Liga Swiatowa 2012

Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Pele »

compact pisze:Pele naprawde zadziwiasz mnie, wyjrzalbys czasem poza ta niechec do Wlazlego i Skry i spojrzal szerzej - bo problemy sa ewidentnie systemowe.
Ale dlaczego myślisz, to co napisałem wynika z tego że "niechęć do wlazłego i skry" bije z tego co piszę??
Fakt, nie kocham ich ale akurat tym razem spojżałem szeżej. Zobacz co gdzi i jak pisze janfilip a zrozumiesz skąd się wziął ten mój post
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
janfilip
Posty: 54
Rejestracja: 27 sty 2011, o 09:30
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: janfilip »

compakt, odbijając piłeczkę zapytam czy jesteś synem prezia, uzaleznionym od zleceń z PZPS?
lopez
Posty: 5
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 07:07
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: lopez »

hej,
Trochę wam się wbiję w dyskusję nie w temat, ale chciałem zapytać kiedy będzie znany terminarz rozgrywek ligi światowej w Polsce, oraz od kiedy mniej więcej będzie można kupić bilety?
Pozdrawiam:)
mucha0029
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2011, o 16:26
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: mucha0029 »

Bilety pewnie w kwietniu...

A ja mam pytanko odnośnie rozstawienia w grupach LŚ. Rozumiem, że Polska, Brazylia, Rosja i Argentyna jako czołowa czwórka LŚ z poprzedniego sezonu nie mogą na siebie wpaść, bo będą w 1szym koszyku, tak ? Czy rozstawienie to po porstu zwykła bujda i każdy się dobiera wg upodobania ? ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Mateusz1993 »

mucha0029 pisze:Bilety pewnie w kwietniu...

A ja mam pytanko odnośnie rozstawienia w grupach LŚ. Rozumiem, że Polska, Brazylia, Rosja i Argentyna jako czołowa czwórka LŚ z poprzedniego sezonu nie mogą na siebie wpaść, bo będą w 1szym koszyku, tak ? Czy rozstawienie to po porstu zwykła bujda i każdy się dobiera wg upodobania ? ;)
Ja raczej kojarzę, że drużyny z pierwszych miejsc w grupach miały na siebie nie wpadać, to samo ekipy z 4 miejsc, reszta to już jak kto chce.
Nakash
Posty: 15
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 20:05
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Nakash »

kiedy dokładnie zaczyna się LŚ 2012?
werbelo
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2011, o 18:21
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: werbelo »

W jakich miastach w Polsce wgl odbędzie się LŚ??
ewcia0133
Posty: 99
Rejestracja: 15 cze 2011, o 09:53
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ewcia0133 »

werbelo pisze:W jakich miastach w Polsce wgl odbędzie się LŚ??
wyczytałam, mecze grupowe ze w ergo arenie, czyli Gdańsk. więcej nie wiem ;)
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Nakash pisze:kiedy dokładnie zaczyna się LŚ 2012?
Zdaje sie że 25 maja 2012 roku.
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: yanczylik »

kiedy będzie losowanie ligi światowej?
palestyna191
Posty: 20
Rejestracja: 3 lut 2010, o 08:49
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: palestyna191 »

CHYBA już wszystko jasne, zagramy z USA,Niemcami,Japonią

za
http://sport.wp.pl/kat,33554,title,Pola ... omosc.html
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: figol »

palestyna191 pisze:CHYBA już wszystko jasne, zagramy z USA,Niemcami,Japonią
No to fajna grupa Azjaci jako dostarczyciele punktów, Niemcy jedna wielka nie wiadoma po zmianie trenera ale myślę że co najmniej poziom niżej od naszej repry no i USA wieczne groźni ale potrafimy z nimi grać i co najważniejsze wygrywać
. Wydaje mi się że spokojnie wyjdziemy z tej grupy a te mecze mogą być fantastycznym testem dla drużyny budowanej przez AA w kontekście Igrzysk w Londynie.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: picaporte »

Z USA to trzeba jednak pamiętać, że bedzie to sezon olimpijski, a wiadomo co dla Amerykanów znaczy Olimpiada. Szczególnie tzw. czteroletni cykl siatkarzy, gdzie 3 lata stanowią dla nich przygotowanie do tego "najważniejszego roku"
riki tiki tak!
Slovan
Posty: 355
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Slovan »

Jeśli wróci Ball, a to z całym szacunkiem, ale powtórki z PŚ raczej nie będzie. Podejrzewam też, że większość europejskich drużyn odpuści sobie LŚ i skoncentruje się na walce o IO, oczywiście poza Polską i Rosją. Tym bardziej, że nasz związek zawsze miał hopla na punkcie tej śmiesznej komercyjnej imprezki, która przez pierwsze kilka edycji była prywatnym folwarkiem Włochów, a od początku tej dekady- Brazylii. Ja gdybym był członkiem komitetu wykonawczego FIVB, to miałbym taki postulat, żeby w latach olimpijskich w ogóle zrezygnować z rozgrywania tych zawodów. Tym bardziej, że kalendarz jest i tak jest już mocno przeładowany.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Arff »

Slovan pisze:Jeśli wróci Ball, a to z całym szacunkiem, ale powtórki z PŚ raczej nie będzie.
Ball nie wróci... w ostatnim wywiadzie mówił, że nawet go siłą nie zaciągnął do Londynu w roli zawodnika...
Slovan pisze:Tym bardziej, że nasz związek zawsze miał hopla na punkcie tej śmiesznej komercyjnej imprezki, która przez pierwsze kilka edycji była prywatnym folwarkiem Włochów, a od początku tej dekady- Brazylii.
A dziwisz się ??? Zobacz ile ludzi w Polsce przychodzi na halę, kupuje bardzo drogie bilety, nierzadko przejeżdżając całą Polskę i co... Sugerujesz, że związek powinien odpuścić po pierwsze czysty zysk, a po drugie olać zaangażowanie kibiców ??? :)
Slovan pisze: Ja gdybym był członkiem komitetu wykonawczego FIVB, to miałbym taki postulat, żeby w latach olimpijskich w ogóle zrezygnować z rozgrywania tych zawodów. Tym bardziej, że kalendarz jest i tak jest już mocno przeładowany.
No więc właśnie dlatego w przyszłym roku zmieniona zostanie formuła imprezy... zamiast 3ciu tygodni grania fazy interkontynentalnej, będą tylko 3...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: figol »

Slovan pisze:Tym bardziej, że nasz związek zawsze miał hopla na punkcie tej śmiesznej komercyjnej imprezki
Hmm, ja jestem ciekawy czy nasza drużyna była by w tym miejscu w którym jest i pod względem popularności, ekonomii czy w końcu sukcesów międzynarodowych gdyby nie owa śmieszna imprezka ???
poznasz głupiego po czynach jego
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ostry99 »

Czyli wychodzi na to, że w Polsce w 2012 roku Liga Światowa będzie tylko w jednym mieście? Ciekawe które miasto wybiorą...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Mateusz1993 »

Grupa średnio mi się podoba, z USA graliśmy w tym roku, a z Niemcami 2 lata temu, Japońców też jakiś czas temu mieliśmy, chciałby jakąś ciekawszą grupę.
Rozgrywka turniejowa, też średnio na mnie działa (choć to trzeba zobaczyć w praniu więc tego nie oceniajmy).
Szczerze to chciałbym jakąś fajną, ciekawą grupę.
Zespoły których bym nie chciał:
Brazylia (mamy ich cały czas), USA, Niemcy (byli nie dawno).
Chciałbym np. Rosję/Serbię, Kanadę (jako, że ciekaw jestem tego zespołu, ale z drugiej strony nie chciałbym by wypadł z LŚ po roku), więc tu może być jakiś dostarczyciel (Korea, Japonia) i np. Francja/Finlandia/Bułgaria.
No ale z tego co widzimy chyba tak nie będzie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: krzysiu »

Jednak nie będzie takiej grupy , tylko takie
Grupa A:
Japonia 18-27.5
Kuba 15-17.6
Rosja 22-24.6
Serbia 26.6-1.7

Grupa B:
Kanada 17-19.5
Brazylia 8-10.6
Polska 22-24.6
Finlandia 29.6-1.7

Grupa C
Francja 18-27.5
Korea 15-17.6
Włochy 22-24.6
USA 29.6-1.7

Grupa D
Niemcy 18-27.5
Argentyna 15-17.6
Portugalia 22-24.6
Bułgaria 29.6-1.7
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: picaporte »

O matko i córko, zaś Brazylia? Żeby chociaż ilość tych spotkań rozgrywanych z tą drużyną przeniosła się na to, że na IO będziemy najlepsi :D Ale jakby nie było: Panowie! koniec szkoleniowych gierek z Brazylią, ileż można się od nich uczyć. Pora na zasłużone zwycięstwa.
Grupa z gospodarzami final six wydaje się najsłabsza. Myślę, że Argentyna może spać spokojnie.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: figol »

OMG ale poroniona grupa znowu Brazylia ile można ;/
poznasz głupiego po czynach jego
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Mateusz1993 »

krzysiu pisze:Jednak nie będzie takiej grupy , tylko takie
Grupa A:
Japonia 18-27.5
Kuba 15-17.6
Rosja 22-24.6
Serbia 26.6-1.7

Grupa B:
Kanada 17-19.5
Brazylia 8-10.6
Polska 22-24.6
Finlandia 29.6-1.7

Grupa C
Francja 18-27.5
Korea 15-17.6
Włochy 22-24.6
USA 29.6-1.7

Grupa D
Niemcy 18-27.5
Argentyna 15-17.6
Portugalia 22-24.6
Bułgaria 29.6-1.7
No i mam te swoją Kanadę i Finlandię, całkiem fajnie, ale na jaką ch***rę znowu ta Brazyia i wcale nie chodzi o te porażki, po prostu znowu ci sami i ci sami, ale cóż, może chcociaż sobie odbijemy i coś wygramy.
Co do reszty grup to jak najbardziej ciekawe i mnie się podobają. Jeszcze co do naszej, to może Kanadyjczycy ugrają coś i nie wypadną, bo ciekaw jestem ich grty, a w dodatku, że będą z nami w grupie, to tylko lepiej (bo więcej i chętniej na nich popatrzę).

Co do reszty:
Grupa D:
Ciekawa, raczej z outsiderem Portugalią, mecze między Argentyną, Bułgarią i Niemcami będą ciekawe (choć znowu te ekipy zagrają ze sobą 2 raz z rzędu, a Argentyna z Portugalią)

Grupa C:
Jak najbardziej ciekawa z dostarczycielem punktów i trzema fajnymi zespołami, moim faworytem Włosi choć mam nadzieję, że Francuzi powalczą o awans.

Grupa A:
Kolejna z 3 mocnymi zespołami i jedną słabszą- dostarczycielem punktów.
Fajnie bo Kubańczycy już zagrają u siebie i to mnie się jak najbardziej podoba i zwiększa ich szanse, będzie ciekawie, choć faworytem Rosjanie.


Tak patrząc na skład grup pokuszę się o wskanie dwóch ekip, które według mnie powalczą w Barażach o utrzymanie w LŚ:
Japonia i Korea- będzie im bardzo ciężko, Kanadyjczycy czy nawet Portugalczycy myślę, że coś popunktują zwłaszcza ci pierwsi.
Może i wcześnie, o tym piszę, ale myślę, że wiele się nie zmieni.

Co do awansów i spadków, to ja czekam na Iran/Australię w LŚ, no i Holandię na powrót co łatwe przy słabym rankingu nie będzie.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: figol »

Pytanko jeszcze z każdej z grup wychodzą po dwie najlepsze ekipy??
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: madlark »

Gospodarz ma zagwarantowany udział, więc jakby był trzeci to niekoniecznie ;)
Mateusz1993 pisze: Co do awansów i spadków, to ja czekam na Iran/Australię w LŚ, no i Holandię na powrót co łatwe przy słabym rankingu nie będzie.
Dopisałbym Czechów
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Nagor »

Grupa D to jakiś żart i kpina, Bułgaria już świętuje awans do finałów. Z kolei grupa A bardzo mocna, tylko Japonia wyraźnie odstaje od reszty... Pięknie :| No ale nic, trzeba grać z kimkolwiek, nie ukrywam, że niesiony falą medali liczę na kolejne!
...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: madlark »

Nagor pisze:Z kolei grupa A bardzo mocna, tylko Japonia wyraźnie odstaje od reszty...
Niekoniecznie. Pewnie Ivan odpuści sobie, a wtedy Serbia do ogrania.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: yanczylik »

wytłumaczcie mi jak to będzie rozgrywane
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Mateusz1993 »

yanczylik pisze:wytłumaczcie mi jak to będzie rozgrywane
4 trurnieje w każdej grupie z udziałem 4 drużyn z tej swojej grupy, po jednym turnieju w jednym kraju, ot cała filozofia dla przykładu:
Nasza grupa:
Turniej w Brazylii (3dniowy) grają w nim : BRA, KAN, POL, FIN
Kolejny w kolejnym graju itd.
W każdej grupie tak samo.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: madlark »

Większość turniejów trzydniowa, ale majowe (oprócz naszej grupy) dziewięciodniowe
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: figol »

Sam system rozgrywek LŚ bardzo fajny, takie mini turnieje są z zasady bardziej emocjonujące od zwykłego mecz:rewanż.
Szkoda tylko że gramy akurat w grupie z Kanarkami a nie jaką inną drużyną z siatkarskiego topu, bo jakoś ciężko nam wygrać z Brazylią i o awans z tej grupy będzie szalenie ciężko, a zagrać w Sofii przeciwko najlepszym drużynom na świecie chwilę przed Londynem byłaby to fantastyczna sprawa z punktu widzenia naszej ekipy.
poznasz głupiego po czynach jego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”