Final Eight Ligi Światowej 2011

Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Mateusz1993 »

Brawo Rosja.
Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo przez całą LŚ, a zwłaszcza na finałach byli najlepsi.
Dziś pokaz siły dali Rosjanie szczególnie w tie breaku, wszyscy mocno serwują z wyskoku, to często się nie zdarza.
Ogólnie kapitalny mecz, MVP jak najbardziej Mikhaylov. Jednak chciałbym zwrócić uwagę na bardzo dobre zawody Biryukova (w tie breaku kilka razy wszedł i przyjął za Sokolova), a także Butki.
Kawał dobrej roboty wykonali Alekno i spółka.
Warte odnotowania dobre zmiany Ilinykha.
Jeszcze raz brawa dla Rosjan i Brazylijczyków.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Ted »

W kwestii najlepiej punktującego turnieju... Aby nie podniecać się za bardzo słowami panów z TV
FIVB widzi to tak http://www.fivb.org/EN/volleyball/compe ... &Skill=SCO

Edit:
Już zweryfikowali wynik.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

ostry99 pisze:...Zdecydowanie najlepszy mecz turnieju to Brazylia-Rosja. Myślę, że to nie tylko moja opinia.
Bez względu na to, jak zdecydowanie będziesz to powtarzał, to ciągle pozostanie tylko twoja opinia.
Inni mogą ją co najwyżej popierać lub mieć swój typ.
Ja już powiedziałem dlaczego dla mnie jest to mecz Brazylia - Argentyna. Dlatego, że nienawidzę siatkówki siłowej. Siłowa gra jest dla zawodników o ograniczonej wyobraźni. Dla mnie liczą się czysto sportowe walory: technika, finezja zagrań, obrona, płynność akcji...

Poczekam, następnym razem moja opcja będzie górą...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Mate »

Dreamer, ile osób tyle opinii. Pan X uzna, że najlepszym meczem był pojedynek Polska - Włochy. Na pewno piękna siatkówka jest wtedy, gdy jest zachowana proporcja między siłą a tym czym wspomniałeś, czyli techniką, finezją etc.


Theo - najlepszy atakujący
Mikhailov - najlepszy blokujący :o
Muserskiy - najlepiej zagrywający
Murilo - najlepiej przyjmujący
Ignaczak - najlepszy libero
De Cecco - najlepszy rozgrywający
Kurek - najlepiej punktujący
MVP - Mikhailov
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Italiano »

KadrO pisze:Ale w klubie zawodników można kupić nowych (zresztą już np. przyszedł Conte), a reprezentacja jednak musi ciągnąć na tych samych. Więc Amerykanie w końcu stracą najlepszych i nie będzie tak kolorowo.
Totalnie źle Cie zrozumiałem, wybacz.

Rzeczywiście przyszłość amerykańskiej siatkówki jest niepewna, ale czy wygląda to tak źle? Jest Matthew Anderson, który jak sam wiesz ma wszystko, żeby być znakomitym siatkarzem, jest jego równieśnik, Maxwell Holt, który jest jednym z najbardziej utalentowanych środkowych, w ubiegłym roku w reprezentacji grał młody Carson Clark. No jest przecież doskonale znany nam Paul Lotman! No dobra, żartowałem... Weźmy jeszcze pod uwagę, że mam wrażenie, jesteśmy świadkami nowego trendu w męskiej siatkówce (i chyba ogólnie w siatkówce) - europejskie kluby coraz częściej sięgają po siatkarzy wprost z drużyn uniwersyteckich, i tak do Włoch w tym roku zawędrowali najbardziej utalentowani chyba tamtejsi siatkarze - Riley McKibbin - najlepszy z tego co pamiętam rozgrywający tamtego sezonu ligi NCAA - będzie grać w Perugii m.in. ze Starovicem i Conte, a Murphy Troy będzie rezerwowym Jakuba Jarosza (do czasu, tak mi się wydaje). To bardzo dobre dla amerykańskiej siatkówki, tak mi się wydaje.
Jeżeli oceniać po F8 to Zaytsev, Savani i Łasko nie należą do dobrych zawodników, Kaziyski to średniak, Priddy się rozpada, że już nie wspomnę o reprezentacji Brazylii. ;)
Ale ja nie oceniam Łaski po jednym turnieju, trzech meczach - i ty doskonale o tym wiesz. Ja przede wszystkim oceniam Łaskę w kontekście kilku dobrych lat jego gry we Włoszech.
Myślę, że ja mam swoją opinię, Ty masz swoją i właśnie w przeszkodzie stoją nam statystyki. Bo w lidze włoskiej ma je bardzo dobre, to samo w Lidze Światowej, no ale jak mówisz, Ty spoglądasz głównie na najważniejsze spotkania. No cóż, nie wiem zobaczymy. W tej kwestii raczej nie wiele sobie możemy wyjaśnić aniżeli zaczekać do rozgrywek.
Podobno bardzo dobrych siatkarzy od wybitnych odróżnia to, że ci wybitni biorą pod na siebie ciężar gry w najważniejszych meczach, w trudnych momentach. W przeciągu całej kariery Łasko tego nie umiał, więc dlatego w moich oczach jest tylko "bardzo dobry". A czy siatkarz, który przez całą karierę nie radził sobie w ważnych pojedynkach, może być liderem ataku reprezentacji Włoch? Sam sobie odpowiedz.
I co do ostatniego. Włosi to Twoja ulubiona reprezentacja? Przedstawia się to dosyć ciekawie, biorąc pod uwagę że jesteś z Polski.
Jestem kosmopolitą!

No dobra, znowu żartowałem, po prostu jak wyjedziesz za granicę, utożsamisz (nie wiem, czy dobrze to odmieniłem) się z tym narodem, pokochasz tamtych ludzi, zaprzyjaźnisz się z nimi, wiele tam przeżyjesz, być może będziesz miał podobnie, to jest przecież 'molto probabile' :) Tu dochodzi jeszcze czynnik siatkarski, to m.in. dzięki fantastycznej drużynie Zorziego, Tofoliego, pokochałem tą siatkówkę.
____________________________________

Co do triumfu Rosji, bardzo się cieszę - w końcu Rosjanie mają dwóch grających szybko, kombinacyjnie, nieszablonowo, rozgrywających, w końcu mają bardziej technicznego zawodnika (Birjukowa) na przyjęcie, a przede wszystkim, w końcu to nie jest reprezentacja "zimnych chłopaków" i naprawdę fajnie patrzy się na uśmiechniętych w czasie meczu i ekspresyjnie reagujących - Wołkowa, Muserskiego, Birjukowa czy Butkę. Wielkie brawa dla Alekny, zrównoważył skład, postawił na Birjukowa w trakcie tego sezonu reprezentacyjnego - teraz dostaje za to nagrodę. Nie wiem, co musiałoby się stać, żeby Rosjanie nie wygrali Mistrzostw Europy. Po takim sukcesie?

Cieszę się z ich triumfu, pomimo tego, że kocham, podobnie jak dreamer, latynoską siatkówkę.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Aliassy »

indywidualne rozdane :D
największe zaskoczenie.. Mikhailov najlepiej blokującym ?!
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Murilo0 »

ZDECYDOWANIE najlepszy mecz turnieju. Rosja wygrała jak najbardziej zasłużenie: była lepsza w finale i najlepiej prezentowała się w całej rozciągłości turnieju
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Aliassy »

wszystkim nie dogodzicie, jedni chcieliby aby to Brazylia wygrała. sportowo wygrała Rosja i nic tego nie zmieni :D
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Erchembod »

Ładny mecz, trzeba przyznać, na zakończenie beznadziejnego turnieju. Uff... Na całe szczęście - niedługo zaczną się (a gdzieniegdzie już zaczęły;) poważniejsze i uczciwsze zawody.
Gratulacje dla Rosji, triumf w całej Lidze "Światowej" bez cienia watpliwości - zasłużony. Osobiście, szanse przed tym finałem oceniałem na 55% do 45% na korzyść Sbornej. Trafiłem;)
Z punktu widzenia Rosji - krok do przodu, jak niektórzy mówią, ale czy na pewno? Z brazylijskiego punktu widzenia - porażka która być może była im na tym etapie bardzo potrzebna. Mam w ogóle na ten temat wiele przemyśleń, wkrótce to rozwinę w wątkach dotyczących obu reprezentacji. :)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, o 22:31 przez Erchembod, łącznie zmieniany 1 raz.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Nagor »

Aliassy pisze:indywidualne rozdane :D
największe zaskoczenie.. Mikhailov najlepiej blokującym ?!
Serio Was to tak zaskoczyło? Przecież chłop ma blok jakich mało. Mnie Theo zaskoczył, bo wizualnie nie wyglądało to tak dobrze.

Piękny mecz, jak przystało na finał. Potężne ciosy, potężne zagrywki, Rosja wykorzystała fizyczną dominację nad Brazylijczykami. W tym kierunku idzie siatkówka na świecie. Potwierdzają to też Kubańczycy, którzy zdobyli w ten sposób srebro MŚ. Ale trzeba zwrócić uwagę, że Rosjanie też mają świetną technikę, ile to razy nabijali sobie piłkę na blok itd ? A do tego ładnie się bronili i asekurowali. Wielkie gratulacje, dziś triumf europejskiej siatkówki :D

Nie zapominajmy o postawie sędziów w tym turnieju, która była skandaliczna. A w finale to w ogóle dali niezły popis.
...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Mateusz1993 »

Nagor pisze:
Aliassy pisze:indywidualne rozdane :D
największe zaskoczenie.. Mikhailov najlepiej blokującym ?!
Serio Was to tak zaskoczyło? Przecież chłop ma blok jakich mało. Mnie Theo zaskoczył, bo wizualnie nie wyglądało to tak dobrze.

Piękny mecz, jak przystało na finał. Potężne ciosy, potężne zagrywki, Rosja wykorzystała fizyczną dominację nad Brazylijczykami. W tym kierunku idzie siatkówka na świecie. Potwierdzają to też Kubańczycy, którzy zdobyli w ten sposób srebro MŚ. Ale trzeba zwrócić uwagę, że Rosjanie też mają świetną technikę, ile to razy nabijali sobie piłkę na blok itd ? A do tego ładnie się bronili i asekurowali. Wielkie gratulacje, dziś triumf europejskiej siatkówki :D

Nie zapominajmy o postawie sędziów w tym turnieju, która była skandaliczna. A w finale to w ogóle dali niezły popis.
Zgadzam się, ze wszystkim co tu napisane, mnie Theo też zaskoczył.
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: trampek22 »

z tym kurkiem to fajniutki przekręt. niedługo zrobią kategorie "best działacz" i on dostanie najwyższy czek.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Arff »

a ja chciałbym wrzucić łyżkę dziegciu do beczki dzisiejszych meczy... mianowicie postawa naszego... prezesa podczas ceremonii... czy tylko ja miałem wrażenie, że prezes już ledwo stał na nogach i nie był już w stanie poprawić sobie nawet marynarki ?! :o Takie zachowanie przystoi prezesowi ?!
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Mate »

Czy ktoś zauważył, że Kurek początkowo miał tyle samo punktów co Mikhailov, a obecnie Bartek ma 103 pkt, zaś Rosjanin 102 ;) .

Prezes był na wakacjach, więc z pewnością to jakaś egzotyczna grypa 8-) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: PH3N-x »

Nasz prezes ledwo zapiął marynarkę :D

dreamer, siła też jest walorem czysto sportowym.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: KadrO »

Italiano pisze: (...)

Podobno bardzo dobrych siatkarzy od wybitnych odróżnia to, że ci wybitni biorą pod na siebie ciężar gry w najważniejszych meczach, w trudnych momentach. W przeciągu całej kariery Łasko tego nie umiał, więc dlatego w moich oczach jest tylko "bardzo dobry". A czy siatkarz, który przez całą karierę nie radził sobie w ważnych pojedynkach, może być liderem ataku reprezentacji Włoch? Sam sobie odpowiedz.

(...)
Ale ja nie uznaję Łaski za siatkarza wybitnego. :D Jest na prawdę małe grono siatkarzy których nazwałbym tym epitetem.

A co do finału, super. Przekrętu nie było, bo fivb już zweryfikował statystyki. Miałem jednak nadzieję że najlepiej blokującego dostanie Sole.
Awatar użytkownika
sypacz
Korespondent
Korespondent
Posty: 20
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 11:03
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź/Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: sypacz »

Ted pisze:
sypacz pisze:Świetny mecz i spory sukces naszej kadry, wbrew głosom kibicującym Argentynie, która była tu momentami mianowana potęgą.
Co prawda mój skromny głos do tego grona się nie zaliczał, ale trzeba oddać, że ta reprezentacja była czarnym koniem tegorocznych rozgrywek - zarówno w fazie interkontynentalnej, jak i grupowej F8. To młoda, budowana konsekwentnie drużyna. Do tego (powtórzę się) konsekwentna praca trenera.
Daleki jestem od czarnowidztwa, ale żebyśmy nie płakali za rok, dwa, trzy. A potencjał w tym zespole drzemie ogromny :)
Absolutnie tego zdania nie neguję ;) . Argentyna to drużyna, przed którą wielka przyszłość. Nie można było jednak stawiać ich w roli murowanych faworytów w meczu z nami bo to był ich pierwszy turniej, na którym grali tak ciekawie i skutecznie. A pojawiały się opinie fanów południowoamerykańskiej siatkówki, że nas rozniosą.
ANTYFAN
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2011, o 22:27

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: ANTYFAN »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, o 22:53 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 8, 13, 23 regulaminu forum
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Italiano »

Czy ktoś zauważył, że Kurek początkowo miał tyle samo punktów co Mikhailov, a obecnie Bartek ma 103 pkt, zaś Rosjanin 102 .
Co do nagrody dla Kurka dla najlepiej punktującego zawodnika...

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /562116469
http://www.volley24.pl/index.php/201107 ... al-Polakow
http://www.sfora.pl/LS-Polacy-zdobyli-h ... dal-a33966

Wedle tych artykułów napisanych "na żywo", Kurek zdobył 14 pkt w meczu z Argentyną. Gdyby tak było, Polak miałby tyle samo punktów, co Michajłow.

http://www.fivb.org/vis_web/volley/WL20 ... P2-111.pdf

Wedle oficjalnych statystyk na stronie FIVB, Kurek zdobył 15 pkt z Argentyną.

Wnioski wyciągnijcie sami... :)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
GuessWhat
Posty: 109
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: GuessWhat »

Cieszę się, że dominacja Brazyli na tym turnieju się zakończyła, coś ruszyło, ktoś nadrobił zaległości i postawił na swoim. Zaś co do naszego 3 miejsca cieszę się, ale strach pomyśleć o przyszłość. Moim zdaniem nie powiewa optymizmem. Szkoda mi najbardziej Argentyne, grała świetną siatkówkę, przyjemną dla oka...
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Urban »

Italiano pisze:
Czy ktoś zauważył, że Kurek początkowo miał tyle samo punktów co Mikhailov, a obecnie Bartek ma 103 pkt, zaś Rosjanin 102 .
Co do nagrody dla Kurka dla najlepiej punktującego zawodnika...

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /562116469
http://www.volley24.pl/index.php/201107 ... al-Polakow
http://www.sfora.pl/LS-Polacy-zdobyli-h ... dal-a33966

Wedle tych artykułów napisanych "na żywo", Kurek zdobył 14 pkt w meczu z Argentyną. Gdyby tak było, Polak miałby tyle samo punktów, co Michajłow.

http://www.fivb.org/vis_web/volley/WL20 ... P2-111.pdf

Wedle oficjalnych statystyk na stronie FIVB, Kurek zdobył 15 pkt z Argentyną.

Wnioski wyciągnijcie sami... :)

Sprawdzałem statystyki tuż po naszym meczu i wtedy podali, że Kurek zdobył 14 ;) Na 100%. Po prostu znaleźli mu jakiś blok. albo dodali i tyle. Zresztą Rosjanin dostał dwie inne wiec myśle ze nie ma za złe tej nagrody ;P
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Urban »

dreamer pisze:Krótki komentarz:
Niestety, zwycięstwo Rosji to zwycięstwo siłowej siatkówki nad pięknem i finezją.
MVP dla Michajłowa???
To tylko potwierdzenie tego pierwszego zdania.

Generalnie przyznaję, że fatalny turniej dla mnie.
Trudno, nieczęsto zdarzają się porażki Brazylii więc jakoś to przeżyję.
Cieszy mnie tylko, że najlepszy mecz turnieju zagrała Brazylia z Argentyną.

dreamer
Według Ciebie chciałeś powiedziec.
Zdaniem większości lepszym meczem był raczej finał ;)
I zgadzam się z tobą odnośnie piękna i finezji i nie zgadzam. Dla przeciętnego kibica bardziej pociągające jest soczyste uderzenie o prędkości 120 km/. to oddziałuje na jego wyobraźnię. Cudowne kiwki De Cecco doceniają głównie koneserzy.
A fakt jest jeden. Ta niby typowo siłowa siatkówka Rosjan dzisiaj poskromiła to piękno i finezję. Moim zdaniem Rosjanie w tym momencie również nie grają brzydkiej siatkówki, tak jak to miało miejsce jeszcze pare lat wstecz.
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
ANTYFAN
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2011, o 22:27

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: ANTYFAN »

GuessWhat pisze:Cieszę się, że dominacja Brazyli na tym turnieju się zakończyła, coś ruszyło, ktoś nadrobił zaległości i postawił na swoim. Zaś co do naszego 3 miejsca cieszę się, ale strach pomyśleć o przyszłość. Moim zdaniem nie powiewa optymizmem. Szkoda mi najbardziej Argentyne, grała świetną siatkówkę, przyjemną dla oka...
A jeśli chodzi o Argentyne , to przy średnim przyjęciu ta ich świetność gdzieś się rozpływa...
Wtedy tylko Conte jako tako kończy, ale ewidentnie brakuje im takiego kilera jakim był Milinkovic...
Pereyra jakoś mnie nie przekonuje , a Scholtis , szkoda gadać.
ANTYFAN
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2011, o 22:27

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: ANTYFAN »

A z tym najlepszym meczem to dreamer sobie jaja chyba robi...
A wracając do finału... I tak za długo trwał... Gdyby Alekna wpuścil za katastrofalnie grającego Chtieja, Spiridonova to w 4 setach by się to zakonczyło.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: Italiano »

Urban pisze:Sprawdzałem statystyki tuż po naszym meczu i wtedy podali, że Kurek zdobył 14 ;) Na 100%. Po prostu znaleźli mu jakiś blok. albo dodali i tyle. Zresztą Rosjanin dostał dwie inne wiec myśle ze nie ma za złe tej nagrody ;P
Patrząc na fakt, że do tej zmiany doszło tuż przed wręczeniem nagród, jawnie na naszych oczach, bardziej bym się chyba przychylał do tej drugiej opcji. Michajłow chyba bardziej zasłużył na tą nagrodę, już abstrahując od tego, że pochodził ze zwycięskiej drużyny, to chyba rozegrał mniej setów niż Kurek.

P.S

Przypomniały mi się Mistrzostwa Europy z 2001 roku, gdy Miljkovic właśnie zgarnął nagrody: MVP, najlepiej atakujący i chyba najlepiej punktujący. Jugosławia oczywiście zdobyła złoto.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: dreamer »

ANTYFAN pisze:A z tym najlepszym meczem to dreamer sobie jaja chyba robi...
Nie, nie robię sobie jaj. Wyjaśniałem to już parę razy dlaczego mój typ to mecz Brazylia - Argentyna, więc proszę czytaj wcześniejsze posty...
Stare powiedzenie Indian ;) mówi, że jedni lubią ogórki, a inni ogrodnika córki.
Uwierzcie, że absolutnie nie jest mi żal zostawić dla was ogórki. Skoro je tak lubicie, to proszę bardzo...
Pozdrawiam

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
qwertyuiop12345
Posty: 16
Rejestracja: 3 lut 2011, o 12:52
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: qwertyuiop12345 »

Obawiam się patrząc z perspektywy naszej reprezentacji, że możemy od teraz miec do czynienia z nowym hegemonem, równie groźnym jak Brazylia z najlepszych lat a innym drużynom pozostanie walka o drugie miejsce. Bo obecna Brazylia niby dominuje ale jest jak najbardziej do ugryzienia, a to że nikt tego nie potrafił zrobic to inna sprawa. Rosjanie mieli problemy z psychiką, ale to zwycięstwo może byc dla nich takim pozytywnym impulsem, od którego wszystko się zacznie. Oby nie, bo walka o drugie miejsce to nie jest nic fajnego.
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: arbas »

dreamer pisze:Stare powiedzenie Indian ;) mówi, że jedni lubią ogórki, a inni ogrodnika córki.
Uwierzcie, że absolutnie nie jest mi żal zostawić dla was ogórki. Skoro je tak lubicie, to proszę bardzo...
Heh nagle widze liczy się to czy mecz był ładny czy brzydki... A już to w jakim stylu Brazylia zdobywała MŚ w zeszłym roku i w jak grała w obecnej LŚ się nie liczy... A w przekroju całej tegorocznej LŚ Rosjanie prezentowali się świetnie, nie odpuścili meczu grupowego (w przeciwieństwie do Argentyny i Brazylii) zagrali świetny mecz finałowy wykorzystując swoje atuty (czyli między innymi siłę) dzięki czemu mogliśmy oglądać urozmaicony pojedynek dwóch odmiennie grających zespołów i 5 setów - ciężko o lepszy scenariusz dla finału i tak ważną wg Ciebie popularyzację siatkówki.

A jeżeli córki ogrodnika mają po 2 metry i ważą około 100kg to ja zdecydowanie wolę ogórki :P
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: grzegorzg »

Italiano pisze:Patrząc na fakt, że do tej zmiany doszło tuż przed wręczeniem nagród, jawnie na naszych oczach, bardziej bym się chyba przychylał do tej drugiej opcji. Michajłow chyba bardziej zasłużył na tą nagrodę, już abstrahując od tego, że pochodził ze zwycięskiej drużyny, to chyba rozegrał mniej setów niż Kurek.
Mówiąc pół serio, to organizatorzy chyba mieli jeden czek. A że Michaiłow otrzymał juz dwa... ;)
A mówiąc serio, moim zdaniem bardziej zasłużył Kurek, ze względu na warunki w jakich te punkty zdobywał.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Eight Ligi Światowej 2011

Post autor: krzysiu »

Argentynie brakuje pewnego atakującego i kogoś zamiast Quirogi do przyjęcia . Nasi komentatorzy dziwią się jak gra Birjukov czy de Cecco , jakby ich pierwszy raz na oczy widzieli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”