Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

rocky pisze:Nędznego poziomu? Finlandia utarła nam nosa(bo gdybyśmy wygrali z nimi to nie było by problemu z awansem), a Kanada to już w ogóle momentami mocno mieszała. Myślę, że Konarski nie dostaje szansy jeszcze dlatego, że jest z kadrą pierwszy rok(?) i jest słabo zgrany z sypaczami.
Pierwszy turniej był zaciemnieniem obrazu. Finlandia była po turnieju kwalifikacyjnym w cyklu startowym. Nie wiem jak Kanada, ale my i prawdopodobnie Brazylia po trningach siłowych. Poziom gry w obu następnych turniejach w wykonaniu tych druzyn był żenująco niski. Nie oglądałem meczu na czwartym turnieju pomiędzy Brazylią i Kanadą.Podejrzewam jednak, że punkt dla Kanady był prezentem ze strony Brazylii. Argument, że trzeci atakujący kadry jest zbyt słabo zgrany aby wystapić w meczu przeciwko drużynie prezentującej podobny poziom w tej chwili jak Finlandia lub Kanada pozostawiam bez komentarza.
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Sobollo »

ja pierdziele i po co przed igrzyskami zgrywac 3 atakujacego podczas gdy prawdopodobienstwo ze dwoch odniesie kontuzje jest 1%? lepiej zgrywac tych 2 atakujacych
Streeter
Posty: 7134
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: Pierwszy turniej był zaciemnieniem obrazu. Finlandia była po turnieju kwalifikacyjnym w cyklu startowym. Nie wiem jak Kanada, ale my i prawdopodobnie Brazylia po trningach siłowych. Poziom gry w obu następnych turniejach w wykonaniu tych druzyn był żenująco niski. Nie oglądałem meczu na czwartym turnieju pomiędzy Brazylią i Kanadą.Podejrzewam jednak, że punkt dla Kanady był prezentem ze strony Brazylii. Argument, że trzeci atakujący kadry jest zbyt słabo zgrany aby wystapić w meczu przeciwko drużynie prezentującej podobny poziom w tej chwili jak Finlandia lub Kanada pozostawiam bez komentarza.
Kanada przecież też grała kwalifikacje...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: grzegorzg »

Sobollo pisze:lepiej zgrywac tych 2 atakujacych
Ja zwyczajnie mam nadzieję, że zgrywanie druzyny nie przerodzi się w "zgranie" wszystkich atutów..
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: hubert »

compact pisze:
hubert pisze:Dla Ciebie zespół to 7 klocków plug & play, gdzie jednego wymieniasz i jedziesz dalej. Zaś zawodnika z "zewnątrz" nie możesz od tag sobie wstawić bo to zaburza cały system gry. Inne tempo wystawy inne nawyki w obronie, itp. Ciśnienia dużego na tych meczach nie było bo i tak drugie miejsce od nas awansuje więc wpuszczanie Konarskiego nie miało sensu.
Przeciez Zagumny gra z chlopakami od lat, zgrywac sie nie musi, tylko nabyc jakas pewnosc. Nie robmy z Zagumnego jakiegos ogorka.
Zatorski gra z Winiarskim i Kurkiem w klubie nonstop przez dwa lata, z bardzo dobrym skutkiem.
Przecież mowa o Konarskim a nie Zagumnym.
grzegorzg pisze: To zostało sprawdzone na PŚ. Reprezentacja jest taka sama i wiele sie nie zmieniło w tej materii.
Na PŚ to presji dużej nie było i to nam pomogło. Dotychczas dostawaliśmy sromotne lanie na PŚ więc i w 2011 przed wyjazdem zbytnich oczekiwań nie miano.
grzegorzg pisze: Kolejne uproszcenie. Zaden z trójki wymienionych nie jest zawodnikiem z zewnątrz. Oczywiście Konarski jest nowicjuszem w kadrze, ale raczej nie nalezy sądzić, że grał w inna grę niż siatkówka i z innymi zawodnikami na zgrupowaniach. Poza tym ubiegłoroczny przypadek Bartmana powinien chyba czegoś jednak nauczyć.
To raczej Ty upraszczasz mówiąc, że wszyscy grają zbliżoną siatkówkę. Nawet geniusza Ricardo Rezende wprowadza po trochu.
Zresztą: co by nam powiedział jeden czy dwa mecze Konarskiego ? Absolutnie nic.
Historia najlepszych zespołów ostatnich 10-15 lat czyli głównie Serbii przełomu wieków i Brazylii pokazuje, że składy były bardzo hermetyczne.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, o 18:28 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 20. Regulaminu Forum
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3217
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Kicu »

hubert pisze:
grzegorzg pisze: To zostało sprawdzone na PŚ. Reprezentacja jest taka sama i wiele sie nie zmieniło w tej materii.
Na PŚ to presji dużej nie było i to nam pomogło. Dotychczas dostawaliśmy sromotne lanie na PŚ więc i w 2011 przed wyjazdem zbytnich oczekiwań nie miano.
Do tej pory tzn. kiedy niby lanie dostawaliśmy? Pomijając rok 2011, ostatni raz w PŚ startowaliśmy w 1981 roku zajmując tam 4 miejsce. Nie wiem skąd wziąłeś 'sromotne lania' na tej imprezie ;)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Lineczka »

Najlepszy nasz mecz w tegorocznej LŚ. Brazylia na deskach, a przecież walka była na styku. Pierwszy set wygrał nam Możdżonek, drugi Zagumny, a czwarty Kurek. To tak w skrócie. Pierwsze miejsce w grupie B i 3 zwycięstwa z Brazylią oceniam jako duży sukces.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: OlaMleko »

"Po powrocie z Finlandii Polacy nie mieli wesołych min. Po raz kolejny odcisnęła się na nich podróż, a raczej jej warunki, na które biało-czerwoni już nie raz i nie dwa narzekali. - 30 godzin w klasie ekonomicznej to nie jest frajda. Nie śpisz, nie odpoczywasz, siedzisz w jednej pozycji przez wiele godzin - tłumaczy Kubiak."

Czy oni 30 godzin wracali z FINLANDII? To chyba niemożliwe, tekst jest błędnie zredagowany, bo podejrzewam, że to musi chodzić o podróż z Brazylii?
Shibby
Posty: 136
Rejestracja: 25 wrz 2008, o 00:26
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn / Przasnysz

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Shibby »

30 godzin trwała podróż z Brazylii do Finlandii, bo spóźnili się 5 minut na przesiadkę. Pisał o tym Igła u siebie na blogu. Z Finlandii do Polski 30 godzin to chyba nie jest możliwe.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Kurek7 »

Shibby pisze:30 godzin trwała podróż z Brazylii do Finlandii, bo spóźnili się 5 minut na przesiadkę. Pisał o tym Igła u siebie na blogu. Z Finlandii do Polski 30 godzin to chyba nie jest możliwe.

Może zalatywali po buty i reszte bagaży ? :D
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: dreamer »

OlaMleko pisze:...Czy oni 30 godzin wracali z FINLANDII? To chyba niemożliwe...
Rowerem wodnym możliwe...
Wcale tej odpowiedzi nie traktuję jako dowcip. Jeżeli prawie za każdym razem gdy nasi siatkarze są w dalekiej podróży czytam o takich przygodach, to znaczy, że ta kadra chyba nie jest odpowiednio obsługiwana od strony menedżerskiej. Kto wie co ci fachowcy jeszcze wymyślą... rowery wodne wcale mogą nie być szczytem ich ekstrawagancji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Arff »

no tak... bo menadżer zespołu ma wpływ na to, czy finlandzkie linie lotnicze mają opóźnienie i że nie wpuszczają pasażerów w ramach przesiadki na swój samolot, mimo że to z ich winy na niego nie zdążyli :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

Arff pisze:finlandzkie linie lotnicze
raczej fińskie ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Ingenting
Posty: 124
Rejestracja: 22 mar 2012, o 14:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Ingenting »

madlark pisze:
Arff pisze:finlandzkie linie lotnicze
raczej fińskie ;)
jeżeli odnosi się do państwa, a nie narodowości to finlandzkie

http://pl.wiktionary.org/wiki/finlandzki
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: madlark »

Ingenting pisze:
madlark pisze:
Arff pisze:finlandzkie linie lotnicze
raczej fińskie ;)
jeżeli odnosi się do państwa, a nie narodowości to finlandzkie

http://pl.wiktionary.org/wiki/finlandzki
No to ciekawostka
http://www.zumi.pl/1886280,Finskie_Lini ... firma.html
http://finnair.polandtrade.pl/
Może są też finlandzkie? Ale takich nie znalazłem.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Ingenting
Posty: 124
Rejestracja: 22 mar 2012, o 14:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: Ingenting »

Nie chciałem ciągnąć tego OTa, tylko wskazać, że niepotrzebnie kogoś poprawiasz, jeżeli nie masz racji. 'Finlandzki' to przymiotnik istniejący i dopuszczalny do stosowania, ale przestarzały. (co zresztą jest napisane w linku, który podałem)
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: GolMar »

Nie wiem gdzie to umieścić, dlatego piszę tutaj. Na 99% jadę samochodem do Sofii na finały LŚ. Jeżeli jest ktoś chętny, aby się ze mną zabrać - proszę o informację w prywatnej wiadomości! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”