ME 2019 siatkarzy

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

ME 2019 siatkarzy

Post autor: madlark »

Organizatorami będą Francja, Belgia, Holandia i Słowenia. Zagra 24 zespoły.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Pele »

Czyli zostaje 20 miejsce. Możemy awansować ??? :] :]
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

madlark pisze:Zagra 24 zespoły
*ją

Francja Belgia i Holandia, to jeszcze. Wszystko można zrobić w odległości autokarowej. Ale Słowenia? Dafuq
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Mateja »

Noworoczny pisze:Francja Belgia i Holandia, to jeszcze. Wszystko można zrobić w odległości autokarowej. Ale Słowenia? Dafuq
U kobiet jeszcze lepiej to wykombinowali. Czechy, my, Węgry i.......Turcja :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Ale jak? Jedna grupa w jednym kraju? Czyli 4 grupy po 6? Do 1/4 wchodzą najlepsze a druga i trzecia baraże? Czy 6 grup po 4 i jakieś hocki klocki dalej?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Mateja »

4 organizatorów, więc pewnie przyjmują formatu Eurobasketu i faktycznie pierwsza faza to 4 grupy po 6 drużyn w każdej.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

W zasadzie, można powiedzieć, że nic się nie zmieni, poza liczbą spotkań. Obecnie, żeby wygrać zawody, trzeba ich zagrać od 6 do 7. A w nowej formule od 8 do 9. Mistrzostwa potrwają pewnie kilka dni później.
Dochodzi do tego, że teraz tylko co czwarta drużyna po fazie grupowej jedzie do domu, a będzie połowa.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: hugo »

Moim zdaniem chore jest organizowanie ME w 4 państwach i w dodatku jedno z nich jest daleko od reszty. CEV małpuje po FIBA, a FIBA jest krytykowana za bardzo słabą frekwencję na Eurobaskecie 2017. Dobrze, że przyznali męski turniej 2019 krajom dobrym w siatkę, bo przyznanie tegorocznego turnieju kobiet Gruzji jest szokujące. Zarówno organizacyjnie jak i sportowo cieniutko.
\
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Mateja »

W zeszłym tygodniu odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do rozszerzonych Mistrzostw Europy siatkarzy.

Grupa A - Finlandia, Dania, Rumunia
Grupa B - Estonia, Łotwa, Izrael
Grupa C - Słowacja, Czarnogóra, Mołdawia, Islandia
Grupa D - Portugalia, Chorwacja, Austria, Albania
Grupa E - Hiszpania, Białoruś, Norwegia, Gruzja
Grupa F - Ukraina, Macedonia, Węgry, Szwajcaria
Grupa G - Grecja, Szwecja, Azerbejdżan, Luksemburg

Awansują wszyscy zwycięzcy oraz pięć najlepszych zespołów z 2. miejsc. Bilety zapewnione mają już organizatorzy: Belgia, Francja, Holandia, Słowenia oraz 8 zespołów najlepszych zespołów ostatniego turnieju: Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska i Turcja.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

W Europie coraz mniej słabych drużyn ;), amatorzy(?) z Luksemburga wzorem swoich kolegów piekarzy, listonoszy i barmanów z Dudelange odprawili dziś po tie breaku faworyzowanych Szwedów, którzy całkiem nieźle radzili sobie w tej edycji Ligi Europejskiej
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Gierek »

Mnie bardzo mocno dziwi postawa Finlandii w eliminacjach do ME 2019. Nie rozumiem, jak uczestnik Mistrzostw Świata może przegrać dwukrotnie z... Rumunią. Dobrze, że chociaż sobie z Danią dali rady, to może awansują.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Gierek pisze:Mnie bardzo mocno dziwi postawa Finlandii w eliminacjach do ME 2019. Nie rozumiem, jak uczestnik Mistrzostw Świata może przegrać dwukrotnie z... Rumunią. Dobrze, że chociaż sobie z Danią dali rady, to może awansują.
Już taki jeden mistrz siatkarskiego eldorado na Rumunach się przejechał kilka lat temu :]
a jak się przyjrzeć to trzon kadry stanowią właśnie ograni na poziomie europejskich pucharów zawodnicy czyli Lica, Bala czy Spinu, do tego jest młody Aciobanitei, po którego sięga z wypożyczenia VfB Friedrichshafen i jak pokazują staty mimo młodego wieku jest liderem tej kadry. Finom został już chyba tylko hokej, bo nawet skoki położyli po całości.

https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=30931
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Finowie mają swoją złotą generację w hokeja, i absolutnie kiepski okres w prawie każdym innym sporcie. :D

Ale to trochę tak, jakbyśmy my wymiatali w piłce nożnej, a w reszcie sportów przeżywali kryzys. Większość narodów byłaby, myślę, mimo wszystko ukontentowana. :)
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Gierek »

No to cóż, najwyraźniej nie doceniłem Rumunów :P Ale niestety muszę się zgodzić z faktem, że Finowie obecnie w siatkówce przeżywają kryzys, pamiętam jak sobie fajnie radzili 4 lata temu na MŚ, a teraz? Ciekawe, czy Finowie awansują na ME, bo mogą nie awansować - zobaczymy, jak się ułożą rozstrzygnięcia w innych grupach, bo wychodzi 5 drużyn z 2 miejsc.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: estril1992 »

Pamiętacie może jak wyglądało losowanie grup już ME ? Było losowanie czy dobieranie na podstawie rankingu ?
Marcinho
Posty: 128
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 21:02
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Marcinho »

Podział na koszyki w losowaniu grup ME

Koszyk 1: Rosja, Polska, Serbia, Włochy
Koszyk 2: Bułgaria, Niemcy, Czechy, Turcja
Koszyk 3: Estonia, Słowacja, Finlandia, Portugalia
Koszyk 4: Hiszpania, Ukraina, Grecja, Macedonia
Koszyk 5: Białoruś, Czarnogóra, Rumunia, Austria
Marcinho
Posty: 128
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 21:02
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Marcinho »

Najpierw odbędzie się losowanie z koszyka, a potem przydziału do kraju-gospodarza. W grupie A zagrają Francuzi, w grupie B Belgowie, Słoweńcy trafili do grupy C, a Holendrzy do grupy D.
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: alcio333 »

Losowanie w Brukseli dziś o 18:30. Transmisja:
https://www.facebook.com/CEVEuroVolley oraz https://www.eurovolley.tv/en-int/page/home-cev

A: Francja, Włochy, Bułgaria, Portugalia, Grecja, Rumunia
B: Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria
C: Słowenia, Rosja, Finlandia, Turcja, Macedonia, Białoruś
D: Holandia, Polska, Czechy, Estonia, Ukraina, Czarnogóra
Ostatnio zmieniony 16 sty 2019, o 19:09 przez alcio333, łącznie zmieniany 1 raz.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: mily66 »

Komuś się na końcu wymskneło 8-)
"Polosowałem dobrze czy wpie...l?"
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: dyletant »

Z Holandią nie graliśmy ostatnio jakieś 11 lat temu, przy okazji turnieju kwalifikacyjnego do IO w Pekinie? Bo tak coś mi się kojarzy, że tylko ich ostatnio nie mamy na rozkładzie
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Guilder »

Tak czy siak, zarówno z "koszyka" gospodarzy jak i tego numer dwa, dostaliśmy chyba najłatwiejszych możliwych rywali.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Mateja »

dyletant pisze:Z Holandią nie graliśmy ostatnio jakieś 11 lat temu, przy okazji turnieju kwalifikacyjnego do IO w Pekinie? Bo tak coś mi się kojarzy, że tylko ich ostatnio nie mamy na rozkładzie
Pomijając sparingi, turnieje typu MHW, tak. Europejski turniej kwalifikacyjny w Izmirze. Jeśli chodzi o grupowych rywali to najdawniej graliśmy o punkty z Ukrainą, faza grupowa włosko-serbskich ME 2005.
kuchcik77
Posty: 2325
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kuchcik77 »

Co do drabinki:
z grupy awansują 4 najlepsze ekipy.
Potem na krzyż 1-4. 2-3 ( nasza grupa D z grupą B)/Srb/Bel/Ger/Aut/Svk/Esp
reszta jest gdybaniem.
Rozumiem, że jeśli nasi siatkarze będą na pozycji 1 lub 2 to zostają w Holandii i grają z zespołem B3 lub B4.
Jeśli pokonają tą przeszkodę, to dalej grają w Holandii z drugim zespołem który odniósł zwycięstwo w starciu D1-B4 lub D2-B3.
De facto awans uzyskają po 2 ekipy z z połączenia B/D oraz 2 ekipy z połączenia A/C

Bardzo podoba mi się parowanie drugiej połowki:
Włochy/Francja/Bułgaria oraz Rosja
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Gierek »

Myślę, że Polacy trafili na fajną, i dosyć łatwą grupę. Najgroźniejszym rywalem jak dla mnie będą Holendrzy - nie tylko gospodarze, ale też i drużyna, która umie powalczyć z najmocniejszymi (wygrana z Brazylią i Francją na MŚ 2018), dodatkowo Holendrzy są jednym z gospodarzy, więc to też przemawia na ich plus. Ciekawi mnie, jak się zaprezentują Czesi, i Estończycy. Postawy Ukraińców i Czarnogórców też jestem ciekaw. Ciekawie zapowiada się też walka o 4 miejsce premiowane awansem w grupach A i B.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kamil1999 »

Gierek pisze:Myślę, że Polacy trafili na fajną, i dosyć łatwą grupę. Najgroźniejszym rywalem jak dla mnie będą Holendrzy - nie tylko gospodarze, ale też i drużyna, która umie powalczyć z najmocniejszymi (wygrana z Brazylią i Francją na MŚ 2018), dodatkowo Holendrzy są jednym z gospodarzy, więc to też przemawia na ich plus. Ciekawi mnie, jak się zaprezentują Czesi, i Estończycy. Postawy Ukraińców i Czarnogórców też jestem ciekaw. Ciekawie zapowiada się też walka o 4 miejsce premiowane awansem w grupach A i B.
Mnie ciekawi w jakim składzie wystąpi Ukraina. Bo na przykład taki skład: Jereszczenko ,Płotnicki ,Paszycki ,Teriemienko ,Storożyłow i Tupczyj byłby bardzo silny i mogli by namieszać. Ogólnie z tej grupy wyjdzie Polska ,Holandia a o inne miejsca toczyć się będzie bój. Przypuszczam ,że wyjdzie też Estonie no i może ta Ukraina jeśli większość wymienionych przeze mnie siatkarzy zagra.
mama66
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2009, o 22:30
Płeć: K

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: mama66 »

czy wiadomo coś o biletach na ME ,były już jakieś wieści czy przeoczyłam?
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: timshel »

Przenoszę dyskusję we właściwe miejsce:
Noworoczny pisze:Strasznie zagmatwana ta sprawa z 1/4 i wyżej. Czy ktoś wie, jak to przystępnie wytłumaczyć? Z kim będzie grała Polska, gdyby wszyscy pozajmowali miejsca zgodne z rankingiem?
Lecąc zgodnie z rankingiem w 1/4 Polacy zmierzyliby się ze zwycięzcą pary Holandia-Niemcy. Na etapie półfinałów ćwiartka holenderska krzyżuje się ze słoweńską, a zatem możliwe jest starcie Biało-Czerwonych z Rosjanami. Jeśli chodzi o drugą część drabinki, to tam w meczu półfinałowym skład mógłby być taki: Włochy/Francja v Serbia. Tyle jeśli chodzi o gdybania i założenie dotyczące pozajmowanych miejsc.
Learn to love the process.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Na wikipedii jest rozpisana cała drabinka turniejowa, można sprawdzić: https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Men% ... ampionship

Podoba mi się ten format, bez tworzenia trzech faz grupowych wzorem MŚ, tu po wyjściu z tej pierwszej każdy kolejny mecz o wszystko albo nic.

Patrząc na naszą grupę, to tak pół żartem, pół serio - szkoda, że wzorem PŚ nie można zgłosić większej grupy zawodników na ME, bo jest spora szansa, że nasza kadra B spokojnie obskoczyłaby tę fazę z 5 zwycięstwami. :P
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: fwasilcz »

Trochę średnio, że po 1/8 w ćwierćfinałach (zakładając zwycięstwa faworytów) znowu trafia się na drugą drużynę ze swojej grupy. Mogli to jakoś zamieszać, wygląda na to, że względy logistyczne, będące konsekwencją 4 współorganizatorów zwyciężyły.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Maniac`18 »

To prawda, słabo to wygląda.

Ćwierćfinał Włochy - Francja
Ćwierćfinał Polska - Holandia/Belgia/Niemcy

Półfinał Włochy - Serbia
Półfinał Polska - Rosja (przedwczesny finał)

Finał Polska - Włochy

Polska Mistrzem Europy! ;)
Tak ja to widzę. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”