Liga Swiatowa 2012

Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Ejpok »

Nawet nie tyle co zerują, co nie są zawsze brane pod uwagę:) Jak choćby zeszłoroczne...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: dreamer »

Elke pisze:mam nadzieje, że Brazylii nie uda się awansować do Final Six, wtedy Bartman ma szansę zostać najlepszym punktującym...
Bartman nie ma najmniejszych szans zostać najlepiej punktującym zawodnikiem, choćby dlatego, że nie będzie lepszy od kogoś z dwójki Leon, Sokołow (prawdopodobnie nie ma szans z żadnym z tej dwójki).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Elke
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 14:01
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Elke »

racja, w zanadrzu jeszcze cztery mecze, a brakuje im tylko 20 punktów
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Kicu »

Elke pisze:racja, w zanadrzu jeszcze cztery mecze, a brakuje im tylko 20 punktów
A czy czasem w drugiej rundzie, tj. Final Six, nie będą statystyki liczone od nowa tylko dla drużyn, które się zakwalifikowały? Jeśli tak by było, to Bartman mógłby co najwyżej zostać najlepiej punktującym fazy zasadniczej.

Poza tym... jakoś nigdy nie podniecałem się wysokim notowaniem Polskich zawodników w kategorii 'najlepiej punktujący'. Zamiast mieć takiego Bartmana na 1-wszym miejscu, a kolejnego Polaka gdzieś tam na 15-stym, wolę, żeby było ich 3-4 obok siebie nawet poza dziesiątką. Przynajmniej świadczyłoby to o tym, że mamy równą drużynę, w której rozkład ataku jest wyrównany i nie gramy na zasadzie "wszystko do Bartmana" (czy kogokolwiek innego).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: dreamer »

Kicu pisze:...A czy czasem w drugiej rundzie, tj. Final Six, nie będą statystyki liczone od nowa tylko dla drużyn, które się zakwalifikowały? Jeśli tak by było, to Bartman mógłby co najwyżej zostać najlepiej punktującym fazy zasadniczej...
Bartman nie ma szans zostać najlepiej punktującym zawodnikiem fazy zasadniczej (grupowej) bo Leon i Sokołow będą mieli więcej punktów od niego nawet gdyby mieli w ostatnich czterech meczach atakować tylko lewą ręką i ze związanymi nogami. ;)
No chyba, że wierzycie w cuda...

dreamer
PS
Zresztą...
nawet pomijając to, że Leon i Sokołow mają jeszcze do rozegrania po 4 mecze, to przecież Bartman i tak nie prowadzi na razie w tej klasyfikacji tylko Wallace Souza i Schmitt.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Kicu »

dreamer pisze:
Kicu pisze:...A czy czasem w drugiej rundzie, tj. Final Six, nie będą statystyki liczone od nowa tylko dla drużyn, które się zakwalifikowały? Jeśli tak by było, to Bartman mógłby co najwyżej zostać najlepiej punktującym fazy zasadniczej...
Bartman nie ma szans zostać najlepiej punktującym zawodnikiem fazy zasadniczej (grupowej) bo Leon i Sokołow będą mieli więcej punktów od niego nawet gdyby mieli w ostatnich czterech meczach atakować tylko lewą ręką i ze związanymi nogami. ;)
No chyba, że wierzycie w cuda...

dreamer
PS
Zresztą...
nawet pomijając to, że Leon i Sokołow mają jeszcze do rozegrania po 4 mecze, to przecież Bartman i tak nie prowadzi na razie w tej klasyfikacji tylko Wallace Souza i Schmitt.
Okej, racja... ale nie w tym rzecz. Napisałem tu o Zbyszku, bo akurat jego dotyczy dyskusja.Chodziło mi bardziej o to drugie - czyli 'resetowanie' statystyk po fazie zasadniczej.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: majonez »

Wie ktoś może, ile punktów dostaje się do rankingu FIVB za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca? ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: madlark »

majonez pisze:Wie ktoś może, ile punktów dostaje się do rankingu FIVB za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca? ;)
50, 45, 40
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: majonez »

madlark pisze: 50, 45, 40
Dzięki ;)
Czyli stając na podium Ligi Światowej i tak wyprzedzimy Włochów w rankingu a patrząc optymistycznie gdybyśmy wygrali Ligę Światową tracilibyśmy do Rosjan tylko dwa i pół punktu. No ładnie ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: madlark »

majonez pisze:
madlark pisze: 50, 45, 40
Dzięki ;)
Czyli stając na podium Ligi Światowej i tak wyprzedzimy Włochów w rankingu a patrząc optymistycznie gdybyśmy wygrali Ligę Światową tracilibyśmy do Rosjan tylko dwa i pół punktu. No ładnie ;)
Potem są IO więc następny ranking ustawią te dwie imprezy.

Mazur: Leon popełnił błąd z dużą swobodą :D Dzisiaj jest w formie ;)
Rosja w proszku :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: figol »

Rosjanie grają źle i po dwóch setach przegrywają 2-0. Czyli drużyny Rosyjskiej w tej edycji LŚ nie zobaczymy nasze szanse więc wzrastają ;p hehe zobaczymy jak Alekno wyjdzie na swojej taktyce chodź ewidentnie widać że dziś, wczoraj zresztą było podobnie wcale nie jest mu do śmiechu, myślę że mimo wszystko nie tak sobie to wyobrażał.
poznasz głupiego po czynach jego
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Ejpok »

To nie jest taktyka, tylko kontuzje... Swoją drogą przed rozpoczęciem meczu, komentatorzy mówili że Grankin nie ma kontuzji, tylko "nie pasuje do drużyny" według Alekny... ciekawe. I na Boga czemu nie ma Verbowa:( Braku Volkowa praktycznie nie widać, natomiast Chtjeja już tak. Swoją drogą Kuba ma szanse namieszać w F6.

p.S Kanap będzie miał kilku Kubańczyków więcej do podpisu po tym turnieju coś czuję.:)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: compact »

Ale Sokołow jest beznadziejny, a Werbow czeka. Oswiadczam, ze nie bede juz psioczył na przyjecie Ignaczaka, Sokołow otworzył mi oczy. :)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2012, o 19:32 przez compact, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: dreamer »

figol pisze:Rosjanie grają źle i po dwóch setach przegrywają 2-0. Czyli drużyny Rosyjskiej w tej edycji LŚ nie zobaczymy nasze szanse więc wzrastają...
Proszę o wytłumaczenie tego zbitka słownego, bo moja inteligencja nie wystarcza na jego zrozumienie ;).
Absolutnie nie pojmuję jak mogą nasze szanse rosnąć w związku z nieobecnością słabiutkich na tym etapie sezonu Rosjan, tym bardziej, że zastąpią ich tam idący cały czas do góry z formą Kubańczycy.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: elane »

dreamer pisze:
figol pisze:Rosjanie grają źle i po dwóch setach przegrywają 2-0. Czyli drużyny Rosyjskiej w tej edycji LŚ nie zobaczymy nasze szanse więc wzrastają...
Proszę o wytłumaczenie tego zbitka słownego, bo moja inteligencja nie wystarcza na jego zrozumienie ;).
Absolutnie nie pojmuję jak mogą nasze szanse rosnąć w związku z nieobecnością słabiutkich na tym etapie sezonu Rosjan, tym bardziej, że zastąpią ich tam idący cały czas do góry z formą Kubańczycy.

dreamer
Zgadzam się, Kuba może jeszcze nieźle nas zaskoczyć w grupie.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Sobollo »

panie dreamer sęk w tym ze rosja w kazdej chwili moze dojsc do formy a wtedy ich potencjal jest o klase lepszy niz potencjal kuby ktora nawet nie zakwalifikowala sie na IO, chyba nie trzeba byc alfa i omega zeby to zrozumiec. Ja osobiscie wolalbym zebysmy grali z Kubą aczkolwiek oni pewnie forme szykowac beda pod finaly Lś natomiast inne druzyny nie koniecznie w 100% ale mysle ze kazdy kto tam sie juz dostanie bedzie chcial to wygrac.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: dreamer »

Panie Sobollo
nikt nie broni Panu mieć takie właśnie zdanie.
Niemniej, gdy je czytam, to zastanawiam się kto i kiedy na tym forum prawi farmazony na fali entuzjazmu po oglądanych właśnie meczach, a kto przedstawia realną ocenę sytuacji - popartą własnymi obserwacjami.
Sprawa nie dotyczy oczywiście użytkownika Sobollo, bo nie pamiętam czy on też super entuzjastycznie wypowiadał się o Kubańczykach po MŚ 2010. Tym niemniej przypomnę, że to właśnie Kubańczyków rzesze użytkowników tego forum okrzyknęły drużyną o niebywałym, największym potencjale. Ja takim entuzjastą Kuby nie jestem (głównie z powodu zarzutów lenistwa, bałaganiarstwa i braku konsolidacji w drużynie, co uwidacznia się nader często i psuje szyki temu zespołowi nawet wtedy, gdy sportowo prezentują się naprawdę rewelacyjnie), ale muszę przyznać, że robota jaką wykonali usiłując zakwalifikować się do Londynu (bez powodzenia), nie poszła na marne.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Sobollo »

co sie dzieje z atakujacym hernandezem? ma/mial jakas kontuzje czy po prostu cepeda go wygryzl ze skladu?

a co do potencjalu to z obecnych zespolow to zdecydowanie najwiekszy maja wlosi rosjanie polacy i brazylijczycy, wg mnie reszta jest obecnie ladny kawalek w tyle.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Skrzypek »

Znamy zatem większość uczestników turnieju finałowego LŚ. Jednakże, patrząc z arytmetycznego punktu widzenia tylko Polska oraz Bułgaria mogą rezerwować hotel w Sofii, ale chyba nikt nie wierzy, że Kuba i Niemcy nie zapewnią sobie awansu. Prawdopodobnie pełnoprawnym uczestnikiem finałów może czuć się także Brazylia, która zgromadziła na swoim koncie 26 pkt i tylko Amerykanie lub Francuzi mogą zniweczyć plany Rezende o partycypacji w wolce o ostateczny tryumf. Aby tak się stało Francuzi muszą odnieść 3 trzypunktowe zwycięstwa a Amerykanie powinni pokonać Koreę i Włochy także za 3 pkt. Niemniej jednak wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ na ostatnim turnieju zobaczymy już Włochów w najsilniejszym zestawieniu i mało prawdopodobne, aby przegrali aż 2 mecze.
Myślę, że już dziś można przedstawić skład Final 6 Ligi Światowej:

Grupa E
Bułgaria
Niemcy
USA

Grupa F
Polska
Brazylia
Kuba
Awatar użytkownika
bazin
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2012, o 15:42

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: bazin »

Panie Sobollo
nikt nie broni Panu mieć takie właśnie zdanie.
Niemniej, gdy je czytam, to zastanawiam się kto i kiedy na tym forum prawi farmazony na fali entuzjazmu po oglądanych właśnie meczach, a kto przedstawia realną ocenę sytuacji - popartą własnymi obserwacjami.
Sprawa nie dotyczy oczywiście użytkownika Sobollo, bo nie pamiętam czy on też super entuzjastycznie wypowiadał się o Kubańczykach po MŚ 2010. Tym niemniej przypomnę, że to właśnie Kubańczyków rzesze użytkowników tego forum okrzyknęły drużyną o niebywałym, największym potencjale. Ja takim entuzjastą Kuby nie jestem (głównie z powodu zarzutów lenistwa, bałaganiarstwa i braku konsolidacji w drużynie, co uwidacznia się nader często i psuje szyki temu zespołowi nawet wtedy, gdy sportowo prezentują się naprawdę rewelacyjnie), ale muszę przyznać, że robota jaką wykonali usiłując zakwalifikować się do Londynu (bez powodzenia), nie poszła na marne.

dreamer
Jest w tym racja - szczyt formy przyszedł później niż zaplanowali ale w tym momencie siłowo grająca Kuba jest dużo groźniejsza niż rozbici i zdezintegrowani przez kontuzje Rosjanie. Siłę trzeba będzie pokonać rozumem inaczej z Kubą przegramy.
Wszystkie moje posty są autorstwa bazina z innego forum nie przywłaszczam sobie jednak jego osiągnięc gdyż mam ten sam nick - staram się krzewić jego wiedzę tutaj:) I przepraszam prawdziwego bazina jeśli poczuł się tym urażony:(
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ligamistrzow »

Sobollo pisze:co sie dzieje z atakujacym hernandezem? ma/mial jakas kontuzje czy po prostu cepeda go wygryzl ze skladu?

a co do potencjalu to z obecnych zespolow to zdecydowanie najwiekszy maja wlosi rosjanie polacy i brazylijczycy, wg mnie reszta jest obecnie ladny kawalek w tyle.
Capeda wygryzl Hernandeza ze skladu , Capeda w ostatnich turniejach gra naprawde dobrze a Hernandez nie pokazywal nic nadzwyczajnego.

A co do grup F6 to jestem pewien ze w finale zagraja 2 druzyny z grupy F
Elke
Posty: 17
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 14:01
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Elke »

wg mnie Włosi potraktują te trzy mecze jako sparingi, na pewno na Final Six juz nie liczą
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Streeter »

Elke pisze:wg mnie Włosi potraktują te trzy mecze jako sparingi, na pewno na Final Six juz nie liczą
Zapewne tak jest, podstawowi odpoczęli, a ma jeszcze całkiem fajne trzy mecze do rozegrania, więc po co ustawiać sparingi, jak można zagrać tam. Naprawdę mnie ciekawi który trenerski pomysł sprawdzi się najbardziej - miejmy nadzieję, że ten Anastasiego.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
pf95
Posty: 27
Rejestracja: 4 maja 2012, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: pf95 »

Nie oglądałem meczu, ale przeglądałem statystyki ze spotkania Rosja -Kuba. Wg nich obie drużyny miały przyjęcie poniżej 20%. Nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem (albo spotkałem się, ale nie widziałem potem statystyk) i chciałbym spytać tych, co oglądali, czy ten mecz naprawdę był wyjątkowy pod tym względem, czy może statystycy FIVB trochę przesadzili z tym przyjęciem?
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ArsMoriendi »

Alekno kombinował, kombinował i się doigrał. Rosji nie zobaczymy w final six. Zastanawia mnie , dlaczego nie dał szansy takim graczom jak Wierbow, Abramow czy Makarow. Męczy Uszakowa i Tietiuchina, a im nie da pograć. Jestem przekonany na 90% , że Wierbow zagrałbym lepiej od Sokołowa a Makarow od Uszakowa.
Mam jeszcze takie pytanie... nie wiecie co się dzieje z Osmany Camejo? Niby jest w składach, a nie gra, nawet w rezerwach go nie ma.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Streeter »

ArsMoriendi pisze:Alekno kombinował, kombinował i się doigrał. Rosji nie zobaczymy w final six. Zastanawia mnie , dlaczego nie dał szansy takim graczom jak Wierbow, Abramow czy Makarow. Męczy Uszakowa i Tietiuchina, a im nie da pograć. Jestem przekonany na 90% , że Wierbow zagrałbym lepiej od Sokołowa a Makarow od Uszakowa.
Mam jeszcze takie pytanie... nie wiecie co się dzieje z Osmany Camejo? Niby jest w składach, a nie gra, nawet w rezerwach go nie ma.
Hierrezuello też jest w składzie ;) obaj zostali z kadry wydaleni, a czemu znajdują się w składach, to wie chyba tylko trener bądź kubański związek.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Sobollo »

myslicie ze jest szansa ze final six bedzie w polsacie otwartym? (mecze polakow)
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Streeter »

Sobollo pisze:myslicie ze jest szansa ze final six bedzie w polsacie otwartym? (mecze polakow)
Oby, bo jak nie to nici z oglądania Polaków na F6 :( ale na razie oficjalnego takiego ogłoszenia gdzie będzie transmisja jeszcze nie było.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: elane »

Ja na to nie liczę nawet...
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
Scarllett
Posty: 20
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:25
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Scarllett »

Streeter pisze:
Sobollo pisze:myslicie ze jest szansa ze final six bedzie w polsacie otwartym? (mecze polakow)
Oby, bo jak nie to nici z oglądania Polaków na F6 :( ale na razie oficjalnego takiego ogłoszenia gdzie będzie transmisja jeszcze nie było.
Widzę, że ciągle jest spora grupa osób wierząca w Polsat , który notorycznie stawia na "Dlaczego ja", "Trudne sprawy" i tego typu programy niż na mecze polaków... Ojj musicie być faktycznie ludźmi wielkiej wiary ! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”