Liga Światowa 2009

Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mbor3k »

W tie-breaku lepsi byli podopieczni Bruno Rezende.
Trzeba to szybciutko poprawić!

Efektowne widowisko.

Serbscy kibice nie są godni, niestety, organizacji ważnych imprez. Przychodzą wyłącznie na spotkania swojej reprezentacji. Pustki na trybunach są karygodne.

Czekam na wręczenie nagród dla "najlepszych" :|
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

mbor3k pisze:
W tie-breaku lepsi byli podopieczni Bruno Rezende.
Trzeba to szybciutko poprawić!
Efektowne widowisko.

Serbscy kibice nie są godni, niestety, organizacji ważnych imprez. Przychodzą wyłącznie na spotkania swojej reprezentacji. Pustki na trybunach są karygodne.

Czekam na wręczenie nagród dla "najlepszych" :|
I mówi to ktoś, z tego miasta, gdzie na meczu kobiet Francja-Belgia były 4 osoby na trybunach... Z organizacją imprez w Serbii nie chodzi o kibiców, tylko o sędziów, którzy nie potrafią być odrobinę optymalni...

Czekam na wyjaśnienia Lynn o co Ci chodzi, i dlaczego uważasz, że sędzia nie zasługuje na zwolnienie z pracy i praca w kamieniołomach do końca życia?
...
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Bartex »

Pozwole sobie spojrzec na te cala sytuacja z troche innej strony.
Jesli jakis tam Kowalski, ktory oglada jedynie mecze reprezentacji i pilkarskiej LM, wlaczyl sobie TV na Polsacie Sport o 20 i obejrzal caly mecz to nie mogl trafic lepiej.
Z KOMERCYJNEGO punktu widzenia mecz byl rewelacyjny i takie wlasnie spotkanie walnie przyczynaja sie do popularyzacji siatkowki na calym swiecie.
ja wam mówię - jest dobrze.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

dreamer pisze: Serbowie zaś nie powinni już dostać NIGDY organizacji ważnego turnieju - ani europejskiego, ani światowego.
Dlaczego?
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Elgarten pisze:
dreamer pisze: Serbowie zaś nie powinni już dostać NIGDY organizacji ważnego turnieju - ani europejskiego, ani światowego.
Dlaczego?
Jestem podobnego zdania, chyba, że liniowi byliby z kraju przyjezdnego, żeby się wyrównały wszystkie kradzieże :D
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

Nagor pisze:
Elgarten pisze:
dreamer pisze: Serbowie zaś nie powinni już dostać NIGDY organizacji ważnego turnieju - ani europejskiego, ani światowego.
Dlaczego?
Jestem podobnego zdania, chyba, że liniowi byliby z kraju przyjezdnego, żeby się wyrównały wszystkie kradzieże :D
Sędziwie liniowi wszędzie "mylą się" na korzyść gospodarzy. Może w takim razie proponujecie jakieś kolejne mistrzostwa w Rosji?
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

Jak chcecie, żeby mylili się na korzyść gospodarzy to wybierzmy Hąk-Kąg :D ?? Tam, jak się pomylą liniowi to nic się nie stanie, bo 25:2 czy tam 3 nie będzie wielką tragedią :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: osnazfsb »

Najlepiej nastepne mistrzostwa w Polsce i wziac tego sedziego liniowego co to mecz Sisleya ze Skra sedziował. Zobaczyc mine Gustavo okradzionego przy piłkach prawie ze setowych z metrowego asa- bezcenne :D. Tego jakos polscy kibice nie chca pamietac....
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

osnazfsb pisze:Najlepiej nastepne mistrzostwa w Polsce i wziac tego sedziego liniowego co to mecz Sisleya ze Skra sedziował. Zobaczyc mine Gustavo okradzionego przy piłkach prawie ze setowych z metrowego asa- bezcenne :D. Tego jakos polscy kibice nie chca pamietac....
Największe przekręty na największą skalę są w Rosji i nie powinieneś temu zaprzeczać, bo się pogrążysz jeszcze bardziej...
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: dreamer »

Elgarten pisze:
dreamer pisze: Serbowie zaś nie powinni już dostać NIGDY organizacji ważnego turnieju - ani europejskiego, ani światowego.
Dlaczego?
Gdybyś zacytował cały mój tekst od razu widziałbyś, że wyżej była już odpowiedź.
Skrajni nacjonaliści - Serbowie - nie są w stanie zapewnić otoczki organizacyjnej dla takich zawodów - choćby właśnie sędziów liniowych bezstronnych (takich ewidentnych przekrętów liniowych nie widziałem od czasu finału ME w 2007 w Rosji. Ale co się dziwić - nacjonalizm rosyjski i serbski to dwa czołowe w Europie).

Z tego samego powodu (presji na sędziów głównego i drugiego) uważam, że sędziowanie było całkowicie nieodpowiednie.
dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: osnazfsb »

Elgarten pisze:
osnazfsb pisze:Najlepiej nastepne mistrzostwa w Polsce i wziac tego sedziego liniowego co to mecz Sisleya ze Skra sedziował. Zobaczyc mine Gustavo okradzionego przy piłkach prawie ze setowych z metrowego asa- bezcenne :D. Tego jakos polscy kibice nie chca pamietac....
Największe przekręty na największą skalę są w Rosji i nie powinieneś temu zaprzeczać, bo się pogrążysz jeszcze bardziej...
Zaraz pewnie dasz przykład ME gdzie sedzia w tiebreaku 2 razy sie pomylił tyle ze na korzysc Hiszpanów :P
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Lynn »

taaa najlepiej wszystko przenieść do Brazylii co?? :|
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

osnazfsb pisze: Zaraz pewnie dasz przykład ME gdzie sedzia w tiebreaku 2 razy sie pomylił tyle ze na korzysc Hiszpanów :P
Sędzia drukował tam przez cały mecz na korzyść Rosji. To był prawdziwy cud, że Hiszpania wtedy wygrała.
A teraz pytanie: czy oglądałeś I mecz Rosja - Kuba(3:2). Jeżeli tak, powiedz coś o sędziach tamtego pojedynku :] .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: niepoinformowany »

osnazfsb pisze:
Elgarten pisze:
osnazfsb pisze:Najlepiej nastepne mistrzostwa w Polsce i wziac tego sedziego liniowego co to mecz Sisleya ze Skra sedziował. Zobaczyc mine Gustavo okradzionego przy piłkach prawie ze setowych z metrowego asa- bezcenne :D. Tego jakos polscy kibice nie chca pamietac....
Największe przekręty na największą skalę są w Rosji i nie powinieneś temu zaprzeczać, bo się pogrążysz jeszcze bardziej...
Zaraz pewnie dasz przykład ME gdzie sedzia w tiebreaku 2 razy sie pomylił tyle ze na korzysc Hiszpanów :P
A przedtem 20 razy machał aut po atakach Hiszpanów w boisko :P
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: mateo9 »

mowicie o pustkach na trybunach na nie Serbskich meczach a wcale tak nie jest. w polfinalach bylo ponad 4000 ludzi na meczach nie Serbskich wiec to spora liczba-hala jest wielka i dlatego sie wydaje ze ludzi bylo malo a tak naprawde bylo ich calkiem sporo

co do sedziowania to liniowi dawali dzisiaj popis nie z tej ziemi-cale szczescie ze sedzia glowny calkiem dobrze prowadzil te zawody i czesto zmienial decyzje liniowego
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: todus »

hubert pisze:
todus pisze: Naprawdę nie mam słów do tego jak wyglądał doping we wszystkich meczach, w których nie grała Serbia.
To jest po prostu żenujące - mecze Ligi Światowej nie powinny być więcej rozgrywane w Serbii (z całym szacunkiem dla Serbów).
Żenujące to jest u nas, że najważniejszy jest doping (i cały piknik w około) a nie poziom sportowy zawodów. Wolałbym aby na mecze kadry przychodziło po 200, ale aby ta kadra grała w finałach najważniejszych imprez.
A co uważasz, że poziom sportowy w Spodku był niższy niż w Belgradzie ?

Myślisz, że dla prawdziwy kibic woli doping reprezentacji Polski niż klubowy - w moim przypadku Resovii ?

Wolę, żeby kadra grała w finałach najważniejszych imprez i żeby był komplet publiczności - po prostu.
I fajnie będzie jak Polacy przestaną klaskać w rytm hymnów przeciwnika i doping pójdzie w kierunku dopingu z PLS.

Czy taką wersję jest w stanie przyjąć Twój umysł ?

Powtarzam: Serbia ze względu na poziom kibicowania oraz sędziowania zbłaźniła się i nie powinna w najbliższych latach organizować finałów Ligi Światowej.
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Jak ktoś będzie wiedział o wszystkich nagrodach indywidualnych niech da znać :D
...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

niepoinformowany pisze: A przedtem 20 razy machał aut po atakach Hiszpanów w boisko :P
Myślę, że wiele się nie pomyliłeś(jeżeli w ogóle) :P . To było jeden z największych przekrętów ostatnich lat. W moim prywatnym rankingu zajmuje 2 miejsce, tuż za skandalem z meczu Argentyna - Polska sprzed kilku lat z sędzią z Meksyku w roli głównej. To było także niezapomniane "widowisko" .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

Na mecze FS w Brazylii przychodziło 1500 osób. Jeżeli w ogóle, tyle osób przyszło to było dobrze. W Polsce najmniejsza frekwencja wyniosła 7000 :D na meczu Francja - USA. Na finał przyszło tyle samo osób, co na mecz o 3 miejsce z udziałem Polski. Na mecze Brazylii przychodziło ok. 9000 osób. Czyli morał jest taki, że FS trzeba organizować u nas :D . Japonia ma MŚ, więc my powinniśmy mieć FS LŚ.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: xyz91 »

Sędziwie liniowi wszędzie "mylą się" na korzyść gospodarzy. Może w takim razie proponujecie jakieś kolejne mistrzostwa w Rosji?
Mam jedną prośbę do tych wszystkich, którzy nienawidzą rep. Rosji : zajmijcie się swoimi problemami (problemami rep. Polski) a nie sędziowaniem w Rosji. Przecież to nie nasza wina, że sędziowie mylą się na naszą korzyść (Jestem Polakiem, który od lat kibicuje reprezentacji Rosji).
xyz91
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

xyz91 pisze: Mam jedną prośbę do tych wszystkich, którzy nienawidzą rep. Rosji : zajmijcie się swoimi problemami (problemami rep. Polski) a nie sędziowaniem w Rosji. Przecież to nie nasza wina, że sędziowie mylą się na naszą korzyść (Jestem Polakiem, który od lat kibicuje reprezentacji Rosji).
Nie chodzi o nienawiść. Nie no oczywiście nie ma niczyjej winy, to po prostu przypadek, że alby liczyć na wygraną z Rosją na ich terenie, trzeba być lepszym zdecydowanie, bo inaczej arbiter zrobi wszystko, żeby przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Rosji ;) .
Można się zająć zarówno problemami reprezentacji Polski, jak i skandalicznym sędziowaniem na arenach międzynarodowych :) .
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

BEST PLAYERS (best 4 teams)

Best Spiker: Roberlandy Simon (CUBA)

Best Blocker: Roberlandy Simon (CUBA)

Best Server: Wilfredo Leon (CUBA)

Best Libero: Alexey Verbov (RUSSIA)

Best Setter: Nikola Grbic (SERBIA)

Best Scorer: Ivan Miljkovic (SERBIA)

Most Valuable Player: Sergio Dutra Santos (BRAZIL)
Tak jak podejrzewałem, Lee nie dostał blokującego. Zszokował mnie wybór MVp... SERGIO :o :] Rozumiem, że nie było komu dać.
...
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: xyz91 »

Nagor pisze:
BEST PLAYERS (best 4 teams)

Best Spiker: Roberlandy Simon (CUBA)

Best Blocker: Roberlandy Simon (CUBA)

Best Server: Wilfredo Leon (CUBA)

Best Libero: Alexey Verbov (RUSSIA)

Best Setter: Nikola Grbic (SERBIA)

Best Scorer: Ivan Miljkovic (SERBIA)

Most Valuable Player: Sergio Dutra Santos (BRAZIL)
Tak jak podejrzewałem, Lee nie dostał blokującego. Zszokował mnie wybór MVp... SERGIO :o :] Rozumiem, że nie było komu dać.
Wierbow potwierdza, że jest najlepszy na swojej pozycji. A wybór MVP... Po raz kolejny dziwna decyzja (na MŚ kobiet MVP dla Takeshity).
xyz91
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Elgarten »

MVP powinien dostać Miljković, mimo, że Serbia przegrała w finale.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: madlark »

dreamer pisze: Brazylia jest wielka !!! !!! !!!
dreamer
To dopiero nacjonalizm i nadużywanie wykrzykników.
Podoba mi się ten wątek mistyczny: "Siatkarska Dusza" :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: xyz91 »

dreamer pisze: Brazylia jest wielka !!! !!! !!!
dreamer
Skoro Brazylia jest wielka to co powiedzieć o ZSRR:
Igrzyska Olimpijskie: 6 medali w 6-ciu startach !!! (1964- złoty, 1968- złoty, 1972- brązowy, 1976- srebrny, 1980- złoty, 1988- srebrny).
Mistrzostwa Świata: 6 razy.
Puchar Świata: 4 razy.
xyz91
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

Jak u nich doping był czymś normalnym to nie ma, co się dziwić.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: xyz91 »

Mate pisze:Jak u nich doping był czymś normalnym to nie ma, co się dziwić.
To jest bardzo poważne oskarżenie. Jest to skandaliczna wypowiedź, nie poparta żadnymi faktami.
Jeśli którykolwiek z graczy przyjmował doping to poproszę o źródło inf. Powinien się tym zająć moderator.
xyz91
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

xyz91 pisze:
Mate pisze:Jak u nich doping był czymś normalnym to nie ma, co się dziwić.
To jest bardzo poważne oskarżenie. Jest to skandaliczna wypowiedź, nie poparta żadnymi faktami.
Jeśli którykolwiek z graczy przyjmował doping to poproszę o źródło inf. Powinien się tym zająć moderator.
Kolega niech się nie bulwersuje, bo połowa zawodników bloku wschodniego, jak i zachodniego brała w tamtych czasach sterydy. A pływaczki niemieckie(NRD) to co?? Jednej rósł penis, druga miała owłosienie na piersiach, trzecia guza, czwarta niewydolność nerek itd. Mam dalej wymieniać??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: xyz91 »

Mate pisze:
xyz91 pisze:
Mate pisze:Jak u nich doping był czymś normalnym to nie ma, co się dziwić.
To jest bardzo poważne oskarżenie. Jest to skandaliczna wypowiedź, nie poparta żadnymi faktami.
Jeśli którykolwiek z graczy przyjmował doping to poproszę o źródło inf. Powinien się tym zająć moderator.
Kolega niech się nie bulwersuje, bo połowa zawodników bloku wschodniego, jak i zachodniego brała w tamtych czasach sterydy. A pływaczki niemieckie(NRD) to co?? Jednej rósł penis, druga miała owłosienie na piersiach, trzecia guza, czwarta niewydolność nerek itd. Mam dalej wymieniać??
Mnie nie chodzi o inne dyscypliny tylko o siatkówkę. Czy tam były potwierdzone przypadki dopingu?
xyz91
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”