ME 2019 siatkarzy

Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Son »

Niedługo to będziemy wymieniać kraje, które nie będą organizatorami Mistrzostw Europy...
I tak się dziwię, że tylko 4 gospodarzy.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Czy znany jest już skład Włochów na ME?

Wygląda na to, że Europa się znacznie osłabiła. Bułgaria już nie taka silna, jak kiedyś. Włosi opierają się na Torenie. Serbia bez sypacza jakoś tak słabo wygląda (co prawda w ub. roku 1/2 MŚ). Francja - ciężko powiedzieć. Może to faktycznie ten terminarz ich tak załatwił? Słowenia opiera się wyłącznie na pierwszym składzie - to może być za mało na 9 spotkań. Faktycznie zostaje tylko Polska i rosja. Jak minister Bańka zostanie szefem agencji antydopingowej, może sytuacja z Londynu już się nie powtórzy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aranger »

Stan chyba pisał, że Juantorena zgłosił gotowość, więc reszta składu (z tych ważnych siatkarzy) pewnie jasna.

W Serbii większym problemem niż sypacz to był raczej trener. Podobnie Francja pod wodzą Tillie na imprezach docelowych gra raczej kiepsko, a ma kim.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kadra z kwalifikacji + Cavuto, Candellaro i Randazzo, trzech odpadnie.
nogciu
Posty: 49
Rejestracja: 9 maja 2018, o 11:32

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: nogciu »

Reprezentacja Polski mężczyzn na zgrupowanie w Arłamowie:



Mateusz Bieniek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, środkowy


Fabian Drzyzga – Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), rozgrywający
Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy
Jakub Kochanowski – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy
Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający
Dawid Konarski – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, atakujący
Michał Kubiak – Panasonic Panthers Hirakata (Japonia), przyjmujący
Bartosz Kurek – ONICO Warszawa, atakujący
Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący
Wilfredo Leon - Sir Safety Perugia, przyjmujący
Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący
Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy
Artur Szalpuk – KPS PGE Skra Bełchatów SA, przyjmujący
Aleksander Śliwka – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący
Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero
Paweł Zatorski – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, libero
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: boftek »

Czyli bez Grzesia Łomacza. Będziemy mogli zobaczyć Leona pod Komendą.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Marcy$ »

I bardzo fajnie, wielu na to czekał w tym ja.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

Dobry skład. Widać, że kadra się wyklarowała, ale nie zabetonowała, bo do drobnych zmian dochodzi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Kamil92 »

Podoba mi się ta kadra. Komenda pokazał się z bardzo dobrej strony podczas VNL i zasłużył na powołanie. Nawet jako zadaniowiec ma więcej argumentów niż Łomacz, gdyż jest dużo wyższy i ma bardzo fajną zagrywkę przy której podczas F6 w Chicago robiliśmy seriami punkty. Dodatkowo jeśli chodzi o sam element rozegrania, to moim zdaniem wyglądał bardzo ciekawie.
Kibic95
Posty: 31
Rejestracja: 20 gru 2018, o 18:24
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Kibic95 »

Jak myślicie kto z powołanych do Arłamowa nie pojedzie na euro? ja stawiam Kurek Kwolek
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Aquino »

Czyli odpada Kurek i Kłos.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Nagor »

Piękne wiadomości z początkiem tygodnia! Komenda na zgrupowaniu, Łomacz nie. Nie wierzyłem, że tego doczekam. Tylko czy to na 100% oznacza, że Łomacza już nie zobaczę w kadrze? Oby.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Szary Wilk »

Łomacz pewnie jakas kontuzja, bo sam nie mogę uwierzyć :D Kurek odpadnie, jak nie zdazy się wyleczyć i przygotować.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: niepoinformowany »

Super skład, teraz oby przygotowania przebiegły zgodnie z planem i będzie dobrze ;) Liczę na występy Komendy pod koniec I fazy turnieju. Po Estonii i Holandii powinno być już łatwiej.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: knightrider »

Szary Wilk pisze:Łomacz pewnie jakas kontuzja, bo sam nie mogę uwierzyć :D Kurek odpadnie, jak nie zdazy się wyleczyć i przygotować.
Łomacz przez ostatnie 2 sezony w Skrze jest 1 z najgorszych wystawiaczy w +lidze. Liczne babole w każdym meczu czy rzucane śmieci na lewe skrzydło.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Noworoczny »

I tak pada kolejny mit, że u Heynena nie ma żadnej selekcji.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Camillo Marcotti »

Heynen wspominał gdzieś, że na Gdańsk był Łomacz, bo większe doświadczenie, więc to mógł być powód czemu wtedy był Grzesiek, a teraz Marcin. Marcin nie biegał po Twitterach i Instagramach rozpaczając, że po dobrym turnieju trener wziął Łomacza, nie pojechał obrażony przygotowywać się do Rzeszowa, więc jest. Podejrzewam, że światowej klasy gwiazda Modeny również by była, jakby mu nie uderzyła sodówka po trzech dobrych meczach.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
ciorny17
Posty: 8534
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: ciorny17 »

Camillo Marcotti pisze:Podejrzewam, że światowej klasy gwiazda Modeny również by była, jakby mu nie uderzyła sodówka po trzech dobrych meczach.
Obrazek

Za Komendę wielki plus.
Mam nadzieję, że jak się nie nagra na Euro to na PŚ poleci. Bo przy dobrej dyspozycji Marcina, plus ewentualnym sezonie na plus w Rzeszowie, mit i "przewaga" Grześka w kontekście doświadczenia na IO, może upaść.
Kłamca.
kanimo

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kanimo »

Jeden kolega juz pisal, ze Komenda pojedzie za Lomacza, i nawet byly takie przymiarki wczesniej. Wiec to nie jest zadna kontuzja, planowe wprowadzanie obiecujacego zawodnika, w zawodach o cos ale pod mniejszym cisnieniem niz turniej w Gdansku.
Stawiam, ze Lomacz pojedzie na PS z ktoryms z mlodych.
I za to min lubie Heynena.

Jedyne istotne pytanie, czy Vital zdecyduje sie na mlodego jako zmianowego na dluzszy turniej olimpijski. Mysle, ze on sam jeszcze nie wie, pewnie sporo zalezy od tego, co do tego czasu pokaze Komenda.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Nagor »

Na PŚ niech sobie zabiera nawet i samych osiemnastolatków, na ważną imprezę jak Mistrzostwa Europy muszą jechać najlepsi.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Marcy$ »

PŚ daje dużo punktów do rankingu. To nie jest bez znaczenia.
Camillo Marcotti

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Camillo Marcotti »

Marcy$ pisze:PŚ daje dużo punktów do rankingu. To nie jest bez znaczenia.
Z tej szerokiej kadry Heynena wynika, że w miarę poważnym składem pojadą na PŚ.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: mmb »

Elegancki skład!

Ciekawe czy Kochan wróci z dobrą formą :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: aezakmi »

Aquino pisze:Czyli odpada Kurek i Kłos.
Na razie odpadł Łomacz, a jak tak dalej pójdzie, to odpadnie Kochanowski. Obaj zasługują na odstrzelenie i pstryczek w nos, niech wezmą się do pracy, bo ich dyspozycja mocno odstaje od tej prezentowanej chociażby przed rokiem. To ma być dla nich jasny sygnał i przekaz - zapieprzać, albo IO wam uciekną, bo są godni zastępcy! Kłos, to jest kozak, na jaki poziom wszedł w ostatnim czasie - szok. Jego ataki ze wznoszącej, rewelacja! Karol błyskawica, to jest błyskawica w ataku, do tego świetny flot! Grał lepiej niż w 2014, gdy otrzymywał nagrodę najlepszego blokującego/środkowego MŚ Karol Domini 2014. Przy takiej dyspozycji, to Kłos wejdzie do "szóstki" naszej reprezentacji podczas IO. Niby susza w tym roku, ale w naszej reprezentacji jest urodzaj na środku siatki m.in. dzięki Kłosowi. Pozostaje, pozostaje - cieszyć się, że jest tak szeroki wybór. Staramy się i do przodu. Hey na na na!
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: jaet »

Tak jak na Karola można było narzekać, kiedy siatkarsko kopał się czole, tak uczciwie trzeba oddać, że w tym sezonie wjechał do kadry z buta i póki co się nie zatrzymuje. Heynena można oczywiście za różne wybory krytykować, ale nikt nie zarzuci mu, że jest ślepy, co pokazuje też chociażby najnowszy przykład Komendy, czy wcześniej Muzaja. Jedyna kontrowersja tyczy się "wiadomokogo", ale tu chyba faktycznie nie chodzi o aspekt czysto sportowy, a Pan "wiadomokto" na polu charakterologicznym przegrał tę walkę na własną prośbę już rok temu.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Marcy$ »

jaet pisze:Tak jak na Karola można było narzekać, kiedy siatkarsko kopał się czole, tak uczciwie trzeba oddać, że w tym sezonie wjechał do kadry z buta i póki co się nie zatrzymuje. Heynena można oczywiście za różne wybory krytykować, ale nikt nie zarzuci mu, że jest ślepy, co pokazuje też chociażby najnowszy przykład Komendy, czy wcześniej Muzaja. Jedyna kontrowersja tyczy się "wiadomokogo", ale tu chyba faktycznie nie chodzi o aspekt czysto sportowy, a Pan "wiadomokto" na polu charakterologicznym przegrał tę walkę na własną prośbę już rok temu.
Bingo
Wystarczy obejrzeć jak powinny wyglądać wypowiedzi zawodnika który wie, że musi walczyć o miejsce:
https://www.youtube.com/watch?v=C4jFYYsagXg
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: jarek8dywan »

jaet pisze:Tak jak na Karola można było narzekać, kiedy siatkarsko kopał się czole, tak uczciwie trzeba oddać, że w tym sezonie wjechał do kadry z buta i póki co się nie zatrzymuje. Heynena można oczywiście za różne wybory krytykować, ale nikt nie zarzuci mu, że jest ślepy, co pokazuje też chociażby najnowszy przykład Komendy, czy wcześniej Muzaja. Jedyna kontrowersja tyczy się "wiadomokogo", ale tu chyba faktycznie nie chodzi o aspekt czysto sportowy, a Pan "wiadomokto" na polu charakterologicznym przegrał tę walkę na własną prośbę już rok temu.
Co do pierwszej czesci wypowiedzi - tez bylem zdziwiony dobra postawa Klosa, swietnie sie zaprezentowal i mysle, ze Kochanowski musi sie obawiac o miejsce w skladzie kadry. Sezon klubowy rozregulowal jednego i drugiego, ale Karol powstal z kolan.

Bednorz to bardzo fajny grajek z bardzo duzymi mozliwosciami, jednak juz w Olsztynie (2014-2016) doszly mnie sluchy o problemach z ciaglym marudzeniem i fuczeniem jegomoscia i widac niewiele sie zmienilo. A szkoda...
Camillo Marcotti

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Camillo Marcotti »

Ja również myślę, że Kurka jednak na ME nie zobaczymy. Podejrzewam, że Heynen zaprosił go na zgrupowanie, żeby spędził trochę czasu z drużyną i żeby trener mógł zobaczyć jak wygląda jego sytuacja. Ale po takiej przerwie ciężko oczekiwać od Bartka dobrej formy, a i moim zdaniem nie ma sensu go narażać podczas ME czy PŚ, bardziej się przyda w przyszłym sezonie.

Bartek ma 31 lat, jest zawodnikiem doświadczonym, wiemy co może pokazać i co pokaże jak złapie formę. ME i PŚ więcej dadzą Muzajowi niż jemu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: Skrzypek »

Marcy$ pisze:PŚ daje dużo punktów do rankingu. To nie jest bez znaczenia.
Jest całkowicie bez znaczenia. Ranking FIVB nic nie daje.
kanimo

Re: ME 2019 siatkarzy

Post autor: kanimo »

aezakmi pisze:
Aquino pisze:Czyli odpada Kurek i Kłos.
Na razie odpadł Łomacz, a jak tak dalej pójdzie, to odpadnie Kochanowski. Obaj zasługują na odstrzelenie i pstryczek w nos, niech wezmą się do pracy, bo ich dyspozycja mocno odstaje od tej prezentowanej chociażby przed rokiem. To ma być dla nich jasny sygnał i przekaz - zapieprzać, albo IO wam uciekną, bo są godni zastępcy! Kłos, to jest kozak, na jaki poziom wszedł w ostatnim czasie - szok. Jego ataki ze wznoszącej, rewelacja! Karol błyskawica, to jest błyskawica w ataku, do tego świetny flot! Grał lepiej niż w 2014, gdy otrzymywał nagrodę najlepszego blokującego/środkowego MŚ Karol Domini 2014. Przy takiej dyspozycji, to Kłos wejdzie do "szóstki" naszej reprezentacji podczas IO. Niby susza w tym roku, ale w naszej reprezentacji jest urodzaj na środku siatki m.in. dzięki Kłosowi. Pozostaje, pozostaje - cieszyć się, że jest tak szeroki wybór. Staramy się i do przodu. Hey na na na!

Co Ty z Kochanem. To zaangazowany i pracowity facet. Kiedys tam poswiecil, swoja wizje kariery dla mlodzierzowej repry. Zawsze jak nad czyms pracowal, to widac bylo rezultaty. Zawsze wyroznial sie dojrzaloscia i spokojem.
Byly przecieki o klopotach z barkiem. Zreszta Kuba ma jeszcze czas. Moze niech sie solidnie przygotuje do sezonu.
Ale na pewno nie chodzi tu o nieprzykladanie sie do treningu. Jesli Kuba z czyms przegra, to z limitami fizycznymi i kontuzjami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”