Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Mateja »

U kobiet też wystąpią za dwa lata 24 zespoły i również w 4 państwach - Czechach, Węgrzech, Turcji oraz co ciekawe, Polsce.

http://www.cev.lu/News.aspx?NewsID=26068&ID=5

Nie wiem na razie, jak to skomentować. Jestem od początku sceptycznie nastawiony do pomysłu poszerzenia turnieju o dodatkowe 8 zespołów, jak i również rozwlekania turnieju na kilka krajów. Zobaczymy.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Mateja »

Tak jak u panów, 12 października rozlosowano grupy eliminacje ME siatkarek.

Grupa A - Belgia, Izrael, Słowenia, Islandia
Grupa B - Chorwacja, Szwajcaria, Austria, Albania
Grupa C - Ukraina, Czarnogóra, Grecja, Norwegia
Grupa D - Francja, Portugalia, Gruzja, Dania
Grupa E - Słowacja, Finlandia, Estonia, Szwecja
Grupa F - Rumunia, Hiszpania, Łotwa, Bośnia i Hercegowina

Awansują dwa zespoły z każdej grupy, dołączą do wspomnianych w pierwszych poście Czeszek, Węgierek, Turczynek, Polek oraz Serbek, Holenderek, Azerek, Włoszek, Rosjanek, Białorusinek, Niemek oraz Bułgarek.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: phil »

Słowacja zastąpiła Czechy i będzie jednym ze współgospodarzy ME. Czeszki muszą teraz przedzierać się przez kwalifikacje. Po trzech spotkaniach ich bilans to 1-2 po wygranej nad Estonkami i przegranych spotkaniach ze Szwedkami i Finkami.

Poza tym małą niespodzianką może być wygrana Szwajcarek nad Austriaczkami, które pod wodzą Swietlany Ilić miały zakwalifikować się na ME oraz Bośni nad Rumunią 3-2. Jednak Bośniaczki po 3 spotkaniach i słabszym meczy przeciwko Hiszpankom, plasują się dopiero na trzecim miejscu.
grawer
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2018, o 14:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: grawer »

ja też uważam, że zwiększenie ilości drużyn nie jest korzystne
Marcinho
Posty: 128
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 21:02
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Marcinho »

Skład grup ME siatkarek 2019:
grupa A: Turcja, Serbia, Bułgaria, Francja, Finlandia, Grecja
grupa B: Polska, Włochy, Belgia, Ukraina, Portugalia, Słowenia
grupa C: Węgry, Holandia, Chorwacja, Azerbejdżan, Rumunia, Estonia
grupa D: Słowacja, Rosja, Niemcy, Białoruś, Hiszpania, Szwajcaria.
Marcinho
Posty: 128
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 21:02
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Marcinho »

Z sześciozespołowych grup do kolejnej rundy awansują cztery najlepsze drużyny.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Mateja »

Obawiać się Słowenek? W odróżnieniu od Naszych, one zagrały w barażach o awans na MŚ.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Składy:

Polska
Rozgrywające: Wołosz, Pleśnierewicz
Atakujące: Smarzek-Godek, Zaroślińska-Król, Łukasik
Przyjmujące: Grajber, Mędrzyk, Stysiak, Wójcik
Środkowe: Alagierska, Efimienko-Młotkowska, Kąkolewska
Libero: Maj-Erwardt, Stenzel

Włochy
Rozgrywające: Orro, Malinov
Atakujące: Egonu
Przyjmujące: L. Bosetti, Sylla, Enweonwu, Sorokaite, Nwakalor
Środkowe: Chirichella, Folie, Danesi, Fahr
Libero: De Gennaro, Parrocchiale

Słowenia
Rozgrywające: Mori, Najdič
Atakujące: Zatkovič, Eržen
Przyjmujące: Vovk, Zdovc Sporer, Mlakar, Ščuka, Potokar
Środkowe: Grudina, Pintar, Planinšec
Libero: Janežič, Mikl

Belgia
Rozgrywające: Van Sas, Van de Vyver
Atakujące: Grobelna, Goliat
Przyjmujące: Herbots, Van Gestel, Strumilo, Stragier,
Środkowe: Lemmens, Sobolska, Janssens, Van Avermaet
Libero: Guilliams, Ruysschaert
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Antonella Hard Core »

Jeśli chodzi o naszą grupe to jest jeszcze skład Ukrainek.
UKRAINA
Rozgrywające: A.Politanska, D.Velikokon, O.Peretiatko
Atakujące: O.Rykhliuk, A.Kraiduba
Przyjmujące: N.Kodola, A,Stepaniuk, K.Denisova
Środkowe: I.Trushkina, S.Dorsman, J.Gerasimova, D.Karpets
Libero: W.Nikolaychuk, A.Karasova
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Został skład Portugalek

Portugalia
Rozgrywające: Vanessa Rodrigues (AVC Famalicão), Eliana Durão (Castêlo da Maia GC)
Atakujące: Júlia Kavalenka (Bosco Cuneo), Maria Maio (CF «Os Belenenses»)
Przyjmujące: Marta Hurst (Volley Hermanea Olbia), Bárbara Gomes (AVC Famalicão), Ana Vale (Ala Nun'Álvares de Gondomar), Maria Reis Lopes (Ala Nun'Álvares de Gondomar)
Środkowe: Aline Timm (AVC Famalicão), Eduarda Duarte (Leixões SC), Amanda Cavalcanti (Pedro E. Lobato), Helena Monteiro (Castêlo da Maia GC)
Libero: Joana Resende (AVC Famalicão), Beatriz Basto (Leixões SC)

Największą gwiazdą Portugalek grająca niegdyś w Toruniu Júlia Kavalenka, ale i tak żadnych szans temu zespołowi nie daje.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: akukuk »

Nie wiem czy do końca w temacie, ale czy ktoś zna powody, dla których od pewnego czasu w reprezentacji Belgii nie ma Aelbrecht, Courtois, Heyrman i przede wszystkim Van Hecke?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Heyrman poprosiła o przerwę w związku z kontuzjami, podobnie Van Hecke, która ma problemy z kolanami i daje pierwszeństwo klubowi. Leys i Courtois zakończyły karierę reprezentacyjną. O Rousseaux jest tylko lakoniczny komentarz, że jest niedostępna, a o Albrecht trener tłumaczył, że była bardziej potrzebna, gdy Dirickx ją bardziej wykorzystywała w ataku.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Ciekawy musiał być poziom widowiska z kwalifikacji olimpijskich Bułgarek z Amerykankami, skoro te pierwsze grają dziś tak jakby się pierwszy raz spotkały przed meczem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bułgarki super zagrały z Amerykankami, jak nie Bułgarki, byłem pozytywnie zaskoczony - tutaj widzę 25-13 w drugim secie, więc raczej bym skłaniał się do opinii, że Bułgaria może być groźna.

Szkoda, że Rai znowu koduje sygnał, bo na Rai Sport mecze z naszej grupy komentują najlepszy komentator w historii wszechświata Maurizio Colantoni i Francesca PIccinini, aczkolwiek widać (tzn. słychać) po Francesce, że dopiero zaczyna przygodę z komentowaniem. :)
więc raczej bym skłaniał się do opinii, że Bułgaria może być groźna.
Albo jednak nie. ;)
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Mateja »

W imprezach CEV nadal nie można challengować, czy piłka dotknęła boiska przy obronie? Chociaż to już bez znaczenia, i tak Białorusinki wyrównały stan seta do 20:20 z Rosjankami.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: SerCos »

Sabris 72 ataki w meczu z Azerkami, ale Chorwatki i tak przegrały 2-3. Bardzo słaby mecz rozegrała Rahimova, grę drużyny Caprary trzymała Samadova. Zwycięstwo bardzo cenna, bo grupa wyrównana i tylko Holenderki wydają się być poza zasięgiem, jeśli chodzi o grupowy triumf.
Kortaxfrog
Posty: 35
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 21:30
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Kortaxfrog »

Ależ pustki w Łodzi :( Jak na razie to frekwencja na meczach niegospodarza chyba wszędzie jest wyższa niż u nas.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ciekawe czy nie będą do ugryzienia Włoszki - afera z Petrini, do tego Bosetti ma problemy z barkiem i jest oszczędzana, więc dzisiaj na przyjęciu grała Sorokaite. Oczywiście nie ma co się nastawiać na wygraną, Włoszki mają niesamowity potencjał, piorunujące wrażenie robi poziom techniczny gry biorąc pod uwagę jak czysto fizyczny potencjał ma ta drużyna - nie wiem czy w następnym cyklu będzie jakakolwiek drużyna, która będzie mogła im się postawić, jak jeszcze dojdzie Enweonwu, Pietrini czy ta Omoruyi. Ale tutaj wcale nie jestem przekonany, że sprawa złota rozegra się między Serbią, a Włochami.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Mateja »

Kilka chwil temu w Łodzi, użyto challenge'u by sprawdzić, czy piłka została podbita czy dotknęła boiska. Kilka godzin wcześniej w Bratysławie, pojawił się jednak komunikat, że challenge nie obsługuje takich sytuacji. W tym wypadku, ja również jestem przeciwnikiem organizacji ME w kilku krajach.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Noworoczny »

Eee, bez przesady. Na Flushing Meadows czy na Wimbledonie nie na wszystkich kortach jest hawk eye i z tego tragedii się nie robi. Nie można powiedzieć, że ten fakt wypacza wyniki.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bez Stysiak to niezmiennie średnio wygląda, granie Grajber, która od jakiegoś czasu nie przyjmuje, nie blokuje i nie atakuje, jest rzeczywiście męczące. Ja wiem, że Stysiak to nie jest Sokołowa czy Artamonowa, ale jakiekolwiek szanse na dobry wynik to z nią w składzie.
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: skysplif »

Od dawna nie śledziłem damskiej siatkówki. Reprezentacji Słowenii jest taka słaba czy dziś po prostu gra słabo?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

skysplif pisze:Reprezentacji Słowenii jest taka słaba czy dziś po prostu gra słabo?
To pierwsze.
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

Ciekawe ile się uda ugrać samą Malwiną, bo reszta to raczej sobie tam się tylko zbiega do kółka... Ktoś wie czemu nie gra Stysiak? Jakiś problem zdrowotny, czy pomysł wizjonera?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Gierek »

Ja w 2 secie widziałem, że ona fajnie zaatakowała, więc nie wydaje mi się, żeby się coś złego stało ze zdrowiem - także myślę, że pomysł wizjonera. Dobrze, że Słowenki niekiedy się nie popisały, bo mogło być nawet i 2:1 dla Słowenii po ich pogoni w 3 secie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Grajber 0% efektywności ataku, ujemna efektywność w przyjęciu... Mam nadzieję, że od pierwszego sensownego rywala wyjdzie Stysiak w wyjściowym składzie, bo z tak grajacą przyjmującą nie mogą dziwić nawet męczarnie ze Słowenią. Z całą sympatią, ale bądźmy poważni, nie ma klubu Serie A1, gdzie Grajber miałaby szanse na regularne granie, więc wyjście z nią na Włoszki byłoby nieporozumieniem. Smarzek dostająca 45 piłek w meczu ze Słowenią... Koszmar.
Camillo Marcotti

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Camillo Marcotti »

No Grajber dała czadu, 4 punkty... Magda grała chyba ze 3 minuty i zdobyła 2 :D

Jeszcze żeby one chociaż lepiej w tym ustawieniu bez Stysiak przyjmowały, ale wczoraj (nie widziałem co prawda pierwszego seta, ale podejrzewam że jakoś o klasę lepiej to nie wyglądało) wcale nie przyjmowały wszystkiego w punkt. Więc nie wiem, jak dla mnie nawet założenie, że na Magdzie kilka asów pociągnął, ale dzięki temu nie będzie cała drużyna rywali stała w miejscu gdzie atakuje Smarzek to lepszy pomysł niż granie Martyną, która jedyne co robi to przeprasza koleżanki w kółeczku za swoje zagrania.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: troche zorientowany »

na dodatek wpuszczona na pół seta Wójcik raz spaliła wejście a dwa dostawała do ataku same farfocle. Wojcik która oprócz sparingów nie grała w kadrze o stawkę, teraz została rzucona na głęboką wodę. To jest tak jak nie ogrywa się zawodniczek w ważniejszych meczach i liczy się na sukces. Inna rzecz że Ola niestety co dotknęła piłkę to popełniła błąd lub została zablokowana.Mając tak mało szans teraz jeszcze mniej ich będzie miała. Ciągle żałuję braku Zuzanny Góreckiej ale ona także nie pograła w kadrze. JN boi się odważnych decyzji bo jego konstrukcja zespołu może się zawalić. Uważam że opieranie przyjęcia na Grajber w dłuższej perspektywie nie przyniesie zamierzonych rezultatów.Oczywiście Grajber potrafi zagrać dużo lepiej ale przy pełnej mobilizacji bo średnio wypada gdy zagrywka przeciwniczek trudniejsza lub kierunkowa. Jednym słowem brak stabilności i duża chimeryczność. Na tym nie zbuduje się podstawy przyjęcia medalowego zespołu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeżeli 2-0 i 16-7 (czy coś w tym stylu) w meczu ze Słowenią to jest wrzucenie na głęboką wadę 25-letniej zawodniczki, która swego czasu sporo pograła w reprezentacji - to obawiam się, że ta woda będzie zawsze zbyt głęboka. Górecka faktycznie powinna być odważniej wprowadzana do reprezentacji, na MŚ juniorek raczej potwierdziła potencjał i była w czołówce zawodniczek.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy 2019 Kobiet

Post autor: Gierek »

Greczynki fajnie się prezentują w starciu ze Francuzkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Europy”