Typy wyników Ligi Światowej 2012

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Streeter »

Pomyślałem, że żeby nie zaśmiecać tematu Ligi Światowej naszymi typowaniami, tam możemy prowadzić rozmowy, a tu przedstawiać swoje typy ;)

No więc zacznijmy:
gr.A
Rosja 1 : 3 Serbia
Myślę, że Serbia da sobie radę z mocno rezerwową kadrą Rosji. Rosjanie w takim zestawieniu zapewne nigdy nie grali i pomijając ten turniej pewnie już nie zagrają, więc głównie w tym upatruję szansę dla Serbów.
Japonia 2 : 3 Kuba
Japonia będzie miała atut własnej hali, lecz nie sądzę, by wystarczyło to na wygranie z Kubą. Jako że Kubańczycy tradycyjnie na początku sezonu formą nie błyszczą, obstawiam tie break.

gr.B
Kanada 3 : 1 Finlandia
Tu może toczyć się naprawdę ciekawa walka. Kanada ostatnio dotarła do finału kwalifikacji do Igrzysk, więc nie będzie na pewno tutaj chłopcem do bicia.
Brazylia 1 : 3 Polska
Mecz z pewnością wzbudzający najwięcej emocji wśród wszystkich forumowiczów. Patriotycznie napiszę 3:1 dla nas, bo uważam, że jeśli nasi nie wygrają w trzech bądź w czterech setach, to nie będą w stanie zatrzymać rozpędzonej Brazylii.

gr.C
USA 3 : 0 Francja
Francja ostatnio nie prezentuje nic ciekawego, myślę, że nie sprawi większych problemów Jankesom.
Korea Płd. 0 : 3 Włochy
Tu jedyną opcją, że mój wynik się nie sprawdzi jest lekceważenie rywala przez Włochów. Jeżeli podejdą do meczu na poważnie, nie powinien on trwać dłużej niż "godzinę z prysznicem".

gr.D
Bułgaria 1 : 3 Argentyna
Nie najlepsza atmosfera w ekipie Bułgarii mogła wyrządzić w tym zespole sporo szkód. Po drugiej strony siatki godny rywal. W tym meczu liczę na wygraną Argentyny.
Portugalia 0 : 3 Niemcy
Niemcy grając u siebie powinni poradzić sobie bez problemów z niżej notowaną Portugalią.

Czekam na Wasze typy i przemyślenia, pozdrawiam, Streeter ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Sigurdsson
Posty: 76
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 08:18
Płeć: M

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Sigurdsson »

Do moderatora Guilder.
Dobrze, że są tu tacy czujni moderatorzy jak Ty którzy doskonale wykryją każde zagrożenie i w zarodku stłumią oznaki nieregulaminowego zachowania ;)

W tym roku typowanie ułatwiają kwalifikacje olimpijskie. Typy globalne:

Grupa A - Rosja - Dla Serbii i Kuby priorytetem awans na IO.
Grupa B - Polska - Determinacja, szeroka i wyrównana kadra będzie języczkiem u wagi w pojedynku Polski z Brazylią.
Grupa C - Italia - Italia to zdecydowanie najsilniejsza kadra w tej grupie, pewni awansu na IO.
Grupa D - Argentyna - Główny rywal - Bułgaria - osłabiony wewnętrznie, ponadto Madziarzy wciąż biją się w kwalifikacjach.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2012, o 20:47 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: A może by tak uzasadnić? - Punkt 23. Regulaminu Forum
Darowizna na rzecz Stowarzyszenia Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
Bank Millenium S.A.
03 1160 2202 0000 0000 6017 6058 PLN

http://hospicjum.lublin.pl/zaangazuj-sie/
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Streeter »

Zbliża się trzeci weekend Ligi Światowej, gramy turniej u nas, więc czas na typy:

Brazylia - Finlandia
Tutaj obstawiam 3:1 - myślę, że Finowie tym składem nie są w stanie ugrać więcej niż seta z Brazylią wzmocnioną powrotem Murillo. Zakładam, że forma Brazylii nie wzrosła, bo jeśli wzrosła, to powinno być szybkie 3:0

Polska - Kanada
W Polskim otwarciu turnieju również typuję wynik 3:1. Zapewne nasi na pierwszego seta u siebie wyjdą stremowani i go przegrają, a potem gra powinna pójść po naszej myśli. Kluczem do zwycięstwa w tym meczu będzie zatrzymanie Gavina Schmitt'a, który stanowi główną część ofensywy reprezentacji Kanady.

Kanada - Brazylia
Drugiego takiego turnieju jak w Toronto Kanada raczej nie zagra. Tutaj typuję zwycięstwo Kanarków za 3 punkty. Jeśli Brazylia podejdzie poważnie do rywali nie powinna mieć problemu z ekipą Hogga.

Polska - Finlandia
Finowie też już chyba takiego meczu jak przed dwoma tygodniami z nami nie zagra. Nasi chłopcy powinni w tym meczu zdobyć trzy punkty. Na miejscu trenera w tym meczu dałbym szansę pokazania się kilku mniej grającym zawodnikom.

Finlandia - Kanada
Tu mam nadzieję na długi, ciekawy mecz i wygraną Kanady po tie breaku. Ekipa Daniela Castellaniego bez Mikko Esko i Olliego Kunnariego wg. mnie jest najsłabszym zespołem naszej grupy.

Polska - Brazylia
Na koniec największa uczta dla Polskich kibiców - rozochoceni ostatnim zwycięstwem będziemy mieli ochotę na kolejne. Tu nie podejmę się typowania wyniku, gdyż może być zarówno 3:0, 3:1, 3:2 dla nas jak i dla Brazylijczyków. Wszystko będzie leżało w głowie naszych siatkarzy. Jeśli nie pochłonie ich presja - powinno być dobrze. Najbardziej niewiarygodnym wynikiem jest oczywiście 3:0 dla nas. Zapewne tak jak w Toronto będziemy bali pokonać się Canarinhos w trzech setach.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
eseson
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: eseson »

Jakie typy na jutrzejszą kolejkę ?Bardzo kusi kurs na Włochów bo aż 2,2 ale nie wiadomo jakim składem wystąpią , może ktoś się orientuje jaka kadra została powołana ?
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: compact »

eseson pisze:Jakie typy na jutrzejszą kolejkę ?Bardzo kusi kurs na Włochów bo aż 2,2 ale nie wiadomo jakim składem wystąpią , może ktoś się orientuje jaka kadra została powołana ?
Pojechali kadrą B, takze nie stawiałbym na nich pieniedzy.
eseson
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: eseson »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony 14 cze 2012, o 16:41 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: To nie są zakłądy bukmacherskie, tylko forum dyskusyjne... tutaj uzasadniamy swoje typy...
Klawy
Posty: 343
Rejestracja: 20 paź 2010, o 20:18
Płeć: M

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Klawy »

compact pisze:
eseson pisze:Jakie typy na jutrzejszą kolejkę ?Bardzo kusi kurs na Włochów bo aż 2,2 ale nie wiadomo jakim składem wystąpią , może ktoś się orientuje jaka kadra została powołana ?
Pojechali kadrą B, takze nie stawiałbym na nich pieniedzy.

Właśnie ja się szykuje chce 100zł postawić na nas i Amerykanów, ale nie mam kompletnie info jakim oni składem przylecieli do Francji, wiecie coś na ten temat ?
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Streeter »

Klawy pisze: Właśnie ja się szykuje chce 100zł postawić na nas i Amerykanów, ale nie mam kompletnie info jakim oni składem przylecieli do Francji, wiecie coś na ten temat ?
Przyjeżdżanie rezerwami to nie w stylu Amerykanów, więc pewnie przyjadą normalnym składem.

Skoro już jestem w temacie typów, to czas i na nie:
gr.A
Rosja vs. Serbia
Tutaj faworyt jest jeden - zwłaszcza że Rosjanie już z większością swoich zawodników. Jeśli podejdą do meczu na poważnie to powinni zdobyć 3 punkty.
Japonia vs. Kuba
Zaryzykuję stwierdzenie, że wygra Japonia. Chociaż będzie to taki mecz przegranych. Ani jedni ani drudzy nie awansowali na IO, chociaż jakiś czas temu ciężko było sobie to wyobrazić. Jednak uważam, że bardziej to przygniotło Kubańczyków i w tym upatruję szansę dla Japonii na pierwsze zwycięstwo w tegorocznej LŚ.

gr. B
Brazylia vs. Kanada
Po pierwszym turnieju w Toronto liczyłem, że Kanada trochę namiesza, jednak jak widać formy z kwalifikacji do IO wystarczyła na jedną niespodziankę. Brazylia natomiast z meczu na mecz coraz lepsza - więc wynik wydaje się oczywisty. Myślę, że Kanada jednak nie skończy z zerowym dorobkiem setów.
Finlandia vs. Polska
Zapowiada się ciężka przeprawa, bo Finowie nam nie leżą, a jeszcze gramy u nich. Pozostaje liczyć, że chłopaki zagrają na swoim normalnym poziomie, który w zupełności wystarczy na kolejne 3 punkty w tabeli.

gr. C
Francja vs. Korea Południowa
Ciekawi mnie bardzo czy Korea będzie kontynuować tradycję przegranych pięciosetówek :) taki wynik też wydaje mi się wielce prawdopodobny - 3:2 dla Trójkolorowych.
Włochy vs. USA
Biorąc pod uwagę skład, który zaproponowali Włosi, niezdobycie przez Jankesów trzech punktów zszokuje mnie bardziej niż Giba w Farcie Kielce.

gr. D
Portugalia vs. Niemcy
Co prawda nie znam składu Niemiec na argentyński turniej, może po kwalifikacjach ktoś dostał troszkę wolnego, jednak nawet rezerwy niemieckie powinny wystarczyć na Portugalczyków.
Argentyna vs. Bułgaria
Głównie przez sprawy pozasportowe Bułgarzy tracą w tym sezonie naprawdę wiele. Na pewno nie ma Kaziyskiego, więc siła Bułgarii spada o około 50% - z taką drużyną De Cecco i spółka powinni wygrać w góra czterech setach.

Reszta typów może jutro, bo jakbym wszystkie 24 mecze tu rozpisał to mógłby wyjść jeden z najdłuższych postów w historii forum :)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Streeter »

Wczoraj kilka niespodzianek było, największa to chyba punkt Kanadyjczyków i wygrana Serbii. Moje typy na dziś:
gr.A:
Kuba vs. Rosja
Mimo, że Kuba wczoraj wygrała, a Rosja przegrała nie sądzę, by Rosjanie chcieli przegrać drugi raz z rzędu. Mecz może potrwać 5 setów, ale decydujący powinni wygrać Rosjanie.
Japonia vs. Serbia
Tutaj wynik może być tylko jeden - wygrana Serbów za trzy punkty. Japonia ostatnimi laty dobrym zespołem nie byli, a w tym wydają się jeszcze słabsi. Wczoraj jeszcze im dawałem szansę, a dzisiaj chyba tylko kataklizm może odebrać Serbom 3 oczka.
gr.B:
Kanada vs. Polska
Wielce prawdopodobny wynik to 1:3. Jeśli potraktujemy Kanadyjczyków jak Finów (czyt. na poważnie) to Ci nie powinni więcej niż set ugrać.
Finlandia vs. Brazylia
Faworyt jeden, ale jak widać po wczoraj może być różnie. Jednak Brazylia drugiego takiego meczu już raczej nie zagra, tak więc 3 punkty dla Brazylii.
gr.C:
USA vs. Korea Południowa
Koreańczycy "przełamali" passę przegranych tie breaków i przegrała za 3 punkty, w tym meczu wróżę im również zerowy dorobek punktowy.
Francja vs. Włochy
Włoski "drugi garnitur" pokazał wczoraj, że dobrze oceniłem ich szansę, więc dziś ich szansę oceniam podobnie - mocno się zdziwię brakiem trzech punktów dla Francuzów.
gr. D:
Portugalia vs. Bułgaria
Myślę, że Bułgaria aż tak się nie rozbiła swoimi problemami, by przegrać z Portugalią. Choć w tym meczu nic mnie nie zdziwi, nawet wygrana Portugalii za 3. Mimo to postawiłbym na Bułgarię.
Argentyna vs. Niemcy
Tutaj chyba najbardziej wyrównany mecz, przynajmniej teoretycznie. Stawiam na Argentynę, grają u siebie, powinni dać radę.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
eseson
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: eseson »

Jakie typy na przyszły weekend LŚ ? Czy ktoś się orientuje czy Włosi nadal odpuszczają ?
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Bazinga »

eseson pisze:Jakie typy na przyszły weekend LŚ ? Czy ktoś się orientuje czy Włosi nadal odpuszczają ?
jesli ktos znalby sklady no to byloby o wiele latwiej.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Lineczka »

Pierwotnie mieli odpuścić dwa turnieje. Po tym jak ostatnio dostali lanie może zmienią zadanie?


Sorry za rym :)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Typy wyników Ligi Światowej 2012

Post autor: Streeter »

Już jutro pierwsze mecze kolejnego weekendu Ligi Światowej, czas troszkę potypować:
gr.A:
Serbia vs. Kuba
Kubańczycy u siebie zagrali bardzo dobry turniej, w którym odnieśli trzy zwycięstwa, więc do pojedynku z Serbami przystąpią w roli faworyta. Mogło być to jednak pokłosie turnieju kwalifikacyjnego, na który szykowali formę (podobnie jak wyniki Kanady w pierwszym weekendzie Ligi Światowej). Ale nie koniecznie. Obstawiam wygraną za 3 reprezentacji Kuby.
Rosja vs. Japonia
Rosjanie zaczynają Japonią, gdyż pewnie chcą potrenować przed silniejszymi rywalami w dniach kolejnych ;) bez względu na skład, jaki wystawią Rosjanie w tym meczu, powinni wygrać 3:0, ewentualnie 3:1.
gr.C:
Korea Południowa vs. Francja
Tu może być różnie, gdyż Francuzi ostatni turniej również na "resztkach" formy z kwalifikacji jechali, a poza tym gramy w Korei. Jednak myślę, iż Trójkolorowi są na tyle ambitni, że po przegranej o bilet na Olimpiadę, będą chcieli chociaż zagrać w Sofii. Obstawiam tie break dla Francuzów.
Włochy vs. USA
Nie mam informacji odnośnie składu Włochów, więc ciężko tu wytypować, bo jeśli przyjadą pierwszym, to teoretycznie będą faworytem, a jeśli przyjadą rezerwami no to Amerykanie nim są. Pogrubiłem Amerykanów, gdyż chciałbym, żeby wygrali nawet z pierwszym składem i pokazali Włochom, że odpuszczanie nie popłaca.
gr.D:
Bułgaria vs. Argentyna
Ciekaw bardzo jestem formy Bułgarii, w poprzednim turnieju zwyciężyli z Niemcami, więc można stwierdzić, że otrząsnęli się z tej całej niewygodnej dla nich sytuacji. Mimo wszystko to Argentyna zagra w roli faworyta i nie widzę przesłanek, by się z tej roli nie wywiązała.
Niemcy vs. Portugalia
Portugalczycy to zdecydowanie najsłabsza ekipa Ligi Światowej - jako jedyna nie wywalczyła do tej pory ani punktu i pewnie nic się nie zmieni mimo, iż grają u siebie. Niemcy będą chcieli utrzymać pozycję lidera grupy D i zapewne jutro wzbogacą swoje konto o kolejne trzy punkty.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”