Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: elane »

Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: PvK »

Dzięki!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

A może Mielewski miałby na tyle jaj, żeby spytać Boskiego co z Czewą?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Streeter »

madlark pisze:A może Mielewski miałby na tyle jaj, żeby spytać Boskiego co z Czewą?
Myślę, że Rysiu jeździ po tych studiach, bo pieniądze które za to dostanie chce przeznaczyć na jakiś gwiazdorski kontrakt :D zresztą to studio przed meczem kadry, to nie rozmawiają o PlusLidze tylko LŚ ;)
EDIT: ledwo kończąc to pisać słyszę o Plus Lidze w studio :D troszkę się zbłaźniłem.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

Ciekawe, że Sergio komplementuje zagrywkę Piotrka, a AA regularnie wpuszcza za niego Ruciaka.
Zasłona dymna przed IO? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: elane »

Wysoka przewaga od początku, a najlepszym zawodnikiem jest jak na razie Możdżonek (5/5 100%, 3 bloki). Winiarski bardzo dobrze w przyjęciu, ale nie skończył ani jednej piłki w ataku, Kurek chyba też.
Ta masa błędów Finów jest ogrooomna.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: compact »

Co za nedze w przyjeciu prezentuje od 2 spotkan Igla to glowa mala...
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: elane »

A ja zwracam honor Winiarowi, bo miał w tym secie wysoką skuteczność.
Niestety, Kurek w ataku nie istnieje..
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: elane »

Brawo, 3 pewne sety i 3 punkty dla nas.
Nie wiem czy to słabszy dzień Nowakowskiego czy coś jest nie tak na linii Żygadło - Piotrek. Trochę miał piłki źle wystawione, ale on potrafił to korygować, a dziś po outach strzelał mocno. Dobrze pokazał się Kosok na zmianie.
Kurek dość słabo w ataku (38%), ale trzeba przyznać, że bardzo dobrze spisywał się w bloku.
Brawa dla Możdżonka w dzisiejszym spotkaniu.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Be3
Posty: 31
Rejestracja: 4 cze 2012, o 11:36

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Be3 »

Mecz wygrany, niby niezły, choć w statystykach szału nie ma. Trochę brak rozegrań na linii Winiarski - Zagumny, ciekawe byłoby zobaczyć Gumę na pełnym dystansie...
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: kibic_siatki »

Dobry, spokojny mecz z gospodarzami i 3:0. Wygraliśmy ten mecz blokiem- chyba przestraszyliśmy Finów w tym elemencie. Z drugiej strony jak się pchali na siłę przez Kurka i Możdżonka to trudno się dziwić.
anty
Posty: 330
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:24
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: anty »

compact pisze:Co za nedze w przyjeciu prezentuje od 2 spotkan Igla to glowa mala...
aż strach się bać jaki poziom musi prezentować Zatorski, że się AA tak kurczowo trzyma Igły
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Guilder »

madlark pisze:Ciekawe, że Sergio komplementuje zagrywkę Piotrka, a AA regularnie wpuszcza za niego Ruciaka.
Zasłona dymna przed IO? ;)
Istnieje dużo prostsze wytłumaczenie.
Nowakowski, z resztą podobnie jak Możdżonek, ma kontrolę nad swoją zagrywką na poziomie juniora, jak nie gorzej. I o ile ten flot jest trudny do przyjęcia, to z regularnością obaj mają różnie (sam Możdżonek kiedyś przyznał, że im gorzej w piłkę trafi, tym trudniejsza zagrywka mu wychodzi). Ruciak za to jest niezawodny, i bardzo rzadko psuje swoje serwisy, a najwyraźniej to jest dla trenera istotniejsze, żeby wprowadzić piłkę do gry, a dopiero dalszym priorytetem jest utrudnić przyjęcie rywalowi.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: compact »

anty pisze:
compact pisze:Co za nedze w przyjeciu prezentuje od 2 spotkan Igla to glowa mala...
aż strach się bać jaki poziom musi prezentować Zatorski, że się AA tak kurczowo trzyma Igły
Przeciez nie ma rywalizacji na tej pozycji w tym roku. Szkoda, ale sie nie dziwie, skoro to rok olimpijski. Tak czy inaczej martwi mnie postawa Ignaczaka, ktory przeciez jest w czolowce libero na swiecie, a strzela straszne babole i przyjmuje niedokładnie.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: elane »

Igła gra teraz sinusoidę. Tydzień temu w meczu z Finlandią przyjmował i bronił doskonale, a zagrywki były o wiele cięższe. Wczoraj dla odmiany Żygadło musiał ganiać za piłkami. Nie ma jak na razie u Krzyśka stabilności.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Roan »

elane pisze:Igła gra teraz sinusoidę. Tydzień temu w meczu z Finlandią przyjmował i bronił doskonale, a zagrywki były o wiele cięższe. Wczoraj dla odmiany Żygadło musiał ganiać za piłkami. Nie ma jak na razie u Krzyśka stabilności.
Sytuacja w jakiej jest nie za bardzo sprzyja koncentracji: wyjazd na IO przesądzony, miejsce w składzie pewne... Trzeba czekać na młodych tu niby liderem jest Zatorski, ale konkurencja nie jest daleko w tyle.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: OlaMleko »

Pierwszy raz w tym roku oglądam warszawskie studio przedmeczowe i... wow! Nieźle się odpicowali panowie z Polsatu, bardzo ładnie tam mają :D
Meczu z Finlandią nie widziałam, więc tym bardziej z niecierpliwością czekam na naszych panów dzisiaj.

BTW: strasznie mnie boli brak Gumy na pełnym dystansie, jak on pojedzie na Igrzyska? Taki zimny? Czy Anastasi nie wierzy, że Guma jest w stanie wygrać z Finlandią,czy Kanadą?
daria-p-20
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 19:18
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: daria-p-20 »

Nie podoba mi się dziś gra Żygadły, Kanadyjczycy nie mają problemów z rozczytaniem naszej gry. Poza tym Kurek dziś słabo, jakby bujał trochę w obłokach. Przydałoby się trochę bardziej urozmaiconej gry, ale chyba na wejście Zagumnego na razie nie ma szans.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: OlaMleko »

No właśnie ja też nie rozumiem. Nasi się jednak męczą. Rozumiem,że muszą być też przećwiczeni w sytuacjach, kiedy nam nie idzie, ale Anastasi tak narzekał na okrojony skład na IO, gdy tymczasem i dziesięciu by mu wystarczyło... Żeby nie było, WIEM,że on tu jest fachowcem i ufam mu,zadaję po prostu kłębiące się w głowie pytania.

Edit: NO WRESZCIE!
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: majonez »

daria-p-20 pisze:Nie podoba mi się dziś gra Żygadły, Kanadyjczycy nie mają problemów z rozczytaniem naszej gry. Poza tym Kurek dziś słabo, jakby bujał trochę w obłokach. Przydałoby się trochę bardziej urozmaiconej gry, ale chyba na wejście Zagumnego na razie nie ma szans.
Mówisz masz, Guma na boisku :D
ewa
Posty: 676
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: ewa »

majonez pisze:
daria-p-20 pisze:Nie podoba mi się dziś gra Żygadły, Kanadyjczycy nie mają problemów z rozczytaniem naszej gry. Poza tym Kurek dziś słabo, jakby bujał trochę w obłokach. Przydałoby się trochę bardziej urozmaiconej gry, ale chyba na wejście Zagumnego na razie nie ma szans.
Mówisz masz, Guma na boisku :D
I od razu gra lepiej wygląda. Kurczowo trener się trzyma Żygadły. Guma robi różnicę ;)
daria-p-20
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 19:18
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: daria-p-20 »

Fajnie, że Guma wszedł, dobrą zmianę dał Ruciak. Nie wiem czy tylko mi się wydaje, ale mam odczucie, jakby nasi chcieli wygrać tracąc jak najmniej sił, bo obrony nie widzę, piłki nam wpadają na czysto i nikt nie kwapi się by o nie walczyć.

edit
Chyba to jednak zmęczenie, widać że ciężko szło, ale najważniejsza jest wygrana w trzech setach.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: OlaMleko »

Widzę, że Mielewski za nic nie może się powstrzymać przed ciągłym nawiązywaniem do ME...

Współczuję, bardzo współczuję naszym siatkarzom. Cholernie męczące podróże, teraz te białe noce, zamieszanie z bagażami... wszystko to było widać, więc tym większe gratulacje i podziękowania za wykonanie planu.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: tomasol »

Za ten mecz nasi zasłużyli najwyżej na trójkę, ale chyba można zawodników nieco usprawiedliwić aklimatyzacją. Nie chodzi tylko o zmianę strefy czasowej, ale Tampere, gdzie odbywa się turniej, leży w strefie tzw. białych nocy, co bardzo mocno utrudnia sen. Ale tak czy siak nasza gra wyglądała jakby była toczona na pół gwizdka i w sumie mocno się nam dzisiaj upiekło. Bo nie jestem przekonany czy zasłużyliśmy aby wygrać do zera. Cieszy jednak, że kłopoty i problemy nie załamują ani nie denerwują naszych zawodników. Widać, że są cały czas pewni swego. No i warto pamiętać, że wczoraj Kanadyjczycy urwali punkt Brazylii. Tak więc nie ma co kręcić nosem, mieliśmy wygrać i wygraliśmy, a reszta nie ma większego znaczenia.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: elane »

Mecz był po prostu brzydki, dużo błędów po obu stronach. Najpewniejszym zawodnikiem u nas był Winiar, reszta falowała.
Powiem szczerze, że dziś trener mógłby postawić na Michała Kubiaka zamiast Kurka, który jest pewniejszy w przyjęciu a i ostatnio w ataku. Ale to już w gestii AA, bo patrząc na to, że już praktycznie ustalił podstawową 6 pewnie dziś też będzie ona wyjściową.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
sphinx34
Posty: 11
Rejestracja: 2 cze 2012, o 18:38
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: sphinx34 »

Wie ktoś może na jakiej stronce można obejrzeć powtórkę wczorajszego meczu Polski z Kanadą? Na Polsat Sport będzie dopiero jutro rano, a dzisiaj mam czas i chciałabym obejrzeć. Z góry dziękuje.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: OlaMleko »

sphinx34 pisze:Wie ktoś może na jakiej stronce można obejrzeć powtórkę wczorajszego meczu Polski z Kanadą? Na Polsat Sport będzie dopiero jutro rano, a dzisiaj mam czas i chciałabym obejrzeć. Z góry dziękuje.
Pewnie na laola.tv jest do obejrzenia, ale nie sprawdzałam.
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: ArsMoriendi »

Anastasi powinien robic tak jak Rezende - podwójną zmianę rozgrywającego i atakującego. To się sprawdza
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Kurek7 »

ArsMoriendi pisze:Anastasi powinien robic tak jak Rezende - podwójną zmianę rozgrywającego i atakującego. To się sprawdza
O ile Zagumny w każdym momencie może wejść i poprawić naszą grę o tyle o Jarosza bym się trochę bał i wpuszczając go na wynik powyżej 20 pkt, tak jak to robi Rezende z Bruno/ Ricardo i Visotto to byłoby spore ryzyko.
Ale na pewno można spróbować i może to być nasza mocna strona bo mamy dwóch bardzo dobrych rozgrywających i dwóch co najmniej dobrych młotów.
Polska biało-czerwoni... :)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Lineczka »

Mecz z Finami jak najbardziej na plus. Zaskoczył mnie pozytywnie Możdżonek - zagrał bardzo dobrze.

Wczoraj męczyliśmy się z Kanadą, ważne jednak że 3 punkty są. Świetny mecz Winiara w ataku - ponad 50% i Nowakowskiego - ponad 75%. Dobre wejście Zagumnego, Jarosz słabo, nawet zagrywka mu nie siedziała, ale w końcówce trzeciego seta skończył najważniejsze piłki.

Brawa dla Ruciaka za asa!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”