Liga światowa 2015

mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: mily66 »

rodzyn3k pisze:Ceny biletów na LŚ 2015
80-200zł nie jest źle

http://bit.ly/CenyBiletowLS2015
Jest bardzo źle. W 2011 roku za finał Ligi Światowej płaciłem bodajże 60 zł za dwa mecze o medale. Teraz zabierz rodzinę na mecz i wydaj pół pensji. :]
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Abdullo »

mily66 pisze:
rodzyn3k pisze:Ceny biletów na LŚ 2015
80-200zł nie jest źle

http://bit.ly/CenyBiletowLS2015
Jest bardzo źle. W 2011 roku za finał Ligi Światowej płaciłem bodajże 60 zł za dwa mecze o medale. Teraz zabierz rodzinę na mecz i wydaj pół pensji. :]
I to na młodych zdolnych którzy będą się odgrywać. Najtańszy bilet jest droższy niż najdroższy na finał MP. Trzepią kasę panowie z PZPS za wyrób "reprezentacjno podobny".
Ale z drugiej strony po temacie i dyskusji w sprawie Leona wielu było gotowych do oglądania drużyny złożonej z" prawdziwych " Polaków. Może to jedna z ostatnich szans :) Jest popyt to i cena wysoka.

Jak mawia powiedzenie." Ani szynka, ani schab nie smakuje tak jak szczaw! "
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: fwasilcz »

mily66 pisze: Jest bardzo źle. W 2011 roku za finał Ligi Światowej płaciłem bodajże 60 zł za dwa mecze o medale. Teraz zabierz rodzinę na mecz i wydaj pół pensji. :]
"SEKTOR RODZINNY (CENA ZA 1 BILET W PAKIECIE 3 BILETÓW W TYM PRZYNAJMNIEJ JEDNO DZIECKO)
60,00 zł"
Nie rozumiem biadolenia. 60zł (nawet 80) za obejrzenie pojedynku Mistrza Świata z Mistrzem Europy to nie jest dużo, porównaj sobie z koncertami muzycznymi topowych zespołów, albo do 20zł za bilet do kina. Jest popyt, jest podaż. I jak 60*5=300zł to dla kogoś pół pensji, to z całym szacunkiem, niech rozważy czy mecz siatkówki jest dla niego priorytetowym wydatkiem.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: MaciejJoker »

Ale już 150zł * 5 = 750zł i to pół pensji będzie.
2012, 2013, 2015
luk_m5
Posty: 626
Rejestracja: 4 lip 2012, o 13:20
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: luk_m5 »

Ruszyła sprzedaż na Rosję. Jak jest z widocznością w Ergo Arenie? Wybrałem sektor 503 i z tego co widzę najbardziej oblegany. Bilety po 100 zł. Jaka jest widoczność z tego sektora? Na stronie hali wygląda to całkiem fajnie.
Iskier
Posty: 16
Rejestracja: 19 mar 2012, o 20:32
Płeć: K

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Iskier »

Moim zdaniem w gdańskiej hali widoczność jest niezła niemal z każdego miejsca, poza sektorami w samych rogach boiska, w każdym razie jest dużo lepiej niż np. w Atlas Arenie w Łodzi.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: mily66 »

fwasilcz pisze:
mily66 pisze: Jest bardzo źle. W 2011 roku za finał Ligi Światowej płaciłem bodajże 60 zł za dwa mecze o medale. Teraz zabierz rodzinę na mecz i wydaj pół pensji. :]
"SEKTOR RODZINNY (CENA ZA 1 BILET W PAKIECIE 3 BILETÓW W TYM PRZYNAJMNIEJ JEDNO DZIECKO)
60,00 zł"
Nie rozumiem biadolenia. 60zł (nawet 80) za obejrzenie pojedynku Mistrza Świata z Mistrzem Europy to nie jest dużo, porównaj sobie z koncertami muzycznymi topowych zespołów, albo do 20zł za bilet do kina. Jest popyt, jest podaż. I jak 60*5=300zł to dla kogoś pół pensji, to z całym szacunkiem, niech rozważy czy mecz siatkówki jest dla niego priorytetowym wydatkiem.
Żadne biadolenie, tylko trochę cena nie współgra z widowiskiem. Popyt jest taki sam jak 4 lata temu, a wtedy jakoś problemów z cenami nie było (bilety za 15 zł z tego co pamiętam na mecz USA-Kuba i Rosja- Brazylia w porannej sesji w czasie LŚ w Gdańsku).
Tak samo w 2013 roku na ME bilety były za 100 zł i nawet połowa hali nie była zapełniona a graliśmy baraż o być czy nie być z Bułgarami. Związek może też liczy na kibiców z Obwodu i może akurat w Trójmieście bilety się sprzedadzą.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: ldz »

Obrazek

tak wyglądało w Krakowie na MŚ, więc spodziewam się podobnego rozkładu teraz. Czy ktoś miał miejsca w sektorach powiedzmy C11-C14 (interesuje mnie kategoria zółta lub zielona) i podzieli się wrażeniami, jak widoczność? Bo tam na żółtych to już mega wysoko, stąd się zastanawiam. Natomiast na zielone w C14 czy C11 będzie pewnie niezłe polowanie od pierwszej minuty, nie wiem czy zdążę bo muszę uciec z zajęć :D
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: timshel »

Learn to love the process.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: fwasilcz »

mily66 pisze: Żadne biadolenie, tylko trochę cena nie współgra z widowiskiem. Popyt jest taki sam jak 4 lata temu, a wtedy jakoś problemów z cenami nie było (bilety za 15 zł z tego co pamiętam na mecz USA-Kuba i Rosja- Brazylia w porannej sesji w czasie LŚ w Gdańsku).
Tak samo w 2013 roku na ME bilety były za 100 zł i nawet połowa hali nie była zapełniona a graliśmy baraż o być czy nie być z Bułgarami. Związek może też liczy na kibiców z Obwodu i może akurat w Trójmieście bilety się sprzedadzą.
Jak cena nie współgra z widowiskiem, to recepta jest prosta - obejrzeć w TV lub pubie. Jak się związkowi nie zwróci (albo będzie bardzo mało ludzi), to następnym razem ceny będą niższe.
A co do popytu, to nie wiem czy kiedykolwiek był wyższy niż teraz, po MŚ (na pewno w Trójmieście, bo jeszcze dobre wyniki Lotosu dochodzą).
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Koso »

Rezende chyba nie czyta naszego forum odnośnie Loha :D

Jest comeback Sérgio Dutra Santos. Będzie grane 8-)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: maciek77 »

ldz pisze: Czy ktoś miał miejsca w sektorach powiedzmy C11-C14 (interesuje mnie kategoria zółta lub zielona) i podzieli się wrażeniami, jak widoczność? Bo tam na żółtych to już mega wysoko, stąd się zastanawiam. Natomiast na zielone w C14 czy C11 będzie pewnie niezłe polowanie od pierwszej minuty, nie wiem czy zdążę bo muszę uciec z zajęć :D
Ogólnie na górnych trybunach widoczność jest dobra(no może z wyjątkiem 5 kategorii). Nawet u samej góry jest ok. Ja miałem miejsce w C15, drugi rząd i byłem bardzo zadowolony.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: ldz »

maciek77, wielkie dzięki :)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: estril1992 »

Mam nadzieje , że Francja lub Argentyna awansują do 1 dywizji.Chociaż final four w Bułgarii to można się wszystkiego spodziewać....
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: ldz »

w innym wątku napisano, że Sokołova czeka operacja i wyłączenie z gry na 6-8 miesięcy. Więc może im tak prosto nie być, nawet u siebie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Koso »

Jarosław Bińczyk ‏@JarosawBiczyk 2 min.

FIVB jak zwykle musiała coś zmienić. Od LŚ w tabelach liczą się kolejno: liczba zwycięstw, liczba punktów, stosunek setów i punktów
Śmieszne są te wszystkie organizacje siatkarskie...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: ldz »

czy to tak jak zrobiła CEV w tym sezonie LM?
naprawdę nie można ustalić jasnych zasad obowiązujących na stałe, tylko co roku jakiś zamęt wprowadzać?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: SerCos »

Jakby były jasne zasady to FIVB nie musiałaby organizować swoich kongresów :] W zeszłym roku byli na Sardynii, w 2012 w Anaheim, jeszcze wcześniej zaliczyli Tokio i Dubaj.

Na jednym prowadzą dotknięcie siatki, za dwa lata wycofają. Zmniejszą liczbę drużyn awansujących z PŚ, przy okazji mianują jakiegoś kolejnego z wiceprezydentów i interes się kręci :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Aranger »

Ależ ciężki do oglądania pierwszy (?) mecz LŚ pomiędzy Holandią a Portugalią. Masa niedokładności, fatalna zagrywka obu zespołów, soczystych ataków z pełną mocą bardzo mało.
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Adamo88 »

W pierwszym secie było jeszcze znośnie (zwłaszcza postawa Portugalczyków).. aktualnie to festiwal błędów.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Racja. Na razie ciężko się ten mecz ogląda.
Holendrzy prowadzą 2:1. Juz w koncowce pierwszego seta zaczęła im lepiej funkcjonować zagrywka (po tym jak pojawili się Nimir i Van Dijk), a to jest kluczowy element. Przy słabszym przyjęciu Portugalczycy strasznie dużo tracą na wartości. A przecież Holendrzy maja tez wysoki skład i w bloku naprawdę widać różnice.

Szarpany, nierówny mecz, sporo błędów i popsutych zagrywek.

Kilka efektownych akcji Portugalczyków ze środka na początku meczu, ale potem to trochę siadło. Słabsze przyjecie i rozgrywajacy Miguel Rodrigues Tavares (swoja droga naprawdę ciekawy chłopak, juz przed transferem do Piacenzy pisalem, ze to może być naprawdę dobry rozgrywający) nie mógł tak naprawdę grac tego co Portugalczycy lubią grac.

Jeżeli chodzi o Holendrów to trochę świeżości wprowadził Nimir. Chociaż jakość wystaw przeciętna, sporo nieporozumień (środkowi przechwytujący piłkę, która kierowana jest do skrzydłowych itp.). Kilka efektownych akcji Kooya, całkiem fajnie tez "chodzi" im szosta strefa.


Jak na inaugurację to szału nie ma, ale tez nie spodziewalem się fajerwerków i jakiegoś wysokiego poziomu.
Za dużo błędów, zdecydowanie za dużo.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: StanLee »

Bardzo przydałby się Holendrom rozgrywający...
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Jest gdzieś podany skład Kubańczyków na ten weekend?
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Adamo88 »

Szukałem i jedyne wzmianki dotyczą składu na całą LŚ.
Huh.. mam nadzieje że dotrwam, niezmiernie ciekawią mnie Ci nowi.

Gdzie przepadł Yordan Bisset?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Aranger »

Ależ końcówka 3 seta Portugalczyków, odrobili 6 punktów straty, znakomita gra Hugo Gaspara.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Noworoczny »

Koso pisze: Jarosław Bińczyk ‏@JarosawBiczyk 2 min.

FIVB jak zwykle musiała coś zmienić. Od LŚ w tabelach liczą się kolejno: liczba zwycięstw, liczba punktów, stosunek setów i punktów



Śmieszne są te wszystkie organizacje siatkarskie...
Ten akurat przepis nie jest głupi. Po pierwsze będzie tak samo w CEV jak i FIVB, a to ważne. Po drugie w końcu, stawia sprawy na właściwym miejscu. Najpierw przegrywającym tajbreka dali w ramach pocieszenia jakiś punkt - tak się chłopaki namęczyli, w końcu byli gorsi tylko o kilka punktów w tajbreku - a potem te punkty pocieszenia stały się ważniejsze od zwycięstw. Powiedzmy, że w Rio jedna drużyna przegrywa wszystkie mecze, 5 spotkań w sumie, w tajbrekach. Dostaje za to 5 punktów. A inna wygrywa dwa spotkania i jest sklasyfikowana niżej. Dla mnie to zaprzeczenie sportu.

Ale racja, że wszelkie zmiany powinny być ogłaszane zaraz po igrzyskach i powinny zaczynać obowiązywać po następnej. No i CEVowi odebrałbym prawo do wprowadzania własnych zmian. Przepisy winny być globalne.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Kamil92 »

Dobry mecz nowego nabytku ZAKSy, będą mieli z niego bardzo dużo pożytku.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Kamil92 pisze:Dobry mecz nowego nabytku ZAKSy, będą mieli z niego bardzo dużo pożytku.
To, ze z Deroo bedzie pożytek to było wiadome od razu po podpisaniu kontraktu.

Deroo rozegrał dwa naprawdę dobra spotkania przeciwko Finlandii. Był najjaśniejszym punktem. W przyjęciu różnie (nic dziwnego), ale w ataku naprawdę dobrze wygladal, zwłaszcza ze miał sporo trudnych sytuacji przy sobie.

Technicznie Deroo to naprawdę świetny chłopak, spory wachlarz zagrań.
Według mnie i tak w poprzednich sezonach w A1 grał poniżej możliwości. Ciężko w sumie powiedzieć dlaczego.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: Mateusz1993 »

PJ_volleyball pisze:
Kamil92 pisze:Dobry mecz nowego nabytku ZAKSy, będą mieli z niego bardzo dużo pożytku.
To, ze z Deroo bedzie pożytek to było wiadome od razu po podpisaniu kontraktu.

Deroo rozegrał dwa naprawdę dobra spotkania przeciwko Finlandii. Był najjaśniejszym punktem. W przyjęciu różnie (nic dziwnego), ale w ataku naprawdę dobrze wygladal, zwłaszcza ze miał sporo trudnych sytuacji przy sobie.

Technicznie Deroo to naprawdę świetny chłopak, spory wachlarz zagrań.
Według mnie i tak w poprzednich sezonach w A1 grał poniżej możliwości. Ciężko w sumie powiedzieć dlaczego.
Kamil dobrze piszę. Ale PJ mocno trafia w moje obserwacje oceny. Bo też gdy myślę Deroo (to pierw, że był jednym z graczy, których chciałem widzieć w Pluslidze, już w tym sezonie) a z drugiej gdy się go ocenia to to co grał w Serie A to nie było to czego bym od niego oczekiwał. Bo potencjał jest wciąż spory, ale tak jakby w ostatnich latach za bardzo progresu nie widać. Ale wciąż jakbym miał wskazać gracza np. do Miki do Gdańska (wybaczcie przykład, ale myślę, że też szukają wzmocnienia i tak się zastanawiam kto przybędzie), to przy tym budżecie byłby w czołówce, dlatego ZAKSO wielkie gratulacje. A Belgowie z Holandią powalczą o Final Four. Sporo dziś fajnych technicznych zagrań u Belga i to cieszy (u tych bardziej ofensywnych).

A z innej beczki. Będę miał pytanie. Czy też macie dziwną wersję strony Ligi Swiatowej- ta co na mundialu w Polsce.
Bo jeszcze tydzień temu miałem,, tę starszą. Dla mnie osobiście, o wiele lepszą i bardziej przejżystą wersję...Wie ktoś ewentualnie jakby to zmienić (o ile jest np. wybór) ta dziwna wersja lub ta starsza klasyczna??
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: liga swiatowa 2015

Post autor: madlark »

Rywalizacja Deroo Buszek będzie wyglądała ciekawie.
Nie mam zdania czy lepsza para Mika+Deroo, czy Mika+Buszek
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”