Liga Narodów 2019 (M)

Marcinho
Posty: 128
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 21:02
Płeć: M

Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Marcinho »

Nieoficjalny terminarz Ligi Narodów 2019

1. tydzień (31 maja - 2 czerwca)
Grupa 1: Chiny (gospodarz), Niemcy, Iran, Włochy
Grupa 2: Argentyna (gospodarz), Bułgaria, Kanada, Portugalia
Grupa 3: Polska (gospodarz), Stany Zjednoczony, Brazylia, Australia
Grupa 4: Serbia (gospodarz), Francja, Rosja, Japonia

2. tydzień (7 - 9 czerwca)
Grupa 5: Chiny (gospodarz), Bułgaria, Polska, Francja
Grupa 6: Rosja (gospodarz), Stany Zjednoczone, Włochy, Portugalia
Grupa 7: Japonia (gospodarz), Argentyna, Brazylia, Iran
Grupa 8 (gospodarz nieustalony): Niemcy, Australia, Kanada, Serbia

3. tydzień (14 - 16 czerwca)
Grupa 9 (gospodarz nieustalony): Brazylia, Chiny, Portugalia, Serbia
Grupa 10 (gospodarz nieustalony): Japonia, Włochy, Bułgaria, Australia
Grupa 11: Iran (gospodarz), Kanada, Polska, Rosja
Grupa 12: Francja (gospodarz), Argentyna, Stany Zjednoczone, Niemcy

4. tydzień (21-23 czerwca)
Grupa 13 (gospodarz nieustalony): Japonia, Chiny, Kanada, Stany Zjednoczone
Grupa 14: Włochy (gospodarz), Argentyna, Polska, Serbia
Grupa 15 (gospodarz nieustalony): Portugalia, Francja, Iran, Australia
Grupa 16 (gospodarz nieustalony): Bułgaria, Niemcy, Brazylia, Rosja

5. tydzień (28-30-czerwca)
Grupa 17: Australia (gospodarz), Argentyna, Chiny, Rosja
Grupa 18: Brazylia (gospodarz), Kanada, Francja, Włochy
Grupa 19: Stany Zjednoczone (gospodarz), Bułgaria, Iran, Serbia
Grupa 20: Niemcy (gospodarz), Japonia, Polska, Portugalia

http://www.somosvoley.com/notas/exclusi
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: Kamil92 »

Polska, Chiny, Iran, Włochy i Niemcy - nie byłoby tak źle pod względem podróżowania.
Marcinho
Posty: 128
Rejestracja: 9 wrz 2018, o 21:02
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: Marcinho »

Ostatni tydzień powinniśmy mieć bez porażki.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: Gierek »

Myślę, że chyba to już jest oficjalny terminarz LN 2019:
https://siatka.org/pokaz/juz-terminarz- ... odow-2019/

Zastanawia mnie jedna rzecz:
"Warto dodać, że Final Six Ligi Siatkarskiej Ligi Narodów w latach 2019-2021 rozgrywane będzie w Stanach Zjednoczonych."

??? Nie rozumiem tego... Czyżby pieniądze poszły "w górę"? Mam nadzieję, że nie.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Ale czego nie rozumiesz? Ustalono, że tam przez 3 lata będą finały, tak jak ustalano na przykład, że Puchar Świata będzie w Japonii.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: Gierek »

Chodzi mi o ustalenie że Final Six LN w latach 2019 - 2021 się odbędzie w USA - dla mnie to lekki skandal, bo ja uważałem, że lepiej by było dla dobra siatkówki, gdyby Final Six się odbyło w kraju, w którym siatkówka jest mniej popularna, a tu jak widać - można jakiemuś kraju dać kilka lat z rzędu organizację Ligi Narodów, która (ta Liga Narodów) chyba co raz bardziej traci na znaczeniu. Wiem, że "zasada" wygląda podobnie do PŚ w Japonii, ale to dla mnie jest dalej niepojęte.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: Pele »

O tym że USA kupują finały LN na trzy lata mówili już w trakcie trwania obecnej Ligi
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: knightrider »

W 2019/20 roku Liga Narodów jest ostatnią rzeczą co interesuje PL kadrę.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: Chal »

Przecież Final Six właśnie będzie odbywać się w kraju, w którym siatkówka jest mniej popularna.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019

Post autor: drukjul »

Chal pisze:Przecież Final Six właśnie będzie odbywać się w kraju, w którym siatkówka jest mniej popularna.
Trzeba by było doprecyzować, czy mówimy o sporcie, czy o sport-biznesie bo to przecież nie zawsze jedno i to samo. Jeżeli chodzi o popularność sport-biznesu ludzie faktycznie często później oglądają w telewizji, lub na żywo te sporty, które sami uprawiają/uprawiali, ale nie zawsze przecież jest to reguła. Promil Polaków kiedykolwiek próbowało skakać na nartach, a mimo tego głównie dzięki sukcesom najpierw Małysza, a później Stocha, obiektywnie do bólu nudne skoki narciarskie jako sport-biznes cieszą się w narodzie sporą popularnością. Podejrzewam natomiast że przykładowo np. z kolarstwem w Stanach Zjednoczonych jest akurat odwrotna historia - jako sport-biznes przynajmniej jeśli chodzi o wyścigi szosowe w USA kolarstwo praktycznie nie istnieje, natomiast jak porównać wyniki sprzedaży rowerów w EU i USA to okaże się, że Amerykanie licząc na głowę kupują nawet więcej rowerów niż Europejczycy.

Siatkówka w przypadku Stanów jest najbardziej masowo uprawianym sportem przez dziewczynki na poziomie szkoły średniej, a później sportu akademickiego, w ostatniej dekadzie wyprzedziła nawet koszykówkę. Wśród chłopców jest ona znacznie mniej popularna (aż x9 razy mniej w porównaniu do dziewczyn na poziomie szkoły średniej) i dodatkowo jej popularność dodatkowo jest bardzo mocno geograficznie zróżnicowana, bo w wielu amerykańskich stanach siatkówki nie zalicza się do męskich dyscyplin uprawianych w high schools, ale mimo to także na poziomie całego kraju łapie się do 10 najbardziej popularnych sportów szkolnych i akademickich.

Oddając na trzy lata USA prawo do organizacji Final Six męskiej Siatkarskiej Ligi Narodów na dalszą popularyzację siatkówki jako sportu masowego w USA ani FIVB ani Amerykański Związek Piłki Siatkowej pewnie niespecjalnie już liczą, bo jako się rzekło siatkówka kobieca już w tym momencie jest sportem nr 1 jeżeli chodzi o szkoły i uniwersytety, a męska ma nad sobą szklany sufit w postaci innych tradycyjnych amerykańskich sportów zespołowych jak koszykówka, baseball, czy futbol amerykański. Natomiast jest to niewątpliwie stawka na rozwój siatkówki jako sport-biznesu i to przede wszystkim sport-biznesu telewizyjnego w Stanach.

Czy to wypali trudno powiedzieć, ale nie ma co ukrywać, że wybór USA jako gospodarza trzech następnych finałów VNL przez FIVB był podyktowany tylko i wyłącznie względami komercyjnymi, a nie chęcią popularyzacji siatkówki jako sportu masowego w tym kraju.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: drukjul »

Na stronie VNL pojawiły się szerokie składy zgłoszone przez federacje do FIVB do tegorocznych rozgrywek http://www.volleyball.world/en/vnl/men/teams

Mimo tego, że to przecież wyjątkowo ważny dla wszystkich sezon przedolimpijski i może poza tylko zespołem włoskim, którego trener w tych rozgrywkach wyraźnie postawił na młodzież, w innych reprezentacjach widzimy jednak dość wyraźną tendencję powrotu znanych twarzy i doświadczonych siatkarzy (np. w zespole Argentyny Facundo Conte i Nicolasa Uriarte, a w Australijskiej Thomasa Edgara i Paula Carrolla), to widzimy też sporo całkiem nowych dla nas nazwisk.

Przykładowo w drużynie Kanady, mamy mierzącego 208 cm i sądząc przynajmniej po nazwisku mającego polskie korzenie atakującego Xandera Ketrzynskiego, wybranego "rookie of the year" kanadyjskich rozgrywek uniwersyteckich w minionym sezonie i wyjątkowo za oceanem komplementowanego. http://www.volleyball.world/en/vnl/men/ ... an/players

Ciekawe, czy Glenn Hoag, który ponownie poprowadzi w tym roku reprezentację Kanady da temu chłopakowi w VNL jakąś szansę, aby się pokazał także i na świecie?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Liga Narodów (M) 2019

Post autor: Nagor »

Cześć i czołem.

Skład już znamy, można się pobawić w typowania. Przewidujecie jakieś realne szanse na sukces w tym turnieju? Ja tylko liczę, że nie potraktujemy tego jako poligon na dotarcie, kadra z Vitalem już współpracuje drugi sezon więc moim zdaniem powinniśmy się pokusić o granie na wynik. A potencjał teoretycznie jest...
kanimo

Re: Liga Narodów (M) 2019

Post autor: kanimo »

Nagor pisze:Cześć i czołem.

Skład już znamy, można się pobawić w typowania. Przewidujecie jakieś realne szanse na sukces w tym turnieju? Ja tylko liczę, że nie potraktujemy tego jako poligon na dotarcie, kadra z Vitalem już współpracuje drugi sezon więc moim zdaniem powinniśmy się pokusić o granie na wynik. A potencjał teoretycznie jest...

To sa szerokie sklady. I chyba wszyscy poza Wlochami podali mieszanke mlodych z doswiadczonymi (przyznam, ze jeszcze nie przegladalam wszystkich skladow).
Pytanie jak skorzystaja z tych szerokich skladow trenerzy. Czy mlodziez bedzie grac, czy tylko asystowac i trenowac i jesli grac to w jakich proporcjach.
Bo stwarza roznice czy zagra N’gapeth, czy Timothy Carle, Boyer czy Patry lub Winkelmuller, Semyszew czy Wolkow, Michailow czy Jakowlew.

Mysle, ze bedziemy w finalach i nie bedzie tam Wlochow. Beda Amerykanie ;) .
Jest 6miejsc wiec:
jednak Francuzi bo ich mlodziez troche dojrzala; Brazylia; Rosjanie, i zostaje jeszcze jedno miejsce. Serbowie jesli pograja podstawowymi skrzydlowymi, jesli nie to Kanada lub Iran.
Europejskie ekipy moga oszczedzac swoje gwiazdy na eliminacje IO i ME majac najtrudniejsza sytuacje w eliminacjach. My gramy bez Leona. Obstawiam ze za niego sporo pogra Bednorz (zblizony profil ;). I bez Kurka. Final bedzie sukcesem IMHO.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów (M) 2019

Post autor: Aranger »

Nie ten dział.

Gry "na siłę" o wynik nie będzie, to już jest potwierdzone, ma to wyglądać tak samo jak rok temu - i bardzo dobrze swoją drogą, nie jest to nikomu potrzebne przy tak intensywnym sezonie. No i będą mogli pograć ci co w najważniejszych momentach grać nie będą, przy różnym podejściu także innych drużyn mamy wystarczający potencjał, żeby grając pół-rezerwami albo czasem nawet całkowitymi rezerwami zakwalifikować się do Final Six, ja tu widzę same plusy.
kanimo

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: kanimo »

Tez uwazam, ze przy tak intensywnym sezonie nie nalezy grac na wynik.
Beda proby, selakcja, gra mlodziezy.
Mam nadzieje, ze obaj mlodzi sypacze dostana troche wiecej szans na gre niz w edycji zeszlorocznej, gdzie zagrali kazdy w jednym meczu.
No i testy na atakiera, na wypadek braku Kurka.
Wiewior953
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, o 19:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Wiewior953 »

Właśnie przeglądam składy na lige narodów i widzę, że w składzie Brazylii jest Leal czy to oznacza, że on wcześniej niż Wilfredo może zagrać w tych rozgrywkach?
horde
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2017, o 18:18

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: horde »

Tak, zdaje się ma zgodę od 30 kwietnia 2019.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: drukjul »

boftek pisze:Zmieniając temat. Na stronie pzps na Instagramie widać było trening dwóch szóstek. Widoczni byli Drzyzga, Kubiak, Kwolek, Szalpuk, Konar, Zator oraz Wojtaszek. Zakładam, że oni są pewni w 14. Wiadomo w ogóle jaka nasza 14 zagra? Jakie składy wystawiają Amerykanie i Brazylijczycy?
Oficjalna zajawka składu Amerykanów na I turniej VNL w Polsce


rozgrywający: K. Shoji, Micah Ma’a, Josh Tuaniga

przyjmujący: Taylor Sander, TJ DeFalco, Muagututia, Langlois

atakujący: K. Russell, Ensing

środkowi: Smith, Jendryk, Stahl

libero: E. Shoji, Watten

-> https://www.teamusa.org/USA-Volleyball/ ... nd-Aussies


Brazylijczycy dla odmiany, wbrew wcześniejszym obawom przysyłają do Katowic bardzo mocny skład. Z liderów zabraknie przede wszystkim Bruno Rezende. Po dwóch latach wraca do kadry kanarkowych Lucarelli, można się też w Katowicach spodziewać oficjalnego debiutu Leala w barwach canarinhos. :P
rozgrywający: Fernando Cachopa, Thiaguinho

przyjmujący: Lucarelli, Leal, Douglas, Lucas Loh

atakujący: Wallace, Alan

środkowi: Lucas Saatkamp, Maurício Souza, Isac, Flavio

libero: Thales, Maique
I wreszcie "14" biało-czerwonych:

rozgrywający: Drzyzga, Łomacz.

przyjmujący: Fornal, Kubiak, Kwolek, Szalpuk, Śliwka.

atakujący: Bołądź, Konarski

środkowi: Bieniek, Kochanowski, Nowakowski,

libero: Wojtaszek, Zatorski.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: niepoinformowany »

Trochę nie podoba mi się duet naszych atakujących. Gramy u siebie, reszta składu wskazuje że gramy o komplet zwycięstw. Ale może nie wiem czegoś, co Heynen wie :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: drukjul »

"Prawda siatki" w wersji rosyjskiej, czyli jeden dzień na zgrupowaniu sbornej przed inauguracją drugiego sezonu VNL https://youtu.be/4F6lKmF-n_E?t=563
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: aezakmi »

Czyli Brazylia zagra bez Bruno, za to z Lealem. Natomiast my wystąpimy bez Kurka i bez Leona, za to z Konarskim. Ale...
Mamy przewagę na rozegraniu, bo Brazylijczycy niekoniecznie będą zgrani z nowymi rozgrywającymi. Ten włochaty Cachopa, to nie tak dawno - przegrał z Resovią podczas KMŚ: ze swoją Sadą. On być może będzie rozgrywał przeciwko naszej reprezentacji. W KMŚ - szału nie było, dużo niedokładności, rozgrywał podobnie do Shojiego, tylko to ciągle młody i rozwojowy rozgrywający, który zapewne wciąż czyni postępy.

Wydaje się, że to jednak Brazylia jest faworytem tej grupy m.in. ze względu na skrzydła: Wallace, Lucarelli i Leal - jest moc. Brazylijczycy zazwyczaj grają też bez większych rotacji, jest u nich stabilność. U nas, prawdopodobnie - Heynen będzie zmieniał wyjściową szóstkę w każdym spotkaniu, jak rok temu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Noworoczny »

aezakmi pisze:
Wydaje się, że to jednak Brazylia jest faworytem tej grupy m.in. ze względu na skrzydła: Wallace, Lucarelli i Leal - jest moc.
Może zagra Loh...
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

aezakmi pisze:Czyli Brazylia zagra bez Bruno, za to z Lealem. Natomiast my wystąpimy bez Kurka i bez Leona, za to z Konarskim. Ale...Mamy przewagę na rozegraniu, bo Brazylijczycy niekoniecznie będą zgrani z nowymi rozgrywającymi.
Leal odbył tylko kilka treningów z reprezentacją i nie sądzę, żeby po intensywnym sezonie ligowym wyszedł we wyjściowym składzie reprezentacji w ten weekend, ale zobaczymy. Lucas Loh miał świetny sezon w Sesi, a Renan w Taubate wolał stawiać na Conte, a nie Douglasa Souzę, więc bardziej jestem ciekaw który z tej dwójki będzie na starcie sezonu w hierarchii wyżej. Inna sprawa, że w Brazylii jest niesamowite wyczekiwanie na Leala w kadrze i sam mam podobnie, więc mam nadzieję, że się mylę. Co do zgrania, to pewnie kwestia na którego rozgrywającego postawi Renan, bo np. Thiago Veloso grał chyba z każdym graczem w klubie albo reprezentacjach młodzieżowych, w poprzednim sezonie występował m.in. z Mauricio Souzą i Wallacem w Sesc, a wcześniej przez kilka lat był drugim albo pierwszym sypaczem w Sesi, gdzie grali m.in. Douglas Souza, Lucas czy Lucarelli. Renan chyba też jest bardziej skłonny do rotacji niż Bernardo Rezende, a tutaj wystawią pewnie najsilniejszy skład, ale na początku sezonu często to nie ma znaczenia.
Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Duzy »

Zna ktoś skład Włochów na mecz z Iranem?? A najlepiej obu ekip
Oskar
Posty: 94
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Oskar »

Obrazek
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Son »

Włochy - stracony naród Arabów 1-3 ;)
Zaksa na maksa
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Bednorz to chyba stracony dla Heynena
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Bartek O »

Son pisze:Włochy - stracony naród Arabów 1-3 ;)
Ale warto jeszcze dodać, że te dumnie nazywające siebie Persami leszcze ;), grały (bo to leszcze, gdyby byli Persami, to bym napisał - grali :D ) w swoim optymalnym chyba składzie. Włosi już niekoniecznie.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: Son »

I te ich przybijane piątki po udanej akcji, skandal, jak śmią śmieć tak robic, nie mogłem patrzeć :D
A poważnie, lepszy rozkład ataku w Iranie, lepiej się oglądało ich niż Włochów.
Zaksa na maksa
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2019 (M)

Post autor: drukjul »

Bartek O pisze:
Ale warto jeszcze dodać, że te dumnie nazywające siebie Persami leszcze ;)
Zawodnicy irańscy, z którymi Kubiak najbardziej miał ostatnio na pieńku - np grający dziś z Włochami jego "ulubieniec" http://www.volleyball.world/en/vnl/men/ ... d?id=72181 to akurat irańscy Turcy (Azerowie) a wcale nie Persowie.

A i nasz mecz grupowy w Iranie rozegrany zostanie w tureckojęzycznej Urmii, czyli w azerbejdżańskiej części Iranu. Niekoniecznie kochają w tym regionie kraju Persów, natomiast tureckojęzyczna populacja Iranu - ocenia się że to może być nawet około 40% ludności tego kraju - z uwagi między innymi na wyznawany szyizm generalnie też czują Irańczykami i mogli być słowami Kubiaka obrażeni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”