:Podzieli się ktoś streamem, te które mam nie działają.
meczyki.pl. Do wyboru do koloru
emerencja
Posty: 1043
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: emerencja »

Coś Nawrocki mięskiem nie miota... :)

E; Może coś wreszcie drgnie, bo póki co nas leją...

E2: I Włoszki wygrały 3:1.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: troche zorientowany »

brak przyjęcia i tyle. Ani Maj, ani Werblińska ani Skowrońska nie mają dobrego przyjęcia. Dlatego wyjście z grupy z 3 miejsca to jest ich max możliwości.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: sharkinator »

PZPS oczekuje ćwierćfinału, ja również. Zwycięstwo nad Włoszkami czy jutro z Holenderkami należałoby rozpatrywać w kategorii dużej niespodzianki. Momentami nawet dobrze to wyglądało, Kowalińska nawet coś grała, szkoda że to przyjęcie leży i kwiczy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: krzysiu »

A kiedy u nas przyjecie było dobre ? Chyba ostatni raz w Pekinie w 2008 roku :)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: SevenUP »

Wg mnie jak na dwie zawodniczki kryjące całe boisko przyjęcie wcale nie było takie złe. Włoszki przyjmując we 3 przyjmowały dość często nad siebie.
Problem tkwił w tym, że trzymając KSD na przyjęciu ona nic nie kończyła, a wtedy cała koncepcja jest odrobinę bez sensu. Zgadzam się ze Świderkiem, że lepiej byłoby wyjść z Żebrowską na przyjęciu a KSD na ataku, bo Iza jednak z obu skrzydeł gra dobrze, a Kaśka przy takim przerzucaniu jednak traci w mojej opinii.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: hunter »

Nikt nic nie wspomniał o pozostałych meczach, więc trzeba ruszyć nieco z tematem.

W meczu Bułgaria-Rosja poziom dramat, pierwszy set kabaret wręcz, drugi niedużo lepiej, trzeci podobnie.
Na takim poziomie takie błędy to na prawdę rzadko spotykane, 1 set Rosjanki do 6, dawno coś takiego widziałem na takim poziomie, jakieś problemy z dograniem prostej piłki do rozgrywającej i to po obu stronach.
W trzecim secie też ciekawie było, nie pamiętam dokładnie ile już było w pewnym momencie 16-8 (?) dla Rosji i set na przewagi, tragedia ten mecz.

Holenderki zaczęły mocno zdenerwowane ale jakoś od stanu 10-9 się ogarnęły i zrobiły seta do 12, drugi też podobnie, początek wyrównany a później odjazd, w trzecim trochę Słowenki powalczyły.
Podobała mi się gra Holenderek, mogą być groźne u siebie choć wiadomo rywal niezbyt miarodajny ale mimo tego dobry mecz Dijkemy, przyjmujących czy De Kruijf, nawet Stamm na libero mi się podobała.
Słabiutka ta Recek, słyszałem, że ciekawa zawodniczka ale szału nie zrobiła.

Czeszek za bardzo nie widziałem ale Havelkova zmiażdżyła dzisiaj.

Skompromitowały się Chorwatki, bez seta ze słabiutką Białorusią, spora niespodzianka.
Fatalnie Usić, babole sadziła Grbac, Fabris żenująco, bardzo ciężko było poznać te dziewczyny, które w sumie potrafią grać w siatkówkę.
Białorusinki jakoś wybitnie nie zagrały ale na tak słabo dysponowanego rywala to wystarczyło, także popełniały sporo błędów ale potrafiły przy tym ustawić choćby blok i zaserwować jako tako.

Serbki bardzo pozytywnie, choć jest tu jeszcze co nieco do poprawy głównie na zagrywce i w przyjęciu, jak dla mnie faworyt w tej chwili Mistrzostw.
Chyba nie ma w Europie tak dobrze grającej drużyny na siatce, nawet te niedokładności w przyjęciu nadrabiają bez większych problemów.

Na koniec o Polkach, przez dwa sety było dużo lepiej niż myślałem, że może być a później wszystko wróciło do normy.
Ja od Nawrockiego chyba się nigdy nie przekonam a do pomysłu ze Skowrońską na lewym na pewno nie, Kowalińska trochę jechała na farcie, który się skończył w pewnym momencie, nie podoba mi się też Bełcik w pierwszym, bardzo chwalona w studiu przez Jarosza ale jest to zawodniczka do bólu schematyczna i często niedokładna.
Nie mamy u siebie takiej zawodniczki jak Diouf niestety, która potrafi uderzyć z całej siły, przełamać blok i jeszcze fajnie zaserwować.
De Gennaro jak zawsze klasa.

Trwa teraz mecz Turczynek, też niezła zabawa, przeciętny poziom, jeśli ktoś oglądał mecz Polek to oglądał najlepszy mecz pierwszego dnia.

A i jeszcze jedno, challenge.
Tragicznie to wygląda, jeśli w pamięci ma się ten z Japonii.
Sędziowie sobie nie radzą, sytuacja z Guidettim, który chce sprawdzić jedno a sprawdzają co innego.
Do poprawki.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: troche zorientowany »

siatkarskie dno. Grają jak kadetki. Nikt nie przyjmuje. Poziom podwórka. trzeba zapomnieć o reprezentacji kobiet bo o czym tu dyskutować.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: ciacho23 »

Ale parodia :] Dno dna !!!
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: OlaMleko »

Ekscytacja kobiecą siatkówką jest dla mnie kompletnie niezrozumiała, tego się nie da oglądać. Jeszcze bezpośrednio po emocjach z Pucharu Świata... Włączyłam na chwilę, ale po raz kolejny poległam, a jak widzę wyniki typu 20:10 to dziękuję Bogu, że się tym kompletnie nie przejmuję.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: troche zorientowany »

trzeba zbudować nową reprezentację. Nowy trener i zupełnie nowe zawodniczki. Może za 10 lat coś się zmieni. Najsłabszy trener wybrany na najważniejszy okres. A najlepsze prawie zawodniczki po 6 tygodniach wolnego prezentują poziom podwórka.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: radek0389 »

Dlatego ze kobieca siatkówka nawet mistrzyń świata to patologia w konfrontacji z męska.
A Polki sue osmieszaja, nie da się ukryć.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: troche zorientowany »

inna gra przy KSD w ataku. Nawrocki potrzebował przegranych 5 setów aby wreszcie zmienić ustawienie. jego pojmowanie gry jest na poziomie amatorszczyzny
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2015 kobiet

Post autor: troche zorientowany »

oto teraz jest dowód że największe szkody w zespole wyrządza nasz trener.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”