Liga Światowa 2013

ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: ArsMoriendi »

Dobrze, że LŚ wróciła na Kubę. Fajna, klimatyczna hala i atmosfera w Hawanie.
Co do gry Kubańczyków - nie jest tak źle, jak się obawiałem. Duży plus dla Estrady, który często pomimo braku dobrego przyjęcia dogrywał niezłe piłki, nieźle kiwał.
Przyjęcie to spory mankament , ale nie ma się co dziwić patrząc na średnią wieku przyjmujących. Ale mam nadzieję, że i to się poprawi.
W ataku siła duża, czasami nawet za duża, w sytuacjach kiedy lepiej byłoby splasować.
I ostatnia rzecz, to zagrywka flootem. Niektóre serwisy zdecydowanie za proste, ale nadrabiają Cepeda i Bisset świetną, mocną zagrywką z wyskoku. Liczę, że Kuba po tych dwóch porażkach jeszcze się odbije.
A co do Serbów, to niezła gra. Szczególnie Atanasijevic i obaj środkowi pokazują klasę.
Co do pozostałych spotkań, to widziałem tylko USA z Argentyną. Po pierwszym spotkaniu nie wróżyłem dla ekipy Amerykanów niczego dobrego, ale w drugim mnie zaskoczyli. Shoji jest zdecydowanie lepszym wyborem od Thortona. Tak samo Clark całkiem niezły atakujący + doświadczenie Lee. Pomimo braku filarów z zeszłego sezonu, drużyna prezentuje się całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
ryzka1990
Posty: 313
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 10:40
Płeć: M
Lokalizacja: Siekierczyn

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: ryzka1990 »

Mam mały rebus odnośnie trenera reprezentacji Japonii Garego Sato??? Czy on grał w reprezentacji USA czy Japoni?? Znalazłem info, że niejaki Eric Sato był medalistą igrzysk z USA http://pl.wikipedia.org/wiki/Eric_Sato. Czy obu panów łączą konotacje rodzinne?? jak ktoś się orientuję to proszę o krótką notkę wraz z tym co robili po zakończeniu karier.
ryzka1990
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

to jest Amerykanin,ma korzenie japońskie,Eric to jest jego brat,zdobył medal IO w Seulu i Barcelonie jako trener,ogólnie więcej masz tu
http://ja.wikipedia.org/wiki/%E3%82%B2% ... note-mg-17
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: ArsMoriendi »

Obejrzałem wczoraj oba mecze, Rosja- Serbia i Włochy- Kuba. Nie wiem dlaczego, ale ten drugi zdecydowanie przyjemniej się oglądało.
Co do meczu pierwszego, to Serbowie w tragicznej dyspozycji.. żeby tak dostać od.. powiedzmy szczerze kadry B Rosji, w podstawowym składzie szanse na grę miałby tylko Verbov. Myślę, że Serbów stać na zdecydowanie więcej. Nikt się nie wyróżnił, no może pozytywnie Nemanja Petrić, a zdecydowanie negatywnie libero Nikola Rosić i Vlado Petković.
Co do Rosji to też szału takiego wielkiego nie ma. Dużo niedokładności w grze, gdyby Serbowie byli w optymalnej formie, na pewno nie mieliby tak lekko. Ciekawe popisy Grubaska :D (Spirodonova), ładnie grał w drugiej części meczu Pawłov jak się rokręcił.
W drugim meczu szkoda mi było Kubańczyków.. I te ciągłe nabijanie się komentatorów. Od początku powinien grać Estrada, a nie od 3 seta, to samo dotyczy Abrahama. Bisset jest niesamowity jak atakuje z 3 metra przy podwójnym- potrójnym bloku. Na uwagę zasługuje także bardzo dobra z krótkiej i środkowi a w szczególności Mesa. Juanotorena powinien zejść z trybun i pomóc rodakom ;) Za parę lat to ta kadra prezentowałaby światowy poziom.. ale pewnie połowa , jeśli nie wszyscy uciekną. A tak się cieszyłem jak na Kubie wprowadzili nowe prawo.. A tutaj jeszcze gorzej niż było.
Włochów zweryfikuje jakiś poważniejszy rywal. Ale bądź co bądź Zajcew kapitalny w polu serwisowym, w ataku też prawie bezbłędny. Savani i Parodi całkiem nieźle, ale zdarzały im się proste błędy. No i całkiem całkiem Travica, widać progres w stosunku do poprzedniego sezonu reprezentacyjnego.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

Zajcew miał takie statystyki,bo przyjmowali juniorzy Kubańscy,oj coś czuję,że Bissat długo nie zagrzeje w Kubańskiej reprezentacji,chłopak ma wielki potencjał.
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Loszek »

W tym meczu najbardziej rzucił mi się w oczy Parodi. Stał jakiś taki dynamiczniejszy,że czasem myliłem jego ataki z Savanim, bo nie wierzyłem, że on tak mocno potrafi zaatakować. Przyjęło się uważać, że to Rosjanie są fizyczni, ale tak silnych skrzydlowych chyba nawet oni nie mają.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Kurek7 »

Loszek pisze:W tym meczu najbardziej rzucił mi się w oczy Parodi. Stał jakiś taki dynamiczniejszy,że czasem myliłem jego ataki z Savanim, bo nie wierzyłem, że on tak mocno potrafi zaatakować. Przyjęło się uważać, że to Rosjanie są fizyczni, ale tak silnych skrzydlowych chyba nawet oni nie mają.

No chyba jednak mają... ;)
Polska biało-czerwoni... :)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Loszek pisze:W tym meczu najbardziej rzucił mi się w oczy Parodi. Stał jakiś taki dynamiczniejszy,że czasem myliłem jego ataki z Savanim, bo nie wierzyłem, że on tak mocno potrafi zaatakować. Przyjęło się uważać, że to Rosjanie są fizyczni, ale tak silnych skrzydlowych chyba nawet oni nie mają.
Co do Parodiego, to masz racje, bo wygląda na to, że w końcu Parodi powrócił do formy fizycznej, tej sprzed kontuzji, trochę mu to zajęło (bo z tego co pamiętam to przydażyła się ona w 2011 roku), ale na pewno Włosi będą mieli z niego sporo pożytku.
Co do silnych skrzydłowych, to jest w tym bardzo dużo prawdy, bo właśnie od momentu przejęcia tej reprezentacji przez Berutto ich gra stała się bardziej fizyczna niż za czasów Anastasiego, choćby patrząc na zagrywkę czy skrzydłowi, gdzie do tej pory najczęściej była to trójka: (Zajcew, Savani i Łasko), teraz jest Parodi, więc teoretycznie siła rażenia mniejsza, ale za to przyjęcie na wyższym poziomie (przynajmniej w teori, bo atakujący Zajcew staje na 4 do przyjęcia, albo gdy chowany jest Savani).
Kurek7 pisze: No chyba jednak mają... ;)
Kwestia dyskusyjna, bo zależy czy mówimy o tej obecnej kadrze, czy tej docelowej czy np. na ten moment nierealną- najbardziej rzucający się w oczy brak Birjukowa. Bo jeśli o tej pierwszej przeze mnie wymienionych to zgadzam się z Loszkiem, co do pozostałych dwóch to trzeba by się mocno przyjżeć.
Swoją drogą, to pierwszy poważniejszy test dla obu reprezentacji (Rosjan i Włochów) będzie za tydzień gdy zmierzą się ze sobą.
Ktoś mocniej zorientowany w realiach rosyjskich wie kto może jeszcze podczas LŚ dołączyć? Bo o nieobecności Maxa słyszałem, ale jak wygląda sprawa z Chtiejem, Rodiczewem czy Butką- jego z tego co kojarzę też ma nie być?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: dreamer »

W nawiązaniu do pytania o trenera Japończyków Gary Sato, tutaj trochę więcej o nim i jego dokonaniach w bardziej cywilizowanym niż japoński języku:
http://www.teamusa.org/USA-Volleyball/U ... -Sato.aspx
Zdecydowanie można powiedzieć, że na razie fakt, że jest trenerem ekipy Japonii, to tylko malutki epizodzik na tle jego dotychczasowych dokonań z reprezentacją USA.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: lucass90 »

Isaac złamanie otwarte palca :o Wyglądało to tragicznie...

P.S.: A przynajmniej tak powiedział Mazur - że to złamanie otwarte... I choć widać było tylko przez chwilę, to faktycznie wyglądało to jak kość wystająca z palca...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Loszek »

Wydaje mi się, że w takim przypadku byłoby coś krwi widać. Choć z drugiej strony to wyglądało tak jakby on tego palca urwał i przytrzymywał go, żeby nie odpadł. Okropna kontuzja.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Szkoda Isaca mam nadzieje, że wróci jak najszybciej to możliwe.

PS.Kiedy ostatnio Japonia wygrała 2x z rzędu z drużyną europejską? Wydawało się, że po meczach w Korei nie są w stanie nic ugrać, a tu taka niespodzianka!
\
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Odp: Liga Światowa 2013

Post autor: Basil »

Pytanie raczej kiedy ostatnio Finowie byli tak słabi...
[edit]
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: krzysiu »

Isac tylko zwichnął palec
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Kurek7 »

Ogromne brawa należą się podstawowej(w tym meczu) trójce skrzydłowych Argentyny. W drugim meczu z Brazylią łącznie zdobyli aż 5!pkt :D

Nie lada wyczyn :P
Polska biało-czerwoni... :)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: weary_skier »

Jeśli zdobyli 120 punktów to gratulacje jak najbardziej się należą. ;)
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Kurek7 »

weary_skier pisze:Jeśli zdobyli 120 punktów to gratulacje jak najbardziej się należą. ;)

O co chodzi bo nie mogę rozszyfrować ? :D
Polska biało-czerwoni... :)
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: kuki91 »

Matematyczny zapis 5!=120 ;) "!" jest symbolem silni :D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: weary_skier »

Na Polsacie Sport Extra dla fanów Resovii niepowtarzalna okazja zobaczenia Lotmana, który atakuje z blisko 70% skutecznością!
Długo taka okazja się nie powtórzy!

down
Naprawiłem.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2013, o 17:42 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: majonez »

weary_skier pisze:Na Polsacie Sport dla fanów Resovii niepowtarzalna okazja zobaczenia Lotmana, który atakuje z blisko 70% skutecznością!
Długo taka okazja się nie powtórzy!
Na Polsacie Sport leci rugby;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Mateusz1993 »

weary_skier pisze:Na Polsacie Sport Extra dla fanów Resovii niepowtarzalna okazja zobaczenia Lotmana, który atakuje z blisko 70% skutecznością!
Długo taka okazja się nie powtórzy!

down
Naprawiłem.
Miło oglądało się taką grę Lotmana, dotrzymał dziś kroku innemu skrzydłowemu czyli liderowi Andersonowi. Fajne w kontekście oglądania meczów USA jest to, iż w 6 zadomowili się bracia Shoji. Trochę mi to przypomina sytuacje z roku 2009, kiedy to mieliśmy kilku nowych graczy, że w kontekście najważniejszej dla nich olimpiady mają potencjał w zespole. Choć do tego jeszcze daleko i patrzmy na to co jest teraz. Osobiście ciekaw jestem czy atakujący czy to Troy czy to Clark dołączą z dobrą grą do reszty zespołu, no i czy do 12 dołączy Menzel?
Co do Francuzów to jak powiedzieli komentatorzy nieobliczalni, choć w mojej opinii dużo zależy od Ngapetha, jeśli on gra dobrze to i zespół prezentuje się nienajgorzej, kiedy go nie ma to i cały zespół gra słabo.
Edyta

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Edyta »

Oczywiście, od Ngapetha zależy jakieś 60% gry Francuzów w tej chwili, ale też kiedy Mory Sidibe był skuteczny, wynik wyglądał dla nich o niebo lepiej. Kiedy się zacinał, nierówny Ngapeth i dość niepewny dziś Lyneel nie mogli wiele pomóc. Bolączką Francuzów jest właśnie chimeryczność i bardzo słaby środek. No ale to ostatnie to nic nowego. Od czasu kiedy odszedł Oliver Kieffer, ich środek to mały dramat. Nie mogą znaleźć nikogo wartościowego. Czytanie gry środkowych fatalne, w ataku nie lepiej. Mimo wszystko dziś gra Francuzów długimi fragmentami wyglądała bardzo fajnie i składnie, i to oni powinni wygrać ten mecz za trzy punkty. Bo jak się prowadzi 2:1 i 23:20 w 4 secie, to za przegranie meczu powinno się polecieć po premii ;)

Po pustych amerykańskich trybunach bardzo fajnie ogląda się w tej chwili fantastyczny entuzjazm i tłumy we Florencji. Kryzys finansowy w Serie A jest bardzo niepokojący, ale Włosi mogą upatrywać szansę na szybką odbudowę swojej ligi właśnie w tym, że w Italii siatkówka wciąż jest naprawdę bardzo popularnym i lubianym sportem, co pokazują pełne trybuny i na meczach ligowych i reprezentacyjnych.
Mam nadzieję, że kubańskie dzieciaki postarają się o ciekawe spotkanie. Życzę im jakichś punktów, żeby wreszcie ich podnieść jakoś na duchu.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: KChudz »

Kuba z taką grą zmierza do spadku z LŚ :o
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Loszek »

weary_skier pisze:Na Polsacie Sport Extra dla fanów Resovii niepowtarzalna okazja zobaczenia Lotmana, który atakuje z blisko 70% skutecznością!
Długo taka okazja się nie powtórzy!
Włączyłem sobie ten mecz po zakończeniu spotkania Brazylia-Argentyna. Myślę sobie zobaczę jak tam się Lotman miewa. Oglądałem 10 min i po piątym nieskończonym ataku z rzędu przez Paula zwątpiłem. Rano patrzę w statystyki i :o . Wszystkie jego nieskończone ataki, w których nie popełnił błędów widziałem w te kilka minut.
Oglądałem powtórkę tej kontuzji Isaca. Widocznie w nocy byłem jakiś zamrocznony, bo tam naprawdę było widać kość.
Ależ nudne były te mecze Włochów z Kubą. Chciałbym, żeby Polacy(ewentualnie Resovia) chociaż zbliżyli się do tego co zagrywają Włosi w LŚ i Serie A. Naprawdę jestem ciekawy co ich trenerzy wiedzą o serwisie, o czym nasi nie mają pojęcia.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: lucass90 »

KChudz pisze:Kuba z taką grą zmierza do spadku z LŚ :o
Brawa dla rodzinki Castro. Gdyby nie te komuszki, to Kuba byłaby siatkarską potęgą, mającą pod sobą wszystkie inne reprezentacje...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Basil »

Kuba z taką grą zmierza do spadku z LŚ
Gdybyśmy mniej więcej co dwa lata wystawiali nową reprezentację złożoną tak naprawdę w większości z juniorów bądź zawodników na poziomie międzynarodowym zupełnie nieogranych to spadlibyśmy jeszcze szybciej. Myślę, że gdyby Kuba rywalizowała z innymi drużynami na równych zasadach (wiadomo o czym mówię) to zdominowała by tą dyscyplinę jeszcze bardziej niż Brazylijczycy. "Los" jednak chce aby równowaga w przyrodzie została zachowana :)
[edit]
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Mateusz1993 »

KChudz pisze:Kuba z taką grą zmierza do spadku z LŚ :o
Nie no myślę, że aż tak źle nie będzie, w tej grupie są jeszcze Irańczycy i Niemcy (w niepełnym składzie). A jednak teraz zmierzyli się z Włochami, którzy są obok Rosjan głównymi faworytami tej grupy. Ciekawie będzie za tydzień, bo mecze rozegrane zostaną w Rosji, jeśli faktycznie 12 Sborny będzie podobna do tej z ostatnich 4 meczów to Włosi mogą wyrastać na faworytów, choć sądzę, że w końcu w tej grupie powinniśmy zobaczyć starcie dwoch mniej więcej równych zespołów, oby tak było...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

KChudz pisze:Kuba z taką grą zmierza do spadku z LŚ :o
Gdyby w obecnej edycji LŚ zabrakłoby Kuby, to większość taki stan rzeczy okrzyknęła by skandalem.
Kto wie, co za rok będzie prezentował ten zespół? ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: ArsMoriendi »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, o 08:06 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 23. - zupełnie nie na temat
Edyta

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Edyta »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, o 00:21 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”