Liga Światowa 2017

SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: SerCos »

Tak, było info pod koniec marca.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: estril1992 »

Lepiej dla kadry Niemiec.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

DeRosa pisze:Kto to Boswinkel?
Boskwinkel to akurat wiadomo kim jest.

Ale nazwisko Sharone Vernon-Evans jest dla nas wszystkich zupełnie nowe, a z pewnością warto je sobie zapamiętać. Ten czarnoskóry kanadyjski nastolatek dziś w sparringu z Australią nie tylko rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce Antigi, ale rozegrał dziś calusieńki mecz z Kangurami i był bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem tego kontrolnego pojedynku - zdobył 24 pkt (22/34 w ataku 65%) pozostawił w głębokim cieniu Perrina, Maara, Derocco czy też w drużynie Australii swojego vis-a-vis po drugiej stronie siatki Paula Carrolla

Wedle oficjalnej strony LŚ ten niespełna 19 letni Kanadyjczyk łapie piłkę w ataku na wysokości 374 cm :o http://worldleague.2017.fivb.com/en/gro ... s?id=56615

Można tylko pozazdrościć.
Szampon093 pisze:Boyer to co wyprawia.. Co ten chłopak łapie. Podpisac na 2-3 lata chociaz za rok petarda..
Młody Kanadyjczyk chyba jeszcze bardziej perspektywiczny i jeżeli cyferki na stronie FIVB są prawdziwe to dysponuje wręcz niewiarygodną windą nogach. W wieku 18-19 lat Boyer tak wysoko na pewno jeszcze nie skakał.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Elgarten »

drukjul pisze: Wedle oficjalnej strony LŚ ten niespełna 19 letni Kanadyjczyk łapie piłkę w ataku na wysokości 374 cm :o http://worldleague.2017.fivb.com/en/gro ... s?id=56615
Na Youtube można zobaczyć krótkie filmiki pokazujące jego wyskok:
z połowy 2015 roku: https://www.youtube.com/watch?v=P45gWdFzc7g
sprzed miesiąca: https://www.youtube.com/watch?v=wTjGCjknC5k
Dla pasjonatów są też dostępne fragmenty meczów jego juniorskiego juniorskiej drużyny Pakmen Volleyball Club. Gość wygląda w tych urywkach na seniora, który błądził i pojawiał się na pojedynkach o mistrzostwo gimnazjum 8-)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aranger »

Pytanie z innej beczki - ktoś wie czy mecze LŚ będą w tym roku transmitowane na kanale FIVB wzorem poprzednich sezonów ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Pytanie z innej beczki - ktoś wie czy mecze LŚ będą w tym roku transmitowane na kanale FIVB wzorem poprzednich sezonów ?
Niestety ja też tego nie wiem. Na kanale FIVB na yt dobę temu pojawiło się co prawda przypomnienie o rozpoczęciu tegorocznych rozgrywek LŚ, ale bez zapowiedzi jakiś konkretnych transmisji w następnych dniach https://www.youtube.com/channel/UCNMg6X ... zL4pWOvP_w

PS. Jednak będą transmisje na yt i to zdaje się wszystkich pojedynków, we wszystkich trzech grupach. :P

Na kanale FIVB na youtubie pojawiły się już zapowiedzi jutrzejszych spotkań

-> https://www.youtube.com/user/videoFIVB,

a na stronie FIVB taki oto terminarz spotkań i transmisji

Grupa I -> http://www.fivb.org/Vis2009/Images/GetI ... =201710883

Grupa II -> http://www.fivb.org/Vis2009/Images/GetI ... =201710884

Grupa III -> http://www.fivb.org/Vis2009/Images/GetI ... =201710885
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: estril1992 »

Powtórka finału z 2016 roku jest możliwa... , myślę , że Serbowie znowu wygrają w tym roku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

estril1992 pisze:Powtórka finału z 2016 roku jest możliwa... , myślę , że Serbowie znowu wygrają w tym roku.
Czwórkę, która prawdopodobnie zagra o medale LŚ w tym roku w sumie dosyć łatwo wskazać - Brazylia, Serbia, Polska i jednak Francja. Pozostała reszta stawki - Włosi, Amerykanie, USA, Argentyńczycy na tyle osłabiła się personalnie i radykalnie przybudowała składy, że będą w tych rozgrywkach zbierać przede wszystkim doświadczenie i starać się znaleźć równowagę między nie do końca jeszcze sprawdzoną na poziomie międzynarodowym jakością rezerwowych zawodników, a zgraniem zespołu. A na pewno dla żadnej z tych ekip nie będzie to sprawą prostą

Kto jeszcze znajdzie się w wielkim finale oprócz Brazylijczyków, bo jestem podobnego zdania, że jednym z finalistów będzie ponownie ekipa canarinhos - Polska, Serbia, czy Francja może jednak zależeć od rozstawienia w turnieju finałowym i od tego kto wpadnie na Brazylijczyków - faworytów tych rozgrywek - w pojedynku półfinałowym. W każdym bądź razie nie bójmy się mówić, że jesteśmy w bieżącym roku jednym trzech-czterech faworytów rozgrywek LŚ i brak jakiegokolwiek medalu w tej imprezie, przynajmniej dla mnie, będzie sporym rozczarowaniem.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: estril1992 »

Ta 4 raczej pewna co piszesz Brazylia , Serbia , Polska , Francja.Jeszcze brakuje 2 zespołów i tutaj raczej jestem skłonny do Włochów i być może walki pomiędzy Iranem/Rosją/Bułgarią/USA.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: krzysiu »

https://www.youtube.com/watch?v=vfblj9tnJHE już są pierwsze mecze LŚ :)
Pinarello
Posty: 115
Rejestracja: 3 gru 2016, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Pinarello »

Drukjul powiedz kto to Boswinkel
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Klawy »

Ktoś wie dlaczego jest tak wysoki kurs na USA w meczu z Serbią? Jakim składem grają Amerykanie? Dzięki za info.
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: SerCos »

1. Tommy Carmody (MB, 6-9, Orland Park, Ill., Pacific/Pepperdine)
3. Taylor Sander (OH, 6-4, Huntington Beach, Calif., BYU)
4. Jeff Jendryk (MB, 6-10, Wheaton, Ill., Loyola of Chicago)
7C. Kawika Shoji (S, 6-3, Honolulu, Hawaii, Stanford)
9. Jake Langlois (OH, 6-10, San Jose, Calif., BYU)
11. Micah Christenson (S, 6-6, Honolulu, Southern California)
13. Dan McDonnell (MB, 6-6, Glendale, Ariz., UC Irvine)
14. Ben Patch (Opp, 6-8, Provo, Utah, BYU)
15. Carson Clark (Opp, 6-6, Santa Barbara, Calif., UC Irvine)
17. TJ DeFalco (OH, 6-5, Huntington Beach, Calif., Long Beach State)
18. Garrett Muagututia (OH, 6-5, Oceanside, Calif., UCLA)
20. David Smith (MB, 6-7, Saugus, Calif., UC Irvine)
21. Dustin Watten (L, 6-0, Long Beach, Calif., Long Beach State)
22. Erik Shoji (L, 6-0, Honolulu, Hawaii, Stanford)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Aershis »

Wiadomo co z Dżeszkim?

Mam nadzieję, że Speraw jednak postawi na Bena, a nie jak to było w sparingach, Clarka. Ogromnie ciekawy jestem jak na poziomie LŚ poradzi sobie DeFalco
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:Wiadomo co z Dżeszkim?
Problemy z ramieniem ponoć, ale nie wiem na ile poważne.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Mateja »

Dlaczego w meczu Wenezuela - Austria, został przyznany walkower na korzyść tych drugich?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

Mateja pisze:Dlaczego w meczu Wenezuela - Austria, został przyznany walkower na korzyść tych drugich?
Podejrzewam, że drużyna Wenezueli po prostu nie dojechała na czas do hali we Frankfurcie. Niedługo na stronie FIVB powinien pojawić się oficjalny komunikat i wtedy na pewno wszystkiego się dowiemy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: krzysiu »

maja duze pr.finansowe w państwie..
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

Nie spojrzałem wcześniej na czas, i dopiero teraz widzę, że początek spotkania jest planowany na 15:00 czasu miejscowego. A więc została minuta. :D

Raczej błąd w systemie FIVB
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: estril1992 »

Wycofują się do końca ?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: krzysiu »

podobno leca,jakas wina adminstracji w Wenezueli - takze moze zdaza na 2 mecz heh - ale moglem cos pomylic
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

W pojedynku Francja-Bułgaria który właśnie się rozpoczął, w wyjściowej "6" Bułgarów wyszli Penczew brothers i jak na razie korzystniejsze wrażenie zarówno w ataku, jak i przyjęciu sprawia Rozalin.

Zresztą w ataku jak na razie spośród Bułgarów tylko on cokolwiek kończy. Nawet Sokołow gra piach i zdobył atakiem jeden punkt, a mamy już połowę seta. Wynik jest mimo to dalej równy (15:15) - Bułgarzy jeszcze bronią się swoim dobrym blokiem (już 5 pkt) i własnymi błędami Francuzów.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: StanLee »

Jak Speraw będzie grać Clarkiem to zwątpię, zwłaszcza, że Patch w tym sparingu który linkowałem ja i @drukjul, był przez dwa sety najlepszy na parkiecie, z kolei DeFalco fajnie grał w ataku i nierówno przyjmował, więc może być początkowo trochę strzelnica. Typuję skład Micah-Clark, Sander-TJ, Smith-McDonnell, więc tak czy siak chyba warto oglądać m.in. dla nowego nabytku Gdańska. :P Ale to też tłumaczy dlaczego Serbowie są takimi faworytami - Clark i junior na skrzydłach to trochę na tym poziomie przegięcie. :)

Langlois w tym spraingu wyglądał tragicznie w przyjęciu, nie wróżę mu przyszłości we Włoszech.

A Brazylijczycy zastanawiają się kto dzisiaj zagra na przyjęciu, i w sumie ja także.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: kinagyo »

w kadrze kanadyjskiej obaj nowi gracze Lotosu wyszli w podstawowym składzie. Jestem ciekawa jak Gunter będzie grał, no i jak Antiga będzie prowadził mecz :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

Z kronikarskiego obowiązku -Francuzi po wygraniu pierwszej partii 25:23 w II zlali już Bułgarów do 15.

R. Penczew przestał pozytywnie rozczarowywać i pokazał jeszcze raz, jak wielką jego słabością było i dalej jest przyjęcie. Przyznam, że nie rozumiem dlaczego Salparow gra dziś (na zmianach) jako przyjmujący, a nie libero, bo Iwanow zupełnie mnie nie przekonuje.

Podsumowując w drużynie bułgarskiej za wyjątkiem bloku nie działa dziś nic, a przewaga Francuzów, mimo że bez Ngapetha nie pokazują niczego nadzwyczajnego, jest wyraźna i wszystko wskazuje na to że będzie szybkie 3:0.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: StanLee »

Bułgarzy, poza ME 2015, grają jednak sukcesywnie poniżej swojego potencjału odkąd ich trenerem jest Plamen, i zastanawiam się skąd to się bierze. Wiadomo, że trzeba poczekać, ale Ceco po doskonałym sezonie w Lube teoretycznie na papierze powinien powodować, że Bułgarzy mogą być czarnym koniem poważnych imprez, a tak patrzę na ten mecz z Francją i nie wiem czy tutaj zapowiada się na lepszą grę niż to, co Bułgarzy pokazywali rok temu. Dzisiaj sam Sokołow zagrał, przynajmniej do momentu kiedy zmieniłem streama, bardzo słabo, a sami Francuzi wcale nie grali porywająco.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Bułgarzy, poza ME 2015, grają jednak sukcesywnie poniżej swojego potencjału odkąd ich trenerem jest Plamen, i zastanawiam się skąd to się bierze. Wiadomo, że trzeba poczekać, ale Ceco po doskonałym sezonie w Lube teoretycznie na papierze powinien powodować, że Bułgarzy mogą być czarnym koniem poważnych imprez, a tak patrzę na ten mecz z Francją i nie wiem czy tutaj zapowiada się na lepszą grę niż to, co Bułgarzy pokazywali rok temu. Dzisiaj sam Sokołow zagrał, przynajmniej do momentu kiedy zmieniłem streama, bardzo słabo, a sami Francuzi wcale nie grali porywająco.
W III partii wracający dopiero do gry po kontuzji Skrimow zmienił krwawiącego wcześniej wyraźnie w przyjęciu Rozalina Penczewa, podobnie jak G. Bratoew na rozegraniu Seganowa i gra się nam wyrównała. To jednak nie wystarczyło, żeby odwrócić cały mecz - trzecią partię Francuzi również wygrali do 22 i cały meczy dosyć gładko 3:0

Na mecz Belgia-Kanada rzuciłem tylko okiem i Gunter sprawia wrażenia siatkarza bardzo solidnej, ciężkiej budowy niczym szafa gdańska. Do drużyny AA powinien się więc nadać. :D
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: PvK »

Dysponuje ktos linkiem do meczu polakow?
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Mateja »

Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2017

Post autor: Memo »

Kubiak lepsze rozegranie niż Drzyzga :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”