Liga Światowa 2013

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: niepoinformowany »

Streeter pisze:
Nie wiem jaką dokładnie halę masz na myśli, ale jak byłem w Łodzi to z ciekawości wybrałem się na najwyższe rzędy, żeby zobaczyć jaka jest stamtąd widoczność, no i wcale nie była taka zła,
Ty piszesz o Atlas Arenie? :o

Przecież tam z najwyższych rzędów to jest potrzebna lornetka, kompletnie bez porównania z Ergo Areną
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Erchembod »

Według portalu melhordovolei, w 2013 roku wejdą w życie istotne zmiany w przepisach: http://www.melhordovolei.com.br/index.p ... ra-e-falta
Ogólnie:
1. Nie będzie wolno przyjmować zagrywek palcami;
2. Żółta kartka nie będzie się wiązała z przyznaniem punktu rywalom.
Oczywiście - to nie jest wiążąca informacja; trzeba poczekać na ewentualne oficjalne decyzje. Choć, coś może być na rzeczy.
Moja opinia o tych zmianach? Cóż - jedna głupsza od drugiej... :(
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

@Erchembod

1.Zakaz przyjmowania zagrywki na palce to pewnie próba wydłużenia akcji. Moim zdaniem nie wydłuży a wręcz skróci, bo sędziowie będą często gwizdać przyjęcie na palce.

2.Z tego co pamiętam to pan Steel z komisji przepisów FIVB mówił na kongresie w USA, że tylko pierwsza żółta kartka nie będzie wiązać się z przyznaniem punktu rywalowi.
\
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Murilo0 »

To jest zabijanie siatkówki na najniższych szczeblach. Już to sobie wyobrażam przeciętny WF, na którym nie można przyjmować na palce :] Skutecznie zniechęci to młodych ludzi do uprawiania tego sportu :(
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Fein »

Durne to, aż szkoda słów. Przy takich zmianach wszyscy wokół zaczną zagrywać flotami, a to nic dobrego ze sobą nie niesie.

Pozdrawiam redaktorów polsatu, którzy takie zmiany popierają. Liczenie, że nagle zacznie królować siatkówka techniczna, jest równie naiwne, jak miało to miejsce przy złotej zasadzie.

Przyjmowanie tylko dołem równa się temu, że 90% zagrywek to floty. Floty przyjmowane sposobem dolnym w większości latają gdzieś po boisku niezależnie od umiejętności przyjmującego (taka prawda, czy to Kurek, czy Ignaczak, przyjmują taką zagrywkę równie nieskutecznie). Oznacza to mniej przyjęć w punkt i więcej wielkoludów do kończenia na dwu- i trójbloku.

Kolejna nieprzemyślana decyzja FIVB.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: compact »

Fein pisze:Przyjmowanie tylko dołem równa się temu, że 90% zagrywek to floty. Floty przyjmowane sposobem dolnym w większości latają gdzieś po boisku niezależnie od umiejętności przyjmującego (taka prawda, czy to Kurek, czy Ignaczak, przyjmują taką zagrywkę równie nieskutecznie). Oznacza to mniej przyjęć w punkt i więcej wielkoludów do kończenia na dwu- i trójbloku.
Akurat Ignaczak przyjmuje lepiej sposobem dolnym niz gornym. Niewielu jest takich przyjmujacych (u nas na pewno Winiarski, Bąkiewicz, Ruciak), a zakaz uderzy przede wszystkim w zawodnikow w typie Andersona czy Zajcewa, którzy stoja na 3 metrze i długimy łapami wybieraja na sztywnych nogach floty lecace nad nimi.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Zmiana polepszy na pewno sytuację drużyny serwującej, ale moim zdaniem wpłynie negatywnie na obraz gry.

Pytanie na ile wpłynie na sytuację drużyny serwującej? Mam nadzieje, że mimo wszystko okaże się, iż zmiana utrudni przejęcie a nie wprowadzi chaos, który będzie niestrawny dla kibiców i sponsorów.
\
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Kicu »

Fein pisze:Przyjmowanie tylko dołem równa się temu, że 90% zagrywek to floty. Floty przyjmowane sposobem dolnym w większości latają gdzieś po boisku niezależnie od umiejętności przyjmującego (taka prawda, czy to Kurek, czy Ignaczak, przyjmują taką zagrywkę równie nieskutecznie). Oznacza to mniej przyjęć w punkt i więcej wielkoludów do kończenia na dwu- i trójbloku.
Hym... ale czy jest gdzieś napisane, że można będzie przyjmować TYLKO dołem? Przecież w plażówce też jest zakaz przyjmowania palcami, a zawodnicy odbierają złożonymi pięściami między innymi.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Fein »

compact pisze:Akurat Ignaczak przyjmuje lepiej sposobem dolnym niz gornym. Niewielu jest takich przyjmujacych (u nas na pewno Winiarski, Bąkiewicz, Ruciak), a zakaz uderzy przede wszystkim w zawodnikow w typie Andersona czy Zajcewa, którzy stoja na 3 metrze i długimy łapami wybieraja na sztywnych nogach floty lecace nad nimi.
Nie prowadzę statystyk, ale flot + Ignaczak przyjmujący dołem = piłka jest podbita wysoko, w losowe miejsce na boisku. :P

Nie tylko Zajcew czy Anderson przyjmują górą floty, w zasadzie większość tak robi. Poza tym taka zasada bardzo źle wpłynie na siatkówkę amatorską.
Kicu pisze:Hym... ale czy jest gdzieś napisane, że można będzie przyjmować TYLKO dołem? Przecież w plażówce też jest zakaz przyjmowania palcami, a zawodnicy odbierają złożonymi pięściami między innymi.
Nie porównuj znaczenia dokładnego przyjęcia w plażówce i siatkówce halowej. Zresztą plażówka to zupełnie inny sport. ;)
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Erchembod »

Kicu pisze:Hym... ale czy jest gdzieś napisane, że można będzie przyjmować TYLKO dołem? Przecież w plażówce też jest zakaz przyjmowania palcami, a zawodnicy odbierają złożonymi pięściami między innymi.
Piłka plażowa ma mniejsze ciśnienie wewnątrz niż halowa (jest mniej "nabita" powietrzem). Wydaje mi się, że to ułatwia sprawę przy odbiorze górnym - piłka mniej "odskakuje".
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić grę na hali z odbijaniem piłek pięściami nad/przed głową;)
Ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Może "opór środowiska" siatkarskiego zniweczy plany tych zmian w przepisach?
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Kicu »

Zdaję sobie sprawę z różnicy między piłką halową a plażową. Grywam w jedno i drugie... aczkolwiek częściej właśnie w plażówkę. Po prostu rzecz w tym, że w momencie zakazu odbioru palcami, odbiór dołem nie będzie koniecznością i jedynym wyjściem. Można przecież wypracować odbiór pięściami, żeby był w miarę skuteczny.
Niemniej, ciekawi mnie jak to będzie wyglądało wszystko w praktyce. Może wyjdzie z tego to samo, co wyszło z przepisu o przymusowym pierwszym ataku z drugiej linii.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Erchembod »

Kicu pisze:Zdaję sobie sprawę z różnicy między piłką halową a plażową. Grywam w jedno i drugie... aczkolwiek częściej właśnie w plażówkę. Po prostu rzecz w tym, że w momencie zakazu odbioru palcami, odbiór dołem nie będzie koniecznością i jedynym wyjściem. Można przecież wypracować odbiór pięściami, żeby był w miarę skuteczny.
Niemniej, ciekawi mnie jak to będzie wyglądało wszystko w praktyce. Może wyjdzie z tego to samo, co wyszło z przepisu o przymusowym pierwszym ataku z drugiej linii.
Jeśli tak - to ok, oczywiście; siatkarze będą musieli sobie jakoś radzić - a może i atrakcyjność gry się nie zmniejszy...
Niemniej: w tej chwili tak czy owak uważam, że takie zmiany i "cudowanie" z przepisami po prostu jest w siatkówce niepotrzebne.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

http://klewel.com/conferences/fivb-cong ... p?talkID=1

wybierzcie:
10.8Rules of the Game Commission - Alexander Steel.

Jak ktoś ma czas to niech przesłucha, bo na slajdach u dołu filmu jest jakiś wykres z głosowaniem. Być może te przepisy zostały już przegłosowane na kongresie, zresztą Marcin Lew pisał* na blogu, że mają to głosować w Kalifornii. Ja muszę się zmywać i oglądnę ten fragment około 23.

*http://marcinlew.blox.pl/html/1310721,2 ... tml?481382
\
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Erchembod »

Ary Graca mówi w niedawnym wywiadzie o poważnych zmianach w "światówce", które zresztą podobno już zaproponował na forum FIVB. I są ponoć realne szanse, że propozycja się urzeczywistni.
Z grubsza, miałaby powstać elitarna grupa ośmiu zespołów, toczących rozgrywki we własnym gronie. Potem, druga, słabsza grupa kolejnych ośmiu ekip, też grających osobno, i do tego jeszcze trzecia grupa, otwarta dla słabszych zespołów. Zespoły w kolejnych latach awansowałyby lub spadałyby do odpowiednich grup, w zależności od osiąganych wyników.
A tutaj ten wywiad: http://oglobo.globo.com/esportes/ary-gr ... ai-6629805
Przydałoby się rzetelne tłumaczenie (mówi o kilku jeszcze innych sprawach) lub jakiś "wyciąg" z tego tekstu... :)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Najlepsza reforma LŚ to jej likwidacja i postawienie na mecze towarzyskie. Będzie więcej szans dla słabszych do spotkania się z czołówką. Trener indyjski mówił w wywiadzie, że turniej kw. IO to pierwsze spotkanie jego drużyny z Europą, choć siatkówka staje bardzo popularna w jego kraju.

LŚ zmniejsza też zainteresowanie daniami głównymi. Dobrze, że wiele drużyn i kibiców zaczęło ją traktować jak sparing przed ważnymi imprezami.To oczywiście nie podoba się FIVB, więc próbują reanimować trupa. No chyba, że Graca ma taki zamysł, że likwidujemy MŚ i ME i zamiast nich mamy system podobny jak w hokeju + IO co 4 lata.Wtedy miałoby to jakiś sens, ale pewnie to tylko rozpaczliwa ratowania LŚ i jej pozycji w szerokim kalendarzu reprezentacyjnym.
\
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: majonez »

http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 1,282.html
"To na razie jeszcze tylko luźny projekt i dopiero rozpoczniemy rozmowy w tej sprawie, musimy sprawdzić wiele szczegółów, jak np. czy na stadionie nie będzie zbyt silnego wiatru. Dobrze byłoby stworzyć widowisko siatkarskie, które z trybun obserwowałoby 60 tys. osób. W przyszłym roku zagramy na tym obiekcie w ramach Ligi Światowej i będzie to testem dla naszego pomysłu" - powiedział Przedpełski.
to już pewne?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Skoro tak twierdzi Namaszczony to pewnie tak będzie.

Warszawie dobrze zrobi mecz reprezentacji, bo dawno jej tam nie było.

Jeśli to już nieuniknione to radzę zagrać blisko jednej z trybun i zrobić imprezę na około 30 tysięcy ludzi.

Niemcy tak zrobili na stadionie Schalke.
Obrazek

W Danii odbyły się dwa mecze piłki ręcznej stadionie Parken. W pierwszym wykorzystano wszystkie trybuny (36.000) a w drugi zmniejszono widownię na to widowisko do 21.300 widzów (czyli tak jak do siatkówki). Widocznie były jakieś powody. Warto zauważyć, że pomimo tego, iż Dania organizuje ME 2014 w piłce ręcznej to nie wykorzysta stadionu Parken.
\
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

trudno powiedzieć czy będą chcieli zrobić by na mecz przyszło 25tys. widzów czy 55tys.,większość przyjdzie dla samej atmosfery,mała część będzie miała dogodne warunki do oglądania,ale poziomie zainteresowania siatkówką w naszym kraju,trzeba to wykorzystać i zrobić mecz na Stadionie Narodowym
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Erchembod »

Na stronie FIVB jest już coś bardziej szczegółowego o przyszłorocznej "światówce".
http://www.fivb.org/viewPressRelease.as ... anguage=en
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
xyzz
Posty: 121
Rejestracja: 13 maja 2011, o 17:08
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: xyzz »

luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

Władze FIVB muszą próbować nowe pomysły,zobaczymy jak to się sprawdzi.Musimy być w czołowej szóstce by w naszym kraju odbywały się trzy mecze.Trzeba zmian,człowiek uczy się na błędach,ważne by dojść do najlepszego rozwiązania.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Chal »

Trochę nieścisłości w tym drugim linku jest, bo finały się odbędą nie 16-31 czerwca, tylko 16-21 lipca :P No i już wiemy, jak FIVB rozwiązało problem braku miejsca dla Japonii.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: majonez »

Znowu Brazylia :D

Uważam, że wszystkie zespoły są spokojnie do ogrania, cieszy mnie obecność Francji w naszej grupie.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

majonez pisze:Znowu Brazylia :D

Uważam, że wszystkie zespoły są spokojnie do ogrania, cieszy mnie obecność Francji w naszej grupie.
Dawno nie graliśmy z Francją meczu o stawkę,a w przyszłym roku spotkamy się co najmniej dwukrotnie(drugi raz ME),teraz już wiemy z kim zostanie rozegrany mecz na stadionie Narodowym.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

Chal pisze:Trochę nieścisłości w tym drugim linku jest, bo finały się odbędą nie 16-31 czerwca, tylko 16-21 lipca :P No i już wiemy, jak FIVB rozwiązało problem braku miejsca dla Japonii.
Zgadza się,Japonia na pewno zagra w przyszłorocznej edycji,drugie miejsce powinno przyznane europejskiemu państwu,ja bym dał szanse Słowakom.Znając FIVB dana federacja będzie musiała słono zapłacić za miejsce w tych rozgrywkach,więc stawiam na Turków,którzy byli na drugim miejscu w LE w zeszłym sezonie.
mucha1759
Posty: 19
Rejestracja: 1 gru 2012, o 23:17

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: mucha1759 »

Też uważam,że 2 miejsca wolne uzupełnią pierwsze Japończycy a drugie jakiś kraj z Afryki obstawiam Kamerun-grali bardzo dobrze na MS we Włoszech jak na kraj afrykański.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Lineczka »

Podoba mi się ten pomysł, w końcu kalendarz nie będzie tak napięty.

Znowu Brazylia w naszej grupie, z jednej strony nudy, bo ile można z drugiej to przecież będzie nowy zespół Kanarków, kilku zawodników przyjdzie, kilku odejdzie, będzie ciekawie. Niemniej jednak zamiast nich wolałabym mieć w grupie Rosję.


Najbardziej cieszę się z Francuzów :)
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Sobollo »

dobra ale jaka jest sprawiedliwosc w tej formule. z jakiej racji ktos z grupy C ma awansowac do final eight? no pytam sie z jakiej? przeciez zaden z tych zespolow normalnie nie mialby zadnych szans na awans....
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: mikser »

Brazylia, USA, Bułgaria, Argentyna i Francja w grupie....Ciekawie będzie :D

Grupa C - chłopcy do bicia dla silniejszych rywali, gdzie tu sens?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Myślę, że dodatkowe miejsca powędrują do Japonii (co zresztą było już to mówione) i do jednej z 4 reprezentacji:

Słowacja
Czechy
Turcja
Hiszpania

Ratio poziomu jak i ewentualnego zainteresowania LŚ przemawia za Czechami. Jeśli dojdzie do "licytacji" to wygra Turcja.

Ciekawe gdzie rozegramy 2 mecze, bo trzeci w Warszawie jest już pewny. Może Wrocław i Poznań?
Ostatnio zmieniony 2 gru 2012, o 13:45 przez hugo, łącznie zmieniany 2 razy.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”