Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: lucass90 »

AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: Skalar121 »

Też byłem pozytywnie zaskoczony, tym bardziej kiedy jako źródło wiadomości zobaczyłem "PZPS" a nie siatkę.org. Teraz jednak zastanawiam się, czy to nie Magiera interweniował u prezesa, że albo coś w tej sprawie zrobi, albo jego hitów to nikt na hali przez te trąbki nie usłyszy! Koniec końców, nawet jeżeli ludzie posłuchają i nie będzie to wyglądało tak: http://www.youtube.com/watch?v=Ir2bnE0Yfb8 to w tym samym momencie włączy się Kułaga&Magiera Band, i wszystko pójdzie po staremu.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: hugo »

Puste trybuny wskazują na to, że fani trąbek zdecydowali się nie przyjść gdy dowiedzieli się o apelu siatkarzy.Na całe szczęście parę śmiałków przyszło z podstawowym atrybutem kibica...
\
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Ted »

Albo, że Liga Światowa w Polsce się już przejadła.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Chal »

Jakże to piękne uczucie, usłyszeć gwizdy zamiast trąbek przy zagrywce przeciwnika. Wreszcie czuć jakąś sportową, a nie biesiadną atmosferę. Jest trochę wolnych miejsc, winna chyba lokalizacja, bo jednak Wrocław to południowo-zachodnie krańce Polski, więc większość ma tam daleko, a w samym mieście nie ma raczej koniunktury na siatkówkę.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Skalar121 »

Mnie się wydaje, że jak wchodziłem któregoś dnia na ticket.pro to prawie wszystkie bilety były sprzedane. Tylko może nie sprawdzałem tych całkiem bocznych trybun, bo tam na pewno nie chciałem siedzieć. Z poprzednich lat wiem, że za część wolnych miejsc odpowiedzialne są "koniki". Kupuje taki jeden z drugim 100 biletów, a później chodzi pod halą i próbuje sprzedać drożej. Wiadomo, że część mu pójdzie, ale z tego co widziałem sporo im zawsze zostaje.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Ted »

Podobnie jak w Katowicach. A dojazd do Wrocławia nie jest specjalnie trudny.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: hugo »

Ted pisze:Albo, że Liga Światowa w Polsce się już przejadła.
No tylko, że niby wszystkie bilety zostały sprzedane:)

w samym mieście nie ma raczej koniunktury na siatkówkę.
O ile dobrze pamiętam, to Wrocław miał najwyższą frekwencję (nie licząc Łodzi) podczas ME siatkarek.



PS.A może przyczyna jest bardziej banalna - 1/8 MŚ w piłce nożnej?:)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, o 15:20 przez hugo, łącznie zmieniany 1 raz.
\
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Pele »

Ted pisze:Albo, że Liga Światowa w Polsce się już przejadła.
Nie przejadła się, wszak piszczących gimnazjalistek jest ciągle pełno.Ta hala jest specyficzna bo w niektórych sektorach widoczność jest baaaardzo zła wiec może dlatego??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Ted »

Nie ma podstaw, aby nie wierzyć organizatorom, że wszystkie bilety zostały sprzedane, ale kamery telewizyjne, które ustawione są na dwie z czterech trybun, pokazują, że trochę miejsc wolnych jest. Po części to sprawa kopanej i mistrzostw świata, wszak pod uwagę należy wziąć, że światówka to impreza wyczekiwana przez kibiców w Polsce przez cały rok.
Bilety, które nie zostaną sprzedane w Internecie, automatycznie na ileś tam dni przed meczem idą do kas. W końcu "konik" to instytucja, która była, jest i będzie ;) mogło się też tak zdarzyć, że koniki dorwały jakąś pulę biletów, która nie została sprzedana. Ale zdaje się puste miejsca na meczach Ligi Światowej w Polsce dawno nie miały miejsca.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Chal »

W Bydzi na pierwszym meczu z Finlandią na pewno były i to nie pojedyncze.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Skalar121 »

Ted pisze:Nie ma podstaw, aby nie wierzyć organizatorom, że wszystkie bilety zostały sprzedane, ale kamery telewizyjne, które ustawione są na dwie z czterech trybun, pokazują, że trochę miejsc wolnych jest. Po części to sprawa kopanej i mistrzostw świata, wszak pod uwagę należy wziąć, że światówka to impreza wyczekiwana przez kibiców w Polsce przez cały rok.
Bilety, które nie zostaną sprzedane w Internecie, automatycznie na ileś tam dni przed meczem idą do kas. W końcu "konik" to instytucja, która była, jest i będzie ;) mogło się też tak zdarzyć, że koniki dorwały jakąś pulę biletów, która nie została sprzedana. Ale zdaje się puste miejsca na meczach Ligi Światowej w Polsce dawno nie miały miejsca.
Analizując Twój post można dojść do wniosku, że kibice owszem wykupili wszystkie bilety, ale później część z nich postanowiła sobie mecz odpuścić, na rzecz mistrzostw świata w nogę? Patrząc na ceny biletów, należałoby stwierdzić, że strasznie bogate społeczeństwo mamy, skoro tyle osób (10, 15%?) może sobie pozwolić na takie marnotrawstwo :P

Chyba, że to są Ci kibice, którzy dostali bilety za darmo (pracownicy firm sponsorskich, zawodnicy +Ligi, itp).
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Ted »

Skalar121 pisze:Analizując Twój post można dojść do wniosku, że kibice owszem wykupili wszystkie bilety, ale później część z nich postanowiła sobie mecz odpuścić, na rzecz mistrzostw świata w nogę?
Odniosłem się do postów, gdzie była mowa o mistrzostwach świata, konikach i braku biletów na mecze we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Skalar121 »

Dobrze, ale piszesz, że nie ma podstaw aby nie wierzyć organizatorom, że WSZYSTKIE bilety zostały sprzedane. Następnie piszesz, że część wolnych miejsc może być spowodowana rozgrywanymi w tym samym czasie MŚ w piłce nożnej. Nie widzę więc innej interpretacji niż taka, że kibic kupił bilet, ale nie poszedł na mecz, bo wolał oglądać MŚ.

Co do koników, to myślę, że oni są w stanie "dorwać" nie tylko te niesprzedane bilety, które trafiają do kas. Bodajże 3 lata temu byłem na meczu z Bułgarią w Spodku. To było zaraz po MŚ, gdzie zajęliśmy 2 miejsce, czyli można przyjąć, że zainteresowanie było wysokie, tym bardziej, że przeciwnik też był atrakcyjny (najlepszy rywal w grupie). Wątpię więc, żeby jakoś bardzo dużo biletów wróciło do kas. I mimo, że w internecie można było zamówić max. 10 biletów na osobę, to widziałem mnóstwo osób pod halą, z całymi plikami biletów, zagadujących przechodzących kibiców. Wiadomo, rano ceny były o wiele wyższe niż rzeczywiste, jednak wraz z upływem dnia spadały, tak, że w momencie gdy wchodziłem na halę, sprzedawali już taniej niż kupili. Jednak ile osób przyjeżdża pod halę, nie mając biletu? Także myślę, że sporo tych biletów im zostało, widocznie jednak to co sprzedali po wyższej cenie musiało zrekompensować te niesprzedane bilety, bo dalej to robią :P Podsumowując, chodzi mi o to, że "koniki" zakładają pewnie konta na znajomych czy rodzinę, i kupują o wiele więcej biletów, niż teoretycznie mogą.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: dreamer »

Gdzie wy widzieliście 10-15% miejsc wolnych?
Rzeczywiście na początku pierwszego seta sam byłem trochę zdziwiony (komentatorzy też to zauważyli), że jest trochę (max około 5%) pustych miejsc, ale jeszcze w trakcie pierwszego seta praktycznie wszystkie się zapełniły.

Przy okazji pozdrawiam też bardzo (ozięble) tych wszystkich wypowiadających się w tym temacie, którzy zamiast trąbek wolą grać na brudnych paluchach, a do tego jeszcze uważają to za szczyt prawdziwie sportowego dopingu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Skalar121
Posty: 384
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:17
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Skalar121 »

ok, przyznaję, przesadziłem z tą ilością wolnych miejsc. Nie da się jednak ukryć, że było ich więcej niż zwykle.
Nawet w drugiej lidze Czarnych Radom się nie wstydzę!
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Ted »

Skalar121 pisze:Dobrze, ale piszesz, że nie ma podstaw aby nie wierzyć organizatorom, że WSZYSTKIE bilety zostały sprzedane. Następnie piszesz, że część wolnych miejsc może być spowodowana rozgrywanymi w tym samym czasie MŚ w piłce nożnej. Nie widzę więc innej interpretacji niż taka, że kibic kupił bilet, ale nie poszedł na mecz, bo wolał oglądać MŚ.
Organizatorzy przekazali taką informację PAP. I jeśli kasa się im zgadza, czyli do skarbca wpłynęły pieniądze za wszystkie bilety, należy przyjąć, że sprzedał się komplet wejściówek. O mistrzostwach świata w kopanej pisałem w kontekście ewentualnego zainteresowania meczami we Wrocławiu (o czym wspomniał jeden z forumowiczów przede mną), a nie że mieszkaniec np Kalisza kupił sobie bilet, a następnie zdecydował, że woli zobaczyć w TV mecz Urugwaj - Korea Pld.

Bilety mogli wykupić "koniki", którzy narzucają swoją marżę. A od zaprzyjaźnionego "konika" wiem, że niesprzedane bilety wolą wyrzucić do kosza, niż spuścić z ceny. I nie jest to odosobniona praktyka.
mks-sycow
Posty: 34
Rejestracja: 15 paź 2008, o 21:41
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: mks-sycow »

dokładnie tak, we Wrocławiu zawsze jest wysoka frekwencja i bardzo dobra atmosfera dlatego ciesze się, że jest tam Liga Światowa :) co do kilku pustych miejsc, tak jak zostało wspomniane wyżej, jeżeli konik bilet o wartości 70 czy 90zł chce sprzedać za 250zł to się nie dziwie, że kilka miejsc było pustych..
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Pele »

mks-sycow pisze:dokładnie tak, we Wrocławiu zawsze jest wysoka frekwencja i bardzo dobra atmosfera dlatego ciesze się, że jest tam Liga Światowa :) co do kilku pustych miejsc, tak jak zostało wspomniane wyżej, jeżeli konik bilet o wartości 70 czy 90zł chce sprzedać za 250zł to się nie dziwie, że kilka miejsc było pustych..
Wiesz konik też człowiek zyć chce (choć to chamstwo i skur....stwo) i wykozystując luki prawne i trochę nagoinając prawo kozysta
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010

Post autor: adi_tiger »

tak ps. mialo nie być tego durnego klaskania na hymnie oponenta, a jakos 2 razy urwało się "komuś"...
komus = sporych gr ludzi.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Mate »

Banda mato*ów i dyplomowanych osł*w. Cóż poradzić :x . Poza tym doping bez trąbek nie istnieje.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Mania »

Wiem, że może nie do końca temat zgodny z tym co chcę napisać, ale byłam na obu meczach w Żyrardowie Kadry B. Jeden pozytyw: nikt nawet nie śmiał klasnąć przy hymnie Belgii. Ogromny minus: hala nie jest zbyt duża, wiadomo, a więc i akustyczna. Niestety, trąbki były w akcji dość mocno (zwłaszcza, że Polacy przegrywali i niektórzy uznali, że to dobry sposób dopingu :P ), zwłaszcza dzisiaj. Poszłam nawet do spikera poprosić, by powiedział publice, żeby ograniczyła nieco używanie trąbek, bo utrudnia to odbiór meczu. Powołałam się tez na apel PZPS, a więc i siatkarzy, a Pan uprzejmie: ja nic nie mogę zrobić. Kuźwa.

Wybaczcie, jeśli nie ten temat. ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: lucass90 »

Mate pisze:Banda mato*ów i dyplomowanych osł*w. Cóż poradzić :x . Poza tym doping bez trąbek nie istnieje.
To prawda, ale utwierdza tylko tezę, że wielu ludzi wymądrza się n.t. dopingu, a mało kto ma o nim jakiekolwiek pojęcie. Oto mamy przykład tego, jacy "kibice" chadzają na mecze reprezentacji. Zabrać im trąbki, to nie wiedzą co ze sobą zrobić. Magiera też jakby przycichł, jego "słitaśne" przyśpiewki już dawno się przejadły.
Jasne że można teraz wrócić do trąbek (zamiast gardeł), lub dmuchanych la...pałek (zamiast dłoni), ale równie dobrze na trybuny można by wpuścić stado szympansów z w.w. "atrybutami kibica".

Suma summarum - absolutnie nie jestem zaskoczonym tym, co zobaczyłem na trybunach we Wrocławiu.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Nagor »

Mate pisze:Banda mato*ów i dyplomowanych osł*w. Cóż poradzić :x . Poza tym doping bez trąbek nie istnieje.
Również to zauważyłem. Raz nawet chcieli się zmobilizować i cośtam wyśpiewać, ale brzmiało to jakby brało w tym udział 5 osób, z czego każda w innym rytmie. Chyba Polak jest stworzony do trąbienia, i tyle. Mogliby chociaż w wuwuzelki podymać, może przeciwnika by uszkodzili od wewnątrz :] 10tys. wuwuzel na hali musi robić wrażenie xD

No i niestety tak jak pisaliście wyżej, mimo wielu apelów, kilka osób ma taki odruch, że na hymnie klaszcze. Na szczęście Argentyna ma dla nich zbyt skomplikowany muzycznie hymn i nie potrafili robić tego do rytmu, to klaskali normalnie.

Ja mam taki pomysł, żeby kibiców wpuszczać po hymnach. Co prawda nie zaśpiewamy naszego, ale też nie wyda się nasz brak kultury.
...
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Lynn »

PZPS, Kułaga z Magierą i inni tak sobie wychwali kibiców przez te wszystkie lata i jednym internetowym komunikatem nie zmienią przecież podejścia kibica do dopingu.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Nagor »

Kułaga z Magierą
A propo... To od zakazu grania na tych organach czy co tam ma Kułaga powinna się zacząć (r)ewolucja polskiego kibicowania, a nie od trąbek. Zaraz po tym zabrać Magierę i zatrudnić porządnego fachowca od porządnego dopingu a nie od robienia show wodzireja. I pomyśleć, że potrzeba było mundialu w piłkę nożną, żeby otworzyć oczy naszym organizatorom.
...
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: szyderca »

A są takowi fachowcy?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Nagor »

szyderca pisze:A są takowi fachowcy?
Może nie ma oficjalnie takiego zawodu, ale wystarczyłoby wyciągnąć kilku ludzi z KK Resovii. Nawet taniej by wyszło niż Magiera i Kułaga + jego denerwujące zabawki.
...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: Pele »

szyderca pisze:A są takowi fachowcy?
Fachowcy są tylko trzeb aich znaleść i przede wszystkim chcieć ich znaleść i jednocześnie zmienić styl kibicowania!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2010 - Kibice, frekwencje na meczach

Post autor: szyderca »

Pele pisze:
szyderca pisze:A są takowi fachowcy?
Fachowcy są tylko trzeb aich znaleść i przede wszystkim chcieć ich znaleść i jednocześnie zmienić styl kibicowania!
Czyli jednym słowem nie ma.
Wystarczy przejść się na koszykarzy, czy ręcznych, aby zobaczyć jaka jest różnica w spikerce/prowadzeniu spotkań przez wynajęte na tą okoliczność firmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”