Liga Światowa 2009

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Liga Światowa 2009

Post autor: Ted »

We wtorek, 23 września, w siedzibie FIVB w Lozannie odbyło się losowanie grup przyszłorocznych rozgrywek Ligi Światowej. Polska zagra w grupie D z Brazylią, Finlandią oraz Wenezuelą. Rozgrywki grupowe potrwają od 12 czerwca do 19 lipca, zaś finał zostanie rozegrany w dniach: 22-29 lipca. Organizator turnieju finałowego będzie znany za 30 dni.

informacja prasowa

No i trzeba przyznać, że grupa ciekawa

Grupa A:
USA, Włochy, Chiny, Holandia

Grupa B:
Serbia, Francja, Korea, Argentyna

Grupa C:
Rosja, Bułgaria, Japonia, Kuba
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Arff »

No i wygląda na to, że po raz pierwszy od wielu wielu lat, Brazylia będzie musiała zakończyć LŚ na fazie interkontynentalnej =] Bardzo ciekawa grupa... ciekawe w jakim składzie grać będzie Brazylia, Finlandia oczywiście do ogrania, Wenezuela także... Bardzo się cieszę na mecz z Brazylia bo na pewno się pojawie na nowej hali w Łodzi =]

PS: Trzeci raz z rzędu Kuba jest w grupie interkontynentalnej z Rosją ;o
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

No to nieźle. W końcu będziemy mieli wyczerpującego rywala. Bardzo ciekawa jest grupa C z Rosją, Bułgarią, Japonią i Kubą. O dziką kartę będzie trudno, jak nie wyjdziemy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Guilder »

Kończymy na fazie grupowej, szkoda. Bo jakoś ciężko mi uwierzyć w to, że ogramy 3 razy Brazylię. No chyba, że nowy trener zafunduje nam niespodziewany skok jakościowy naszej reprezentacji.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Arff »

Zacznijmy od tego że nie wiemy w jakim składzie wyjdzie Brazylia, jeśli w takim jak na Copa America to nic nie stoi na przeszkodzie żeby ich ograć...zresztą, raz już wygraliśmy z Brazylią 3 razy w grupie interkontynentalnej LŚ, więc nie widzę powodów żeby tego nie powtórzyć, tym bardziej że mamy o wiele mocniejszy skład niż wtedy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

Skład Brazylii na Puchar Ameryki jest eksperymentalny, ale pewnie będzie mniej więcej ostatecznym. Chociaż u nas trzeba poczekać na powołanie trenera itd. Jeżeli turniej finałowy organizować będzie ktoś z grupy C to dziką kartę dostaniemy. No chyba, że Włosi wygrają grupę A i wtedy Amerykanie dostaną dziką kartę.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Nagor »

Wg mnie grupy nieciekawe :P Ciekawiej byłoby gdyby były w poszczególnych grupach były bardzo dobre teamy a w innych słabsze. Łatwo przewidzieć wygranych z każdej grupy...
...
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: maggie »

Wreszcie narmalna, wymagająca grupa... yyy tzn wymagający rywal w grupie, Brazylia!. Wreszcie!
Finlandia owszem do ogrania, ale to zespół który może zaskoczyć...

jakie państwa starają się o organizację finału?
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Chal »

A dla mnie przyszłoroczna Liga Światowa, jak i ME, są tylko jednym z etapów budowania nowej reprezentacji i wg mnie nie ma co przywiązywać do nich specjalnej wagi. Dobrze, że trafiliśmy na mocniejszych rywali, niż ostatnio, bo będzie to pierwszy sprawdzian kadry pod wodzą nowego trenera, ale absolutnie nie może być w żaden sposób wiążący.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Arogancja »

Grupa oczywiście „normalniejsza” niż w tym roku, ale chyba w perspektywie ME lepiej byłoby, gdybyśmy znaleźli się w grupie z bardzo mocnym rywalem z Europy, np. Rosją czy Serbią. Ale z drugiej strony gramy 4 mecze z najbardziej utytułowaną drużyną świata ostatnich lat i mamy kolejną szansę na pokonanie kompleksu Kanarkowych. Niewątpliwie rywalizacja zapowiada się ciekawie. Oby tylko nowy trener i sami zawodnicy (oraz kibice) nie „spinali się” na spotkania z Brazylią, tzn. nie rzucali wszystkich sił na LŚ i nie traktowali jej jak walki o przetrwanie (chociaż nie ukrywam, że aż się łezka w oku kręci jak się wróci myślami do roku 2002 i trzech pamiętnych triumfów nad Brazylią, ach…)

PS. Przypomnę, że kiedy ostatnio zabrakło nas w Final Six, to kilka miesięcy później wracaliśmy z Japonii jako druga drużyna świata.
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Skalar121 »

A jak mam taką gorącą prośbę do wszystkich którzy posiadają jakiekolwiek informacje na ten temat: Gdzie należy się zgłosić jeżeli chce się pomagać w przygotowaniach do ligi światowej? Mam na myśli tych wszystkich wolontariuszy rozkładających przed meczem kartoniki itp? Może ktoś z redakcji albo inna osoba posiada jakiekolwiek informacje na ten temat bardzo prosiłbym o pomoc :)
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
gracz 129
Posty: 26
Rejestracja: 11 paź 2008, o 07:26
Płeć: M
Lokalizacja: Gdynia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: gracz 129 »

Polska reprezentacja zagra w końcu z Brazylią będzie mała szansa na rewanż za MS w Japoni oraz IO w pekinie w końcu musimy z nimi wygrać. Mamy okazję w 4 meczach. Wracając do tematu Wenezula spokojnie do ogrania, Finowie w ostatnich latach zanotowali ogromny postęp i na ich terenie będzie naprawde trudno wygrać. Wiadomo, że LŚ nie będzie najważniejsza bo przeciez we Wrześniu są ME.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

Pierwsze decyzje zarządu PZPS odnośnie LŚ:

26-28 czerwca 2009

Polska - Brazylia: Katowice


3-5 lipca 2009

Polska - Wenezuela: Wrocław


15-18 lipca 2009

Polska - Finlandia: Łódź
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
gracz 129
Posty: 26
Rejestracja: 11 paź 2008, o 07:26
Płeć: M
Lokalizacja: Gdynia

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: gracz 129 »

Bardzo dobrze, że Polska zagra z Brazylią w Katowickim Spodku. W Katowicach wydaję się najlepsza oprawa podczas meczów.
Ale myślę, że w Łodzi i Wrocławiu będzie także wspaniała atmosfera. Może w końcu wygramy z tą Brazylią.
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Skalar121 »

Ciekawe czemu coś mi mówi, że skoro już trafiliśmy na atrakcyjnego rywala (zarówno pod względem sportowym jak i przede wszystkim komercyjnym) to PZPS zgotuje nam kolejną podwyżkę i tak już absurdalnie wysokich cen biletów na ligę. A najgorsze jest to, że i tak wszystkie się rozejdą w mgnieniu oka co nie da szans na obniżkę, bo skoro popyt jest...
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: OziM »

No i trzeba powiedzieć, że w końcu grupa jest mocna. Dosyć już mam rywali typu Egipt, czy Japonia i łatwego awansu Polaków. Nareszcie Polacy jeśli będą chcieli awansować będą musieli walczyć od początku do końca i to ze świetnym rywalem jakim jest Brazylia, bardzo dobrym jak Finlandia i średnim jak Wenezuela. Napewno na dobre wyjdą naszej reprezentacji pojedynki ze wszystkimi ekipami, bo ostatnio dość często widać, że w meczach o dużą stawkę brakuje nam kontaktu z mocnymi rywalami, a tak przynajmniej Polacy nabiorą okrzepnięcia w starciach z Brazylią, czy tam Finlandią, więc ogólnie oceniam grupę na bardzo pozytywną tylko jedyne co martwi to dalekie podróże, ale cóż to w końcu Liga Światowa.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Mate »

http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.31624

Znamy już organizatora FS LŚ 2009. Jest nim Serbia.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Skalar121 »

Jakiś czas temu w serwisie pojawiła się informacja o remoncie Spodka. Miał stać się bardziej nowoczesny, wymienione ma być wiele starych elementów. Czas remontu - 6 miesięcy... Teraz na stronie gazety wyborczej pojawiła się informacja, że Liga Światowa w tym roku nie odbędzie się w Katowicach! Włodarze Spodka uznali, że ważniejsze są mistrzostwa Europy kobiet i zrezygnują z Ligii na rzecz rozegrania mistrzostw w odnowionej hali. Informacja nie jest oficjalnie potwierdzona, ale podobno MOSIR w Łodzi otrzymał już informacje, że będzie organizował mecz z Brazylią. Ciekawe, czy informacja ta się potwierdzi, no i czy wtedy Łódź zorganizuje 2 mecze, czy też zostanie wybrane dodatkowe miasto.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
krzem88
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2009, o 17:59
Płeć: M

Mecze reprezentacji

Post autor: krzem88 »

Witam
Jestem nowy. Witam wszystkich użytkowników tego forum :)
Mam pytanie, orientujecie się kiedy będą jakieś mecze reprezentacji mężczyzn i w jakich miastach były by te mecze?
I na jakiej stronie można w razie czego bilety kupować?

Proszę o odpowiedź.

Dziękuje i pozdrawiam
marta_opa
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2008, o 19:26
Płeć: K
Kontakt:

Re: Mecze reprezentacji

Post autor: marta_opa »

Hej!
Mecze będą rozgrywane we Wrocławiu (z Wenezuelą 3-5.07), w Łodzi (z Finlandią 15-18.07) i w Katowicach (z Brazylią 26-28.06), ale być może ten mecz zostanie przeniesiony do Łodzi ze wzgledu na remont Spodka.
Bilety będzie można kupić na http://www.kupbilet.pl (pewnie pod koniec stycznia lub na początku lutego będą w sprzedaży).
Jeśli mecz z Brazylią zostanie przeniesiony do Łodzi, mogą zostać tam rozegrane 2 spotkania ( z Finlandią i Brazylią) lub mecze z Finlandią odbędą się w innych miastach (np. w Poznaniu i w Bydgoszczy)
Pozdrowienia dla Najlepszych Na Świecie =)
"a gdy nadejdą deszczowe dni, nauczę Cię przechodzić między kroplami" :-)
lovevolleyball2
Posty: 170
Rejestracja: 22 gru 2008, o 15:07
Płeć: K
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój
Kontakt:

Re: Mecze reprezentacji

Post autor: lovevolleyball2 »

Na którymś portalu czytałam, tylko nie jestem pewna, czy była to siatka.org czy reprezentacja.net, że dwumeczu w Spodku, niestety, prawie napewno nie będzie. :(

EDIT :
Jednak Strefa Siatkówki.

http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.11.31834
'ze wszystkich ruin świata, bez wątpienia najbardziej smutna jest ruina człowieka.'
theophile gautier
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Mecze reprezentacji

Post autor: Arff »

"Z tego co wiem, mecze z Brazylią, które miały być rozegrane w Katowicach, odbyłyby się wówczas w Łodzi. Taki atrakcyjny rywal na otwarcie hali to nie lada gratka dla kibiców" - dodał Gałązka.
czyli z tego wynika że mecze z Brazylią odbędą się na nowej hali w Łodzi :) jak na mnie zmiana na plus :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
marta_opa
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2008, o 19:26
Płeć: K
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: marta_opa »

Jak dla mnie też;)
I to ogroooooooooooooooomny plus =)
Już nie mogę się doczekać.
Polska Biało-Czerwoni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"a gdy nadejdą deszczowe dni, nauczę Cię przechodzić między kroplami" :-)
krzem88
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2009, o 17:59
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: krzem88 »

Mam pytanie, nigdy jeszcze nie byłem na takim meczu, orientujecie się w jakiej cenie mogą być bilety na ten mecz co będzie we Wrocławiu ?

Pozdrawiam
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Arff »

zwykle są po 50-130zł w zależności od miejsca, biletów ulgowych nie ma...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
krzem88
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2009, o 17:59
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: krzem88 »

A mam takie kolejne pytanie, jak uważacie, czy jak bilety będą już dostępne w sprzedaży w marcu? to czy w maju albo w czerwcu będzie można jeszcze je kupić ?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: Arff »

jeżeli coś zostanie to możliwe... ale raczej bardzo słabe miejsca i to na mecz z Wenezuelą... ew. jakieś pojedyncze z Finlandią, ale wątpię... na Brazylijczyków bilety będą pewnie jakiś tydzień, i to i tak ze względu na to, że od 2giego(albo nawet połowy pierwszego) do 6stego dnia system kupbilet będzie mieć awarię :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
23_Janne
Posty: 169
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 13:53
Płeć: M
Lokalizacja: SWD

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: 23_Janne »

Hehe...wyłącznie z zastrzeżeniem powyższego, nie tak nieprawdopodobnego, warunku :D.
samik
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2009, o 13:18
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: samik »

Witam!
Jestem tu nowy.
Do startu Ligi Swiatowej jeszcze daleko,ale chcial bym sie dowiedziec jak oceniacie szanse awansu w do FSix w poszczególnych grupach?
Ja sadze tak...
Zwyciezcy grup:
grupa A
Wlochy
grupa B
Francja
grupa C
grupa D
Brazylia
Prosze o wasze typy.
Pozdrawiam ;-)
samik
Posty: 4
Rejestracja: 6 lut 2009, o 13:18
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2009

Post autor: samik »

Zwyciezca grupy C :
Bulgaria i dzika karta dla Polski ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”