Liga Narodów 2018

dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: dyletant »

Jiroux pisze:Igrzyska Srodziemnomorskie znaczy?
Tak, na flashscore jest to przedstawione jako Meditteranean Games i grają m.in Egipt, Hiszpania, Grecja i zapewne dalekie zaplecze Włoch czy Francji, skoro w tym czasie najlepsi grali równolegle w LŚ
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Kamil92 »

dyletant pisze:Ktoś wie co to za rozgrywki Morza Śródziemnego? To turniej towarzyski czy są z niego jakieś profity?
viewtopic.php?f=54&t=6779
Trochę informacji.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Wytłumaczcie mi jedną rzecz. Dlaczego ci Włosi są tacy dziwni? Taki Jiri Kovar to dość solidny grajek, ale woli kisić dupę na ławie w Lube, niż grać regularnie w innym klubie, przez co z roku na rok jego wartość spada. Randazzo też do 23 roku życia wolał grzać ławę. Teraz miał wrócić do Lube, ale jednak chyba zostaje w Padwie. Candellaro, rezerwowy w Maceracie, teraz idzie do Trentino. Może będzie grać, ale tylko ze względu na limity. Nie wiem, czy Kozamernik zostaje. Nelii do 2017 roku był zmiennikiem, teraz jeden sezon grał regularnie i forma reprezentacyjna jest dobra, ale kończy w tym roku 25 lat, a rozegrał w klubie tylko jeden pełny sezonu, jako pierwszy atakujący. Oleg Antonow, większość kariery we Włoszech przesiedział na ławce.W Sisleyu jako młody siatkarz, który ma się rozwijać, za wiele się nie nagrał. Nie był pierwszym wyborem w Cuneo (może był jeden sezon, gdzie grał sporo, bo działalność klubowa była już na równi pochyłej), nie był też szóstkowym zawodnikiem w Trentino.


Środkowi Włoscy raczej furory nie robią. Kluby z półwyspu apenińskiego, stawiają na mocne skrzydła i rozegranie, środek jest uzupełnieniem. Właśnie dlatego w dużych klubach grają tacy goście, jak Anzani,Cester,Mazzone. Nie chcę ich krytykować, bo może i prezentują wysoki poziom, ale gdyby limity były nieograniczone, to byłoby ich jeszcze mniej w tej kadrze. Kiedyś byli Birarelli i Mastrangelo, którzy faktycznie grali na wysokim poziomie i ich obecność w wielkich klubach i regularna gra dziwić nikogo nie mogła.

Pytanie, dokąd zmierza włoska siatkówka ? Tak słabej kadry nie mieli od lat. O sile stanowi tercet Juantorena-Lanza-Zaytsev. I śmieszne jest to, że dwójka z tych gości, to z pochodzenia Kubańczyk i Rosjanin. Jak Juantorena skończy granie, to na pozycji przyjmującego będą mieć problemy. Potencjał jest ogromny, ale jak już się pojawi młody, zdolny włoski siatkarz, to do 23/24 roku życia gra ogony jako zmiennik obcokrajowca, a potem oddawany jest do średniaków Serie A, gdzie czasem gra u boku prostych wystawiaczy, a sama drużyna co sezon ma w 50 % inną kadrę.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:Wytłumaczcie mi jedną rzecz. Dlaczego ci Włosi są tacy dziwni? Taki Jiri Kovar to dość solidny grajek, ale woli kisić dupę na ławie w Lube, niż grać regularnie w innym klubie, przez co z roku na rok jego wartość spada. Randazzo też do 23 roku życia wolał grzać ławę. Teraz miał wrócić do Lube, ale jednak chyba zostaje w Padwie. Candellaro, rezerwowy w Maceracie, teraz idzie do Trentino. Może będzie grać, ale tylko ze względu na limity. Nie wiem, czy Kozamernik zostaje. Nelii do 2017 roku był zmiennikiem, teraz jeden sezon grał regularnie i forma reprezentacyjna jest dobra, ale kończy w tym roku 25 lat, a rozegrał w klubie tylko jeden pełny sezonu, jako pierwszy atakujący. Oleg Antonow, większość kariery we Włoszech przesiedział na ławce.W Sisleyu jako młody siatkarz, który ma się rozwijać, za wiele się nie nagrał. Nie był pierwszym wyborem w Cuneo (może był jeden sezon, gdzie grał sporo, bo działalność klubowa była już na równi pochyłej), nie był też szóstkowym zawodnikiem w Trentino.
Kariera Gabriele Nelli powoli, ale sukcesywnie się rozwija - teraz wraca do Trentino, ale nie jest już powiedziane że przy Vettorim będzie tam tylko rezerwowym, jak wcześniej przy Djuricu. To bardzo wysoki atakujący (208 cm) i świetnymi warunkami fizycznymi, więc jeżeli ominą go kontuzję i problemy zdrowotny ma szansę stanowić o sile włoskiej reprezentacji także po 30-sce. Przypomnę, że mierzący tyle samo i mający już 37 lat Evandro w sobotę w meczu naszej reprezentacji z canarinhos był najlepszym siatkarzem na boisku, a większą karierę w reprezentacji Brazylii ten wysoki atakujący tak naprawdę zaczął robić w wieku 32-33 lat.

Co zaś do przyszłości włoskiej siatkówki, to trzeba pamiętać, że siatkarska elita - zwłaszcza siatkarze grający na tych bardziej technicznych pozycjach jak przyjęcie i rozegrania nie bierze się znikąd, a wręcz można powiedzieć, że reprodukuje się sama - bo jak przypatrzeć się CV w dwóch na trzy przypadki to są zwykle synowie, bratankowie, czy siostrzeńcy, a niekiedy nawet wnukowie innych znanych siatkarzy poprzedniej generacji, oraz trenerów siatkówki (patrz choćby wspomniani Ivan Zajcew, czy Oleg Antonow), więc raczej nie ma większych obaw, że progenitura generazione di fenomeni z lat 90-tych za kilka lat nie będzie się liczyła w świecie siatkówki. Na przykład taki syn Andrei Gardiniego - Davide, najciekawszy młody włoski przyjmujący z roczników 1999-2000 wybiera się teraz szlifować umiejętności siatkarskie i studiować do amerykańskiej BYU, czyli byłego zespołu braci Sander, Bena Patcha, czy Jake'a Langlois. Warto rozwój jego kariery obserwować, choć przyznam, że mnie ten wybór uczelni młodego Gardiniego z powodów pozasportowych jednak dziwi, bo BYU to bardzo specyficzna religijna i skrajnie konserwatywna jeżeli chodzi o obyczaje uczelnia mormońska, gdzie żeby umówić się z dziewczyną do kina, lub na kawę, trzeba się wcześniej z nią ożenić, lub przynajmniej zaręczyć - w związku z czym zresztą, większość studentów BYU przed zakończeniem studiów jest już żonata/zamężna. :]
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, o 14:41 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Bazinga »

Szary Wilk pisze:Wytłumaczcie mi jedną rzecz. Dlaczego ci Włosi są tacy dziwni? Taki Jiri Kovar to dość solidny grajek, ale woli kisić dupę na ławie w Lube, niż grać regularnie w innym klubie, przez co z roku na rok jego wartość spada. Randazzo też do 23 roku życia wolał grzać ławę. Teraz miał wrócić do Lube, ale jednak chyba zostaje w Padwie. Candellaro, rezerwowy w Maceracie, teraz idzie do Trentino. Może będzie grać, ale tylko ze względu na limity. Nie wiem, czy Kozamernik zostaje. Nelii do 2017 roku był zmiennikiem, teraz jeden sezon grał regularnie i forma reprezentacyjna jest dobra, ale kończy w tym roku 25 lat, a rozegrał w klubie tylko jeden pełny sezonu, jako pierwszy atakujący. Oleg Antonow, większość kariery we Włoszech przesiedział na ławce.W Sisleyu jako młody siatkarz, który ma się rozwijać, za wiele się nie nagrał. Nie był pierwszym wyborem w Cuneo (może był jeden sezon, gdzie grał sporo, bo działalność klubowa była już na równi pochyłej), nie był też szóstkowym zawodnikiem w Trentino.
Kovar w zeszlym sezonie gral bardzo duzo (70 rozegranych setow 160 pkt) poprzednie 2 sezony (jak nie wiecej) to bardziej borykanie sie non stop z kontuzjami, czesto siedzenie na trybunach. Randazzo zawodnik jeszcze calkiem mlody, poprzedni sezon caly rozegrany, z kolei w sezonie 16/17 o szostke mial rywalizaowac z Fereirą/Lecatem, szlo mu to raczej srednio (32 sety 76 pkt) ale patrzac na owczesny jego wiek (22 lata) to nie byl to emeryt siatkarski. Candellaro rezerwowy w maaceracie ? :D toz to podstawowy srodkowy byl w zeszlym sezonie. Nelli w sezonie 16/17 gral bardzo duzo i w mojej opinii gral zdecydowanie lepiej od Stokra (ktory gral slabiutko i wyladowal po sezonie w lidze czeskiej), tak wiec 23 latek grajacy bardzo duzo w szostce, wszystko ok. Antonow z kolei wiecej szans na gre dostal po klotni Mastrangelo z Piazzą w Cuneo (po ktorej Luigi dal sobie spokoj z graniem w A1) i "szalonymi" ustawienami Cuneo, gdzie Sokolov pelnil role srodkowego/atakujacego, a Antonov przyjmujacego/atakujacego (w zaleznosci od ustawienia), byl to sezon 12/13 czyli Antonov liczyl sobie lat 25. Sezon 13/14 znowu sezon rozegrany w Cuneo, pozniej Tours i powrot do Trento, gdzie jak mowisz byl znowu "rezerwowym", a wg mnie Trento mialo wtedy 3 wyrownanych przyjmujacych (Urnat, Lanza, Antonov) o czym najlepiej swiadczy ich ogromny sukces w LM w 2016 roku gdzie z powodu kilkumiesiecznej absencji Lanzy w szostce gral Antonov z Urnautem i o mało nie wygrali z Zenitem w finale. Wg mnie wystarczajacy argument na to iz nie jest to zawodnik tylko od grzania ławki.

PS
strona legapallavolo dostała "reworka" (ostatnio panuje taka zenujaca "moda" bardzo dobre srony zamienianymy w totalne gowno poprzez 5x krotne zwiekszenie czcionki i wsytzskiego co mozliwe tak jakby ludzie byli slepi) +walimy 3 tony flasha tak aby strona chodzila jak najwolniej + nie chce nam sie przerzucac calej bazy danych, wiec wywalamy wszytsko, z tego nam wynika iz stracilismy dane z jakichs ostatnich 10+ lat na temat meczy z wloskiej A1. Po prostu zniknely sobie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Moje przewidywanie dotyczące podziału na grupy podczas F6 w Lille się nie sprawdziły, bo nie znaleźliśmy się w jednej grupie z Francuzami, zamiast tego zagramy z Rosją i z USA. W sumie to jednak chyba dla nas dobrze. Jak sądzicie? ;)
The 2018 VNL Final Six in Lille will be split into two pools:

Pool A: France, Brazil, Serbia

Pool B: Russia, USA, Poland

http://www.volleyball.world/en/vnl/mens ... d?id=76306
Bazinga pisze:
Kovar w zeszlym sezonie gral bardzo duzo (70 rozegranych setow 160 pkt) poprzednie 2 sezony (jak nie wiecej) to bardziej borykanie sie non stop z kontuzjami, czesto siedzenie na trybunach. Randazzo zawodnik jeszcze calkiem mlody, poprzedni sezon caly rozegrany, z kolei w sezonie 16/17 o szostke mial rywalizaowac z Fereirą/Lecatem, szlo mu to raczej srednio (32 sety 76 pkt) ale patrzac na owczesny jego wiek (22 lata) to nie byl to emeryt siatkarski.
Ja jeszcze do tego dodam, bo w poprzednim poście ten fragment mi gdzieś wcięło - że z Randazzo jest bardzo podobna historia jak z naszym Bołądziem w sezonie 2016-2017, sportowo kompletnie straconym przez Bartka w kwadracie Skry. Kilka lat temu podpisał on bowiem wieloletni kontrakt z Civitanovą i nie jest po prostu panem swojego losu. Lube w jednym sezonie kisi go w kwadracie, a następnym gdzieś wypożyczy - na pewno gdyby chłopak posiadał własną kartę i miał wolny wybór zespołu klubowego, mógłby swoją karierę prowadzić sensowniej. Natomiast Jiri Kovar jest rzeczywiście siatkarzem już po tylu przejściach zdrowotnych, że gdyby nie trwająca przez dwa sezony rekonwalescencja w "sanatorium Lube" gdzie indziej już by pewnie dawno zakończył zawodniczą karierą. To i tak zakrawa na cud, że po takim czasie udało mu się wrócić do niezłego poziomu gry i że w sumie tyle minut jest w stanie przebywać na boisku. To samo dotyczy zresztą Simone Parodi, na którym dużo osób postawiło już krzyżyk, a Simone wrócił nie tylko do niezłej formy, ale nawet i ostatnio do reprezentacji.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Ja jeszcze do tego dodam, bo w poprzednim poście ten fragment mi gdzieś wcięło - że z Randazzo jest bardzo podobna historia jak z naszym Bołądziem w sezonie 2016-2017, sportowo kompletnie straconym przez Bartka w kwadracie Skry.
Bołądź grał kiedyś w Skrze?
Moje przewidywanie dotyczące podziału na grupy podczas F6 w Lille się nie sprawdziły, bo nie znaleźliśmy się w jednej grupie z Francuzami, zamiast tego zagramy z Rosją i z USA. W sumie to jednak chyba dla nas dobrze. Jak sądzicie? ;)
Zależy od tego, jakim składem tam pojedziemy.
Rosja raczej na pewno najmocniejszym, USA pewnie też. My - niekoniecznie. Na pewno nie jadą Kubiak (to już było wiadome od dawna) i Nowakowski. Nie wiem, jak z Konarskim.
kanimo

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kanimo »

Pewnie o Bednorza chodzilo.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

Z USA nie widzę najmniejszych szans, z Rosją przy dobrym dniu można zawalczyć, ale i tak raczej do domu po 2 meczach.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Z USA nie widzę najmniejszych szans, z Rosją przy dobrym dniu można zawalczyć, ale i tak raczej do domu po 2 meczach.
Nie jestem tego taki pewny. Amerykanie mają naprawdę spore problemy kadrowe - wczoraj Anderson z Włochami z musu zagrał na przyjęciu z atakiem, a ponadto nie zapominajmy o tym, że zagramy w Lille na dużym 50 tysięcznym stadionie. Francuzi pewnie znajdą czas, aby więcej przed samym turniejem potrenować, ale dla pozostałych ekip i to szczególnie takich jak Amerykanie bazujących przede wszystkim na atakującej zagrywce adaptacja do warunków stadionowych może okazać się bardzo trudna. My z naszym flotem powinniśmy mniej na tym że gramy na stadionie stracić, tym bardziej, że będziemy mieć w grupie dwa zespoły - USA i Rosję, które zagrywką szybującą z całej stawki sześciu zespołów radzą sobie najgorzej. Rok temu w F6 LŚ zespoły, które zakwalifikowały się do finału też grały na stadionie i Kanadyjczycy Antigi -także dlatego, że mieli dobrego floata dosyć spokojnie pokonali Rosję (której z kolei zagrywka mocna na stadionie zupełnie nie siedziała) i awansowali dzięki temu do półfinału. Więc ja jestem z takiego podziału grup więcej niż zadowolony - myślę że na stadionie także z Jankesami damy radę.
kanimo pisze:Pewnie o Bednorza chodzilo.
Wiem, że nic mojej pomyłki nie tłumaczy, ale faktem jest, że mamy ostatnio w siatkówce tych wszystkich Bartków - Bartoszów i Bartłomiejów jak mrówków. :)
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

A kiedy mniej więcej Heynen poda kadre na Final Six ?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Jutro o 13. Polsat Sport News.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: ostry99 »

drukjul pisze: nie zapominajmy o tym, że zagramy w Lille na dużym 50 tysięcznym stadionie. Francuzi pewnie znajdą czas, aby więcej przed samym turniejem potrenować, ale dla pozostałych ekip i to szczególnie takich jak Amerykanie bazujących przede wszystkim na atakującej zagrywce adaptacja do warunków stadionowych może okazać się bardzo trudna.
Nie będzie aż tak źle. Ten stadion będzie w połowie zakryty - nadal będzie wysoko ale na pewno będzie więcej punktów odniesienia niż na Stadionie Narodowym gdzie boisko było na samym środku płyty. W listopadzie zeszłego roku na stadionie w Lille organizowany był finał Pucharu Davis'a - zasiadło tam maksymalnie 27 tys widzów i podejrzewam że podobną liczbę miejsc przygotują organizatorzy na turniej Final Six. Poniżej wklejam link - można zobaczyć jak to wyglądało na finale Davis Cup.

Obrazek

https://www.reuters.com/article/us-tenn ... NI20141121
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Noworoczny »

Nie wiem, po co przewidywania, skoro, jak zwykle w siatkówce, decyduje serpentyna. W grupie A gospodarz, w grupie B pierwsza i druga drużyna (tak się składa, że na pierwszym przyszła Francja), w A trzecia i czwarta i w B piąta (tutaj szósta).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:Więc ja jestem z takiego podziału grup więcej niż zadowolony - myślę że na stadionie także z Jankesami damy radę.
Pamiętajmy jednak, że TAKIE warunki nie wpływają tylko na zagrywkę, a i na samą zagrywkę wcale nie jestem przekonany, czy najbardziej. Z opowieści wiem, że rozegranie bywa mocno kłopotliwe bez/z tak oddalonymi punktów odniesienia, a z autopsji, że z atakiem tez nie jest rózowo.
Gdyby chciec jednak przygotowac się do takich warunków, to myslę, że znakomitym ich przyblizeniem jest trening na otwartej przestrzeni, czyli pod chmurką. Nigdy ani nie słyszałem, ani nie odczuwałem dyskomfortu związanego z przejściem do mniejszego obiektu, lub z otwartej przestrzeni w mury, oczywiście poza ilością miejsca.

PS Reasumując, byc moze będzie pewne wyrównanie szans poprzez - o ile w ogóle to nastapi - marginalizację zagrywki przeciwnika, ale spłycanie gry Amerykanów do trudnej zagrywki jest moim zdaniem niewłaściwe. A w pozostałych elementach warunki już będą podobne,a języczkiem uwagi może byc przystosowanie rozgrywajacych.
Często w takich warunkach istotna rolę może odgrywac blok. Zalezy jakim wyjdziemy składem, ale np z Kwolkiem, to mamy właściwie dwie dziury w bloku wobec USA
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Artem »

Dziś o 13 na konferencji podadzą drużynę na final six. Posiadacie jakiś działający stream do kanału Polsat Sport News? Byłbym wdzięczny :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Aranger »

https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... aign=sport

Mam nadzieję, że to tylko jakieś "eksperckie" domysły, a nie przecieki z kadry.

Niektóre wybory i opisy absolutnie przerażające. Jaką częścią ciała ci ludzie oglądają mecze ?

Moje ulubione:
Niektórzy eksperci chcieli pożegnać Drzyzgę po mistrzostwach Europy, ale 28-latek udowodnił, że wciąż jest pewniakiem na pozycji rozgrywającego. Czy numerem jeden, to nie jest oczywiste, bo Łomacz też nie zawiódł. – Obaj są murowanymi kandydatami do wyjazdu na mundial. Fabian gra bardziej kombinacyjnie, ale trochę mniej dokładnie niż Grzesiek. Łomacz jest precyzyjny, wystawia dokładnie, ale nie ma w nim tej nutki szaleństwa – mówi były rozgrywający naszej kadry Ireneusz Kłos.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Kamil92 »

Artem pisze:Dziś o 13 na konferencji podadzą drużynę na final six. Posiadacie jakiś działający stream do kanału Polsat Sport News? Byłbym wdzięczny :)
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... ref=slider
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Czyli Muzaj jedzie na Final Six, z tego co wynika z jego wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Murilo0 »

Koszmarna analiza w Przeglądzie. Co pokazał Konarski, że jest pewniakiem? Notorycznie podbijany i nieskuteczny. O rozgrywających na forum napisano już wiele, nie będę się pastwił. Druga szóstka: Śliwka przed Kwolkiem :] Kurtyna.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Rozgrywający: Fabię Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Środkowi: Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka
Atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Damian Schulz
Libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek


Tak gwoli ścisłości.
aefka.
Posty: 12
Rejestracja: 23 sty 2012, o 22:31
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: aefka. »

A już się ucieszyłem jak policzył wszystkich na sali a w nich był Janusz :( :( :(
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Artem »

Wychodzi na to, że Muzaj Kurek i Schulz walczą o ostatnie miejsce na zgrupowanie przed MŚ.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

I teraz poproszę od kogoś zorientowanego odpowiedzi na 2 pytania

-Brak Nowakowskiego to jakaś kontuzja, chęć odpoczynku, czy po prostu go skreślił?
-Konarski jak wyżej? Pewniak, który dostał wolne, czy skreślony? Bo tu regeneracja odpada

@Artem

To według ciebie Kaczmarek i Konarski są pewni ?
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: kuki91 »

Szary Wilk pisze:-Brak Nowakowskiego to jakaś kontuzja, chęć odpoczynku, czy po prostu go skreślił?
Brak Nowakowskiego był zapowiadany razem z brakiem Kubiaka - chyba odpoczynek, jest pewniakiem ;)
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Artem »

Szary Wilk pisze:@Artem

To według ciebie Kaczmarek i Konarski są pewni ?
To tylko wnioski po ogłoszeniu składu :)
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Nie chce mi się wierzyć, żeby wziął 3 atakujących po to, by walczyli o 1 miejsce w składzie. Pesymistycznyt wariant jest taki, że odpadamy po 2 meczach i ciężko rozdzielić tu grę między 3 atakujących, by wyłonić jednego, jeśli mecze przegramy, to raczej nie będziemy skuteczni. Jeśli wygramy, to mogą być eksperymenty. Chyba, że jeden zawodnik zawiedzie, drugi będzie grał super na zmianie i w następnym meczu kolejny zawiedzie. Pokręcone to.


Tylko jest jedno ale. Skoro brak Nowakowskiego i Kubiaka był zapowiadany, a poza pozycją atakującego (?) jedzie najmocniejszy skład, to coś tutaj nie halo. Konarski zagrał najmniej w Lidze Narodów, nie jedzie na Final Six, więc nie jest w rytmie i miałby jechać na MŚ ? Chyba, że Heynen z marszu go widzi w składzie i dał mu odpocząć, ale w takim razie w Final Six powinien grać.

No i Kaczmarek? Grał trochę w LN, ale dziwne, żeby był pewniakiem, skoro na tle takiego Schulza wcale nie wypadł lepiej.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Didek »

Szary Wilk pisze:Rozgrywający: Fabię Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Środkowi: Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka
Atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Damian Schulz
Libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek


Tak gwoli ścisłości.
Pytanie. Skoro ma jechać 14 to czemu jest 15 zawodników?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Ale przecież między Final Six a MŚ jeszcze dużo czasu... jeszcze będzie oddzielne zgrupowanie, jeszcze będzie Memoriał.

Lemański to raczej też tak nie bardzo ten najmocniejszy skład, w mojej trójce go nie ma. ;)

Wygląda na to, że Heynen jest na tyle pewny Kubiaka, Konarskiego, Kaczmarka i Nowakowskiego, że nie potrzebuje ich więcej sprawdzać. Raczej na pewno wszyscy wrócą przed MŚ. Bo jeśli będzie inaczej... to wtedy tego nie zrozumiem.

Didek, obstawiam, że Mika może tylko z nimi trenować, ale nie pojechać. No chyba, że jako drugi libero, a nie pojedzie Żurek.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2018

Post autor: Szary Wilk »

Przecież napisałem skład, który podał Heynen.

A co takiego zaprezentował Kaczmarek z Konarski, by byli pewniakami? Konarski zagrał 2 mecze, w jednym i w drugim zdobył chyba 10 punktów i był 2/3 opcją w ataku. Kaczmarek świetnie z Rosją, słabo z Włochami i średnio z Australią.

I teraz dajmy na to, że Kurek (renoma i przypuszczany powrót do formy--->) zagra świetny mecz i w drugim meczu Muzaj (warunki,potencjał i ostatnio dobre spotkanie, czyli drugie z rzędu---->) gra świetny mecz. I jeden z nich nie jedzie na przygotowania/memoriał, bo jedzie Konarski?


Ja bym Konarskiego w ogóle pod uwagę nie brał. Schulza trzeba sprawdzić, ale pierwszeństwo powinien mieć Kaczmarek. Także dwójka z czwórki Kaczmarek,Kurek,Muzaj,Schulz. Jeśli ten pierwszy jest pewny, to ta trójka powinna walczyć o dwa miejsca do przygotowań i jedno do MŚ, taka moja subiektywna opinia. Bo Konarskiego graliśmy już rok temu na ME, do tego przeciętny sezon ligowy. I nie chcę go porównywać do Kurka, bo ten miał bardzo słaby sezon, ale jednak Dawid wyraźnie słabszy potencjał, nigdy nie stanowił o sile tej kadry, nie ma warunków i atakuje dobrze w zależności od szybkośc i dokładności rozegrania, za sobą również słaby sezon w Turcji, więc skąd ta jego mocna pozycja? Tym bardziej, że w LN zagrał 2 mecze, gdzie nie był pewny w ataku.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2018, o 13:29 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”