Liga Światowa 2013

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

Jako ze LS2013 juz za nami, pozwole sobie na drobne podsumowanie tej imprezy. Widzialem 40 ze 100 rozegranych spotkan, wiec mysle, ze pole do oceny mam nie najgorsze.

Na poczatek system - ten bardzo mi sie podoba. Nie ma meczow o nich, nie ma spotkan, w ktorych szokiem jest, ze dana ekipa przegrywa seta (jak to nieraz bylo w szlagierowych starciach np. Rosji z Egiptem), dla druzyn slabszych mysle, ze tez jest lepiej, bo jestem zdania, ze lepiej budowac druzyne i pewnosc siebie na wygrywaniu ze slabszymi rywalami, niz na przegrywaniu z najlepszymi na swiecie. Mam nadzieje, ze w przyszlym sezonie bedziemy ogladac identyczna formule. No dobra, z jedna zmiana: we wszystkich 100 spotkaniach powinien byc dostepny system challenge.

Teraz troche o fazie grupowej - tu zdarzylo sie kilka naprawde fajnych meczow stojacych na wysokim poziomie. Malo spotkan konczylo sie w trzech setach, co jest argumentem za nowym systemem. Mimo wszystko szkoda, ze zrobiono F6 a nie F8 - bylem za tym, by z najlepszych grup awansowaly po 3 ekipy, do tego gospodarz i 1 miejsce z grupy C. Minusem byla frekwencja - oczywiscie nie wszedzie,bo u nas czy w Brazylii, Bulgarii, Wloszech, itp. bylo z tym dobrze lub bardzo dobrze. Najslabiej wygladalo to chyba w Finlandii (jesli mowimy tylko o fazie grupowej).

Teraz finaly, moim zdaniem - najgorsza czesc tegorocznej LS. Dawno nie widzialem tak kiepskich finalow - po pierwsze pod wzgledem poziomu sportowego. Nie bylo tzw. "meczu na kosmicznym poziomie". Dotad raczej zawsze minimum jeden sie przydarzal. Drugim minusem byli sedziowie - najbardziej uwidocznili sie w pierwszy dzien, gdy nie bylo jeszcze systemu challenge. Mam nadzieje, ze FIVB wyciagnie wnioski i bedzie brac na najwazniejsze wydarzenia takich sedziow jak Mokry, Labasta, itp., a nie jakies wynalazki z Dominikany czy Egiptu. Trzeci minus - Argentyna. Nie mowie tu o grze, bo takiej sie kazdy spodziewal. Argentyny minusy tez musze podzielic na punkty, bo pare ich mam. Po pierwsze - kibice. Nie dosc, ze niewielu ich bylo, to jeszcze byli tak bierni, ze naprawde bardziej biernej publicznosci nie jestem sobie w stanie przypomniec. Po drugie - realizacja. Zeby dostrzec zmiany niekiedy trzeba bylo miec naprawde dobre oko, a i niemal zawsze realizator nie ukazywal nam, co sie dzieje poza boiskiem - zwlaszcza wtedy, gdy cos sie dzialo. Malutki plusik za pokazywanie ujec z challengu - to akurat bardzo dobry pomysl. No i trzeci minus... Skoro w finalach 4/6 to europejskie ekipy, a kibicow na hali i tak nie bylo, to nie mozna bylo zrobic tych meczow o bardziej ludzkich dla Europejczykow porach? Nie orientuje sie dokladnie w tych strefach czasowych, ale skoro mecze w Brazylii dawalo sie robic o ludzkich porach, to w Argentynie chyba tez sie da? Jesli dawac LS Ameryce Poludniowej to wlasnie Brazylii - tam przynajmniej bedziemy miec godna atmosfere. Bo jesli maja organizowac Argentynczycy to rownie dobrze mozemy dac Portugalii - druzyna mniej od Argentyny nie ugra, bo o to ciezko, kibicow bedzie tyle samo albo i wiecej, realizacja gorsza nie bedzie, no i nie trzeba bedzie zmieniac trybu zycia, by moc obejrzec mecze.

___
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Streeter pisze: Teraz finaly, moim zdaniem - najgorsza czesc tegorocznej LS. Dawno nie widzialem tak kiepskich finalow - po pierwsze pod wzgledem poziomu sportowego. Nie bylo tzw. "meczu na kosmicznym poziomie". Dotad raczej zawsze minimum jeden sie przydarzal. Drugim minusem byli sedziowie - najbardziej uwidocznili sie w pierwszy dzien, gdy nie bylo jeszcze systemu challenge. Mam nadzieje, ze FIVB wyciagnie wnioski i bedzie brac na najwazniejsze wydarzenia takich sedziow jak Mokry, Labasta, itp., a nie jakies wynalazki z Dominikany czy Egiptu. Trzeci minus - Argentyna. Nie mowie tu o grze, bo takiej sie kazdy spodziewal. Argentyny minusy tez musze podzielic na punkty, bo pare ich mam. Po pierwsze - kibice. Nie dosc, ze niewielu ich bylo, to jeszcze byli tak bierni, ze naprawde bardziej biernej publicznosci nie jestem sobie w stanie przypomniec. Po drugie - realizacja. Zeby dostrzec zmiany niekiedy trzeba bylo miec naprawde dobre oko, a i niemal zawsze realizator nie ukazywal nam, co sie dzieje poza boiskiem - zwlaszcza wtedy, gdy cos sie dzialo. Malutki plusik za pokazywanie ujec z challengu - to akurat bardzo dobry pomysl. No i trzeci minus... Skoro w finalach 4/6 to europejskie ekipy, a kibicow na hali i tak nie bylo, to nie mozna bylo zrobic tych meczow o bardziej ludzkich dla Europejczykow porach? Nie orientuje sie dokladnie w tych strefach czasowych, ale skoro mecze w Brazylii dawalo sie robic o ludzkich porach, to w Argentynie chyba tez sie da? Jesli dawac LS Ameryce Poludniowej to wlasnie Brazylii - tam przynajmniej bedziemy miec godna atmosfere. Bo jesli maja organizowac Argentynczycy to rownie dobrze mozemy dac Portugalii - druzyna mniej od Argentyny nie ugra, bo o to ciezko, kibicow bedzie tyle samo albo i wiecej, realizacja gorsza nie bedzie, no i nie trzeba bedzie zmieniac trybu zycia, by moc obejrzec mecze.
Myślę, że wielu (na pewno mnie) użytkownikom ,,wyjąłeś" te słowa z ust. Cóż więcej mam dodać, bo final six widziałem podobnie (w odczuciu) jak Ty.
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: SuperJ »

Wg mnie formula jest do kitu. Jeden slabeusz dostaje prezent, ale co on ugra w finale po kwalifikacjach ze slabymi ekipami? Natomiast cala reszta slabeuszy moze sobie tylko pomarzyc, ze zagra z czolowka swiatowa. Jesli zejdziemy do tego poziomu, to po wtopach na MS i IO bedzie narzekanie, ze gramy slabo, bo brakuje konfrontacji z najlepszymi.
Szlag kulery nie wiezmie!
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: d12343 »

Nie zgadzam się z tym, co piszesz o "prezencie" - wszystkie zespoły w grupie C są na zbliżonym poziomie, a ten, który gra na przestrzeni rozgrywek najrówniej, awansuje do fazy finałowej. Nic nie dostaje za darmo.
Moim zdaniem postawa Kanady działa na korzyść tej formuły. Z Brazylią nie mieli nic do powiedzenia, to fakt, ale postawili się późniejszemu zwycięzcy LŚ i wygrali. Dobrze byłoby chyba sprawdzić tę formułę jeszcze raz, dwa razy, a potem ocenić. Ponadto zgadzam się ze Streeterem: F8 to ciekawsze rozwiązanie niż F6.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Streeter pisze:Jako ze LS2013 juz za nami, pozwole sobie na drobne podsumowanie tej imprezy. Widzialem 40 ze 100 rozegranych spotkan, wiec mysle, ze pole do oceny mam nie najgorsze.

Na poczatek system - ten bardzo mi sie podoba. Nie ma meczow o nich, nie ma spotkan, w ktorych szokiem jest, ze dana ekipa przegrywa seta (jak to nieraz bylo w szlagierowych starciach np. Rosji z Egiptem), dla druzyn slabszych mysle, ze tez jest lepiej, bo jestem zdania, ze lepiej budowac druzyne i pewnosc siebie na wygrywaniu ze slabszymi rywalami, niz na przegrywaniu z najlepszymi na swiecie. Mam nadzieje, ze w przyszlym sezonie bedziemy ogladac identyczna formule. No dobra, z jedna zmiana: we wszystkich 100 spotkaniach powinien byc dostepny system challenge.

Teraz troche o fazie grupowej - tu zdarzylo sie kilka naprawde fajnych meczow stojacych na wysokim poziomie. Malo spotkan konczylo sie w trzech setach, co jest argumentem za nowym systemem. Mimo wszystko szkoda, ze zrobiono F6 a nie F8 - bylem za tym, by z najlepszych grup awansowaly po 3 ekipy, do tego gospodarz i 1 miejsce z grupy C. Minusem byla frekwencja - oczywiscie nie wszedzie,bo u nas czy w Brazylii, Bulgarii, Wloszech, itp. bylo z tym dobrze lub bardzo dobrze. Najslabiej wygladalo to chyba w Finlandii (jesli mowimy tylko o fazie grupowej).

Teraz finaly, moim zdaniem - najgorsza czesc tegorocznej LS. Dawno nie widzialem tak kiepskich finalow - po pierwsze pod wzgledem poziomu sportowego. Nie bylo tzw. "meczu na kosmicznym poziomie". Dotad raczej zawsze minimum jeden sie przydarzal. Drugim minusem byli sedziowie - najbardziej uwidocznili sie w pierwszy dzien, gdy nie bylo jeszcze systemu challenge. Mam nadzieje, ze FIVB wyciagnie wnioski i bedzie brac na najwazniejsze wydarzenia takich sedziow jak Mokry, Labasta, itp., a nie jakies wynalazki z Dominikany czy Egiptu. Trzeci minus - Argentyna. Nie mowie tu o grze, bo takiej sie kazdy spodziewal. Argentyny minusy tez musze podzielic na punkty, bo pare ich mam. Po pierwsze - kibice. Nie dosc, ze niewielu ich bylo, to jeszcze byli tak bierni, ze naprawde bardziej biernej publicznosci nie jestem sobie w stanie przypomniec. Po drugie - realizacja. Zeby dostrzec zmiany niekiedy trzeba bylo miec naprawde dobre oko, a i niemal zawsze realizator nie ukazywal nam, co sie dzieje poza boiskiem - zwlaszcza wtedy, gdy cos sie dzialo. Malutki plusik za pokazywanie ujec z challengu - to akurat bardzo dobry pomysl. No i trzeci minus... Skoro w finalach 4/6 to europejskie ekipy, a kibicow na hali i tak nie bylo, to nie mozna bylo zrobic tych meczow o bardziej ludzkich dla Europejczykow porach? Nie orientuje sie dokladnie w tych strefach czasowych, ale skoro mecze w Brazylii dawalo sie robic o ludzkich porach, to w Argentynie chyba tez sie da? Jesli dawac LS Ameryce Poludniowej to wlasnie Brazylii - tam przynajmniej bedziemy miec godna atmosfere. Bo jesli maja organizowac Argentynczycy to rownie dobrze mozemy dac Portugalii - druzyna mniej od Argentyny nie ugra, bo o to ciezko, kibicow bedzie tyle samo albo i wiecej, realizacja gorsza nie bedzie, no i nie trzeba bedzie zmieniac trybu zycia, by moc obejrzec mecze.

___
Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z urzadzenia, na ktorym ich nie mam.

Co do finałów.

FIVB mogła trochę pomyśleć i zrobić mecze o np. 19 (14 w ARG) i 22 (17 w ARG). Wielkim błędem była Mar de Plata w której ostatnia LŚ była bodaj 12 lat temu. Co z San Juan? Hala troszkę większa a miasto kochające siatkówkę!
Wystarczy zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=u1O8cTrn-zE


W Brazylii? Dla mnie szokiem było, że podczas F6 2008 POŁOWA hali wyszła po meczu o brąz i w ten sposób mecz finałowy USA - Serbia toczył się przy wyrównanej ilości kibiców i pustych krzesełek.

Ogólne FIVB (jak i CEV) przyznają imprezę), ale chyba zbytnio nie kontrolują przygotowań, bo wtedy zawsze byłaby szansa na korektę. Czasami dziwi mnie, że można przygotować tak źle imprezę jak zrobiła to Turcja w 2009 roku i zamiast dostać bana na organizacji imprez przez wiele lat to od tamtego czasu dostaje się co chwila jakieś Mistrzostwa.
\
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: SuperJ »

d12343 pisze:Nie zgadzam się z tym, co piszesz o "prezencie"
Ktory z cegrupowiczow dalby rade awansowac, gdyby gral w grupie A lub B? Zaden. Wiec, jest to prezent.
hugo pisze:W Brazylii? Dla mnie szokiem było, że podczas F6 2008 POŁOWA hali wyszła po meczu o brąz i w ten sposób mecz finałowy USA - Serbia toczył się przy wyrównanej ilości kibiców i pustych krzesełek.
W pracy cos sie staram z Brazylijczykami zagadac o siatkowce, to odpowiedza z grzecznosci, zebym sie nie czul ignorowany. :) Jakos nie widze, zeby sie interesowali, ani tym sportem, ani nawet pilka nozna. Nie chca, ani MS, ani IO, ktore sie tam maja odbyc. Jedynie o dziewczynach mozna z nimi dluzej pogadac.
Szlag kulery nie wiezmie!
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

SuperJ pisze:
d12343 pisze:Nie zgadzam się z tym, co piszesz o "prezencie"
Ktory z cegrupowiczow dalby rade awansowac, gdyby gral w grupie A lub B? Zaden. Wiec, jest to prezent.
Idąc Twoim tokiem myślenia Bułgaria może grać w finałach Mistrzostw Europy, bo ma w grupie Rosję, Niemców i Czechów, ale już Włosi nie mogą, bo w grupie spotkają się z Belgią, Danią i Białorusią....
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: lipton »

Streeter pisze:Idąc Twoim tokiem myślenia Bułgaria może grać w finałach Mistrzostw Europy, bo ma w grupie Rosję, Niemców i Czechów, ale już Włosi nie mogą, bo w grupie spotkają się z Belgią, Danią i Białorusią....
Oj Streeter już nie gadaj. Przecież chyba zgodzisz się że system zaproponowany na LŚ jest SPORTOWO nieuczciwy (bo promuje teoretycznie słabszych, którzy w toku normalnej rywalizacji sportowej raczej by odpadli).

A grupy na ME rozlosowano wg jakiegoś wcześniejszego rozstawienia, pewnie akurat Bułgaria była w drugim koszyku (za Rosją, Serbią, Włochami i Polską).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Streeter »

lipton pisze:
Streeter pisze: Oj Streeter już nie gadaj. Przecież chyba zgodzisz się że system zaproponowany na LŚ jest SPORTOWO nieuczciwy (bo promuje teoretycznie słabszych, którzy w toku normalnej rywalizacji sportowej raczej by odpadli).
Jasne, że mój przykład był przejaskrawiony, ale myślę, że system z Final Eight, taki jaki przedstawiłem wyżej w obszerniejszym poście byłby bardzo sprawiedliwy - po 3 z A i B i jedna drużyna z C, do tego oczywiście gospodarz. System tegoroczny też nie był zły, co pokazała Kanada, która nie pełniła roli chłopca do bicia.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: d12343 »

Sportowo nieuczciwy? Gdyby z grupy C awansowało więcej drużyn niż zwycięzca, zgodziłabym się. Rzeczywiście byłoby też lepiej, gdyby z grup A i B awansowały po 3. Ale sportowo nieuczciwe jest to, żeby LŚ stała się jakimś skostniałym tworem i nie dopuszczała "świeżej krwi".

Igrzyska Olimpijskie też są sportowo nieuczciwe? Bo obiektywnie patrząc nie gra na nich 12 najlepszych drużyn świata...
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: lipton »

d12343 pisze:Sportowo nieuczciwy? Gdyby z grupy C awansowało więcej drużyn niż zwycięzca, zgodziłabym się. Rzeczywiście byłoby też lepiej, gdyby z grup A i B awansowały po 3. Ale sportowo nieuczciwe jest to, żeby LŚ stała się jakimś skostniałym tworem i nie dopuszczała "świeżej krwi".
Ale zgodzisz się że w grupie C "umieszczone" zostały zespoły TEORETYCZNIE słabsze niż w A i B, z których z bardzo dużym prawdopodobieństwem żaden, przy zeszłorocznym systemie rozgrywek, nie awansowałby do Final Six?

Faktycznie można powiedzieć: "ale przecież Kanada wygrała z Rosją w F6" - fakt, ale Rosja w momencie gdy wygrała drugiego seta miała już pewny awans. Rok temu zarówno my jak i Brazylijczycy polegliśmy odpowiednio z Finlandią i z Kanadą w grupie eliminacyjnej, a na koniec rozgrywek grupowych zespoły dzieliła punktowa przepaść.

System mi się podoba (skłoniłbym się jednak do formuły Final 8, którą wiele osób tu proponowało i składu: gospodarz + 3 zespoły z grupa A i B + zwycięzca grupy C), ale nie można mówić że jest SPORTOWO uczciwy - takie mam zdanie.
d12343 pisze:Igrzyska Olimpijskie też są sportowo nieuczciwe? Bo obiektywnie patrząc nie gra na nich 12 najlepszych drużyn świata...
System kwalifikacji do Igrzysk jest moim zdaniem dość kontrowersyjny, ale już sam system rozgrywek na Igrzyskach jest w porządku. Należy też pamiętać że zgodnie ze szlachetną ideą olimpizmu wystartować w igrzyskach powinni reprezentanci wszystkich kontynentów, stąd drużyny z Afryki czy Azji, z których raczej żadnej bym w gronie 12 najlepszych na świecie nie umieścił (może Iran ostatnimi czasy).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: d12343 »

lipton pisze: Ale zgodzisz się że w grupie C "umieszczone" zostały zespoły TEORETYCZNIE słabsze niż w A i B, z których z bardzo dużym prawdopodobieństwem żaden, przy zeszłorocznym systemie rozgrywek, nie awansowałby do Final Six?
Co do piewrszej części Twojej wypowiedzi, nie ma z czym dyskutować: taki był zamysł. Co do drugiej: mam ten komfort, że tego się nie dowiemy ;) Biorąc pod uwagę poziom rozgrywek w grupie i F6, jedyną drużyną, która dostała prezent, była Argentyna - no ale to akurat przywilej gospodarza, koniec kropka.
Ciągle nie przekonuje mnie Twoja argumentacja. To co sygnalizował już Streeter, nawet na ME i MŚ grupa grupie nierówna, są grupy "lajtowe" i grupy śmierci, tak jest od zawsze i nie tylko w siatkówce. Pod tym kątem, pewnie najbardziej sprawiedliwy system rozgrywek ma PŚ.
Być może mam silne przekonanie, że komercyjny charakter LŚ przedkłada próby popularyzacji siatkówki (i zarobienia dużej kasy) nad wielce restrykcyjny system samych rozgrywek. Nie twierdzę, że tegoroczna to jedyna słuszna formuła. Sprawdziłabym ją jeszcze przez rok-dwa, potem wyciągnęła wnioski. Póki co, oceniam na plus.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
janfilip
Posty: 54
Rejestracja: 27 sty 2011, o 09:30
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: janfilip »

spoko,wkrótce nie będzie Ligi Światowej z udziałem polskich zawodników;)
żaden reprezentant nie da się już oszwabić dziadkom z PZPS,
nawet na oczy nie zobaczyli obiecanego miliona za medal ubiegłorocznej Ligi światowej:) i pokazali" nie ma sianka, nie ma granka"
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Skrzypek »

Wygląda na to, że Liga Światowa 2013 była pierwszą i ostatnią w takim systemie rozgrywek...
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: mikser »

To, co proponuje Przedpełski to całkiem fajny pomysł :)

http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 1,892.html
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

mikser pisze:To, co proponuje Przedpełski to całkiem fajny pomysł :)

http://siatkowka.przegladsportowy.pl/Si ... 1,892.html
Pod warunkiem, że gospodarz turnieju finałowego będzie też topowy.
Najlepiej gdyby był wyłaniany z drużyn które awansowały z eliminacji.
Pewnie to by nie wyszło ze względów czasowych, w takim razie można
go wyłaniać z 4 finalistów poprzedniego sezonu.
Od zawsze drażni mnie, że gospodarz gra eliminacje właściwie o nic.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Edyta »

Natomiast dla mnie ten pomysł jest fatalny. Liga Światowa to jedyna okazja, żeby niektóre zespoły miały szansę pokazać się światu. Nie podoba mi się pomysł robienia z niej zabawy dla "elity." Pamiętajmy, że LŚ to sporo punktów do rankingu. Wobec tego niektóre zespoły nie będą w ogóle miały szansy na ich uzyskanie. Czy o udziale będzie decydował ranking? Trzeba pamiętać, że europejskie zespoły mają o wiele trudniejszy los w tym zestawieniu z uwagi na nieporównywalnie mniejszą szansę na udział w IO i dobre miejsce w mistrzostwach kontynentu - bo po prostu w Europie trudno się przebić z uwagi na ilość dobrych zespołów.
I tak np. co z taką Francją? Zajmuje w tej chwili 18 miejsce w rankingu za takimi tuzami jak Iran, Egipt, Tunezja, Chiny, Kamerun. Gdy tymczasem w tym roku w LŚ sprała biało-czerwoną "elitę" na kwaśne jabłko, a w tamtym zajęła 2 miejsce w grupie, przegrywając z pierwszą ekipą, czyli USA awans do F6 o jednego seta! I chyba nikt trzeźwo myślący nie ustawiłby jej tak realnie na tym 18 miejscu na świecie. Jeszcze gorszą sytuację ma Finlandia, czy Holandia. Brak punktów rankingowych za LŚ jeszcze pogorszy sytuację tych krajów i jeszcze bardziej utrudni choćby walkę o igrzyska.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

Można jedno miejsce zarezerwować dla zwycięscy drugiej dywizji poprzedniego sezonu.
Co do Francji w przyszłym roku będzie na wyższym miejscu.
Ranking oddaje (w jakimś) sensie przeszłość, a nie obecną formę.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Edyta

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Edyta »

Francja w przyszłym roku nie będzie na wyższym miejscu, bo to jest ranking z lipca tego roku, zaktualizowany już po tegorocznej LŚ. A wątpię, czy na me Francuzi odniosą jakiś sukces, poprawiając pozycję, bo w ćwierćfinale wpadają na Rosję, albo Bułgarię, z którą zawsze przegrywają.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Edyta pisze:Natomiast dla mnie ten pomysł jest fatalny. Liga Światowa to jedyna okazja, żeby niektóre zespoły miały szansę pokazać się światu. Nie podoba mi się pomysł robienia z niej zabawy dla "elity." Pamiętajmy, że LŚ to sporo punktów do rankingu. Wobec tego niektóre zespoły nie będą w ogóle miały szansy na ich uzyskanie. Czy o udziale będzie decydował ranking? Trzeba pamiętać, że europejskie zespoły mają o wiele trudniejszy los w tym zestawieniu z uwagi na nieporównywalnie mniejszą szansę na udział w IO i dobre miejsce w mistrzostwach kontynentu - bo po prostu w Europie trudno się przebić z uwagi na ilość dobrych zespołów.
I tak np. co z taką Francją? Zajmuje w tej chwili 18 miejsce w rankingu za takimi tuzami jak Iran, Egipt, Tunezja, Chiny, Kamerun. Gdy tymczasem w tym roku w LŚ sprała biało-czerwoną "elitę" na kwaśne jabłko, a w tamtym zajęła 2 miejsce w grupie, przegrywając z pierwszą ekipą, czyli USA awans do F6 o jednego seta! I chyba nikt trzeźwo myślący nie ustawiłby jej tak realnie na tym 18 miejscu na świecie. Jeszcze gorszą sytuację ma Finlandia, czy Holandia. Brak punktów rankingowych za LŚ jeszcze pogorszy sytuację tych krajów i jeszcze bardziej utrudni choćby walkę o igrzyska.
Zgadzam się, też fajnie byłoby oglądać najlepszych, ale to może nie wypalić gdy będziemy oglądać te same mecze, jak kiedyś w pluslidze. Sam Velasco mówił, jak się cieszą, że mogą grać w LŚ. To co teraz wywalimy Iran? Kanadę, Francje? Bez sensu. Fakt, może 18 zespołów to dużo, to skoro słabszym nie chcemy ułatwiać, to nie róbmy grup mocnych i słabszej tylko wynikające z rozstawinia. Nas też kiedyś do LŚ mogli nie wpuścić.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: mikser »

LŚ dla najlepszych i rozgrywki podobne dla, nazwijmy to "drugiej tury". Czyli to, co Przedpełski zasugerował. Rozwiązanie o tyle fajne, że bić będą się najlepsi. Bo sorry, ale oglądanie zmagań np. Słowacji z Rosją to emocji że ho ho...I tak, jak Madlark napisał - zwycięzca słabszej dywizji dostaje miejsce i niech sobie radzi. Tak samo pomysł losowania gospodarza po etapie grupowym - awans za postawę, a nie "ściany".
Edyta

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Edyta »

Może teraz jest trochę za dużo zespołów, ale 8 to jakaś paranoja. Ok, jeśli ktoś chce się bawić w takie rozgrywki to niech się bawi, ale wtedy bez punktów do rankingu, bo wtedy to jest sztuczne odcinanie innych zespołów od tych punktów.
Poza tym dla mnie LŚ to fajny przegląd zespołów i zawodników, których normalnie nie mam gdzie oglądać. Nudzi mnie patrzenie w kółko na tych samych Zaytsevów, Michajłowów i innych Rezende.
LŚ dla najlepszych i rozgrywki podobne dla, nazwijmy to "drugiej tury".
Już widzę te tłumy walące na oglądanie rozgrywek "drugiej tury". LŚ miała upowszechniać siatkówkę na świecie. Na pewno to się nie uda, jeśli w tych odrobinę słabszych siatkarsko krajach nie pojawią się renomowane zespoły.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Edyta pisze:Może teraz jest trochę za dużo zespołów, ale 8 to jakaś paranoja. Ok, jeśli ktoś chce się bawić w takie rozgrywki to niech się bawi, ale wtedy bez punktów do rankingu, bo wtedy to jest sztuczne odcinanie innych zespołów od tych punktów.
Poza tym dla mnie LŚ to fajny przegląd zespołów i zawodników, których normalnie nie mam gdzie oglądać.
LŚ dla najlepszych i rozgrywki podobne dla, nazwijmy to "drugiej tury".
Już widzę te tłumy walące na oglądanie rozgrywek "drugiej tury". LŚ miała upowszechniać siatkówkę na świecie. Na pewno to się nie uda, jeśli w tych odrobinę słabszych siatkarsko krajach nie pojawią się renomowane zespoły.
W zasadzie co tu więcej napisać, gdyż mam podobny pogląd, nie zgadzam się jedynie z tym fragmentem:
Edyta pisze:Nudzi mnie patrzenie w kółko na tych samych Zaytsevów, Michajłowów i innych Rezende.
Gdyż akurat ja, na grę tych graczy, jak Zaytsev, Michajłow, czy inni nie wymienini tu Ngapeth, Anderson itp. mogę patrzeć non stop. Jednak LŚ zawsze była fajnym przeglądem innych zespołów- nowych zawodników.

8 zespołów to dla mnie paranoja, no bo spróbujmy stworzyć te 8: Brazylia, Rosja, Włochy, Polska- one mają grać zawsze, to jeszcze 4: pewnie USA, Bułgaria Serbia, zostaje nam 1 miejsce a chętnych wielu: Francja, Niemcy, Iran, Kanada, (wzmocniona Kuba?). A w wywalenie Argentyny wątpie, to co te wymienione chwilę wcześniej wywalamy? :x Dla mnie nie do przejścia i maksymalne możliwe zmniejszenie powinno być do 12 (to jeszcze ma jakiś sens). Pierwsze 7 wypisanych przeze mnie drużyn, do tego Francja, Niemcy, Iran, Kanada i zostaje 1 wolne miejsce o które w barażach walczą: Argentyńczycy, Kubańczycy, Holendrzy i ktoś (może jakiś nowy zespół). Choć najrozsądniejszym byłoby (wg. mnie) powrócenie do 16 drużynowej stawki. I co rok 2 najsłabsze aut, a 2 przed nimi grają baraż.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: mikser »

Edyta pisze: Już widzę te tłumy walące na oglądanie rozgrywek "drugiej tury". LŚ miała upowszechniać siatkówkę na świecie. Na pewno to się nie uda, jeśli w tych odrobinę słabszych siatkarsko krajach nie pojawią się renomowane zespoły.
Nawet jak się takowe pojawią, to jak ktoś siatkówką "nie żyje" to nie przyjdzie i tak. Jak było na tegorocznej LŚ w Argentynie? Jaka była frekwencja na meczach np. Finlandii czy Kanady? To nie Polska, że tłumy są na reprezentacji :) Czasami więcej kibiców jest u nas na meczach ligowych niż reprezentacyjnych innych krajów.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: Mateusz1993 »

mikser pisze:
Edyta pisze: Już widzę te tłumy walące na oglądanie rozgrywek "drugiej tury". LŚ miała upowszechniać siatkówkę na świecie. Na pewno to się nie uda, jeśli w tych odrobinę słabszych siatkarsko krajach nie pojawią się renomowane zespoły.
Nawet jak się takowe pojawią, to jak ktoś siatkówką "nie żyje" to nie przyjdzie i tak. Jak było na tegorocznej LŚ w Argentynie? Jaka była frekwencja na meczach np. Finlandii czy Kanady? To nie Polska, że tłumy są na reprezentacji :) Czasami więcej kibiców jest u nas na meczach ligowych niż reprezentacyjnych innych krajów.
A jaka była frekwencja w zeszłym sezonie w Kanadzie? W Finlandii też jeszcze ze 3 sezony temu hale były pełne.
poza tym nie tak dawno prezes FIVB mówił o popularyzacji siatkówki w Azji i Afryce, to co teraz zabierze im Ligę Światową?
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Prezes porusza się po omacku. Przed LŚ 2013 też zapowiadał rewolucję, która miała upodobnić LŚ do UEFA Champions League, a wyszedł klops.

LŚ po prostu się już wypaliła. Prawda jest taka, że jedyna szansa na popularyzację siatkówki płynie poprzez częstszy kontakt z najlepszymi. Jeśli trener Indii mówi, że turniej kw. do IO w Berlinie to dla jego reprezentacji pierwszy kontakt z europejskimi drużynami, to wiedzcie, że coś jest źle.
\
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: madlark »

Edyta pisze: Poza tym dla mnie LŚ to fajny przegląd zespołów i zawodników, których normalnie nie mam gdzie oglądać. Nudzi mnie patrzenie w kółko na tych samych Zaytsevów, Michajłowów i innych Rezende.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby FIVB sprzedawała prawa transmisji w pakiecie(grupa silniejsza i słabsza)
i wtedy będziesz mogła zobaczyć tych mniej znanych na tle innych mniej znanych, a Zaytsevy, Michajłowy i innych Rezende
nie będą Ci się plątali po boisku ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

Jeśli ukończą halę w Krakowie w terminie to w przyszłym roku zawita tam LŚ
http://www.krakow.sport.pl/sport-krakow ... owie_.html
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: luck191 »

Nowa formuła LŚ od przyszłego roku,bardzo ciekawy pomysł,dużo lepszy od poprzedniego
http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/29 ... iatowej%3F

link do bułgarskiej strony
http://volleyball.bg/news.php?get=509
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013

Post autor: hugo »

Japonia w najlepszej dywizji? Takie rzeczy tylko w rozgrywkach FIVB:)

Oni są gorsi od większości drużyn z 2 dywizji!

Kibice japońscy w ogóle przestaną przychodzić na męską siatkówkę.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”