Liga Narodów 2018

kanimo

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kanimo »

grzegorzg pisze:Bardzo nieładne zachowanie Heynena. Nie ułatwia zadania ani zawodnikom ani kibicom...
Mysle, ze to specjalnie, na rozproszenie rywala.

Troche dziwi mnie stosunek trenera do Bednorza. Sama nie jestem jego wielka fanka, ale przy niesprawnym Mice nie mamy odejscia ani na FS, ani na MS. Jako ofensywny pozostaje tylko Szalpuk. Wystarczy slabszy dzien, lub odpukac jakis problem zdrowotny i co? Przestawimy Kurka?
Z Kwolkiem podobnie. Wydaje sie dla Heynena byc zbyt 0/1. Od poczatku gry w LN stopniowo coraz slabiej, duzo op..od trenera.
Wiec jako defensywni zagraja pewnie Kubiak/Sliwka. Tutaj przynajmniej jest 2, plus pozostajacy do dyspozycji Fornal.

Tez bym chciala sypy: Lomacz/Janusz. Ale podejrzewam, ze jednak Drzyzga z Lomaczem pojada. Drzyzga mial niezly poczatek. Moze potem padl fizycznie? Jakos sie usiluje pocieszyc. ;)

Najtrudniejszy jest wybor na ataku. Kuras pokazl zryw w ostatnim meczu, inaczej bylby do odstrzelenia z Muzajem.
Trudno wyczuc, czemu nie gral Konar. Czy dlatego, ze jest pewniakiem, czy wrecz przeciwnie, tym bardziej technicznym ma byc Kaczmarek?
Jesli Kurek, to moze z Januszem? Jakos skrzydla lepiej przy nim chodza?
Sporo znakow zapytania. Ale zaplecze mamy szerokie. :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:Mysle, ze to specjalnie, na rozproszenie rywala.
Grunt, to znależc dobre wytłumaczenie. :D ;) Ale my w tym dobrzy... ;) ;)
A całkiem serio, to nie przepadam za Heynenem, nigdy nie przepadałem i nie podobaja mi się jego ciemniejsze strony. No ale po owocach sądzmy...
kanimo pisze:Drzyzga mial niezly poczatek. Moze potem padl fizycznie?
To chyba taki standard u niego, dobrze zaczyna a potem róznie bywa, a czasami osiąga punkt torsji ( na podstawie jeo wypowiedzi po mistrzowskim sezonie w Resce)
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

Jest tu ktoś kto by zorganizował akcję "krata piwa dla Heynena za Janusza zamiast Drzyzgi"? Przyłączę się zdecydowanie :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Generalnie gdybym był Vitalem Heynenem, to na F6 zabrałbym:

Łomacz, Janusz
Muzaj, Schulz, Kaczmarek
Szalpuk, Kwolek, Śliwka, Bednorz
Kochanowski, Bieniek, Lemański
Zatorski, Żurek

A na zgrupowanie przed MŚ:
Łomacz, Janusz
Schulz, Konarski, Muzaj/Kaczmarek
Kubiak, Szalpuk, Kwolek, Mika
Kochanowski, Nowakowski, Bieniek, Lemański
Zatorski, Żurek

Ciekawe co się stanie z Muzajem, szkoda by było, gdyby został już odesłany do domu, bo uczciwie sobie zapracował na szansę wczorajszym występem na tle jednego z najmocniejszych rywali, z jakimi się mierzyliśmy w tym roku.

Jest tu ktoś kto by zorganizował akcję "krata piwa dla Heynena za Janusza zamiast Drzyzgi"? Przyłączę się zdecydowanie :)
Powiedzmy, że w tak słusznej sprawie zabawiłbym się nawet w filantropa i tę jedną skrzynkę postawił sam. :D

I co jest z tym Miką ? Komentatorzy na początku meczu mówili, że coś z nim nie tak ? Bo kurde blaszka, narobił apetytu wczorajszym meczem, jakby doszedł na dobre do formy na MŚ, to w parze z Kubiakiem mogłoby być bardzo ciekawie...
Ostatnio zmieniony 24 cze 2018, o 09:47 przez Aranger, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

To jest już czterech... :D ;)

Mnie wydaje się, ze jednak "święta trójca środka", to Bieniek,Nowakowski i Kochanowski.
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ciacho23 »

Kubiak nie jedzie na F6?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:
I co jest z tym Miką ? Komentatorzy na początku meczu mówili, że coś z nim nie tak ? Bo kurde blaszka, narobił apetytu wczorajszym meczem, jakby doszedł na dobre do formy na MŚ, to w parze z Kubiakiem mogłoby być bardzo ciekawie...
Specjalnie nie musieli nic mówić. Jak Mateusz przed meczem z Australią wysiadał z autobusu i wchodził do hali to bardzo wyraźnie kulał.
ciacho23 pisze:Kubiak nie jedzie na F6?
Nie jedzie. A skoro wchodzimy z 6 miejsca do F6, to w grupie w Lille prawie na bank zagramy tam z gospodarzami - Francją, oraz z Brazylią, lub Rosją. ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: krzysiu »

on juz wczoraj sie coś łapał za łydke czy coś ;) a moze kolano sie odezwało :/ jaranie sie Muzajem po jednym meczu serio?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

krzysiu pisze:jaranie sie Muzajem po jednym meczu serio?
Wskaż mi post z ostatnich dwóch dni, w którymś ktoś się jara Muzajem.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

Aranger pisze: Powiedzmy, że w tak słusznej sprawie zabawiłbym się nawet w filantropa i tę jedną skrzynkę postawił sam. :D
Tu nie chodzi o filantropie. Nie mam nadmiaru kasy i mi się nie nudzi. Te 50zł po prostu jestem w stanie wydać żeby poszła informacja w świat, że w PZPS też jest beton. Skoro Vital się bawi w piwa dla kibiców to my możemy w piwa dla niego. To nie będzie jakiś zwykły hejt Drzyzgi tylko ciekawa inicjatywa.

Mówię całkowicie serio. Na pewno jest ktoś tutaj kto kuma dobrze media społecznościowe. Stworzyć jakiś post, zrobić zrzutkę...
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: batmanowski »

Marcy$ pisze:
Aranger pisze: Powiedzmy, że w tak słusznej sprawie zabawiłbym się nawet w filantropa i tę jedną skrzynkę postawił sam. :D
Tu nie chodzi o filantropie. Nie mam nadmiaru kasy i mi się nie nudzi. Te 50zł po prostu jestem w stanie wydać żeby poszła informacja w świat, że w PZPS też jest beton. Skoro Vital się bawi w piwa dla kibiców to my możemy w piwa dla niego. To nie będzie jakiś zwykły hejt Drzyzgi tylko ciekawa inicjatywa.

Mówię całkowicie serio. Na pewno jest ktoś tutaj kto kuma dobrze media społecznościowe. Stworzyć jakiś post, zrobić zrzutkę...
Ale żenada.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Skrzypek »

kibic_siatki pisze:Przy ostatniej piłce wiedziałem że Szalpuk to przepcha. Jak by nie było specjalista od brudnej siatkówki. Niestety przy lepszych sędziach takie zagrania coraz częściej są gwizdane.
Nie, w tym sezonie sędziowie nie gwiżdż żadnych przepychanek, czy piłek doniesionych do bloku. Nie wierzmy słowa w wygłaszane przez Wojciecha Drzyzgę.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

A co, Kaczmarek taki wielki mecz zagrał? Kurek jak nastukał 17 punktów z 50 % skutecznością, to było, że przeciętny mecz. Kaczmarek dziś 9 oczek, z tego nie wszystkie w ataku. Do tej pory rozegrał jeden dobry mecz, jeden słaby i dziś taki sobie. To 1 atakujący kadry? Mnie żaden atakujący nie przejmuje. Stawianie w ciemno na Konarskiego może się skończyć tak, jak rok temu. On sobie dobrze radził, gdy miał super rozgrywającego, ale w Turcji słaby sezon, rok temu w kadrze słabo i teraz pewnie też będzie podbijany i blokowany.

Szkoda, że nie dało się sprawdzić wariantu, jak zaprezentowałby się Kurek z Januszem. Kaczmarek nie przekonał szczerze mówiąc. Zagrał lepiej niż Kurek, bo ostatni mecz Bartosza bardzo słaby, ale stosunkowo to jego 2 mecze (poza spotkaniem z Rosją) nie były na wysokim poziomie.


Kurek dziś ile % w ataku wykręcił? 4 punkty zdobył.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: krzysiu »

ale jest wrzucanie Muzaja do kadry po 1 meczu czy to na F6 czy moze na MŚ jako nawet ten 3eci .. jak zagra tak w F6 chociaz jeden mecz jezeli pojedzie to mozna gadać głośniej ale raczej nie ma chłopak takich pleców i kredytu zaufania co inni
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Artem »

Szary Wilk pisze:A co, Kaczmarek taki wielki mecz zagrał? Kurek jak nastukał 17 punktów z 50 % skutecznością, to było, że przeciętny mecz. Kaczmarek dziś 9 oczek, z tego nie wszystkie w ataku. Do tej pory rozegrał jeden dobry mecz, jeden słaby i dziś taki sobie. To 1 atakujący kadry? Mnie żaden atakujący nie przejmuje. Stawianie w ciemno na Konarskiego może się skończyć tak, jak rok temu. On sobie dobrze radził, gdy miał super rozgrywającego, ale w Turcji słaby sezon, rok temu w kadrze słabo i teraz pewnie też będzie podbijany i blokowany.

Szkoda, że nie dało się sprawdzić wariantu, jak zaprezentowałby się Kurek z Januszem. Kaczmarek nie przekonał szczerze mówiąc. Zagrał lepiej niż Kurek, bo ostatni mecz Bartosza bardzo słaby, ale stosunkowo to jego 2 mecze (poza spotkaniem z Rosją) nie były na wysokim poziomie.


Kurek dziś ile % w ataku wykręcił? 4 punkty zdobył.
Zgadzam się w 100%. Mamy pięciu atakujących i póki co żaden nie przekonuje. Dlatego nie ma innego wyjścia jak postawić na 3 atakujących i 3 środkowych. Według mnie Heynen postawi na trzech panów K. Konarski, Kaczmarek i Kurek.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

krzysiu pisze:ale jest wrzucanie Muzaja do kadry po 1 meczu czy to na F6 czy moze na MŚ jako nawet ten 3eci .. jak zagra tak w F6 chociaz jeden mecz jezeli pojedzie to mozna gadać głośniej ale raczej nie ma chłopak takich pleców i kredytu zaufania co inni
Zagrał wczoraj świetny mecz, najlepszy ze wszystkich dotychczasowych naszych atakujących w tym roku, do tego dwa przeciętne - z USA (najsilniejszym rywalem, z jakim mieliśmy do czynienia) i Niemcami. Ogólny bilans jest więc podobny co u Kurka, Kaczmarka i Konarskiego. Ja nie mówię, że on musi jechać na MŚ, tylko, że zapracował sobie na szansę występu w Lille.
kanimo

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kanimo »

Coz, Muzaj ma troche czasu. Fajnie, ze zagral dobry mecz, choc to pierwszy raz.
Pogra z Januszem, zobaczymy co pokaza w sezonie ligowym.
W perspektywie IO.
Niestety to dyscyplina, gdzie trzeba zdobyc min 25X3 pkt. W odroznieniu od noznej. Regularnosc i przewidywalnosc sa w cenie.

Co do wrzucania-ja zrozumialam, ze koledzy postulowali wyslac na F6 tych atakujacych, co do ktorych Vital ma watpliwosci. Znaczy uczynic je ostatnim etapem selekcji. Ja bym postulowala sprawdzic Konara, jesli dla Heynena to pewniak. Ten zawodnik, na arenie miedzynarodowej jeszcze nigdy nie pociagnal meczu na wysokim poziomie, jako lider.

Przeciez, jesli Kubiak nie moze tam zagrac, to i tak skald nie bedzie najmocniejszy. Co mu jest?
Podobnie z Mika. Zdazy czy nie na MS? Jesli kulal, to oczywiscie grac w F6 nie powinien.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Co do wrzucania-ja zrozumialam, ze koledzy postulowali wyslac na F6 tych atakujacych, co do ktorych Vital ma watpliwosci. Znaczy uczynic je ostatnim etapem selekcji.
Znaczy ja to bym bardzo chętnie zobaczył zdecydowane postawienie w Lille na szóstkę Janusz/Łomacz-Schulz, Kwolek-Szalpuk, Kochanowski-Bieniek, Zatorski, ale się nie łudzę, że Heynen będzie wprowadzał jakąś stabilizację na tym etapie, więc w ramach selekcji proponuję przetestowanie Muzaja i jeszcze kogoś, żeby mieć porównanie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aezakmi »

Rozgrywający, która gra z pięcioma atakującymi ma zrobiony miszmasz w głowie. Czas postawić na najlepszych i ich ze sobą zgrać do perfekcji.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: krzysiu »

Mamy jechac mieszanka z przewaga młodych ,tak VH powiedział
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

Na livescorze mecz Niemcy Iran anulowany... ktoś coś wie?
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ostry99 »

Mecz się zaczął, jest 3:0 dla Iranu w 1. secie.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

I to nawet zacięty mecz, bo rozstrzygnie go tie break
Natomiast Francja demoluje Rosję. Tak rozmawiamy o naszych personaliach, ale ktoś mi powie, bo mało śledziłem Francuzów kto z tej 5 (bo Ngapeth to pewniak) Rossard, Tilie, Clevenot, Lyneel, Louati prezentował się najlepiej? Ja bym chyba zrezygnował z nowego Jastrzębiaka, nie wnosi specjalnie wiele w żadnym z elementów
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Natomiast Francja demoluje Rosję.
Ściślej rezerwową "6" Rosjan. I był to mecz bez historii.
dyletant pisze:I to nawet zacięty mecz, bo rozstrzygnie go tie break
Irańczycy w swoim domowym turnieju w Teheranie ostatecznie wygrywają po tie-breaku z Niemcami (25:20, 23:25 25:22, 22:25, 15:11). Co ciekawe obok Ebadipoura najlepszy w drużynie gospodarzy był dziś mistrz świata kadetów 19-letni przyjmujący Morteza Sharifi, który w ataku notuje rewelacyjną 69% skuteczność (skończył 22 ataków na 32). Obok rok młodszego Japończyka Yuji Nishidy to chyba największe odkrycie tegorocznej LN.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

To na szczęście jego kontuzja nie była taka groźna.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

drukjul pisze:Obok rok młodszego Japończyka Yuji Nishidy to chyba największe odkrycie tegorocznej LN.
A Chuan Jiang ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:
drukjul pisze:Obok rok młodszego Japończyka Yuji Nishidy to chyba największe odkrycie tegorocznej LN.
A Chuan Jiang ?
Oczywiście też. Bym zapomniał o chińskim atakującym - dobrze że go przypominałeś. Kochanowski też ma pełne prawo pretendować do miana odkrycia tegorocznej edycji LN, bo to że my go już bardzo dobrze znamy, nie oznacza jeszcze że dotąd było o nim jakoś szczególnie głośno także poza Polską.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Portugalia perfekcyjnie wykorzystała rolę gospodarza i wygrała Challenger Cup, wygrywając w finale z Czechami 3:1. Tym samym jeśli zrezygnowano z tego barażu to witamy Portugalczyków po wielu latach w elicie.

Ktoś wie co to za rozgrywki Morza Śródziemnego? To turniej towarzyski czy są z niego jakieś profity?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Jiroux »

Igrzyska Srodziemnomorskie znaczy?
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Marcy$ »

W Final Six mamy w grupie Rosję i USA.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”