Liga Światowa 2013

Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

bytrek pisze:Dla Brazylii tak na prawdę, to jest jakaś ważniejsza impreza w tym roku od Ligi Światowej?
Skoro Argentyńczycy wypowiadali się, że mają w tym roku tylko Ligę Światową, to zapewne Brazylia też nic nie ma.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Kicu »

Iran znów daje się we znaki Włochom ;) Już było 2:0 dla Włochów. Obecnie jest 2:2. Po pierwszym meczu wygranym przez Iran byłem pewny, że Włosi grali drugim składem. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że wcale to nie jest prawdą ;)
Edyta

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Edyta »

hugo pisze:Z tego co kojarzę, to Francja ostatni raz wygrała z Brazylią na MŚ 2006. Miejmy nadzieję, że do września spuchną i rozjedziemy ich 3:0.
Polska z całą pewnością ma większy potencjał niż Francja, ale nie widzę powodu, dla którego Francuzi mieliby do września "spuchnąć". Przeciwnie, w odróżnieniu od Polaków, którzy grają dość stabilnym składem i teoretycznie powinni już teraz prezentować wysoki poziom, u Francuzów nastąpiło trochę zmian i tak naprawdę dopiero wypracowują swój styl i zgranie. Dlatego we wrześniu powinni grać lepiej niż teraz. A cały czas trzeba pamiętać, że na mistrzostwa Europy już dołączy do nich Antonin Rouzier, co powinno wyraźnie zwiększyć ich siłę ognia, jako że póki co akurat obaj ich atakujący są w cieniu siły rażenia przyjmujących w osobach Ngapetha i Lyneela.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

Oglądam właśnie plażówkę na TVP Sport i tam na pasku miejscowi dziennikarze wyświetlają różne wyniki, są między innymi wyniki Ligi Światowej. Okazało się, że Włochy ograły Irak 3:2 :D
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

Streeter pisze:Oglądam właśnie plażówkę na TVP Sport i tam na pasku miejscowi dziennikarze wyświetlają różne wyniki, są między innymi wyniki Ligi Światowej. Okazało się, że Włochy ograły Irak 3:2 :D
to samo chciałem w tej chwili napisać, włączyłem sobie Turniej w Starych Jabłonkach,a tam na pasku czytam Irak, co za amatorka, widzę,że w TVP się znają na siatkówce dość dobrze :]
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

luck191 pisze:To samo chciałem w tej chwili napisać, włączyłem sobie Turniej w Starych Jabłonkach,a tam na pasku czytam Irak, co za amatorka, widzę,że w TVP się znają na siatkówce dość dobrze :]
Nie rozumiem jak profesjonalna telewizja może popełniać takie błędy. Swoją drogą widziałem już siatkarzy z Seszeli, Luxemburgu, Albanii czy Arabii Saudyjskiej, ale zawodnika z Iraku jeszcze nie widziałem :)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

Lotman prowadzi w klasyfikacji Ligi Światowej na najlepiej przyjmującego zawodnika Ligi Światowej. :D
Lotman ma ponad 70-procentową skuteczność w przyjęciu.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: dreamer »

madlark pisze:Lotman prowadzi w klasyfikacji Ligi Światowej na najlepiej przyjmującego zawodnika Ligi Światowej. :D
Lotman ma ponad 70-procentową skuteczność w przyjęciu.
Cieszysz się, czy dziwisz?
Dla mnie to nic dziwnego, bo od czasu gdy gra w Polsce powtarzam, że jest to najbardziej niedoceniany siatkarz PlusLigi.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

dreamer pisze:
madlark pisze:Lotman prowadzi w klasyfikacji Ligi Światowej na najlepiej przyjmującego zawodnika Ligi Światowej. :D
Lotman ma ponad 70-procentową skuteczność w przyjęciu.
Cieszysz się, czy dziwisz?
Dla mnie to nic dziwnego, bo od czasu gdy gra w Polsce powtarzam, że jest to najbardziej niedoceniany siatkarz PlusLigi.

dreamer
Jasne, że jestem zadowolony i liczę, że w Resovii będzie trzymał taki poziom.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Sobollo »

a w ataku prowadzi kooistra, nominalny srodkowy xd co prawda to w duzej mierze dlatego ze holandia jest w grupie C ale to i tak nie lada osiagniecie.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: kibic_siatki »

Sobollo pisze:a w ataku prowadzi kooistra, nominalny srodkowy xd co prawda to w duzej mierze dlatego ze holandia jest w grupie C ale to i tak nie lada osiagniecie.
Ogólnie system rozgrywek jest dziwny bo grupa C zawiera drużyny , które w A i B nie miałyby czego szukać.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

kibic_siatki pisze: Ogólnie system rozgrywek jest dziwny bo grupa C zawiera drużyny , które w A i B nie miałyby czego szukać.
Serio? A czy nie taki był zamysł tego podziału, żeby najlepsi grali ze sobą i słabsi grali ze sobą?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Basil »

A czy nie taki był zamysł tego podziału, żeby najlepsi grali ze sobą i słabsi grali ze sobą?
Zamysł słuszny dopóki awansować miały po trzy zespoły z grupy natomiast po skandalicznej zmianie reguł jest to zwyczajnie niesprawiedliwe.
[edit]
Brasil

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Brasil »

Streeter pisze:Skoro Argentyńczycy wypowiadali się, że mają w tym roku tylko Ligę Światową, to zapewne Brazylia też nic nie ma.
Obie te reprezentacje mają prestiżowe Mistrzostwa Ameryki Południowej, aczkolwiek priorytetowo pewnie traktują LŚ.
dreamer pisze:
madlark pisze:Lotman prowadzi w klasyfikacji Ligi Światowej na najlepiej przyjmującego zawodnika Ligi Światowej. :D
Lotman ma ponad 70-procentową skuteczność w przyjęciu.
Cieszysz się, czy dziwisz?
Dla mnie to nic dziwnego, bo od czasu gdy gra w Polsce powtarzam, że jest to najbardziej niedoceniany siatkarz PlusLigi.
To 'liderowanie' Lotmana wynika z faktu, że statystycy amerykańskiej drużyny jako perfekcyjne przyjęcie zaliczają chyba każdą piłkę dograną w okolicach 3-ego metra - a że Amerykanie rozegrali do tej pory wszystkie mecze u siebie, a statystyki ze strony FIVB pochodzą od organizatorów, to 1. w tym rankingu jest Lotman, 3. Anderson, a Erik Shoji przyjmuje jeszcze lepiej - na 80% skuteczności, tyle, że ma za małą liczbę odbiorów, żeby być liczonym w tej statystyce. Miałem okazję oglądać spotkania Amerykanów i Lotman przyjmował słabiej niż Anderson - który w odbiorze zagrywki jest solidny, ale szału nie robi.

Laudacja na cześć Lotmana zatem mocno w tym przypadku nietrafiona.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Basil »

To 'liderowanie' Lotmana wynika z faktu, że statystycy amerykańskiej drużyny jako perfekcyjne przyjęcie zaliczają chyba każdą piłkę dograną w okolicach 3-ego metra
Dokładnie - taki system prowadzenia statystyk przyjęcia jest zresztą wykorzystywany w amerykańskich rozgrywkach uniwersyteckich stąd te fantastycznie wyglądające liczby Lotmana są delikatnie mówiąc niewiarygodne. Niestety wciąż statystyki nie oddają w pełni tego co dzieje się na boisku przez brak ingerencji FIVB w ujednolicenie zasad ich prowadzenia przez co co jakiś czas jesteśmy przez statystyczne "procenty" zaskakiwani.
[edit]
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: dreamer »

Brasil pisze:...Miałem okazję oglądać spotkania Amerykanów i Lotman przyjmował słabiej niż Anderson - który w odbiorze zagrywki jest solidny, ale szału nie robi.

Laudacja na cześć Lotmana zatem mocno w tym przypadku nietrafiona.
1. Przyjmuję do wiadomości twoja opinię,
2. Pozwól, że o tym komu, za co i kiedy mam wygłaszać zasłużone laudacje, będe decydował sam na podstawie mojego, a nie twojego punktu widzenia.
Swoją drogą, opinię o tym, że Lotman jest najbardziej niedocenianym siatkarzem PlusLigi (którą podtrzymuję) wypowiedziałem nie na podstawie tegorocznej gry w LŚ, ale na podstawie tego co pokazywał na naszych boiskach w trakcje dotychczasowej gry w Resovii, i mojej oceny jego wkładu w medale Resovii w ostatnich dwóch sezonach.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: sb.slav »

Brazylijczycy pokonali Bułgarów 3:1. Nie oglądałem, śledziłem tylko live-score, ale mecz musiał być chyba dość zacięty - przynajmniej w 1 i ostatnim setach - gdzie Bułgarzy mieli szanse na przełamanie i prowadzili już 23:22, ale ostatecznie ulegli 25:23 i 1:3. Chyba to działa na naszą korzyść:)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Angulo
Posty: 362
Rejestracja: 30 cze 2011, o 18:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Angulo »

sb.slav pisze:Brazylijczycy pokonali Bułgarów 3:1. Nie oglądałem, śledziłem tylko live-score, ale mecz musiał być chyba dość zacięty - przynajmniej w 1 i ostatnim setach - gdzie Bułgarzy mieli szanse na przełamanie i prowadzili już 23:22, ale ostatecznie ulegli 25:23 i 1:3. Chyba to działa na naszą korzyść:)
Jak patrzyłem na ten mecz to doszedłem do wniosku, że poziom siatkówki w ostatnich latach zszedł mocno w dół.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: OlaMleko »

A Niemcy prowadzą w Rosjanami 2:1 :)
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: KChudz »

Zostajemy w grze 8-)
Drugi mecz z USA musimy wygrać za 3 8-)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

KChudz pisze:Zostajemy w grze 8-)
Drugi mecz z USA musimy wygrać za 3 8-)
A Brazylia z Bułgarią
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Lineczka »

Sokołow zagrał słaby mecz. Oby w kolejnym spotkaniu z Brazylią "utrzymał poziom".
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Milten »

Przyjęcie Dante i Lucarelli u Brazylijczyków to strzelnica.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Pawel909 »

Jest źle, Bułgaria prowadzi 1-0 :|
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: KChudz »

Pawel909 pisze:Jest źle, Bułgaria prowadzi 1-0 :|
Jest lepiej 1-1 i 8:3 dla Brazylii :D
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Loszek »

Przecież nawet jeśli dzisiaj Bułgaria zdobyłaby dziś 3 pkt to my jeśli zdobędziemy ich 9 to i tak byśmy ich wyprzdzili.
Bardzo dobry mecz Lucarelliego. W 3 secie lider zespołu. Bułgarów ciężko ocenić. Jeśli będą grać tak jak w 1 secie to będziemy mieli bardzo trudne 2 ostanie mecze.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

Bruno dziś szaleje :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Lineczka »

2:1 dla Brazylii i 13:7 w czwartym secie. Sokołow wystrzelał się w pierwszej partii.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: sb.slav »

Oj, Lucarelli chyba nie będzie miał czasu na "spokojny rozwój bez presji" "nie będzie główną armatą Brazylijczyków, bo nie taka jest jego rola" - jak to piszą znawcy południowoamerykańskiej siatkówki :).

Chyba jednak wręcz przeciwnie, będzie koniem pociągowym tej kadry na wszystkich czekających ją imprezach - jakim stał się Kurek zaraz po ME 2009.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: bakek »

Czy na pewno przy zdrowym Murilo i Fontelesie będzie koniem pociągowym tej kadry? Nie sądzę. Choć nie byłbym taki pewien, że będzie tylko od spokojnego rozwijania.

Sądzę, że będzie miał bardziej konwencjonalną rolę niż większość zakłada: będzie pełnoprawnym zmiennikiem podstawowych graczy, a czy później będzie stanowił o sile Brazylii to zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”